POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [17.11.2019, 19:25:05] • Białogard

Marek Kościółek i Anna Giniewska nagrodzeni

Marek Kościółek i Anna Giniewska nagrodzeni

fot. Organizator

Marek Kościółek i Anna Giniewska otrzymali nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego za reżyserię spektaklu "Hej, Ty" na zakończonym wczoraj (15-16 XI. 2019) Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji "Windowisko" w Gdańsku.

A grające w przedstawieniu Nikola Palej (studentka Akademii Sztuki w Szczecinie) z Aleksandrą Czubińską (maturzystka Zespołu Szkół 1 w Goleniowie) otrzymały od jury Festiwalu wyróżnienia aktorskie. I to kolejny po Rosji sukces aktorski dziewczyn.

W tegorocznym jury zasiadali: Anna Kociarz, Małgorzata Oracz oraz Michał Derlatka.

Marek Kościółek i Anna Giniewska nagrodzeni

fot. Organizator

To nagroda jest potwierdzeniem wysokiej pozycji maszewskiego teatru w nurcie teatru autorskiego w Polsce. I po Międzynarodowym Festiwalu w Rosji to kolejna nagroda dla maszewskiego zespołu w ostatnim czasie.

Paradoks sytuacji polega na tym, że maszewski teatr jako jeden z nielicznych w naszym regionie, utrzymuje się tylko z prywatnych środków. Nie otrzymuje bowiem dotacji ani z gminy Maszewo (plan naprawczy Gminy), ani nie jest doceniany przez urząd marszałkowski w Szczecinie (powody nie są znane).

Marek Kościółek i Anna Giniewska nagrodzeni

fot. Organizator

Teatr Krzyk


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Zalany serwer - w szpitalu miejskim. Serwer obsługujący komputery do badań w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły został zalany. Stanęła praca? Awaria wydarzyła się w środę: zalaniu uległ główny serwer odpowiedzialny za komunikację wydawania zleceń na badania, dostęp do bazy danych. Sytuacja jest patowa ■ W Świnoujściu nie wprowadzono żadnej kwarantanny w obiektach/hotelach/ośrodkach - informuje Małgorzata Kapłan rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie. Ponadto wszystkie obiekty hotelowe poinformowane są o procedurach w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa ■ Najwyższa Izba Kontroli kontroluje działania Prezydenta ■ Wyniki głosowania z 27 komisji obwodowych w Świnoujściu: Rafał Trzaskowski – 9849, Andrzej Duda – 6316, Szymon Hołownia – 3091, Krzysztof Bosak – 1192, Robert Biedroń – 625, Władysław Kosiniak – Kamysz – 371, Stanisław Żółtek – 37, Paweł Tanajno – 34, Marek Jakubiak – 29, Waldemar Witkowski – 26, Mirosław Piotrowski – 22 ■