iswinoujscie.pl • Piątek [12.01.2018, 18:56:25] • Świnoujście

Otwarcie wystawy w Willi „Irmgard“- „Długi czas – fotografie znad Morza Bałtyckiego“

Otwarcie wystawy w Willi „Irmgard“-  „Długi czas – fotografie znad Morza Bałtyckiego“

fot. Organizator

Ponad rok temu po publikacji albumu fotografii „Długi czas - fotografie znad Morza Bałtyckiego” po raz pierwszy projekt powraca nad Bałtyk - więc tam, gdzie wszystko zaczęło się 12 lat temu.

Przez dziesięć lat fotograf Joachim Lindner podróżował przez siedem krajów i przebył wiele kilometrów wybrzeża, aby z jego Robert Rigby Pinhole Camera uwiecznić piękno Morza Bałtyckiego.

Jego głównym celem w projekcie był powrót do tradycyjnej fotografii. Zakończenie projektu z wysokiej jakości camerą obscurą miało miejsce w roku 2016. Do powstałych fotografii subtelne i emocjonalne teksty przygotowała jego córka Liza. Album z 144 najpiękniejszymi ujęciami został opublikowany przez wydawnictwo seltmann+söhne i został zaprezentowany po raz pierwszy na wystawie w styczniu 2017 roku w galerii Leon ART w Norymberdze.

Niewyraźne kontury, mroczne kolory są charakterystyczne dla fotografii z camerą obscurą.

Liczne zdjęcia oddają atmosferę początków fotografii. W tych wyjątkowych ujęciach odzwierciedlają one "długi czas", czyli czas naświetlania slajdu.

Teraz po raz pierwszy nad Morzem Bałtyckim odbędzie się otwarcie wystawy fotografii tzn. w sobotę, 13 stycznia 2018 r. o godzinie 19:00 w willi "Irmgard' w Heringsdorfie w obecności fotografa i autorki tekstów. Prace będzie można obejrzeć do 03 kwietnia 2018 r.

W trakcie wernisażu z autorskim muzycznym komentarzem do prac wystąpi Johann Putensen, muzyk jazzowy i kompozytor.

Zapraszamy serdecznie na otwarcie wystawy!

Więcej informacji na stronie:
http://www.jl-fotografie.de/lange-zeit-i lub na Facebooku pod nazwą „Lange Zeit“.

Źródło: http://i.swinoujscie.pl/artykuly/52430/