POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [13.01.2020, 23:04:57] • Świnoujście

Potrącona rowerzystka została zabrana do szpitala

Potrącona rowerzystka została zabrana do szpitala

fot. iswinoujscie.pl

Doszło do groźnego wypadku jadącej kobiety na rowerze. Uderzył w nią nadjeżdżający samochód.

Do potrącenia doszło w niedzielę 12 stycznia na skrzyżowaniu 11 Listopada z ulicą Szkolną.

Jadąca rowerzystka miała zielone światło, w tym samym czasie samochodem nadjechała kobieta. Skręcała z 11 Listopada w ulicę Szkolną i też miała zielone światło.

Potrącona rowerzystka została zabrana do szpitala

fot. iswinoujscie.pl

Srebrnym samochodem kia uderzyła w rowerzystkę - poszkodowana upadła na asfalt aż rower wyrzuciło pod stojący samochód, który czekał (na ulicy Szkolnej) na zielone światło, aby wjechać na skrzyżowanie z 11 Listopada.

Na miejsce jako pierwsze przyjechało pogotowie z lekarzem i ratownikami medycznymi. Kobieta została zabrana do szpitala.

Czekamy na więcej informacji od służb.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 72, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 72

Gość • Środa [15.01.2020, 16:22:05] • [IP: 216.130.39.**]

Do Gość • Wtorek [14.01.2020, 22:08:51] • [IP: 212.83.166.**]. ... zanim zaczniesz sie wymadrzac zerlnales kolego/kolezanko jakie tam jest przejscie ? poza tym jesli jest rozwidlenie na sciezce rowerowej owej sciezki z przecinaniem np jesdni to tez dobrze jest zasygnalizowac ewentualna chcec skretu - mysle ze wiesz dlaczego. Nie wchodzac w szczgoly tego wydarzenia to niemal wszystkie przejscia i sciezki sa za bblisko skrzyzowan i samochod nie mamozliwosci podjechac do niej prostopadle, trzeba patrzec po skosie (mam nadzieje ze wiesz co to martwe pole w samochodzie) - Staszica z 3-go Maja, kolo Uznamu, Crobrego kolo Bielikow, Boh. Wrzesnia kolo Biedronki itp. Czesto jestem pieszym. ... jezdze na rowerze jak i za kolkiem wiec odrobinke wiem o czym pisze, zas osoby ktore tylko pedaluja jak i chodza z buta przewaznie sa najwiekszymi znawcami zasad ruchu drogowego. Mma nadzieje ze wiesz jaka jest droga hamowaniapojazdu z okreslonej predkosci do zatrzymania ? Jesli tak to brawo a jesli to lipa.

Gość • Środa [15.01.2020, 15:26:03] • [IP: 176.221.122.***]

Czasami naprawdę się zastanawiam jakim cudem ci ludzie zdobyli prawo jazdy? :/ Przepuszczanie pieszych i rowerów przy skrętach to podstawa podstaw przecież!

Gość • Środa [15.01.2020, 07:27:25] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Wtorek [14.01.2020, 22:08:51] • [IP: 212.83.166.**] bo jak widza rowerzyste na przejsciu dla pieszych, to co maja robic?

Gość • Wtorek [14.01.2020, 22:08:51] • [IP: 212.83.166.**]

Świnoujskich kierowców b.często zaskakuje obecność pieszych i rowerzystów na przejściu dla pieszych, gdy skręcają z Marynarzy w lewo w Władysław.VI. Tacy dziwni wówczas są, oczkami kręcą.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 21:52:18] • [IP: 164.127.88.***]

20:30:44] • [IP: 31.0.41.*] komu? czemu? -"kierowcOM", nie" kierowcą"

Gość • Wtorek [14.01.2020, 21:36:52] • [IP: 176.221.122.***]

rowrzysci ! przeprowadzajcie rowery na pasach i jak sadzacie dupy na rower to włączajcie mózgi ! inaczej to gwoździe w kolanach jak tu juy ktos napisal !!

Gość • Wtorek [14.01.2020, 21:21:29] • [IP: 89.64.62.**]

Ewidentna wina kii a rodzinka aktywnie broni. Prosze sie popytać jak oni jezdza

Gośćprzechodzien • Wtorek [14.01.2020, 21:01:25] • [IP: 176.221.123.***]

Kobieta miala swiatla z przodu i z tylu widzialam ten rower i lejaca sie krew z glowy kobiety zanim jeszcze przyjechalo pogotowie miala tez zielone swiatlo jechala prawidlowa tylko baba ktora skrecala nie patrzyla na sciezke rowerowa bardzo czesto tak traktuja rowerzystow kierowcy zwlaszcza niedzielni.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 20:57:47] • [IP: 37.30.29.***]

17:57 A co ci rowerzyści łamiący przepisy mają wspólnego z potrąceniem tej rowerzystki?! Pisz na temat, a nie o wszystkim! Tu baba, mimo że był zakręt i miejsce gdzie rowerzystka miała pierwszeństwo, wymagające szczególnej uwagi. .. potrąciła niemającą" tarczy" karoserii rowerzystkę. W Niemczech się nie patyczkują - tam za potrącenie cyklisty są bardzo surowe kary i na drogach widać tego skutek, wyższą kult.jazdy.Rowerzysta zresztą zawsze powinien być lepiej i uważniej traktowany jako korzystający z gorszego wyposażenia technicznego (nie jest kontrolowane w warsztatach, bywa zawodne, np.mnie światło tylne gasło wskutek wstrząsów - wymieniłem, ale nie od razu to zobaczyłem). Ułatwia to w mieście oświetlenie ulic, rozdzielanie ulic i ścieżek.A samochód, gdzie kierowca nie jest zarazem silnikiem, jak rowerzyści, nie ma trudnego zadania zwłaszcza na skrzyżowaniach przy światłach - wystarczy że odłoży telefon i się skupi.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 20:30:44] • [IP: 31.0.41.*]

Często jeżdżę rowerem, żeby przejść przez ulicę z rowerem graniczy z cudem bo przecież kierowcą sieci zawsze spieszy! na zielonym można stać i stać dopóki na chama nie przejdziesz to tak można stać stać.. ... a żebyś tak gdzieś po drodze jakoś stuczke miał za tą chamowe! A potem płacz czemu się nie zatrzymalem/ łam.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 17:57:51] • [IP: 178.235.147.***]

Podstawowe pytanie, jakie prawo dopuszcza brak podstawowego oświetlenia/przód, tył/, u rowerzysty poruszającego się w obrębie ścieżki rowerowej, która przecina inne jezdnie dla pojazdów mechanicznych?Odblaski montowane między szprychami koła roweru, w tym przypadku są widoczne, gdy rowerzysta jest na masce samochodu.Zapraszam Policjantów, na Piłsudskiego po 21.00 gdzie jazda rowerzystów, wracających z pracy," pod prąd" bez żadnego oświetlenia, jest nagminna.Do tego-Matejki, Chrobrego, Moniuszki. Natomiast wracając z pracy na Warszowie, jadąc do promu, między 15.00-15.30, 150m przed przejazdem kolejowym, rzadko zdarza się, abym nie omijał rowerzysty, którego tam nie powinno być.A przecież stoi tam znak informujący o końcu drogi dla rowerzystów. Nasuwa mi się drugie pytanie.Dlaczego rowerzyści, korzystają z ulic, jezdni bez żadnych uprawnień?Nieznający podstawowych przepisów ruchu drogowego, znaków, zasad poruszania się po drogach?Na domiar złego nieubezpieczonych?Kto do tego dopuszcza?Chyba że ustawodawca, zapomniał o rowerzystach.

Nate • Wtorek [14.01.2020, 17:02:18] • [IP: 62.69.241.***]

2 najśmieszniejsze komentarze to ten o tym, że kierującą zabrała policja, a drugi że to było agresywne małżeństwo. Super się czyta wypociny anonimowych pultaczy.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 16:24:35] • [IP: 185.210.38.*]

Gość • Wtorek [14.01.2020, 12:22:27] • [IP: 176.221.113.**] A może mi powiesz mądralo, jak nie stanąć na ścieżce np Staszica - wjazd na rondo ? Przecież ta ścieżka powinna być przed pasami, a przed wjazdem na rondo powinno być miejsce na jedno auto, które podjeżdża i MUSI stanąć żeby włączyć się bezpiecznie do ruchu. Pretensje rowerzystów do projektanta ścieżek nie do kierowców.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 14:58:27] • [IP: 37.47.134.*]

na lawecie bo miała szybą pokruszoną co widać na zdjęciu to jak miał ktoś odjechać?

Gość • Wtorek [14.01.2020, 14:29:15] • [IP: 212.185.78.*]

Pani ze srebrnej Kii zostala zabrana przez policyjne auto, a jej zostalo odholowane na lawecie. Pojawia sie pytanie czy czasem Panie nie byla pod wplywem srodkow oduzajacych.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 14:25:10] • [IP: 37.47.184.***]

Jeżeli mnie by się przytrafiło coś podobnego a miała bym siłę wstać to kierowca auta dostał by kopa w du...e

Gość • Wtorek [14.01.2020, 14:19:23] • [IP: 5.173.146.*]

Trochę daleko za pasami jak na jazde przepisowa

Gość • Wtorek [14.01.2020, 14:16:54] • [IP: 37.47.179.***]

Rowerzyści to jest przestroga dla was. Ja rozumiem że masz pierwszeństwo ale mimo tego uważaj, rozglądaj się, zwolnij. Nie wygrasz z autem. To samo tyczy się kierowców aut. Po prostu miejcie ograniczone zaufanie. Jesteśmy tylko ludźmi i możemy siebie nawzajem nie zauważyć. Ale niestety w takich przypadkach najbardziej cierpi rowerzysta.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 13:02:02] • [IP: 192.95.4.***]

11:40:23 / głupia jesteś.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 12:22:27] • [IP: 176.221.113.**]

Kierowcy notorycznie wymuszają rowerzystom pierwszeństwa przejazdu. Nie patrzą na drogi rowerowe tylko mają klapki na oczach. Jestem kierowcą i widzę takie zachowania nie raz. Albo zastawią drogę rowerową jak włączają się do ruchu. Brak kultury na drodze.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 12:20:52] • [IP: 176.221.113.**]

Ewidentna wina kierującej pojazdem.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 12:18:09] • [IP: 164.127.88.***]

Jak zwykle mamy UROZMAICONE, WIELOWĄTKOWE SZCZEKANIE. Mimo że pierwszy raz od dłuższego czasu w tekście o wypadku z rowerzystą jasno wynika, że to kierująca samochodem pogwałciła przepisy drogowe, doprowadziła do wypadku, to mamy tu elaboraty, że rowerzyści to i tamto, że" pewnie było tak". Zatkajta pyszczki i skupcie się na faktach. Jak trzeba być zamulonym, że mimo oświetlenia przejazdów w mieście światłami latarń ta baba za kierownicą nie dostrzegła roweru? A co będzie się działo, gdy gorzej dostrzegalna HULAJNOGA elektryczna ze swoim pasażerem przejedzie w takich warunkach? (światła tylne są bardzo nisko, więc trudno dostrzegalne, cały kształt pojazdu włącznie z kierowcą jest mniejszy niż roweru i NIERUCHOMY, co utrudnia dostrzeżenie).

Gość • Wtorek [14.01.2020, 11:57:23] • [IP: 176.221.122.***]

jak zwykle kierowcy są idealni.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 11:48:40] • [IP: 185.210.39.***]

żal, z żalem się czyta te wszystkie brednie. Szkoda że pewnie nikt z komentujących nie był świadkiem zdarzenia a ma najwięcej do napisania. czy zielone czy nie, zarówno kierowca jak i rowerzysta i inny członek ruchu drogowego powinien być ostrożny.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 11:40:23] • [IP: 176.221.122.**]

Kochani rowerzyści! Przez skrzyżowanie przeprowadzacie pieszo rowery, bo w innym przypadku będziecie mieli gwoździe w kolanach i biodrach zwłaszcza że nie macie ubezpieczenia OC, życzę zdrówka, a projektantom skrzyżowań polecam wybrać się do Berlina na jeden dzień i zobaczą jak rowerzyści jeżdżą na światłach tylko dla rowerów i nie kolidują z autami? Można ? Michasia? Obudź się kobieto, a nie sobie coraz wyższą premię bierzesz.

Oglądasz 1-25 z 72
■ W związku z kolejnym znalezieniem niewybuchu z okresu II Wojny Światowej i jego neutralizacją, odcinek akwenu Szczecin-Świnoujście zostanie zamknięty. Kapitanat Portu Szczecin przesłał Komunikat Kapitana Portu dotyczący zamknięcia akwenu oraz wstrzymania ruchu statków wchodzących i wychodzących do/z portu Szczecin w dniu 27 stycznia 2020 r. Kapitan Portu Szczecin informuje, że w dniu 27 stycznia 2020 r. (poniedziałek) w godzinach od 08.00 do 11.00 w Porcie Szczecin w rejonie Bazy Oznakowania Nawigacyjnego w Szczecinie na 60.89 km toru wodnego Świnoujście — Szczecin, odległość od osi toru 61,58 m na zachód (pozycja geograficzna F53028 2.878 N X-014036 6.227 E) odbędzie się neutralizacja przedmiotu niebezpiecznego z okresu II wojny światowej przez 8 Flotyllę Obrony Wybrzeża ■ Przedszkole na bombie! Kolejny niewypał znaleziony podczas prac budowlanych. Ziemia ujawnia kolejne niewybuchy odkrywane podczas prac budowlanych tym razem na terenie Zakładu Opieki Długoterminowej. Bomba kryła się około 80 metrów od Przedszkola Miejskiego Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi "Tęcza" przy ulicy Bydgoskiej 15. Następnego dnia (środę 22.01.2020) przedszkole funkcjonowało bez zakłóceń, rodzice przyprowadzili rano swoje dzieci. A przed godziną 10.00 saperzy z dziwnowskiego 8. Batalionu Saperów zabezpieczył i zabrał 100-kilogramową bombę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze ■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■