POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [08.10.2019, 16:17:12] • Świnoujście

Tunel w Świnoujściu - działania Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego

Tunel w Świnoujściu - działania Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego

fot. iswinoujscie.pl

Informację otrzymaliśmy z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

- W związku z zaplanowanym na poniedziałek podpisaniem przez wojewodę zachodniopomorskiego Tomasza Hinca zezwolenia na realizację inwestycji drogowej i budowę tunelu pod Świną informujemy, że to kluczowe zadanie inwestycyjne dla rozwoju regionu, jest efektem negocjacji Kontraktu Terytorialnego dla Pomorza Zachodniego na lata 2014-2020, dzięki czemu znalazło się na liście podstawowej projektów przeznaczonych do sfinansowana przez administrację rządową ze środków zarządzanych centralnie. Od samego początku, inwestycja była wspierana przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, czego efektem była m.in. udzielona Miastu Świnoujście dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego 2007 – 2013 w wysokości 4,8 mln zł na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego, niezbędnego do rozpoczęcia prac budowlanych. Całkowity koszt przygotowania dokumentacji oszacowano na ponad 5,6 miliona złotych. Uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie odbyło się w piątek, 26 września 2014 r. w Świnoujściu. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zaznaczał wtedy, że środki są pierwszym krokiem do zrealizowania inwestycji.

- Inwestycja tego typu wymaga determinacji, staranności i współpracy. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się to tego, że podpisujemy umowę będącą pierwszym krokiem na drodze do budowy tunelu w Świnoujściu. Ponadto cieszę się, że udało się wpisać świnoujską inwestycję na listę podstawową Kontraktu Terytorialnego dla Pomorza Zachodniego na lata 2014-2020. Oznacza to w praktyce połączenie pomiędzy wyspami Uznam i Wolin. To początek, który znacząco przyśpieszy ścieżkę realizacji inwestycji. Świnoujście jest szczególnym miejscem na mapie Polski, a tunel jest szczególnie ważną inwestycją dla miasta, regionu i kraju. Nie jest łatwo wyjaśnić w Warszawie, że przeprawa to coś innego niż tylko przejście drogowe. Po prostu trzeba przyjechać do Świnoujścia i odstać swoje w korku, aby się o tym przekonać - zaznaczył marszałek województwa Olgierd Geblewicz.


komentarzy: 71, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 71

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 12:28:00] • [IP: 46.31.34.***]

Czytając wszystkie wypowiedzi jestem zszokowana jakie poglądy mają mieszkańcy Świnoujścia albo przeszkadza im Prezydent Miasta albo wczasowicze. Tunel który obiecał PIS to wielka lipa przecież pieniądze które mają być obiecane to daje unia a nie sam Kaczyński. Obiecani cacanki itd

Gość • Środa [09.10.2019, 23:52:11] • [IP: 31.11.130.**]

Geblewicz od 2013 budujecie tunel ? Przez 9 lat powinniście się dokopać do antypodów ! A co mamy ? CH** wam POwcy wichłacze z tego wyszło ! Weź te 5 baniek drobnych i PIS tobie czytaj Przeproś i Sp***j Głosowałem na was ale już zmądrzałem PIS odbudowuje pozamykane przez was posterunki, stacje, poczty, linie autobusowe i kolejowe ! Banki i PZU są z powrotem w Polskich rękach ! Nie wszystko im wychodzi ale się starają i dotrzymują słowa ! Ten tunel to przykład jak przed wyborami 2015 oszukaliście świnoujskich wyborców, Identycznie jak z tą stocznią w Szczecinianie o której Tusk mówił " Pół świata przejechałem i znalazłem inwestora dla stoczni w Katarze" 13.10.2019 DZIEŃ ODPŁATY DLA PO !

Gość • Środa [09.10.2019, 19:26:34] • [IP: 80.245.188.***]

To się nazywa tupet. A czemu peło ni zbudowało tunelu za swojej kadencji?

Gość • Środa [09.10.2019, 19:23:52] • [IP: 176.221.123.***]

A pieniądze (pewnie grosze) ze srebrnej miały iść na dzieła misyjne.

Gość • Środa [09.10.2019, 17:04:01] • [IP: 93.94.190.***]

12:52:41] • [IP: 176.221.123.***] Tyle że Morawiecki nie miał wtedy żadnej państwowej funkcji, a to, co powiedział, miało odcień sarkastyczny, jakby diagnozy sytuacji. Co do J. Kaczyńskiego - to tak jakby mówić, że Iks jest zamieszany w kradzież roweru, tyle że w tym sensie, iż Iksowi ukradziono ten rower. Kaczynski - posługując się zresztą kulturalnym językiem, szanując rozmówcę, namawiał go do legalnego rozwiązania sporu o zapłatę. Wezwał Austriaka do przygotowania faktur i przekazania sprawy sądowi, co nie oznacza, że miał to być spór sądowy, nie miał być, tak jak nie jest nim sądowe rozstrzygnięcie sprawy współwłasności dziedziczonego dobra, jeśli strony nie są w sporze (po prostu to taniej kosztuje niż u notariusza). Tak właśnie uczynił Kaczyński, a jedyna osobliwość językowa w jego wypowiedzi to" ja cię nie mogę". Brzmi jak" miłość" przy" k..wa" Neumanna.

Gość • Środa [09.10.2019, 16:03:33] • [IP: 178.238.249.**]

IP 123 pis nie ma udziału w finansowaniu tunelu.Ta niemiła wam Unia i samorząd miasta czyli my mieszkańcy budujemy tunel!

Gość • Środa [09.10.2019, 15:36:31] • [IP: 37.47.131.***]

Każdy kto jest przyzwoitym człowiekiem prędzej zrezygnuje z pójścia na wybory niż zagłosuje na PO. Zresztą Lewica nie jest lepsza, nie chcą węgla w Polsce, blokują przekop Mierzei koło Elbląga i chcą wycofania religii ze szkół żeby rodzice musieli wozić dzieci do salek katechetycznych przy kościołach.

Gość • Środa [09.10.2019, 14:53:58] • [IP: 37.47.132.***]

już wiecie na co kiedyś szły nasze pieniądze z 500+, na drogie garniutury" chłopców z ferajny"

j444 • Środa [09.10.2019, 12:52:41] • [IP: 176.221.123.***]

Do" Gość • Wtorek [08.10.2019, 21:43:53] • [IP: 31.0.82.**], nie tylko p. Nojman ma swoją taśmę, ale ma ją również, p. morawiecki która dotyczy nie tylko samorządów ale narodu polskiego, ma taśmę p. kaczyński, a idiotyczne wypowiedzi już oficjalnie mają tacy jak duda, gliński, szyszko, terlecki, kuchciński, obatel wiadomo jaki, i co z tego wynika, kompletnie nic, szmalcowni będą głosować i tak na tych kto ich kupuje.

Gość • Środa [09.10.2019, 11:44:51] • [IP: 95.129.225.***]

Mają tupet platfusiarze! Chyba liczy na pomroczność jasną elektoratu!

Gość • Środa [09.10.2019, 09:42:16] • [IP: 77.252.46.**]

Przecież w gazecie pisało, że jest tunel...

Gość • Środa [09.10.2019, 09:40:16] • [IP: 5.173.145.***]

Zaraz zaraz nie rozumiem jednego na te pieniądze unia przeznaczyła kwotę głównym inwestorem jest miasto czyli wykłada resztę woec na kiego grzyba inne rejonów ry je robią przy tym a co oni z własnej kasy wybudują go czy co? Super dajcie mnie też wkoncu mieszkam w Świnoujściu i idą na to też moje podatki. Men dy bez kszty honoru może jeszcze to zasługa kaczki lub Dudka?

Gość • Środa [09.10.2019, 08:25:36] • [IP: 37.47.134.***]

Ciekawe czy do tunelu kolejka będzie hmm lato upał kilometry samochodów z turystami, mieszkańcami wyspy, transportem i te ronda i zwolnienia ruchu drogowego piękna sprawa. Powodzenia.

Gość • Środa [09.10.2019, 07:23:18] • [IP: 31.11.128.**]

a czy poseł Nitras zabiegający o nasze głosy cieszy się z budowy tunelu? Chyba raczej nie bo po raz drugi chciał zabrać pieniądze na tunel i przekazać na drogi w Szczecinie bo ubiegał się o fotel prezydenta.

Gość • Środa [09.10.2019, 06:54:31] • [IP: 77.252.63.***]

Ad Gość • Wtorek [08.10.2019, 22:30:08] • [IP: 188.47.77.**]. Dlaczego? Chcesz dłuższych kolejek na promy? To potem nie płacz, że czekasz.

Gość • Środa [09.10.2019, 06:53:16] • [IP: 5.173.128.***]

Ale propaganda to PIS zalatwim.tu el PO nawet bie chcialo o tym roznawoac

Gość • Środa [09.10.2019, 06:47:33] • [IP: 37.47.183.***]

Żałosne jest to, że skończyli 18 lat, więc powinni mieć zdolność do samooceny. Podczepiaja się wszyscy pod tunel, jak przedszkolaki. A wiadomo, że gdyby burmistrz w latach 2007-2014 nie chciał budować dwóch tuneli, to od pięciu lat moglibyśmy jeździć już tunelem. Żałosne, że burmistrz do tego się nie przyznaje.

Gość • Środa [09.10.2019, 01:31:46] • [IP: 213.122.166.**]

Co wy ludzie pi eprzycie?? Pis dał?? Unia dała 85% resztę daje miasto! To ta" wyimaginowana wspólnota daje nie żaden pis.

Gość627 • Środa [09.10.2019, 00:57:56] • [IP: 83.8.163.***]

Geblewicz połoczył dwie stoczńie co doprowadziło do ruiny, teraz bedzie łaczył tunel z miastem, nastepne bakructwo i oszustwo.

Gość • Wtorek [08.10.2019, 22:30:08] • [IP: 188.47.77.**]

NIE DLA TUNELU !

Obiektywny • Wtorek [08.10.2019, 22:28:06] • [IP: 178.238.246.***]

PLATFORMA weszła w TUNEL i szybko z niego nie wyjdzie. Chyba, że przejdzie TUNELEM w Gdańsku, który został wybudowany wcześniej, zamiast TUNELU w Świnoujściu. Tam była bliższa koszula ciału, jak to w Platformie Tuska, Schetyny, Neumana i... Geblewicza. W tej sytuacji nie ma co się chwalić działaniami Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Gość • Wtorek [08.10.2019, 21:54:16] • [IP: 37.47.174.***]

jeśli to nie PiS daje pieniądze tylko UE to dlaczego PO nie chciało zrobić tunelu skoro to UE by finansowała? Tacy tam fachowcy w PO jak to powiedział Sławiomir Nowyczłowiek (z niemieckiego)

Gość • Wtorek [08.10.2019, 21:43:53] • [IP: 31.0.82.**]

Pan nojman z platformy powiedział już wszystko o tzw samorządach, trzeba się zastanowić nad sensem ich istnienia, ludzie a wy na nich jakieś głosy będziecie oddawać widać sami jesteście uczciwi jak oni...

Gość • Wtorek [08.10.2019, 21:42:13] • [IP: 176.221.123.**]

18:34:04] • [IP: 5.173.129.***] tunel jest w 80% z funduszy unijnych a miasto daje 300 mln. G***no daje twój pis. Tak naprawdę to ogromny koszt ponosi miasto czyli my

Gość • Wtorek [08.10.2019, 21:24:41] • [IP: 176.221.123.***]

Przypomnę słowa notorycznie mówione od co najmniej 8 lat pana G.;piniędzy ni ma i ni byndzie na tunel. A tu przyszedł PIS i piniądze są.HAHAHAHAHAHA.

Oglądasz 1-25 z 71
■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■