iswinoujscie.pl • Środa [22.05.2024, 08:38:32] • Polska

Dbają o bezpieczeństwo meczów i odnoszą sportowe zwycięstwa - piłkarskie sukcesy służb podległych MSWiA

Dbają o bezpieczeństwo meczów i odnoszą sportowe zwycięstwa - piłkarskie sukcesy służb podległych MSWiA

fot. Organizator

21 maja br. mija 120 lat od powołania Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). To świetnia okazja, by zaprezentować sukcesy piłkarskie Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Ochrony Państwa. Już w sierpniu służby podległe MSWiA po raz kolejny będą zaangażowane w działania związane z piłką nożną. Tym razem zadbają o bezpieczeństwo uczestników meczu o Superpuchar Europy, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

14 sierpnia br. Warszawa na jeden dzień znajdzie się w centrum europejskiego futbolu. Na Stadionie Narodowym zmierzą się ze sobą zwycięzcy Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. To gratka dla wszystkich fanów piłki nożnej. Natomiast dla polskiej Policji to kolejne duże wyzwanie w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa.

Nasi funkcjonariusze już po raz kolejny zadbają o bezpieczeństwo podczas wydarzenia, w którym weźmie udział wiele tysięcy osób. Zadaniem Policji, tak jak zawsze w takich przypadkach, będzie udzielenie pomocy każdemu, kto będzie jej potrzebował. Przed naszą największą formacją mundurową jest wiele zadań, zatem już rozpoczęły się przygotowania do ich realizacji.

Finał Superpucharu Europy to duża impreza masowa, w której zabezpieczenie zaangażowane będą praktycznie wszystkie piony Policji – ruch drogowy, prewencja, policjanci pionu kryminalnego oraz służba kontrterrorystyczna.

Funkcjonariusze Policji nie tylko dbają o bezpieczeństwo uczestników i fanów rozgrywek piłkarskich. Sami również aktywnie biorą udział w meczach piłki nożnej. Dla nich to nie tylko świetna okazja do integracji policyjnego środowiska, ale również pole wielu sukcesów krajowych i zagranicznych.

Najlepsi na świecie - reprezentacja polskiej Policji

Najbardziej utytułowaną drużyną piłkarską wśród formacji podległych MSWiA jest reprezentacja Policji. Drużyna pierwsze kroki zaczęła stawiać już w 2013 r. Dla każdego policjanta powołanie do kadry jest dzisiaj olbrzymim wyróżnieniem. Przez te kilkanaście lat istnienia zespół odniósł wiele sukcesów. Przypominamy tylko niektóre osiągnięcia policyjnej drużyny.

W grudniu 2022 r. zespół polskiej Policji uczestniczył w II Światowym Turniej Drużyn Policyjnych w piłce nożnej siedmioosobowej, który odbył się na Teneryfie. Nasi funkcjonariusze zagrali w finale, w którym pokonali gospodarzy imprezy 3:0. Luty 2023 r. to kolejne ważne zwycięstwo. Tym razem polska Policja triumfowała w największym organizowanym w Polsce i jednym z największym na świecie Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych im. podkom. Andrzeja Struja.

Początek kwietnia ubiegłego roku to następne piłkarskie wydarzenie. W kolumbijskiej Bogocie odbył się Światowy Turniej Drużyn Policyjnych na pełnowymiarowym boisku. Był to pierwszy zagraniczny turniej, w którym nasi policjanci mogli się zaprezentować, grając po 11 zawodników. Po raz kolejny udowodnili swoją siłę i wrócili do Polski jako triumfatorzy.

Natomiast w listopadzie 2023 r. reprezentacja Policji zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata w Halowej Piłce Nożnej w Holandii. W grudniu 2023 r. funkcjonariusze ponownie zwyciężyli w wielkim finale Mistrzostw Świata Drużyn Policyjnych w piłce nożnej siedmioosobowej na Teneryfie. Był to kolejny już triumf w tej rangi imprezie.

Na początku lutego br. odbył się XIV Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja. W turniejowej kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła drużyna KWP w Łodzi, a na trzecim stopniu podium stanęła drużyna KWP w Poznaniu. Najlepszą bramkarką zastała Adrianna Raś z KWP w Poznaniu. Zdobywczyni dziewięciu goli Katarzyna Borowiec z KWP w Łodzi otrzymała statuetkę dla najlepszej strzelczyni turnieju. Wśród panów w kategorii powyżej 35 lat triumfowała reprezentacja polskiej Policji w piłce nożnej. Najskuteczniejszym bramkarzem w tej kategorii okazał się Marcin Jaskółowski z tej drużyny.

Reprezentacja Policji w piłce nożnej przygotowuje się już do kolejnych turniejów rangi mistrzowskiej. W październiku br. w Barcelonie odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych. W planach są też Światowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych w Brazylii oraz Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Służb Mundurowych drużyn siedmioosobowych na Teneryfie (grudzień br.). Nasi mundurowi będą w tych imprezach jednym z głównych faworytów!

Wicemistrzowie świata w futsalu – reprezentacja PSP

Dużymi osiągnięciami w najpopularniejszej dyscyplinie sportowej na świecie może się poszczycić Państwowa Straż Pożarna. PSP posiada reprezentację w piłce halowej (futsal). Tworzą ją strażacy z jednostek z całej Polski.

Nasi funkcjonariusze PSP z dużym powodzeniem rywalizują w rozgrywkach międzynarodowych. W listopadzie ubiegłego roku uczestniczyli w Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych, które odbyły się w miejscowości Groenlo (Niderlandy). W turnieju uczestniczyły 93 drużyny, w tym właśnie reprezentacja PSP (2 drużyny, które wystąpiły w kategorii OPEN oraz w kategorii powyżej 35 lat).

Nasze dwa zespoły pewnie awansowały do 1/8 finału rozgrywek zdobywając komplet punktów w swoich grupach eliminacyjnych. Następnie dotarły do finałów rozgrywek w swoich kategoriach, gdzie niestety musiały uznać wyższość rywali. W drodze do finału w kategorii powyżej 35 lat drużyna PSP pokonała w półfinale rozgrywek reprezentację polskiej Policji. To świadczy o niezwykle wysokim poziomie sportowym obu drużyn. Natomiast w finale przegrali 0:2 z reprezentacją Bośni i Hercegowiny. Z kolei w kategorii OPEN naprzeciw naszych strażaków stanęła Chorwacja. Po zaciętym spotkaniu rywale zwyciężyli 3:1.

Dwa srebrne medale to powód do olbrzymiej dumy i gratulacji. W listopadzie 2024 r. odbędą się kolejne mistrzostwa z udziałem naszych strażaków. Już dzisiaj życzymy im kolejnych sukcesów!

Grać i wygrywać – piłkarska reprezentacja SOP

Swoją drużynę piłkarską posiada również Służba Ochrony Państwa. Drużyna funkcjonuje już od ponad 10 lat. Została założona w czasach, gdy istniało Biuro Ochrony Rządu. W zespole grają funkcjonariusze SOP oraz miłośnicy futbolu ze wszystkich komórek organizacyjnych Służby Ochrony Państwa.

Warto podkreślić, że w drużynie występuje sędzia polskiej Ekstraklasy piłkarskiej ppor. SOP Wojciech Myć.

Największy sukces reprezentacji SOP to zajęcie III miejsca w XIII Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja. W turnieju rywalizowały 64 drużyny.

Wydział Prasowy
Departament Komunikacji Społecznej

Źródło: https://i.swinoujscie.pl/artykuly/82225/