POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [09.10.2019, 08:05:10] • Świnoujście

Elżbieta Jabłońska: „obecna władza dyskredytuje dokonania samorządu Świnoujścia!”. Zobacz film!

Elżbieta Jabłońska: „obecna władza dyskredytuje dokonania samorządu Świnoujścia!”. Zobacz film!

PIS z tunelu zrobił temat polityczny i sobie przypisał zasługi? Jabłońska i Napieralski skrytykowali rządzących.(fot. Sławomir Ryfczyński )

„Przy okazji niedawnej uroczystości podpisania pozwolenia na budowę tunelu nie mieliśmy nawet okazji by podkreślić z jaką determinacją prezydent i Rada Miasta, a wreszcie władze regionu Zachodniopomorskiego zabiegały o tę inwestycję !” - twierdzi z wyrzutem do rządzących Polską Przewodnicząca Rady Miasta. Po uroczystym podpisaniu dokumentu otwierającego drogę do wielkiego przekopu, Elżbieta Jabłońska pragnęła, w obecności oficjalnych gości, podkreślić wieloletnie starania i ogrom pracy jaką włożyli w to dzieło prezydent miasta i radni. Odmówiono jej bo „scenariusz został „ustalony wcześniej” i bez możliwości zarania głosu przez przedstawiciela Rady Miasta. Na organizatorach nie zrobił także wrażenia fakt, że specjalny list do uczestników uroczystości skierował marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i przekazał go do odczytania właśnie przewodniczącej Rady Miasta. Takie potraktowanie przedstawicieli lokalnej społeczności wzbudziło sprzeciw nie tylko wśród radnych opozycji. We wtorek, 8 października do świnoujskiej siedziby Koalicji Obywatelskiej przybył także Grzegorz Napieralski.



Oboje, wraz z Elżbietą Jabłońską startują w niedzielnych wyborach z listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO N IPL ZIELONI. I oboje nie zgadzają się z takimi zasadami prowadzenia polityki jakie reprezentują obecnie rządzący. Wyraz temu dali na zwołanej we wtorek wspólnie konferencji prasowej w siedzibie KO w Świnoujściu.

Elżbieta Jabłońska, której organizatorzy odmówili możliwości odczytania przesłania od marszałka województwa od przedstawienia tego listu rozpoczęła swoje wystąpienie. Zrobiła to żeby przekonać dziennikarzy o bezsensowności zarzutu działaczy PiS, że ten dokument upolityczniłby uroczystość podpisania zgody na budowę tunelu.

Elżbieta Jabłońska: „obecna władza dyskredytuje dokonania samorządu Świnoujścia!”. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

„Najwidoczniej, przypominanie zasług prezydenta miasta, radnych oraz samorządu województwa dla pozytywnego zakończenia starań o budowę jest nie na rękę rządzącym”- stwierdziła. Elżbieta jabłońska przypomniała, że tunel będzie zbudowany dzięki finansowemu montażowi, w którym środki europejskie, o które starał się skutecznie Urząd Marszałkowski uzupełnione zostaną przez pieniądze z budżetu miasta. Do ich wyasygnowania potrzebna była zgodna wola różnych ugrupowań zasiadających w radzie i zgodna współpraca z prezydentem miasta. „Dla realizacji najważniejszego dla nas celu potrafiliśmy odrzucić różnice!” - podkreśliła Elżbieta Jabłońska. Tymczasem „sposób w jaki została potraktowana przedstawicielka miejskiego samorządu podczas podpisania zgody na inwestycję budzi obawy, że w Polsce podstawy samorządności są dziś zagrożone zagrożone”-ostrzegał Grzegorz Napieralski.

„Sygnały o lekceważeniu samorządów płyną także z innych miejsc w Polsce. To znak, ze rządzący praktycznie wycofuję się z wcześniejszych deklaracji o podmiotowości samorządów”. Zdaniem kandydatów Komitetu KO N IPL ZIELONI to właśnie dlatego tak ważna staje się wyborcza aktywność Polaków. Podczas konferencji przypomniane zostały także najważniejsze założenia programowe Koalicyjnego Komitetu Wyborczego. Priorytety to sfery, w których, mimo obietnic, rządzący nie poprawili sytuacji; m.in. oświata. „Nie może być tak by stępka budowanego przez wiele lat promu pełnomorskiego rdzewiała na doku stoczni, dzieci kończyły lekcje gdy zapada noc, a na pomoc lekarza-specjalisty czekamy latami” - podkreśliła Elżbieta Jabłońska. Wraz z Grzegorzem Napieralskim, oboje zaapelowali o wyborczą aktywność mieszkańców i dobre dla Polski decyzje.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Środa [09.10.2019, 15:04:05]

komentarzy: 117, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 117

Gość • Sobota [12.10.2019, 14:39:39] • [IP: 86.82.99.**]

Lewaki były przeciw tunelowi, dziś śmią wmówić nam że to ich zasługa, obrzydliwość, dziś są przeciw terminalowi kontenerowemu i przekonacie się państwo że jak powstanie będą piali z zachwytu że to ich zasługa.

Gość • Piątek [11.10.2019, 20:02:46] • [IP: 94.254.225.***]

Z tego co ja kojarzę to Pan Donald powiedział oficjalnie będąc u nas że tunelu nie będzie a Pan Jarosław powiedział że tunel będzie... Więc kompletnie nie rozumiem zarzutów Pani Elżbiety?? Ale ja się nie znam... Możliwe że coś mi umknęło. .. Więc jeżeli to PO a nie PIS było za budowa tunelu w Świnoujsciu to przepraszam za pomyłkę.

Gość • Czwartek [10.10.2019, 22:42:10] • [IP: 5.173.146.***]

Łuna ma taki Kryniowy uśmieszek, a fe!

Gość • Czwartek [10.10.2019, 11:59:37] • [IP: 178.238.249.**]

IP 113 największych profanacji w kościele dokonują sami księża, zwłaszcza tacy jak Rydzyk. Przez nich ludzie przyzwoici przestali chodzić do kościoła.

Gość • Czwartek [10.10.2019, 11:04:54] • [IP: 37.30.15.**]

Widzisz pisie nie zadzieraj z kobietą wystarczyło by wypowiedziała się i po wszystkim a tak masz po ryju

Pingu • Czwartek [10.10.2019, 09:44:30] • [IP: 176.221.122.***]

Jeden fakt mnie poraża.Kwestia dzieci i ich późnych powrotów. Przed reformą dziecko chodziły do szkoły czy nie? Jeśli tak to znaczy, że miało szkołę, klasę i nauczyciela. Po reformie nagle dzieci wracają w nocy do domu, klasy są przepełnione i nie ma ich kto uczyć.To jakiś cud.Reforma programowa zamieniła się w reformę demograficzną?? Budynki szkół zniknęły, klasy się zmniejszyły a nauczyciele wymarli??Jeśli przed reformą była II klasa gimnazjum a teraz jest 7 podstawowa to przecież tych dzieci nie przybyło, a nauczyciele nie wymarli.ZMIENIŁ SIĘ TYLKO PROGRAM!!Rozumiem nauczycieli którzy muszą się przestawić, zmienić całkowicie nauczanie ale to tylko oni mają prawo mówić, że u nich coś się zmieniło!/ czy na lepsze czy na gorsze tego nie rozsądzam/ Być może kolega drukujący ćwiczenia do. ... zarobi mniej, a znajomy znajomego który drukował specjalne podręczniki do. ... będzie musiał zastanowić się na przebranżowieniem.a jeśli dziecko wraca późno to trzeba wybudować nową szkołę i nie narzekać na reformę.

Gość • Czwartek [10.10.2019, 09:33:36] • [IP: 176.221.113.**]

Pani Jabłońska chodzi do kościoła, a nie przestrzega 10 przykazań. Jak to możliwe, że dostaje rozgrzeszenie? Podła kobieta, która tkwi w najgorszej partii, która działa na szkodę Polski oraz ludzkości. Jest za aborcją, eutanazją, za chaosem spowodowanym sprowadzaniem islamistów. No i to jest ciekawe, że jest w partii, która popiera LGBT i związki homoseksualne. Przypominam, że LGBT czyni profanacje miejsc świętych, wizerunków Matki Boskiej, a nawet Świętego Sakramentu. Jak by tego było mało, to jest na liście tej samej partii z Klaudia Jachirą, która obraża najważniejsze polskie wartości, obraża polskich bohaterów, a nawet osoby nieżyjące. Pani Jabłońska. Pani jest wilkiem w owczej skórze i uczestniczy pani w tych bezeceństwach!

Gość • Czwartek [10.10.2019, 09:01:25] • [IP: 176.221.123.***]

Ta śmieszna pani upomina się pochwały, wyróżnienia. ..? Kobieto bierzesz kasę za swoją pracę i. ..to wystarczy!

Gość • Czwartek [10.10.2019, 08:22:21] • [IP: 37.30.7.***]

02:48.. Bo co, bo Durczok tak ciebie nauczał?

Gość z • Czwartek [10.10.2019, 06:05:22] • [IP: 185.125.6.***]

Głosy i tak idą na p. Nitrasa

Gość • Czwartek [10.10.2019, 03:30:47] • [IP: 37.30.7.***]

00:01 - gdy Tusk mówi o wyborcach" mohery", to jest to... mowa miłości, ale" dzieleniem ludzi" wg propagandystów proPO ma byc to, że propisowcy mówią o zagarnięciu OFE, redukcji zasiłku pogrzebowego przez Tuska, o POdwyższaniu VAT mimo obietnic wyborczych niepodwyższania, o zablokowaniu przez rząd PO przygotowań do budowy tunelu w Ściu, by zbudować go pod Gdańskiem, matecznikiem PO.-O, taki podział ról - jeśli ktoś zuboża Polaków i obraża wyborców PiS, ten nie dzieli Polaków. Bo tak naucza TVN i Wyborcza!

Gość • Czwartek [10.10.2019, 02:48:32] • [IP: 37.47.171.***]

DO GOŚCIA: Gość • Środa [09.10.2019, 18:12:25] • [IP: 5.173.138.**] Dzięki PiS dużo rodzin wyszło z biedy... ...I WPADŁO W ALKOHOLIZM!

Gość • Czwartek [10.10.2019, 02:14:50] • [IP: 83.23.252.***]

gdzie sie chamy pchacie do polityki, Jablonska do garow, Napieralski juz pokazales ze jestes nieudacznikiem, brak honoru tylko stanowiska w tych pustych glowach

Gość • Czwartek [10.10.2019, 00:01:25] • [IP: 176.221.123.***]

Rozumiem tą komentarzową mobilizację działaczy PIS ale, niestety - niewiele z niej dobrego dla wizerunku rządzących wynika. Bo tak jak oni potraficie tylko puszyć się robić wszystko by skłócić Polaków. Na zasadzie; dziel i rządź. Ale pamiętajcie-to się udaje tylko do czasu...

Gość • Środa [09.10.2019, 23:39:51] • [IP: 37.47.133.***]

ty IP: 31.1.138. jesteś chory, Morawiecki miał być według was Żydem a pogrzeb miał katolicki, Macierewicz czasami jest w radiu Maryja. Lepiej powiedz dlaczego żadna z dziennikarek TVN nie ma na szyi krzyżyka? Jakoś w TVP mają i się nie wstydzą.

Gość • Środa [09.10.2019, 23:19:56] • [IP: 185.210.39.**]

ona naprawdę straciła poczucie rzeczywistości i to od paru lat. Ja nie rozumiem jak przewodniczącą Rady może być ktoś tak małostkowy

Gość • Środa [09.10.2019, 23:10:29] • [IP: 31.1.138.**]

DO Gość • Środa [09.10.2019, 21:52:54] • [IP: 176.221.123.***]Co ty za bzdury pleciesz, przecież w PiS-ie są Żydzi i komuniści, a co robi Żyd Macierewicz i komunistyczny prokurator Piotrowicz w obecnym rządzie...A szef zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze sutenerskim prezes NIK-u...Musisz iść do lekarza aby zmienił leki na głowę i oczy, może wtedy dostrzeżesz że katolicy trzymają sztamę z komunistami i żydostwem...🍓🍓🍓

Gość • Środa [09.10.2019, 22:41:26] • [IP: 176.221.122.**]

Zawsze trzeba mieć trochę normalnej samooceny, bo mieszkańcy to srogo ocenią. Wielu nie mogło zrozumieć z jakiego powodu ta niewiasta była na tym spotkaniu budowlanym. Okazuje się, że chciała zaklinać rzeczywistość dla maluszkich. Szacunku trochę dla siebie, bo maluszkowie mają dla siebie dużo szacunku i może ich zebrać na. ...

Gość • Środa [09.10.2019, 22:08:44] • [IP: 176.221.123.***]

A kto to, czy to tylko zbieżność nazwisk? Bo kandydatka Elżbieta Jabłońska na fotkach jest min. o 20 lat młodsza! Ta znacznie starsza tu obok ma jakieś problemy z pamięcią. Lech Kaczyński przed wyborami obiecał budowę tunelu w Świnoujściu i w budżecie rząd PiS przyznał środki na ten cel. Ale wybory przegrali i Tusk wyrzucił ten budżet do śmietnika a pieniądze na tunel przeszły do Gdańska. Może ona miała na myśli zaangażowanie w budowę tunelu z klocków? Nie chcę w Polsce tęczowej zarazy, afer i uchodźców, dlatego zagłosuję na PiS!

Gość • Środa [09.10.2019, 22:01:30] • [IP: 176.221.123.***]

Prawicowa PO wybudowała Tunel w Gdańsku a Katolicka PIS wybuduje Tunel w Swinoujsciu

Gość • Środa [09.10.2019, 22:00:18] • [IP: 176.221.122.**]

CHYBA PANI SIEBIE NIE SLYSZY!!TYLE LAT PISALISCIE I GADALISCIE BEZ EFEKTOW, A DZISIAJ SOBIE CHCECIE SUKCES PRZYPISAC??!!ZGROZA, KOBIETO OPAMIETAJ SIE, NIE ZROBILAS DLA MIASTA NIC!!NO MOZE POZA ROZDAWANIEM PIEROGOW I BARSZCZU!!TYLKO PED NA WLADZE I KASE!!

Gość • Środa [09.10.2019, 21:52:54] • [IP: 176.221.123.***]

Żydzi i Komuniści chcą odebrać Władzę Katolikom tj Katolickiej PIS

Gość • Środa [09.10.2019, 21:27:07] • [IP: 5.172.255.***]

Nie wam cierpliwości pani słuchać brak kompetencji i wiedzy merytorycznej..Wypowiedz nuda.

Gość • Środa [09.10.2019, 21:26:38] • [IP: 80.245.188.***]

Nie... no przecież wszyscy to dobrze wiemy, że tunel został wybudowany wyłącznie dzięki Tuskowi i całemu PO, tyle zę ten w. ..Gdańsku. Brawo PiS. Oby tak dalej !!

Gość • Środa [09.10.2019, 21:09:18] • [IP: 178.238.253.***]

choćby po nas POtop...

Oglądasz 1-25 z 117
■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■