POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [11.08.2019, 10:26:35] • Świnoujście

162 biegowe zmagania na parkrunie

162 biegowe zmagania na parkrunie

fot. Piotr Zgraja

Kolejny sobotni poranek w parku spotkało się 80 biegaczy, chodziarzy, truchtaczy i 21 wolontariuszy, by spędzić aktywnie czas na dystansie 5 kilometrów. Dzisiaj trasę pokonało 29 pań, 51 panów a wśród nich 7 juniorów i 1 pies. Jako pierwsi na linię mety wbiegły Panie: Klaudyna Małocha – 25.11, Agata Narejko z Żar – 26.14 i Katarzyna Lesisz – 26.24 i Panowie: Piotr Moździerz – 18.00, Robert Derda – 19.07 i Kamil Stępień – 20.44.

Bieg ukończyło 10 debiutantów, kilkoro niezarejestrowanych biegaczy ( na ogół gości odwiedzających Świnoujście, więc nie znających zasad biegu parkrun), 8 osób ustanowiło swoje rekordy życiowe. Gościliśmy dziś sporą grupę biegaczy Laufműtzen Usedom, biegaczy i biegaczki z Berlina, Szprotawy, Głogowa, Żar, Dębicy, Warszawy, Tarnowa i Łodzi. Oprócz rekordów osobistych, parkrun mierzy też wynik procentowy w kategorii wiekowej co 5 lat w stosunku do biegaczy z całego świata. I tutaj zwyciężyli dziś: Robert Derda, osiągając 74,72%, Piotr Moździerz – 72,04% i Jakub Śmiałek Parczewski – 68, 94% - nasz junior, który gościnnie biegając w Świnoujściu zawsze mieści się w pierwszej dziesiątce biegaczy, pokonując tych bardziej doświadczonych – gratulujemy!!!

Po biegu czekał jak zwykle na wszystkich poczęstunek – słodkości z Hotelu Trzy Wyspy i woda od Uzdrowisko Świnoujście oraz lemoniada przygotowana przez Iwonkę.

Organizatorzy spędzili następne chwile po biegu na pysznej lemoniadzie i pachnących bułeczkach w gościnnych progach Cafe Pod Koronami wczytując wyniki i wymieniając się informacjami i uwagami z uczestniczką dzisiejszego biegu – Sonją z parkrun Berlin. Już za tydzień następne spotkanie, na które zapraszamy wszystkich, którzy chcą zrobić dla siebie coś dobrego.

5 kilometrów nie jest straszne w miłym towarzystwie.

Rezultaty dostępne tutaj:

www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Pazdzioch • Czwartek [15.08.2019, 09:36:40] • [IP: 83.20.250.**]

A ten stary lulejko ze straży biega i czai na poslady niewiast 50 letnich

Oglądasz 1-1 z 1
■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■