POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [22.05.2024, 08:38:32] • Polska

Dbają o bezpieczeństwo meczów i odnoszą sportowe zwycięstwa - piłkarskie sukcesy służb podległych MSWiA

Dbają o bezpieczeństwo meczów i odnoszą sportowe zwycięstwa - piłkarskie sukcesy służb podległych MSWiA

fot. Organizator

21 maja br. mija 120 lat od powołania Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). To świetnia okazja, by zaprezentować sukcesy piłkarskie Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Ochrony Państwa. Już w sierpniu służby podległe MSWiA po raz kolejny będą zaangażowane w działania związane z piłką nożną. Tym razem zadbają o bezpieczeństwo uczestników meczu o Superpuchar Europy, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

14 sierpnia br. Warszawa na jeden dzień znajdzie się w centrum europejskiego futbolu. Na Stadionie Narodowym zmierzą się ze sobą zwycięzcy Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. To gratka dla wszystkich fanów piłki nożnej. Natomiast dla polskiej Policji to kolejne duże wyzwanie w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa.

Nasi funkcjonariusze już po raz kolejny zadbają o bezpieczeństwo podczas wydarzenia, w którym weźmie udział wiele tysięcy osób. Zadaniem Policji, tak jak zawsze w takich przypadkach, będzie udzielenie pomocy każdemu, kto będzie jej potrzebował. Przed naszą największą formacją mundurową jest wiele zadań, zatem już rozpoczęły się przygotowania do ich realizacji.

Finał Superpucharu Europy to duża impreza masowa, w której zabezpieczenie zaangażowane będą praktycznie wszystkie piony Policji – ruch drogowy, prewencja, policjanci pionu kryminalnego oraz służba kontrterrorystyczna.

Funkcjonariusze Policji nie tylko dbają o bezpieczeństwo uczestników i fanów rozgrywek piłkarskich. Sami również aktywnie biorą udział w meczach piłki nożnej. Dla nich to nie tylko świetna okazja do integracji policyjnego środowiska, ale również pole wielu sukcesów krajowych i zagranicznych.

Najlepsi na świecie - reprezentacja polskiej Policji

Najbardziej utytułowaną drużyną piłkarską wśród formacji podległych MSWiA jest reprezentacja Policji. Drużyna pierwsze kroki zaczęła stawiać już w 2013 r. Dla każdego policjanta powołanie do kadry jest dzisiaj olbrzymim wyróżnieniem. Przez te kilkanaście lat istnienia zespół odniósł wiele sukcesów. Przypominamy tylko niektóre osiągnięcia policyjnej drużyny.

W grudniu 2022 r. zespół polskiej Policji uczestniczył w II Światowym Turniej Drużyn Policyjnych w piłce nożnej siedmioosobowej, który odbył się na Teneryfie. Nasi funkcjonariusze zagrali w finale, w którym pokonali gospodarzy imprezy 3:0. Luty 2023 r. to kolejne ważne zwycięstwo. Tym razem polska Policja triumfowała w największym organizowanym w Polsce i jednym z największym na świecie Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych im. podkom. Andrzeja Struja.

Początek kwietnia ubiegłego roku to następne piłkarskie wydarzenie. W kolumbijskiej Bogocie odbył się Światowy Turniej Drużyn Policyjnych na pełnowymiarowym boisku. Był to pierwszy zagraniczny turniej, w którym nasi policjanci mogli się zaprezentować, grając po 11 zawodników. Po raz kolejny udowodnili swoją siłę i wrócili do Polski jako triumfatorzy.

Natomiast w listopadzie 2023 r. reprezentacja Policji zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata w Halowej Piłce Nożnej w Holandii. W grudniu 2023 r. funkcjonariusze ponownie zwyciężyli w wielkim finale Mistrzostw Świata Drużyn Policyjnych w piłce nożnej siedmioosobowej na Teneryfie. Był to kolejny już triumf w tej rangi imprezie.

Na początku lutego br. odbył się XIV Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja. W turniejowej kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła drużyna KWP w Łodzi, a na trzecim stopniu podium stanęła drużyna KWP w Poznaniu. Najlepszą bramkarką zastała Adrianna Raś z KWP w Poznaniu. Zdobywczyni dziewięciu goli Katarzyna Borowiec z KWP w Łodzi otrzymała statuetkę dla najlepszej strzelczyni turnieju. Wśród panów w kategorii powyżej 35 lat triumfowała reprezentacja polskiej Policji w piłce nożnej. Najskuteczniejszym bramkarzem w tej kategorii okazał się Marcin Jaskółowski z tej drużyny.

Reprezentacja Policji w piłce nożnej przygotowuje się już do kolejnych turniejów rangi mistrzowskiej. W październiku br. w Barcelonie odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych. W planach są też Światowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych w Brazylii oraz Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Służb Mundurowych drużyn siedmioosobowych na Teneryfie (grudzień br.). Nasi mundurowi będą w tych imprezach jednym z głównych faworytów!

Wicemistrzowie świata w futsalu – reprezentacja PSP

Dużymi osiągnięciami w najpopularniejszej dyscyplinie sportowej na świecie może się poszczycić Państwowa Straż Pożarna. PSP posiada reprezentację w piłce halowej (futsal). Tworzą ją strażacy z jednostek z całej Polski.

Nasi funkcjonariusze PSP z dużym powodzeniem rywalizują w rozgrywkach międzynarodowych. W listopadzie ubiegłego roku uczestniczyli w Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych, które odbyły się w miejscowości Groenlo (Niderlandy). W turnieju uczestniczyły 93 drużyny, w tym właśnie reprezentacja PSP (2 drużyny, które wystąpiły w kategorii OPEN oraz w kategorii powyżej 35 lat).

Nasze dwa zespoły pewnie awansowały do 1/8 finału rozgrywek zdobywając komplet punktów w swoich grupach eliminacyjnych. Następnie dotarły do finałów rozgrywek w swoich kategoriach, gdzie niestety musiały uznać wyższość rywali. W drodze do finału w kategorii powyżej 35 lat drużyna PSP pokonała w półfinale rozgrywek reprezentację polskiej Policji. To świadczy o niezwykle wysokim poziomie sportowym obu drużyn. Natomiast w finale przegrali 0:2 z reprezentacją Bośni i Hercegowiny. Z kolei w kategorii OPEN naprzeciw naszych strażaków stanęła Chorwacja. Po zaciętym spotkaniu rywale zwyciężyli 3:1.

Dwa srebrne medale to powód do olbrzymiej dumy i gratulacji. W listopadzie 2024 r. odbędą się kolejne mistrzostwa z udziałem naszych strażaków. Już dzisiaj życzymy im kolejnych sukcesów!

Grać i wygrywać – piłkarska reprezentacja SOP

Swoją drużynę piłkarską posiada również Służba Ochrony Państwa. Drużyna funkcjonuje już od ponad 10 lat. Została założona w czasach, gdy istniało Biuro Ochrony Rządu. W zespole grają funkcjonariusze SOP oraz miłośnicy futbolu ze wszystkich komórek organizacyjnych Służby Ochrony Państwa.

Warto podkreślić, że w drużynie występuje sędzia polskiej Ekstraklasy piłkarskiej ppor. SOP Wojciech Myć.

Największy sukces reprezentacji SOP to zajęcie III miejsca w XIII Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja. W turnieju rywalizowały 64 drużyny.

Wydział Prasowy
Departament Komunikacji Społecznej


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W dniu 1 sierpnia 2024 r, o godzinie 17.00, w mieście, w ramach treningu uruchamiania syren alarmowych i ich pracy, rozlegnie się dźwięk syren alarmowych. Podobnie będzie w innych polskich miastach. Sygnał ciągły trwać będzie minutę. Syreny włączone zostaną również na statkach cumujących w świnoujskim porcie oraz promach Żeglugi Świnoujskiej. Trening systemów alarmowych będzie jednocześnie upamiętnieniem 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i formą uczczenia Powstańców oraz wszystkich zamordowanych w czasie Powstania przez hitlerowskich okupantów. ■ Wtorek: Z inicjatywy prezydent Joanny Agatowskiej od godz. 14.30 w sali hotelu Interferie rozpoczęły się obrady V nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Sesja poświęcona jest wypracowaniu stanowiska w sprawie budowy portu kontenerowego w Świnoujściu ■ Politycy! Nie zabijajcie polskich mediów! Polskie media są ważną częścią życia każdego z nas – wszystkich żyjących, mieszkających i pracujących w Polsce. Są częścią naszego dziedzictwa kulturowego i systemu demokratycznego. I jako takie muszą przetrwać. W całej swojej, także niedawnej historii, stały na straży wolności, demokracji, obywatelskiego prawa do debaty publicznej, prawdy i odpowiedzialności za słowo. W interesie Polski jest, by to się nie zmieniło ■ Agresja w biały dzień: Młody mężczyznapobity przy MDK ■ Votum zaufania dla prezydent Joanny Agatowskiej ! Z nadzieją na pozytywne zmiany w mieście Rada Miasta jednogłośnie zaaprobowała plany przedstawione przez obecną władzę miasta ■ 9 lipca odbędzie się nadzwyczajna sesja rady Miasta poświęcona specjalnie planom budowy terminala kontenerowego po odwołaniu od decyzji o lokalizacji terminalu kontenerowego ■ Zwrot w sprawie budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu. Prezydentka Miasta Joanna Agatowska odwołała się od decyzji Wojewody stwierdzającej lokalizację tej bazy w Świnoujściu ■ Decyzja Straży Granicznej uniemożliwia w rozpoczynającym się sezonie dojazd Komunikacją Autobusową do plaży na Warszowie ■ Rada Nadzorcza Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu powierzyła funkcję prezesa Iwonie Andrzejczyk-Szawerdo. W środę (26.06.) podpisano kontrakt ■ Jak udało nam się dowiedzieć, funkcjonariusze CBA zatrzymali jednego z urzędników działu inwestycji, a także przeszukali jego mieszkanie, zabezpieczając materiały dowodowe. Wczoraj z urzędu wyniesiono dwa worki wypełnione dokumentami. Według wstępnych informacji, sprawa dotyczy działań związanych z inwestycjami miejskimi, które miały miejsce za kadencji poprzedniego prezydenta Świnoujścia, Janusza Żmurkiewicza, oraz jego zastępczyni, Barbary Michalskiej ■ W środę, 19 czerwca Zakład Wodociągów i Kanalizacji planuje wymianę hydrantu. W związku z tym przy ulicy Krzywoustego (dot. Krzywoustego 2a), Wyszyńskiego (dot. Wyszyńskiego 10), Monte Cassino (dot. Monte Cassino 18, 18a) nastąpi przerwa w dostawie wody. Przewidywany czas przerwy - godz. 9 - 11.■ Zarząd Spółdzielni Słowianin uprzejmie informuje, że w dniach 24.06.2024 r. - 28.06.2024 r. w Świnoujściu, Wolinie i Międzyzdrojach odbędzie się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej "Słowianin". Wszystkie materiały sprawozdawcze oraz projekty uchwał Walnego Zgromadzenia, sprawozdanie finansowe Spółdzielni za rok 2023, protokoły z walnego zgromadzenia oraz informacja o stopniu realizacji uchwał i wniosków z zebrań są wyłożone do wglądu Członków Spółdzielni w sekretariacie Spółdzielni na I piętrze przy ulicy Niedziałkowskiego 9 oraz biurach Administracji w Wolinie i Międzyzdrojach ■ We wtorek, 18 czerwca nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Wybrzeże Władysława IV - na odcinku od skrzyżowania z ulicą Rybaki do skrzyżowania z ulicą Marynarzy. Tego dnia ulica będzie nieprzejezdna. Możliwy będzie objazd wskazanego odcinka sąsiednimi ulicami. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. Zmiany organizacji ruchu związane są z odtworzeniem nawierzchni jezdni po pracach PEC, który usuwał skutki uszkodzenia magistrali sieci ciepłowniczej w tym miejscu. Prosimy kierowców o rozważną jazdę oraz przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ 13 czerwca 2024 roku, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie rozpatrzył skargę na uchwałę Rady Miasta Świnoujście z dnia 25 maja 2023 roku, dotyczącą uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Wojska Polskiego i osiedla Posejdon. Skargę wnosiła Dorota Osewska, reprezentowana przez swojego męża, pełnomocnika Zbigniewa Osewskiego. Sąd, po dokładnym rozpatrzeniu sprawy, jednoznacznie stwierdził nieważność uchwały z powodu rażącego naruszenia prawa przy jej uchwalaniu, w szczególności wskutek nieuzasadnionej dwukrotnej reasumpcji głosowania nad tym planem. Co istotne, sąd nie zajął się innymi zarzutami skarżącej dotyczącymi nieprawidłowości w procesie tworzenia planu ■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■