░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [14.01.2019, 15:17:16] • Świnoujście

Mały „atak” zimy i ulice przypominały lodowisko!

Mały „atak” zimy i ulice przypominały lodowisko!

fot. iswinoujscie.pl

Od rana otrzymywaliśmy informacje od mieszkańców, którzy są oburzeni stanem ulic, kompletnie zapomnianych przez służby drogowe. Kierowcy alarmowali, że niektóre drogi przypominają lodowisko.

Do redakcji dzwonili użytkownicy ulic, którzy dzisiaj rano musieli zmierzyć się z oblodzonymi nawierzchniami na głównych i bocznych ulicach miasta. Nie zostały posypane, więc było ślisko i niebezpiecznie. Nawet najbardziej newralgiczne miejsca, jak skrzyżowania nie zostały natychmiast doprowadzone normalnego użytkowania.

Mały „atak” zimy i ulice przypominały lodowisko!

fot. iswinoujscie.pl

- Cała 11 Listopada to istne lodowisko! - mówi pan Bartek, kierowca taksówki. Podobnie wygląda sytuacja na ulicy Szkolnej, Gdańskiej oraz zawsze oblodzonej przy zerowej temperaturze - ulicy Grottgera.

Mały „atak” zimy i ulice przypominały lodowisko!

fot. iswinoujscie.pl

Zdjęcia zrobione po godzinie 9.00.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 23:23:19] • [IP: 78.10.206.**]

"Czyli...to co zawsze...zaskoczenie, ze zima zawitala w styczniu...Gdyby tak upomniec sie od miasta ooo o zwrot kosztow,. . czy upadki czy sluczki, wypadki...pamietano by...a tak..." Zwrot kosztów idiotyzmu?? A niby dlaczego podatnicy mieliby finansować głupka? To twój samochód, twoja decyzja, jechać nim czy nie. Nie potrafisz idź piechota, jedź autobusem...

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 21:25:26] • [IP: 83.20.239.***]

Tym co na zlodowaciałą jezdnię proponują jeno opony zimowe - proponuję na głowę odpowiednie prezerwatywy. To dla nich jak ulał.

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 21:06:39] • [IP: 10.71.23.***]

Popieram Gość500+

AGENDA 21 • Poniedziałek [14.01.2019, 20:48:53] • [IP: 80.245.178.***]

MIELIŚMY GODZINĘ ZIMY, A DRAMAT JAKBY ZIMA STULECIA ZAPANOWAŁA. JAK KTOŚ MA LETNIE OPONY NA KOŁACH TO NIECH PO KAHALE Z BUTA SIĘ PRZEMIESZCZA.

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 20:45:11] • [IP: 159.205.28.***]

Ad vocem Gość 500+ • Poniedziałek [14.01.2019, 20:24:46] • [IP: 37.7.18.**]. Prosiłbym o powstrzymanie się od osobistych" wycieczek" i nieobrażanie nikogo.

Gość 500+ • Poniedziałek [14.01.2019, 20:24:46] • [IP: 37.7.18.**]

Normalny człowiek (homo sapiens) jedzie wolno i trzyma odpowiedni odstęp od pojazdu poprzedzającego a na kolach ma opony zimowe i do nikogo nie ma pretensji...A taki osobnik (homo katolikus) ma to w d***e i głębokim poważaniu, bo wierzy że opatrzność nad nim czuwa a aniołowie bezpiecznie doprowadzą do celu...A jak trafi się jemu dzwon, no to wtedy pretensje do urządów bo nie wysłali piaskarek, drogowcy zaspali...

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 19:32:49] • [IP: 188.147.105.**]

Pretensje do tych pań z urzędu miasta bo one muszą wydać zgodę na wyjazd piaskarki a nie remondis moim zdaniem to chore no ale tak jest powinny one zostać obciążone za te wszystkie stłuczki to by inaczej podchodziły do sprawy

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 18:44:12] • [IP: 185.210.38.**]

A ja lubię w taką pogodę jeździć. Trzeba jechać wolniej i chamowac wcześniej.

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 17:52:38] • [IP: 159.205.28.***]

Jakby to ująć. W naszym klimacie zima jest normalnym zjawiskiem. Niektórzy co prawda mówią o jakimś globalnym ociepleniu, ale tak naprawdę zimy zdarzają się co roku. Normalny rozumny człowiek (homo sapiens) wie o tym i dostosowuje swoje poczynania, do warunków panujących w otoczeniu. Działania służb miejskich polegają na ułatwianiu mu życia, ale nie zwalniają tegoż człowieka od roztropnego postępowania (quidquid agis, prudenter agas et respice finem). Nie da się wszystkiego zrobić naraz. Zatem proszę nie narzekać tylko działać mądrze jak powinien postępować homo sapiens.

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 17:51:27] • [IP: 178.238.253.**]

Taki mamy klimat, nad morzem pogoda zmienia się z minuty na minutę, wiec po co to gadanie, zostawić auto w domu, nogi mamy też!

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 17:26:01] • [IP: 83.23.247.***]

Lepiej jest dzisiaj, niź ostatnio w strugach deszczu, lubię taki chłodek a śnieg już się roztopił.

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 17:24:57] • [IP: 37.47.183.**]

Faktycznie jak jest zima to jest zimno pada śnieg i jest ślisko a w sumie to może by tak na piechotę do pracy a nie tylek wozić w ciepłym aucie

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 16:09:14] • [IP: 5.173.153.***]

Czytelnik ma zawsze problem, największy że sobą. Ja się cieszę że jest ślisko i pada śnieg ;) Ale to proste, jest zima jest ślisko, w innych krajach zima są białe drogi i nikt nie marudzi, u nas wystarczy że popruszy trochę i jest kataklizm

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 16:06:14] • [IP: 176.221.122.***]

Szklanka na drogach, rowerzyści się wywracają i prawie wpadają pod samochody. (Dziś na Gdyńskiej około 11:00) A służby jak co roku dały d...

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 15:59:03] • [IP: 176.221.123.***]

nic nowego niestety

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 15:38:01] • [IP: 81.204.98.**]

Czyli...to co zawsze...zaskoczenie, ze zima zawitala w styczniu...Gdyby tak upomniec sie od miasta ooo o zwrot kosztow,. .czy upadki czy sluczki, wypadki...pamietano by...a tak...

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 15:36:56] • [IP: 83.20.255.**]

Służby nie zaspały ALE muszą mieć polecenie z UM aby solić i to konkretne ulice są określone i jeszcze konkretna ich długość aby urząd nie musiał płacić za dużo, procedura jakby z własnej kieszeni musieli płacić :(

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 15:32:06] • [IP: 37.47.151.***]

Wsio normalno, wita - rozumita. Standardy PRL tak długo żywe, jak długo on żyje.

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 15:32:05] • [IP: 80.245.189.***]

Ten ztan drog to ewidentne dzialanie naszego urzedu. T panie z urzedu wydaja zgode na wyjazd piaskarek

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 15:20:08] • [IP: 5.173.144.**]

Opony zimowe. I wszystko w temacie.

Oglądasz 1-20 z 20
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■