░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [16.03.2019, 13:55:50] • Świnoujście

Gorąca noc świnoujskich strażaków. Wiatr szarpał drzewa, budynki i linie energetyczne

Gorąca noc świnoujskich strażaków. Wiatr szarpał drzewa, budynki i linie energetyczne

fot. Edmund Papski

Wichura jaka przeszła nad miastem w nocy z piątku na sobotę kilkakrotnie stawiała na nogi zastępy strażackiej w prawo i lewobrzeżnej części miasta. Ostry dyżur otworzyło wezwanie jaki odebrał dyżurny Państwowej Straży Pożarnej o godzinie 21.17. Gwałtowne porywy wiatr poważnie uszkodziły poszycie dachu Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Szkolnej. Interwencją w tym miejscu strażacy rozpoczęli szereg nocnych wyjazdów, które zakończyły się o godzinie 7.00 rano!

Na miejscu pierwszego zdarzenia, do którego dotarli strażacy okazało się, że poryw wiatru zerwał z dachu blaszany płat poszycia na o długości ok. 30 metrów!Trzeba było błyskawicznie zabezpieczyć zerwaną blachę, która zagrażała przechodniom.

Wkrótce po interwencji przy ZSP nr 4, dyżurny PSP poderwał do akcji Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 2 na Warszowie. Po godzinie 22.00 pień zwalonego wiatrem drzewa zablokował tam ruch na ulicy Pomorskiej. Strażacy musieli użyć mocnych pił aby usunąć tę zawalidrogę.

Gorąca noc świnoujskich strażaków. Wiatr szarpał drzewa, budynki i linie energetyczne

fot. Edmund Papski

Chwilę później, również na Warszowie doszło do poważnego uszkodzenia sieci energetycznej. Zwalony wiatrem konar drzewa zwał linię wysokiego napięcia u zbiegu ulic Modrzejewskiej i Niecałej. Co gorsza, uszkodzeniu uległy przy okazji przewody telekomunikacyjne oraz sieć internetowa, których operatorzy korzystają z tej samej linii. Strażacy byli pierwsi na miejscu zdarzenia i zabezpieczali miejsce uszkodzenia do czasu przybycia ekip Pogotowia Energetycznego. Dopiero energetycy przywrócili zasilanie mieszkańcom dzielnicy.

W czasie gdy na Warszowie walczono z awariami sieci elektroenergetycznej, na Uznamie kłopot mieli mieszkańcy budynku z ulicy Bohaterów Września gdzie podmuchy wiatru zrywały zadaszenie balkonu. Dzięki pomocy strażaków zerwane elementy balkonów zostały zdemontowane i zabezpieczone tak by nie stanowiły zagrożenia dla mieszkańców i przechodniów.
Nad ranem gdy wydawało się, ze wichura osłabła i nie powinna powodować dalszych szkód okazało się, że pomoc strażaków jest potrzebna także na ulicy 11 listopada. Porywy wiatru zerwały am przy jednej z posesji tymczasowe ogrodzenie wykonane z blachy trapezowej. Oberwane kawałki płotu strażacy zabezpieczyli tak by nie stanowiły zagrożenia dla przechodniów i kierowców.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Sobota [16.03.2019, 20:57:15] • [IP: 80.245.188.***]

Ludzie zacznijcie szanować przyrodę a nie piszecie bzdury, nowe ciuszki, mebelki, telefony, kosmetyki, itp its to niestety niszczy przyrodę i powoduje anomalię pogodową

Gość • Sobota [16.03.2019, 19:58:13] • [IP: 77.252.46.***]

To prawda z tymi drzewami, niszczą przyrodę a potem się wszyscy dziwią skąd te wichury, sztormy i powodzie.Jak tak dalej będzie to zaleje Świnoujście i nie tylko.Kataklizmy zniszczą świat.

Gość • Sobota [16.03.2019, 18:29:09] • [IP: 178.238.253.***]

Ciekawe, czy od tych wiatrów kiedyś (w dalekiej przyszłości) zaleje całą plaże i całe miasto (od morza do zalewu)?

Gość • Sobota [16.03.2019, 18:09:02] • [IP: 23.226.237.*]

15:17:30 - Ja mogę ogarnąć ten burdel z tymi mongołami urzędniczymi, tylko niech nikt mi się nie wpieᚎᚎala w kompetencje. W sumie, nie mogę zrobić, tylko i tak, to zrobię, tylko będzie kwestia przyśpieszonych wyborów.

Gość • Sobota [16.03.2019, 17:53:25] • [IP: 23.226.237.*]

Za te skoki napięcia, to prezes enea, powinien wyłapać w cymbał.

Gość • Sobota [16.03.2019, 17:30:20] • [IP: 178.238.246.**]

W leningradach nie było programów tv !

Gość • Sobota [16.03.2019, 15:17:30] • [IP: 31.11.128.**]

Jak się wycina masowo drzewa w pasach ochronnych, to wiatr szaleje. Takich zawiei nie było od czasu betonowania miasta. Kto powinien uporządkować ten burdel w gminie i przywrócić do porządku urzędników, którzy chodzą po urzędzie jak święte krowy.

Oglądasz 1-7 z 7
■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■