iswinoujscie.pl • Czwartek [08.11.2018, 09:52:18] • Świnoujście

RODO – aspekty praktyczne dla mikro i małych przedsiębiorców

RODO – aspekty praktyczne dla mikro i małych przedsiębiorców

fot. Organizator

Szkolenie - 28 listopada br w Świnoujściu.

Centrum Usługowo Doradcze w Świnoujściu zaprasza przedsiębiorców na kolejne szkolenie, tym razem poświęcone tematyce ochrony danych osobowych. Od 25 maja 2018 roku obowiązują nowe rozporządzenie o ochronie danych osobowych (Rozporządzenie 679/2016/UE zwane dalej RODO). Jego przepisy dotyczą wszystkich firm, które gromadzą i przetwarzają dane osób fizycznych. Od tego dnia, każda organizacja ma obowiązek funkcjonować w ramach nowych procedur.

liść zmian, które wprowadziło rozporządzenie wymusiło stworzenie zupełnie nowego systemu prawnego, na który musi być przygotowana każda organizacja oraz wszyscy jej pracownicy. Nowe przepisy zostały przyjęte w formie rozporządzenia unijnego, co oznacza bezpośrednie stosowanie ich przez wszystkich przedsiębiorców, przetwarzających dane osobowe na terytorium Unii Europejskiej. Wszystko w celu ujednolicenia zasad ochrony danych osobowych w Unii Europejskiej. RODO nakłada obowiązki na każdy podmiot przetwarzający dane i daje też uprawnienia każdej osobie, której dane są przetwarzane.

Seminarium organizowane jest przez Centrum Usługowo-Doradcze w Świnoujściu w ramach projektu „Transgraniczna Sieć Centrów Usługowo-Doradczych w Euroregionie POMERANIA wraz z Powiatem Märkisch- Oderland w ramach Interregu VA”.

Przeznaczone jest dla mikro i małych przedsiębiorców, ich przedstawicieli oraz specjalistów z nimi współpracujących, kadry kierowniczej i pracowników jak również dla administratorów danych osobowych, administratorów bezpieczeństwa informacji, osób odpowiedzialnych za przetwarzanie danych osobowych w organizacji.

Udział w szkoleniu pozwoli uczestnikom na uzyskanie niezbędnej wiedzy oraz przeanalizowanie (w znaczeniu praktycznym) zasad przetwarzania danych osobowych wynikających z bieżącego stanu prawnego w kontekście pół roku obowiązywania rozporządzenia unijnego.

Seminarium poprowadzi: Daniel Ostaszewski – Adwokat z Kancelarii Adwokackiej CNO Czyżewski-Nowojski-Ostaszewski z Poznania http://www.cno-legal.pl/rodo-ochrona-danych-osobowych/.

Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne.

Termin zgłoszenia do 21.11.2018 roku.
Za względu nas ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji: www.swinoujscie.pl/pl/news/content/13377

Zapraszamy do udziału.

Źródło: http://i.swinoujscie.pl/artykuly/57087/