POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [07.11.2018, 17:38:13] • Świnoujście

Czytelnik: Krokusy- nowe symbole jesieni?

Czytelnik: Krokusy- nowe symbole jesieni?

fot. Czytelnik

Jesień kojarzy się z kolorowymi liśćmi i kasztanami spadającymi z drzew. Krokusy sadzimy jesienią, najlepiej we wrześniu, ale jeśli aura jest sprzyjająca można też w październiku...Jak połączyć te dwa elementy?

Natura coraz częściej zaskakuje, daje prezenty w postaci upalnych lat, łagodnych zim, ponownych kwitnień niektórych drzew. I tak, gorące lato dawno mamy za sobą, w lasach panuje istny wysyp grzybów, a początek listopada sprzyja spacerom i przebywaniu na świeżym powietrzu. Jeżeli jeszcze wytężymy wzrok, możemy dostrzec kolejną, nieco bardziej zaskakującą niespodziankę - na skwerze przy ulicy Chrobrego kwitną krokusy - opisuje czytelnik!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 16, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-16 z 16

Gość • Piątek [09.11.2018, 11:51:48] • [IP: 37.248.214.***]

Podobno trawniki pod urzędem są całe w narcyzach. Widok niesamowity o tej porze roku

Gość • Czwartek [08.11.2018, 13:55:39] • [IP: 95.166.56.***]

Ojojoj...,. Toż to zimowity... normalne, że zakwitają o tej porze...

Gość • Czwartek [08.11.2018, 12:33:23] • [IP: 84.57.45.***]

ZIEMOWITY !! Sa trujace, lepiej zeby dzieci ich nie zrywaly.

Gość • Czwartek [08.11.2018, 11:38:06] • [IP: 164.127.223.**]

I tak dzięki lekturze lokalnego portalu (forum) dowiedziałem sie o czymś takim jak zimowit, bo dotąd znałem Ziemowitów.

Gość • Czwartek [08.11.2018, 10:32:06] • [IP: 164.127.223.**]

Gdyby żurawie i bociany zaczęły wracać, to bym uznał za rzeczywista sensację, a krokusy to tylko efekt automatycznego reagowania roślinnych tkanek, komórek na przejściowe ocieplenie.

Gość • Czwartek [08.11.2018, 08:57:51] • [IP: 37.248.210.**]

A na grunwaldzkiej wychodzą tulipany

Gość • Czwartek [08.11.2018, 08:32:18] • [IP: 176.221.123.***]

zimowit udaje krokusy, cóż za misterny plan, godny prezesa :)

Gość • Czwartek [08.11.2018, 06:09:28] • [IP: 37.47.188.***]

Przecież to ZIMOWITY. Wyglądają identycznie jak krokusy i to jest właśnie ich pora kwitnienia. Trochę więcej sprawdzania tematu a nie tworzenie artykułów na siłę

Gość • Środa [07.11.2018, 22:10:21] • [IP: 37.47.190.***]

Krokus to taki nasz obecny prezydent najlepszy

lobo. • Środa [07.11.2018, 20:20:06] • [IP: 178.238.246.***]

To jest zimowit.Żadne krokusy.

Gość • Środa [07.11.2018, 18:50:57] • [IP: 178.235.179.***]

To zimowity.Działkowicz.

Gość • Środa [07.11.2018, 18:28:29] • [IP: 31.0.43.***]

Bzdura do kwadraty :-) to Ziemowity kwitną jesienią !!

Gość • Środa [07.11.2018, 18:03:29] • [IP: 5.174.115.**]

to jest zimowit jesienny.

Gość • Środa [07.11.2018, 17:58:26] • [IP: 95.129.228.***]

Co za durny artykuł to są krokusy które kwitną na jesień. Taka odmiana wystarczy wpisać w google i nie trzeba pisać durnych artykułów :p nawet jakby była zimowa pogoda to one zakwitną o tej porsw roku.

Gość • Środa [07.11.2018, 17:56:07] • [IP: 95.129.228.***]

To są taka odmiana krokusy jesienne.

Gość • Środa [07.11.2018, 17:47:36] • [IP: 178.238.253.**]

to nie krokusy kwitną tylko zimowity, latem mają liście a o tej porze piękne kwiaty.

Oglądasz 1-16 z 16
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 16 listopada (piątek) o godz.17:00 na „Spotkanie Jubileuszowe Michała Juszczakiewicza”, aktora, reżysera, producenta filmowego, a nade wszystko – Przyjaciela naszej Biblioteki oraz wiernego sympatyka Świnoujścia. Spotkanie, na które złożą się artystyczne upominki od przyjaciół i wielbicieli Michała, poprowadzi red. Mariola Żółtowska. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■