POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [09.10.2019, 11:26:14] • Świnoujście

UM: Ulica Odrzańska przebudowana. Kierowcy, uważajcie na wyspę spowalniającą!

UM: Ulica Odrzańska przebudowana. Kierowcy, uważajcie na wyspę spowalniającą!

fot. Urząd Miasta

Trwają ostatnie, kosmetyczne prace przy przebudowie ul. Odrzańskiej. Jezdnia jest już gotowa. Gładka, jak stół. Ale uwaga, kierowcy, na drodze napotkacie wyniesioną wyspę spowalniającą.

Ulica Odrzańska, to 700-metrowa prosta, zaczynająca się rondem i biegnąca do skrzyżowania z ul. Zalewową. Z doświadczenia inżynierów ruchu drogowego i policji wiadomo, że gładki asfalt na tak długim i prostym odcinku może niektórych kierowców "prowokować" do zbyt szybkiej jazdy. Dlatego na jezdni zastosowano urządzenie spowalniające. To wyniesiona wyspa wykonana z kostki brukowej po to by odróżniała się kolorystycznie od asfaltu i była widoczna z daleka. Wyspa znajduje się w odległości ok. 200 metrów od skrzyżowania z ul. Zalewową.

Przy przebudowie trwają ostatnie prace wykonawcze. Kończony jest chodnik, ponadto zostaną dodatkowo wykonane schody do kilku posesji, które położone są poniżej poziomu chodnika.

UM: Ulica Odrzańska przebudowana. Kierowcy, uważajcie na wyspę spowalniającą!

fot. Urząd Miasta

Chodnik został wykonany na całej długości drogi po jej lewej stronie (patrząc od ronda). Jednocześnie wykonano wjazdy do posesji. Konieczna była także regulacja oświetlenia, które wcześniej było wybudowane na niezagospodarowanym poboczu.

Ponadto wykonany został dodatkowy odcinek drogi - przedłużenie jej - na odcinku od skrzyżowania z ul. Zalewową do przystani żeglarskiej w Łunowie.

UM: Ulica Odrzańska przebudowana. Kierowcy, uważajcie na wyspę spowalniającą!

fot. Urząd Miasta

Niebawem na jezdni pojawi się nowe oznakowanie poziome. Jego wymalowanie - ze względów technologicznych - musi odbyć się kilkanaście dni po ułożeniu ostatniej warstwy asfaltu.

źródło: www.swinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gośćxxc • Piątek [11.10.2019, 07:25:49] • [IP: 188.146.97.**]

Kurlacze przestańcie lamentowac, Nic się nie podoba sami nieudacznicy i pesymisci. Zamiast się cieszyć to krzywo, to nie dobrze, to kradną. Wy...lać rzygać się chce, jak się czyta wasze opisy. ,

Gość • Czwartek [10.10.2019, 12:51:20] • [IP: 88.156.235.***]

A ja bym chciał żeby, taką nawierzchnie miała ulica przy której mieszkam!

Gość • Czwartek [10.10.2019, 12:43:45] • [IP: 84.241.205.**]

Piękna ulica.dziękujemy ❤

Gość • Środa [09.10.2019, 23:26:27] • [IP: 83.20.236.***]

Tyle osób prosi!! Zróbcie Zalewową!! Tam nie ma nawet chodnika!!

Gość • Środa [09.10.2019, 21:59:53] • [IP: 77.113.3.***]

Jeśli to jest fachowo wykonane zlecenie to ja zostanę następnym prezydentem tego kraju i naśle na nadzór prokuratorów za ślepotę przy odbiorze

Gość • Środa [09.10.2019, 20:50:44] • [IP: 77.113.7.***]

Zdjęcie pierwsze pokazuje jak studzienki są obniżone inne jeszcze bardziej, czyżby po to żeby woda do nich ściekała? po prostu niedbalstwo...

Gość • Środa [09.10.2019, 20:12:13] • [IP: 83.11.186.**]

oczywiście na wiki można znaleźć info że szopa może być murowana, ale to nie jest szopa. tam kiedyś były pomieszczenia mieszkalne, więc szopą być nie może. . pozdro sąsiad!!

Gość • Środa [09.10.2019, 19:58:27] • [IP: 83.11.186.**]

szopa z cegły? taka mądra, taka inteligentna, taka zarobiona, taka wykształcona, a tu szopa z cegły. no ciekawe, zaraz będzie szałas z pustaków, albo asfalt z betonu, tudzież drzewo na opał...

Gość • Środa [09.10.2019, 19:16:12] • [IP: 178.238.247.**]

haha reporter musi coś napisać . .. choć pewnie jej nawet nie widział proszę napisać czy to dobrze czy żle i to z wykrzyknikiem

Gość • Środa [09.10.2019, 19:06:22] • [IP: 178.238.252.***]

Gladka jak stol??!! A te zapadniete studnie??!! Kto to odebral?! Robote za tyle millionow?! Uczyc sie. Najlepiej od sasiadow. Daleko nie ma...

Gość • Środa [09.10.2019, 17:33:46] • [IP: 213.238.105.**]

I, bardzo dobrze, Niech kierowcy uważają.Bo" młodziki"rozpędzają"się jak szaleńcy...Ale, to Im z biegiem lat przejdzie.

Gość • Środa [09.10.2019, 17:28:48] • [IP: 213.238.105.**]

"Niszczą zawieszenie"-Zasrańcy, którzy po Rondzie robią sobie tor wyścigów.Rozważny kierowca w terenie zabudowanym jedzie rozważnie.Dobrze, że jest taki" ogranicznik prędkości".Ja bym jeszcze taki postawił ze zjazdu z ronda.Tam to już trzeba się mieć na baczności.Zjezdrzają jak szaleńcy.Człowiek przechodząc nie widzi nadjezdarzającego pojazdu.ale, cóż trzeba mieć się na baczności...

Gość • Środa [09.10.2019, 17:27:09] • [IP: 37.248.163.***]

A w karsiborzu czary nic się nie dzieje 1go maja kpina...

Gość • Środa [09.10.2019, 17:17:35] • [IP: 213.238.105.**]

Przepraszam.A, o czyjego znajomego chodzi?Co by mieszkał na tej ulicy.I czyj to miał by być znajomy?Otwarcie pisz Gościu, jak coś wiesz w temacie" znajomości".

Gość • Środa [09.10.2019, 17:14:17] • [IP: 213.238.105.**]

do Gościa z;11.40.58.Jak widać jest się" do czego przyczepić".Dlaczego ta?, dlaczego nie inna?Czemu tamta?I.t.d. i.t.p...Taka natura Polaka...!

Gość • Środa [09.10.2019, 17:06:42] • [IP: 213.238.105.**]

Mam nadzieje, że J.Kaczyński przyjedzie na odpoczynek z" kotem".Jak -sugeruje Gość.

Gość • Środa [09.10.2019, 17:05:10] • [IP: 213.238.105.**]

Kochani trochę cierpliwości.Przyjdzie czas i na Waszą ul.Zalewową.Nie od razu Kraków zbudowali...

Gość • Środa [09.10.2019, 17:02:32] • [IP: 213.238.105.**]

"Ale.tam brzydko'" --Pokaż Swoją ulicę...Flustrat...

Gość • Środa [09.10.2019, 16:59:37] • [IP: 213.238.105.**]

Odrzańska, to wizytówka przedmieścia.Z Ronda Łunowo wszystko widać.(przedsmak SWINOUJŚCIA).No, poza wyjątkami(rozwalona, murowana szopa z czerwonej cegły).A, Przytór, cóż -zaścianek daleko od od S-ki.nikt tam po drodze, z" dalekiego Świata" nie zagląda.Więc proszę się nie łudzić na poprawę...

Gość • Środa [09.10.2019, 16:32:55] • [IP: 176.221.122.***]

Wygląda ładnie.

Gość • Środa [09.10.2019, 16:15:21] • [IP: 83.11.177.**]

Super Jarek z kotem możesz przyjeżdżać.

Gość • Środa [09.10.2019, 16:01:30] • [IP: 80.245.190.***]

Przyczepic... ja do tej wyspy pi...nej, lepiej postawic znak ograniczenie predkosci i fotoradar, pieniadze bedzie miala gmina, a tak wszyscy bez wyjatku niszcza sobie zawieszenie, tyle w temacie.

Jola • Środa [09.10.2019, 15:33:23] • [IP: 37.248.209.***]

...A reszta Przytoru brnie po połamanych płytach...

Gość • Środa [09.10.2019, 14:40:19] • [IP: 95.91.255.**]

Ale tam brzydko

Gość • Środa [09.10.2019, 14:27:58] • [IP: 176.221.123.***]

Wyborca wiewióry. • Środa [09.10.2019, 11:40:58] • [IP: 176.221.122.***] koszta, nierowna droga, pewnie ktos znajomy mieszka przy niej. do tego kiedy wreszcie inne drogi powstana. czemu az tyle asfaltu i brak zieleni.

Oglądasz 1-25 z 29
■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■