POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [14.01.2019, 15:50:40] • Świnoujście

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Mieszkańcy spontanicznie o godz 18.00 spotkają się na Placu Wolności

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Mieszkańcy spontanicznie o godz 18.00 spotkają się na Placu Wolności

fot. iswinoujscie.pl

Prezydent Gdańska zmarł w szpitalu po ciosach zadanych przez nożownika na scenie WOŚP. Pomimo kilku godzinnej operacji oraz wszelkim staraniom lekarzy, nie udało się uratować życia Pawła Adamowicza. Dzisiaj mieszkańcy o godzinie 18.00 spontanicznie spotkają się na Placu Wolności aby zapalić wspólne światełko do nieba.

Paweł Adamowicz był prezydentem przez 20 lat. Udzielał się w organizacjach opozycyjnych. Przez cztery kadencje startował z list Platformy Obywatelskiej, a w ostatnich wyborach stworzył własny komitet wyborczy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 85, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 85

Gość • Czwartek [17.01.2019, 14:44:03] • [IP: 92.42.119.***]

IP: 62.69.253.*** W mikołaja też wierzysz katolu?

Gość • Środa [16.01.2019, 00:02:41] • [IP: 176.221.113.**]

Gość • Wtorek [15.01.2019, 14:39:34] • [IP: 62.69.253.***] Ale z ciebie leming. WOŚP, to świecka religia-sekta, a Owsiak to ich guru. Żaden katolik nie będzie w tym uczestniczył, bo to bauwochwalstwo.

Gość • Wtorek [15.01.2019, 18:42:56] • [IP: 92.42.112.***]

[15.01.2019, 14:39:34] jakie tabletki bierzesz? bo nie działają na głowę. Owsiak to super ateista i walczący z Kościołem.

Gość • Wtorek [15.01.2019, 17:12:50] • [IP: 109.243.209.**]

16:28 - Nie popiera go 80-90% społeczeństwa, dane wyssane z brudnego palca. O licznych zarzutach i niejasnościach wobec WOŚP i Owsiaka pisano już wiele, nawet były procesy w sprawie WOŚP, a także po odstręczającym, poniżającym wobec kobiety zachowaniu J.O. (przegrał w tej sprawie juz 2 procesy!) Polecam ciekawy artykulik dziennikarza Warzechy na - co ciekawe - lewicowo-liberalnym portalu wp pl, sprzyjającym Owsiakowi, aborcji, eutanazji, homoideologii, genderyzmowi, itd.- pod tytułem" Osiem fałszywych argumentów w obronie WOŚP". -- Na tym skończę, nie miejsce tu na polemiki o WOŚP i Owsiaku.Polska jest wolnym krajem, niech sobie gra WOŚP, ale też oby nie było już histerii WOŚP wcisjkanej każdemu, instytucjom i mediom, które musiały łożyć wielkie pieniadze na tę akcję, niewspółmierne do uzyskanego efektu - podkreślam, to środki publiczne!

Gość • Wtorek [15.01.2019, 16:28:03] • [IP: 37.47.128.**]

szanowałbym gdyby Jurek powiedział -tak, z prowizji wziąłem na siebie te ileś baniek bo mi się należało i wszystko zorganizowałem ale nie bo nie wolno zapytać ile baniek wziąłeś Jurku i ile kosztowały te domy i samochody bo on jest nietykalny i to temat tabu?

Gość • Wtorek [15.01.2019, 14:39:34] • [IP: 62.69.253.***]

12:37:18] • [IP: 109.243.209.**] Jurek Owsiak ma poparcie 80-90 procent społeczeństwa a to dlatego że normalni ludzie patrzą na to ile dobra robi w przeciwieństwie do ciebie, doszukującego się zła we wszystkim co nie jest zgodne z twoim światopoglądem. Nie da się być chrześcijaninem i nie popierać idei jaką od 27 lat niesie WOŚP...

Gość • Wtorek [15.01.2019, 13:44:45] • [IP: 109.243.209.**]

13:22 - Mam wrażenie, ze i niewierzący w pewien sposób sie modlili, bo ateizm ma dużo odmian, bywa agnostycyzmem, bywa uznawaniem za absolutne takich wartości, jak miłość, służba człowiekowi, a to prowadzi szeroką drogą do wiary w Boga. Wg danych GUS ochrzczonych jest w Polsce 86% (nie jak to się często mówi, 99 czy 95), z tego na pewno sporo było chrzczonych tylko zwyczajowo, kulturowo, to może prawdziwie wierzących jest 70%, 60% a głębiej 35%, bo regularnie praktykuje 45-50% (w Ś-ciu jak się wydaje z liczenia wiernych na Mszach, zaledwie 15%-20%). Nie drwiłbym, choc mamy dziwny czas, gdy nawet na co dzień szydzący z Koscioła przypominaja sobie o Bogu i modlitwie.

Gość • Wtorek [15.01.2019, 13:41:42] • [IP: 185.13.106.***]

Czemu ci ludzie podający się za katolików nie wyjadą z Polski do Watykanu mieszkać -odpowiedz prosta bo tam moherów gołodupców nie potrzeba. Kler lubi kasę i władza modlą się o dojną krowę. WOŚP co roku im kasę sprząta z pod nosa. Co dalej zamykać w więzieniach? Zaczną kamienować nie wiernych? Krucjata na Iran? Polowanie na saracenów?" Naród ciemny wszystko kupi. ... niech zapieprzają za miskę ryżu" - czyje to słowa jak nie premiera karanego sądownie? A co kler wygadywał na WOŚP wyzywał na wszystkie sposoby a tera się modli za ofiarę ich przemocy. Wcześniej czy później dojna krowa się z kończy Polak mądry po szkodzie. Kiedy przeciętnego robotnika będzie stać na merca po biskupie tak na używany? Pozabijacie się na wzajem w imię wiary za kasę dla rządzących i kler bo wy jej nie zobaczycie.

Gość • Wtorek [15.01.2019, 13:22:36] • [IP: 37.47.160.**]

wczoraj wieczorem katolicy modlili się w Archikatedrze a niewierzący w tym czasie trzymali kciuki.

Gość • Wtorek [15.01.2019, 12:37:18] • [IP: 109.243.209.**]

11:10 - Nadal mnóstwo chrześcijan - ale i niechrześcijan - ma wielki dystans do WOSP. Trudno sie temu dziwić, skoro lider stawia się w roli bożka, pouczającego o wszystkim, wyrażajac przy tym swoje wsparcie ruchom proaborcyjnym, chwalącym eutanazję, promującym uważany za sektę nawet w Indiach ruch H.Kriszna czy styl życia rockandrollowy w odmianie dzieci-kwiatów z przekształconą karykaturalnie, połowiczną maksymą św. Augustyna" Róbta co chceta". Sprawa Adamowicza jest odrębna (nigdy Kościół nie uznawał go za Antychrysta"), przygnębiająca, ujawniająca fatalne zaniedbania organizacyjne (wskutek zreszta oszczędności, tak się dzieje w Polsce nie tylko na mityngach WOŚP-u), ujawniająca potworne oblicze zła, zbrodni, choc też, co może sąd wziąć pod uwage nawet kierując zbrodniarza do nie więzienia, lecz szpitala - ujawniający dramat choroby psychicznej. Adamowicz chodził po ulicach bez ochrony, samotnie, inni prezydenci też pewnie tak czynią, w każdej chwili czubek, np.podjudzony przez obce służby, może zabić.

Gość • Wtorek [15.01.2019, 11:13:31] • [IP: 185.13.106.***]

Film" Kler' od 6.02.2019 dostępny w dystrybucji na dvd empik.

Gość • Wtorek [15.01.2019, 11:10:45] • [IP: 185.13.106.***]

Kościół się modli za" antychrystów"? WOŚP już dobra -pełna obłuda kler. No to tera Woodstock będzie 100 ochraniarzy na 1 uczestnika i oto chodzi władzy uderzyć po kosztach WOŚP - Za to kler robi imprezy i tam od lat zero ochrony im wolno.

Gość • Wtorek [15.01.2019, 10:51:03] • [IP: 109.243.209.**]

22:18:39] • [IP: 176.221.113.** Milusiński, gdy juz myslę, że zgadzam sie z Twym postem, to nagle widze element niepełnej zgody - w tym poście jest coś protekcjonalnego. Obawiam się, że jesteś w stanie nachylić się nad umierającym i odpytywać go z katechizmu - no, może przesadziłem, ale cos takiego jest w twoich postach.

Gość Blanka • Wtorek [15.01.2019, 10:39:40] • [IP: 178.238.250.**]

O zabójcy Gabriela Narutowicza też mówiono i pisano że niezrównoważony psychicznie. Czy wyrok śmierci wydany i wykonany zmienił stosunki społeczne na tle narodowościowym? Byli tacy co go nie chcieli Prezydentem II RP. A obecnie? Państwo zawodzi, służby zawodzą. Zawodzą ludzie. Niezwykli uważają się za niezwykłych. Ci sami określają kto niezwykły a kto zwykły.

Gość • Wtorek [15.01.2019, 09:48:37] • [IP: 92.42.117.***]

To są, , katolicy, chrześcijanie ?.To CHORY i DZIKI KRAJ...

Gość • Wtorek [15.01.2019, 09:37:48] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 18:44:41] • [IP: 62.69.253.**] Napewno nie pisowski...tego badz pewny.

Gość • Wtorek [15.01.2019, 08:52:36] • [IP: 37.47.130.***]

a ile sie nahapal

Gość • Wtorek [15.01.2019, 07:35:08] • [IP: 78.10.206.*]

Otoczka wokol tego wszystkiego jest zalosna... malo kto kojarzyl kto rzadzil w Gdansku, a teraz wszyscy znaja Adamowicza i go wychwalaja pod niebiosa. To jakis polityk wielkiej wagi byl?? Bez przesady... I ta walka polityczna... wszedzie wsadzicie polityke. To juz robi sie nudne...

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 23:08:34] • [IP: 78.10.206.**]

"Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 19:31:20] • [IP: 89.0.194.**]" Zgłaszam wpis tego indywiduum do prokuratora.

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 23:05:43] • [IP: 78.10.206.**]

"18:04:34] • [IP: 109.243.209.**] człowieku przejrzyj swoje posty i zobacz ile w nich było nietolerancji, przytyków, oskarżeń, wręcz hejtu bo ktoś ma inne poglądy niż twoje, wyznaje inne wartości... Czy nie dawałeś pożywki do tego żeby szambo obecne w tym dzikim narodzie wybijało bo zobaczyło że podobnie myślących jest więcej? Pomyśl że może czasem warto zamilknąć... I nie masz racji że ta zbrodnia nie jest związana z pisem, bo od 3 lat pis z atomową siłą dzieli Polaków, nazywając swoich przeciwników gorszym zdradzieckimi mordami, elementami animalnymi itp. Pana prezydenta Adamowicza też bezpardonowo atakowali podczas kampanii wyborczej. PO nie było święte ale były jakieś granice które obecna władza już daleko przekroczyła..." Ty czytasz to co piszesz? Wiesz co, ja sądzę że to WASZA ROBOTA. Robota UB-eckich elit. Tylko wy jesteście do tego zdolni, tak jak Cyba! A co do Adamowicza to nawet nie był waszym kandydatem. Waszym był Wałęsa, Adamowicz dla PO był OBCIĄŻENIEM.

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 22:24:29] • [IP: 109.243.209.**]

20:00:09] • [IP: 109.243.209.**] Dodam do mojego wpisu, poprawie się, że przez wiele lat Piasecki był dziennikarzem RMF, potem Zet, a teraz chyba straszy w TVN (no, nie straszy, bo on ma swoja klasę, owszem, jest antypisowski, ale stac go na pewien obiektywizm, czego przejawem jest ten świetny post z Twittera)

Milusiński. • Poniedziałek [14.01.2019, 22:18:39] • [IP: 176.221.113.**]

Ja byłem przeciwnikiem pana Adamowicza ale żal mi go. To był też człowiek i Bóg go kochał jak każdego z nas. Najsmutniejsze jest to, że nie zdążył się nawrócić. Oby jego śmierć nie poszła na marne. Niech dzięki niej ludzie się zjednoczą. Pomódlmy się za niego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 22:11:11] • [IP: 188.146.160.***]

Stop mowie nienawisci. Stop przemocy slownej ! Uczcie sie jak byc toleracyjnymi ! Bo Prezio Adamowicz taki byl. R.I.P

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 22:04:04] • [IP: 92.42.119.***]

Bardzo chciałbym żyć w takiej Polsce o jakiej marzył i jaką próbował tworzyć ś.p. Prezydent Adamowicz. Pamiętajmy o tym jaki był i zróbmy wszystko żeby nasz kraj wydostał się z szamba w którym się znalazł.

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 21:14:46] • [IP: 109.243.209.**]

20:50:42] • [IP: 92.42.119.*** Powtórze wiadomość obecną w mediach od kilku godzin: morderca Adamowicza jest schizofrenikiem, leczonym przez psychiatrę, chorym, który zarzucił branie leków. A co do PO to jest to partia, której działalnośc grozi utrata niepodległości Polski, poddaną Brukseli, to prawda, tego żaden schizofrenik nie usunie, ale jednak to morderstwo nie ma nic wspólnego z polityką, co poniżej opisałem, a wiadomość o schizofrenii rozjasnia sprawę.. ...20:59 dlaczego milczysz o wpisie dziennikarza Zet, Piaseckiego (cytuje go w 20:00:09) ? Boisz sie wziac byka za rogi?

Oglądasz 1-25 z 85
■ W trzecim odcinku "pod lupę" wzięliśmy dokumenty finansowe Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. To kolejna spółka komunalna działająca w Świnoujściu, w której miasto ma 100% udziałów ■ Przypadek odry w Świnoujściu? W piatek rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy, wszystkie procedury zostały zachowane - zapewniała w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu ■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■