POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [14.05.2019, 18:06:24] • Świnoujście

SAR, straż graniczna oraz lotnictwo marynarki wojennej szukają zaginionego kutra ŚWI 82. Zobacz film!

SAR, straż graniczna oraz lotnictwo marynarki wojennej szukają zaginionego kutra ŚWI 82. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Dzisiaj w nocy zaginął na Bałtyku kuter rybacki ze Świnoujścia.



Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kuter ŚWI 82, wracał z łowiska na terenie Niemiec. W pewnym momencie urwał się kontakt z jednostką i do tej pory nie udało się go nawiązać. Na kutrze była czteroosobowa załoga. Jednocześnie wiadomo, że w wodzie, w odległości 3 mil morskich od Mrzeżyna zostało znalezione ciało mężczyzny. Na morzu dryfowała tratwa ratunkowa.

Ostatni kontakt z rybakami był około 12 godzin temu, zapowiadali, że wracają. Jednak ich jednostka nie przybiła do portu w Mrzeżynie.

Trwają poszukiwania pozostałych członków załogi - w akcji biorą udział jednostki SAR, straży granicznej i lotnictwo marynarki wojennej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Niedziela [19.05.2019, 21:27:22] • [IP: 178.238.252.**]

już minęło tyle dni i nie ma nigdzie żadnej wiadomości

Lord Admiralicji • Niedziela [19.05.2019, 21:26:06] • [IP: 176.221.122.**]

Przy plaży by się biedactwa potopiły. Youtube : ŚWINOUJŚCIE, SAR POMAGA NIEDOŚWIADCZONYM ŻEGLARZOM 18 05 2019 g19 55.

Gość • Niedziela [19.05.2019, 17:17:38] • [IP: 83.20.252.***]

STRASZNE. ...

Krystyna B. • Piątek [17.05.2019, 01:45:47] • [IP: 195.198.253.**]

Wyrazy wspólczucia Rodzinom zaginionych. Módlmy sie o cud!

Gość • Środa [15.05.2019, 21:42:11] • [IP: 92.42.118.*]

Wyrazy współczucia :(, bardzo smutna wiadomość :(.

Gość • Środa [15.05.2019, 19:35:03] • [IP: 176.221.122.**]

CZY TO TAKIE TRUDNE ODNALEZC LISTE OKRETOW, KTORE W TYM CZASIE MOGLY ZNAJDOWAC SIE NA TYM SAMYM KURSIE CO KUTER??JEZELI ZOSTAL STARANOWANY PRZEZ JAKIS OKRET TO MUSZA BYC SLADY NA KADLUBIE, BO PRZECIEZ TO MOGLO BYC ZDERZENIE, A KUTER NIE BYL Z KARTONU TYLKO KADLUB ZAPEWNE STALOWY!!JEZELI TAK BYLO TO KIM MOGL BYC NAWIGATOR STATKU??!!WSPOLCZUCIA DLA RODZIN!!++++

Gość • Środa [15.05.2019, 17:42:40] • [IP: 31.0.82.**]

dlaczego zaczeli ich szukac dopiero po tak długim czasie? zglosili ze za godzine beda w porcie... nie bylo ichm dlaczego nikt nie dociekal co sie z nimi dzieje??

Gość23 • Środa [15.05.2019, 16:13:55] • [IP: 31.11.129.**]

podajcie nazwiska zaginionych rybakow!

Gość • Środa [15.05.2019, 13:11:43] • [IP: 188.146.32.***]

Dramat, dawno nie było czegoś takiego

Gość • Środa [15.05.2019, 11:38:30] • [IP: 31.11.130.***]

Jak wcześniej bywało już wiele razy, najprawdopodobniej kuter został staranowany przez jakiś okręt nawodny lub podwodny. Obecnie po Bałtyku pływają okręty marynarek wielu państw i zapewne misje niektórych z nich są tajne, więc raczej nikt się nie przyzna. Gdybyśmy mieli swobodny dostęp do materiałów nagranych przez satelity, może udałoby się ustalić co się stało.

Gość • Środa [15.05.2019, 10:36:11] • [IP: 88.218.255.**]

Wyrazy wspólczucia

Gość • Środa [15.05.2019, 10:28:54] • [IP: 37.47.129.***]

SG intereuje sie wszystki, czyli niczym?! kter zgłaszał ze o ktorejs godzinie bedzie w porcie i nikt z trepów nie zapytał czemu nie przybił o umówionej godzinie? dopiero rano ktos sie zorientował i wszczął alarm? po 10 godzinach szukać rozbitków? Pieknie!

Gość • Środa [15.05.2019, 09:59:06] • [IP: 94.240.40.**]

a czy Polska będzie tak samo solidarna jak ze śmiercią górników, ostatnim razem ? Czy też będzie żałoba narodowa? Czy też sympatycy grupy morskiej będą rozdawać na mieście czarne wstążeczki do wepnięcia w ubranie na znak żałoby jak wtedy gdy zginęli górnicy ?? Rybaczenie to tak samo ciężki i niebezpieczny zawód na górnictwo. Pamiętajmy o tym i nie wywyższajmy górników ponad rybaków, nigdy !

Gość • Wtorek [14.05.2019, 23:47:19] • [IP: 176.221.122.**]

23:06:05 To nie wypociny. Jeden wypłynął, bo był bliżej wyjścia. Reszta jest w kadłubie, na dnie. Samo życie – marynarskie.

Gość • Wtorek [14.05.2019, 23:24:13] • [IP: 31.11.128.***]

Szkoda ludzi:(

Gość • Wtorek [14.05.2019, 23:15:09] • [IP: 188.146.164.**]

Do" Goscia" z 19:35:48 IP5.174.106***Jak coś piszesz to pisz konkretnie-posądzanie kogoś o coś bez dowodów jest karalne.Nikt nie jest anonimowy.Wydarzyła się wielka tragedia dla czterech rodzin.Tutaj należy pochylić czoło i wyrazić cokolwiek, a nie pomówienia.Nie szanujesz siebie szanuj innych!

Gość • Wtorek [14.05.2019, 23:06:05] • [IP: 78.8.14.**]

Szkoda wszelkich wypocin od nas czytelników.Wielu z nas wie że stało się coś co nie powinno w tych czasach. Natura zaskakuje. A ja mam nadzieję że mimo wszystko uda się uratować kogokolwiek z załogi. CZEKAMY.A dzielni załogi jednostek Ratowniczych wrócą na fali do portu pozdrawiamy z lądu. li czekamy na dobre wieści. Trzymamy wraz z rodzinami zaciśnię dłonie.

Gość • Wtorek [14.05.2019, 22:44:59] • [IP: 185.210.39.***]

Hmmm czyj to kuter?

Gość • Wtorek [14.05.2019, 21:34:37] • [IP: 185.117.118.**]

Szkoda chłopaków. Marynarze, zawsze mają gorzej.

Gość • Wtorek [14.05.2019, 20:42:51] • [IP: 176.221.123.***]

1 mila morska to 1852 m