POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [03.12.2023, 21:24:42] • zachodniopomorskie

Magiczna, świąteczna atmosfera na Zamku Książąt Pomorskich

W środę, 6 grudnia, na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie rozbłyśnie dwunastometrowa choinka (godz. 16). W symbolicznym odpaleniu oświetlenia weźmie udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. W świąteczny czas wprowadzi nas także kiermasz, który niebawem odbędzie się na zamku.

Magia świąt to kolędy, prezenty, wyjątkowe zapachy i ozdoby. I takie będą najbliższe dni na Zamku Książąt Pomorskich. Już w środę (6 grudnia) o godz. 16 na dużym dziedzińcu rozbłyśnie choinka. O świąteczny klimat zadbają młodzi artyści z chóru „Voci Veloci”, którzy wykonają m.in. tradycyjne polskie kolędy oraz marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Chór Dziecięcy „Voci Veloci” Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie, pod dyrekcją dr Agaty Czekalińskiej, wykonuje utwory a’cappella pochodzące z różnych epok, muzykę wokalno-instrumentalną oraz współczesne aranżacje znanych standardów muzyki rozrywkowej. Od 2007 roku chór wystąpił w ponad 150 koncertach, festiwalach i innych wydarzeniach artystycznych. Współpracował m.in. z Operą na Zamku.

Wyjątkowy, magiczny klimat będzie można poczuć także podczas kiermaszu świątecznego z konkursami, zagadkami i koncertami, który odbędzie się na zamku w dniach 9-10 grudnia. Wystąpią m.in. Tytus Łajdecki TRIO, Szczecińska Grupa Artystyczna Arfik oraz Szczeciński Chór Kameralny. Będzie także sporo atrakcji dla najmłodszych, w tym spotkanie ze Świętym Mikołajem. W Alei Zachodniopomorskie Smaki – Produkty Tradycyjne Pomorza Zachodniego będzie można skosztować (i zakupić) regionalne produkty takie jak przetwory, miody, sery czy pierniki. Na kiermaszu znajdą się także stoiska z rękodziełem, świecami i innymi świątecznymi dekoracjami.

I w tym roku nie zabraknie tradycyjnych iluminacji świątecznych. Już w mikołajki podziwiać będzie można wirujące na elewacjach zamku płatki śniegu. Do połowy grudnia przybędą także świetlna ławeczka, anielskie skrzydła i pergola pod jemiołą. A pod platanami w centrum dziedzińca staną świetlne renifery. Iluminacje zdobić będą szczeciński zamek w okresie świąteczno-noworocznym.

Szczegółowy program kiermaszu:
zamek.szczecin.pl/wydarzenie/wydarzenia-plenerowe/smaki-pomorza-zachodniego-kiermasz-swiateczny-na-zamku/

Organizatorem wydarzenia jest Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Współorganizatorem - Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Dwunastometrowe świąteczne drzewo i mniejsze świerki, które zdobią zamek, przekazała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Jarosław Siergiej nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Spółka Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście jest odpowiedzialna za zarządzanie dwoma ważnymi portami w województwie zachodniopomorskim. Port w Szczecinie oraz port w Świnoujściu odgrywają kluczową rolę w obsłudze morskiego transportu towarowego ■ W środę w Bibliotece Narodowej w Warszawie ogłoszono wyniki 22. konkursu o Nagrody „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. Jednym z laureatów został Jarosław Molenda i jego książka „Nienacki. Skandalista od Pana Samochodzika”, którą opublikowało Wydawnictwo Prószyński i S-ka. ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■