POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [12.10.2019, 11:27:53] • Świnoujście

Wypieścili elewację garażu

Wypieścili elewację garażu

fot. iswinoujscie.pl

Odnowiono już elewację garażu. Teraz świnoujski Urząd Miasta przymierza się do remontu dwóch pomieszczeń wydziału księgowości. Pytamy o koszty.

Ponad 73,5 tys. złotych kosztował remont elewacji garażu Urzędu Miasta. Wykonawcę wyłoniono w publicznym postępowaniu cenowym. Została nim Spółdzielnia Ogólnobudowlana REMOBUD Świnoujście. Według informacji magistratu, za te pieniądze: naprawiono 8 drewnianych bram garażowych, wyczyszczono ręcznie/mechanicznie skrzydła wrót garażowych z przygotowaniem powierzchni do nałożenia lakierobejcy, obustronnie pokryto bramy dwukrotnie lakierobejcą w kolorze ciemno brązowym, obustronnie zabezpieczono doły bram na wysokość 30 cm środkiem ochronnym, uzupełniono w miejscach nad wrotami garaży brakujące elementy docieplenia styropianem grubości 5 cm, uzupełniono oszklenia w naświetlach okiennych, uszkodzony gzyms żelbetowy, betonowe progi, tynki elewacji, zeskrobano starą farbę elewacyjną, przygotowano powierzchnię do malowania (szpachlowanie), zagruntowano ściany, pomalowano je farbą elewacyjną sylikonową, w dziewięciu stalowych oknach – uzupełniono szklenia szkłem zbrojonym, wyczyszczono konstrukcje okien, pomalowano emalią ftalową do metalu w kolorze ciemny brąz, wymieniono też parapety zewnętrzne podokienne na parapety z blachy ocynkowanej lub powlekanej, połamany odcinek rynny pcv, naprawiono tynk elewacji do poziomu cokołu ceglanego poprzez uzupełnienie ubytków z zaprawy cementowo-wapiennej, wyczyszczono cokół z cegieł metodą ciśnieniową (hydrofobizacja), usunięto istniejącą farbę, wyczyszczono spoiny i je uzupełniono, zaimpregnowano cały cokół i zrobiono w nim uzupełnienia.

To nie koniec prac w Urzędzie Miasta. Obecnie trwają przygotowania do remontu dwóch pomieszczeń Wydziału Księgowości (łącznie 90,4 m2). Prace obejmą wymianę lamp oświetleniowych na lampy led za kwotę 40 000 zł brutto oraz wymianę podłogi na podłogę pcv – 24 000 zł brutto - główny specjalista Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych świnoujskiego Urzędu Miasta. Wykonawcy zostali wyłonieni w trybie publicznego zapytania cenowego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Niedziela [13.10.2019, 11:49:38] • [IP: 94.254.233.**]

DOJAZD SOBIE WYREMOTUJCIE !! Diura na dziurze dziura pogania !!

Gość • Niedziela [13.10.2019, 09:19:19] • [IP: 193.81.122.***]

CIEKAWE CZY W NIERUCHOMOSCIACH ZMURKIEWICZA KABLE ELEKTRYCZNE SA TAK BRZYDKO ZAMONTOWANE PO REMACIE. LEDY 40 TYS TO JAKAS KPINA SUPER LAMPY LEDOWE KOSZTUJA 250 ZLOTY

Gość • Niedziela [13.10.2019, 06:47:44] • [IP: 203.190.222.***]

Dlaczego nie rozebrali tego post-ruskiego badziewia ??

Gość • Sobota [12.10.2019, 23:48:58] • [IP: 178.238.253.***]

To co!? A co ze Sfinksem!?

Gość • Sobota [12.10.2019, 20:47:33] • [IP: 176.221.123.**]

No to w zaokrągleniu to oświetlenie jednego metra kwadratowego będzie nas kosztować 444 zł ?!! Biorąc jedna lampę ledową na jeden metr kwadratowy w cenie 150 zł, taka 40 W o barwie światła zimnej 6000K, no to jak 90 m kwadratowych to będzie 90 lamp, toż to będzie oślepiać, nie da się pracować w takich warunkach. No i zostanie jeszcze ponad 290 zł na okablowanie i robociznę (dalej w przeliczniku za metr kwadratowy) ??!!

Gość • Sobota [12.10.2019, 20:26:01] • [IP: 37.47.152.***]

A kto i za ile wynajmuje od miasta takie wypasione garaże ?

Gość • Sobota [12.10.2019, 19:23:49] • [IP: 31.11.128.***]

Co to ma do rzeczy-koszty? Zrobiono elewację i gitara Wszystko poprawnie a dycha w tę lub dycha w tamtą...co za głupie pytania

Gość • Sobota [12.10.2019, 18:07:59] • [IP: 37.30.16.***]

Skąd te SUMY??

Gość • Sobota [12.10.2019, 17:58:51] • [IP: 31.11.128.**]

Kiepsko napisane. Tyle kasy za ledy? Rozumiem, ze za polozenie nowej instalacji i odnowienie zcian i sufitow po tym.

Gość • Sobota [12.10.2019, 17:39:15] • [IP: 162.247.74.**]

A od kiedy ta Lachowska jest od czegokolwiek specjallistkom?

Gość • Sobota [12.10.2019, 17:24:21] • [IP: 89.236.112.***]

Defraudacja publicznych pieniędzy.

Gość • Sobota [12.10.2019, 16:35:55] • [IP: 178.238.253.***]

A gdzie grafiti!? Mam nadzieję że tym razem nie zeszliście na psy i zostawiliście prawdziwe świnoujskie dzieło sztuki które powinno być zachowane na zawsze i na wieki wieków Amen 🤚🖐️✋

Gość • Sobota [12.10.2019, 16:35:34] • [IP: 178.238.253.***]

A gdzie grafiti!? Mam nadzieję że tym razem nie zeszliście na psy i zostawiliście prawdziwe świnoujskie dzieło sztuki które powinno być na zawsze i na wieki wieków Amen 🤚🖐️✋

Gość • Sobota [12.10.2019, 16:19:38] • [IP: 185.210.38.**]

Jaja sobie robicie? To nadal wygląda jak zaniedbana rudera.

Gość • Sobota [12.10.2019, 15:24:39] • [IP: 176.221.123.**]

ZA TYMI GARAŻAMI JEST PARKING BARDZO PROSZĘ O ZROBIENI TEGO PARKINGU - JAK NAJSZYBCIEJ BO BRAK JEST MIEJSC PARKINGOWYCH Z GÓRY DZIĘKUJĘ

Gość • Sobota [12.10.2019, 15:09:19] • [IP: 178.238.253.***]

👍👍👌

Gość • Sobota [12.10.2019, 14:26:27] • [IP: 31.11.129.**]

Czyżby coś przeoczyli w specyfice wykonanych prac remontowych, czy może majster skubnął coś do swojej kieszeni?

Gość • Sobota [12.10.2019, 13:46:48] • [IP: 176.221.122.***]

nie ma farby sylikonowej... jest silikonowa albo silikatowa. pozdrawiam

Gość • Sobota [12.10.2019, 13:37:55] • [IP: 37.8.231.**]

Lampy LED za 40 tyś 😂 A co do garażu, przepięknie wygląda instalacja elektryczna w rurkach PCV na tle nowego tynku 😁

Gość • Sobota [12.10.2019, 13:24:56] • [IP: 37.47.66.**]

Prawie jak w Tokyo

Gość • Sobota [12.10.2019, 13:13:51] • [IP: 176.221.123.***]

26 lat trwało, zanim się zdecydowali. A co z elewacją przychodni na Dabrowskiego ?

Gość • Sobota [12.10.2019, 12:44:30] • [IP: 83.11.86.**]

A kto bogatemu zabroni? Przecież to problem podatnika. U siebie w domu to pilnuje się kosztów, ale za pieniądze podatnika - cena obojetna, chodzi o to, żeby znajomi królika też dobrze żyli.

Gość • Sobota [12.10.2019, 12:09:25] • [IP: 80.245.189.***]

na podłogę pcv, jakaś nowa nie znana technologia, czekam na efekty.

Gość • Sobota [12.10.2019, 11:47:15] • [IP: 185.210.39.***]

8 bram garażowych, czyli UM ma 8 samochodów które tam trzyma.

Oglądasz 1-24 z 24
■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■