POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.06.2019, 09:53:01] • Heringsdorf

Jazz na polsko-niemieckiej wyspie Uznam 22. Festiwal Jazzu na dworcu w Heringsdorfie

Jazz na polsko-niemieckiej wyspie Uznam 22. Festiwal Jazzu na dworcu w Heringsdorfie

fot. Organizator

Spotkania z jazzem na stacji kolejowej UBB w Heringsdorf mają już 22-letnią tradycję. Co roku na peronie stacji gromadzą się setki melomanów z niemieckiej i polskiej części wyspy Uznam. Nie tylko profesjonalni muzycy wezmą udział w festiwalu, ale także młode talenty z Goleniowa. Już w piątek, 14.06.2019 r. o godzinie 20.00 w muszli koncertowej w Świnoujściu będzie można usłyszeć Silesian Jazz Orchester, która poraz pierwszy wystąpi na wyspie Uznam.

Zgodnie z tradycją „Jazz na dworcu”, także w tym roku w Heringsdorfie nie zabraknie jazzu tradycyjnego, zaprezentowanego w klasycznym składzie jazz-bandu. Tym razem ten ciężar wzięli na siebie goście z Berlina, Goleniowa, Rostocku, i z Wrocławia.

WOOD & BRASS-BAND to 50 utalentowanych muzycznie młodych ludzi. Zespół powstał w 2005 roku. Regularnie uczestniczą w lokalnym życiu kulturalnym, odwiedzają partnerów miejskich w regionie i w całej Polsce. Są oni również muzycznymi ambasadorami Goleniowa - również za granicą. Muzyka tej młodej orkiestry zainspirowała wielu fanów jazzu, m. in. w Brazylii, Serbii, Francji, Belgii, Norwegii, Hiszpanii, a także w Niemczech.

Dyrygentem orkiestry jest Krzysztof Sypień. Właśnie on miał pomysł, by założyć orkiestrę. Prowadzi orkiestrę z wielkim entuzjazmem i pasją, co może być bardzo zaraźliwe - zaraźliwe dla młodych muzyków, ale także dla tych, którzy z nim współpracują.

Andreas Pasternak-Joachim Böskens-Band - Gościem specjalnym jest saksofonista altowy NDR - Bigband Fiete Felsch, muzyk światowej klasy. Zespół ten stosuje różne formy współczesnego jazzu (bebop, hardbop itp. ) wykorzystując elementy muzyki latynoskiej. Koncert zostanie zarejestrowany jako produkcja radiowa NDR (JAZ-TIME-LIVE).

Silesian Jazz Orchestra to mający siedzibę we Wrocławiu współczesny big-band, który od samego początku swojego istnienia specjalizuje się w najwyższej jakości wykonaniach jazzowych w regionie. Wszyscy artyści występujący w SJO należą do wybranej elity doskonałych profesjonalnych muzyków jazzowych ze Śląska i sąsiednich regionów, są wśród nich również wykonawcy z zagranicy.

Dyrektorem artystycznym i muzycznym SJO jest cieszący się międzynarodowym uznaniem Sigmund Lindner, a koordynatorem zespołu jest Tomasz Pruchnicki. Silesian Jazz Orchestra posiada niezwykle obszerny repertuar, obejmujący liczne style jazzowe sięgające od standardów współczesnych po klasyczne gatunki instrumentalne i wokalne. Program występów SJO na najbliższy okres przewiduje różnego rodzaju studyjne sesje nagraniowe obejmujące nagrania nowych oryginalnych kompozycji, szeroki zakres występów na żywo, a także ewentualne wyjazdy za granicę. Orkiestra będzie także towarzyszyła występującym gościnnie czołowym międzynarodowym instrumentalistom i wokalistom.

Jazz na polsko-niemieckiej wyspie Uznam 22. Festiwal Jazzu na dworcu w Heringsdorfie

fot. Organizator

HB Swing Band Berlin - Oprócz tradycyjnych standardów Dixielandu i słynnych evergreenów muzyki swingowej, zespół rozwija własną, niepowtarzalną koncepcję swingu. Rezultatem jest bogaty repertuar, od jam session po wyrafinowane aranżacje. Wirtuozowskie zdolności solowe poszczególnych muzyków i jakość wokalna Laury zawsze poruszają każdego melomana.

Muzyczna uczta na stacji kolejowej w Heringsdorfie stworzy prawdziwie rodzinną atmosferę. Specjalnie na ten wieczór, na peronie stacji uruchomina zostanie mała gastronomia.

Międzynarodowy Festiwal Jazzowy na dworcu” organizowany przez stowarzyszenie „Jazz auf Usedom e.V.”, Uzdrowiska Cesarskie Kąpieliska jak i przy pomocy berlińskiego muzyka jazzowego Charlie Eitner i przewodniczącego stowarzyszenia Lothara Wilke.
Organizacja imprezy jest możliwa dzięki współpracy polskich i niemieckich środowisk muzycznych, a przede wszystkim projekt mógł zostać zrealizowany, bo znalazł uznanie we władzach Miasta Świnoujście i gminy Heringsdorf.

Piątek, 14.06.2019
godz. 20.00 Jazz w muszli koncertowej w Świnoujściu
„Silesian Jazz Orchestra” z Wrocławia
Sobota, 15.06.2019
22 Festiwal Jazzowy na dworcu w Heringsdorfie
godz. 18.00 „WOOD & BRASS BAND“ i Jazz-Dance z Goleniowa
godz. 19.30 Andreas Pasternak-Joachim Böskens-Band
godz. 21.00 Silesian Jazz Orchestra z Wrocławia

Niedziela, 16.06.2019
22 Festiwal Jazzowy na dworcu w Heringsdorfie
godz. 11.00 Jazz przed południem z HB Swing Band Berlin

Serdecznie zapraszamy wszystkich melomanów jazzu!
Wstęp wolny


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [14.06.2019, 13:28:12] • [IP: 81.204.98.**]

Potrzebne i znakomite. ...zwazywszy na rodzaj muzyki , uwielbiam jazz...

Oglądasz 1-1 z 1
■ Dn. 24.08.2019 (sobota) przed godz. 19:00 na przejściu dla pieszych (skrzyżowanie ulic Wojaka Polskiego i Bałtyckiej) przeprowadzałąm rower. Przewróciłąm się i złamałam rękę. Świadków tego zdarzenia proszę o kontakt tel. 694930076 ■
■ We wtorek w pierwszj części dnia na północy kraju, następnie również na zachodzie oraz w centrum spodziewane są silne porywy wiatru wiejącego z północnego-zachodu i zachodu o prędkości maksymalnej do 70-80 km/h. ■ Prognozuje się wystąpienie na wybrzeżu silnego, północno-zachodniego wiatru osiągającego w porywach 70-75 km/h. ■ Postępowanie prokuratury będzie tu miało kilka płaszczyzn. Bezpośrednią przyczynę śmierci dwójki nastolatków będą badać biegli sądowi. Poza tym prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku przyczyn wypadku drogowego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Prowadzone są również czynności związane z przesłuchaniem w charakterze świadków osób, które mogą posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności tego zdarzenia ■ Trwające prace poszukiwawcze nie przynosiły efektu. Dopiero zaangażowanie się prywatnej firmy zajmującej się pracami nurkowymi pozwoliło odnaleźć w Kanale Piastowskim ciała nastolatków. Na pomoc było jednak za późno. Oboje byli pod wodą około 2 godzin. Dwie godziny później, w akcję poszukiwawczą zaangażowała się prywatna firma pracepodwodne.com, która sprawdza grunt pogłębianego przez Urząd Morski w Szczecinie toru wodnego. Na Kanale pojawił się ich statek do badania dna. O godz. 20.08 pod wodę zszedł jej płetwonurek. Około pół godziny później w wodzie znaleziono dwa ciała ■ Mieszkanka przestrzega: Ktoś znęca się nad kotami! Do redakcji zwróciła się Mieszkanka Świnoujścia, która przestrzega właścicieli, bądź osoby dokarmiające koty działkowe. W liście możemy przeczytać jakich okrucieństw się ktoś dopuścił wobec tych niewinnych zwierząt ■ Radni podzieleni w sprawie sytuacji w PEC-u. Opozycja domaga się szczegółowych wyjaśnień, stronnicy prezydenta popierają jego stanowisko o koniecznym postępowaniu sądowym. W obronie zwalnianego z pracy związkowca NSZZ "Solidarność" będzie dziś demonstrować przed zakładem, na ulicach i przed Urzędem Miasta ■ Kontrowersje wokół dopuszczenia do głosu przedstawiciela "Solidarności" na sesji Rady Miasta.Po jego wystąpieniu obrady przerwano w celu spotkania przewodniczących klubów radnych z prezydium rady ■ Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego do radnych Świnoujścia: "Prezes PEC-u w Świnoujściu, zwalniając przewodniczącego zakładowej "Solidarnosci" złamała kodeks pracy oraz ustawę o związkach zawodowych ■