POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [13.10.2018, 17:22:08] • Świnoujście

25 Uznamski Festiwal Muzyki; Koncert jubileuszowy za nami. Dziś wielki finał

25 Uznamski Festiwal Muzyki; Koncert jubileuszowy za nami. Dziś wielki finał

fot. iswinoujscie.pl

W piątek wieczorem w hotelu Maritim w Heringsdorfie podczas jubileuszowego koncertu 25 Uznamskiego Festiwalu Muzyki dyrektor Thomas Hummel odebrał z rąk przedstawiciela Cesarskich uzdrowisk Larsa Petersena specjalne podziękowania za 25 lat pracy przy organizacji prestiżowego wydarzenia. Muzyczną ucztę wieczoru zapewnili wykonawcy z Frankfurtu. Orkiestra Johana Straussa pod dyrekcją Witolfa Wernera z Frankfurtu przyjechała na Uznam z klasyką wiedeńskiego mistrza walca. Solistami wieczoru byli Christiane Linke (sopran) oraz Aljosha Lennert (tenor). Już dziś wieczorem Uznamski Festiwal Uznamski będzie miał swój wielki finał. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00 w hali turbin muzeum Peenemunde.

Zanim ze sceny zabrzmiał przeboje wiedeńskiego klasyka padły ważne słowa na temat roli festiwalu. Rola Uznamskiego Festiwalu Muzycznego rośnie z roku na rok, przede wszystkim w świecie muzycznym ale-jak się okazuje-nie tylko. Władze regionu doceniają wielki walor promocyjny imprezy, która dodaje kulturalnego splendoru miejscowościom Uznamu i całego landu. Stąd też wyróżnienie jakie otrzymał dyrektor festiwalu Thomas Hummel.

25 Uznamski Festiwal Muzyki; Koncert jubileuszowy za nami. Dziś wielki finał

fot. iswinoujscie.pl

Dowodem uznania rangi tej imprezy jest także udział zespołów i solistów z wielu krajów. W tym roku, jubileusz ozdobiła orkiestra Johana Straussa z Frankfurtu, która w swoim repertuarze ma wszystkie klasyki wiedeńskiego mistrza.

25 Uznamski Festiwal Muzyki; Koncert jubileuszowy za nami. Dziś wielki finał

fot. iswinoujscie.pl

Na Uznamie pięknie zabrzmiały walce „Nad pięknym , modrym Dunajem, Walc Cesarski” i wiele innych. Znane partie wokalne w wykonaniu Christiane Linke i Aljoshy Lennerta uatrakcyjniały barwne kostiumy, rekwizyty i aktorskie zdolności wokalistów.

25 Uznamski Festiwal Muzyki; Koncert jubileuszowy za nami. Dziś wielki finał

fot. iswinoujscie.pl

Kolejne, niestety, ostatnie już w tym roku muzyczne atrakcje festiwalu czekają na publiczność dziś, w sobotę w hali turbin Muzeum Peenemunde. O godzinie 20.00 Orkiestrę Radia NDR poprowadzi znany dyrygent Robert Trevino, a w programie koncertu znajduje się m.in. pierwszy koncert skrzypcowy Niccolo Paganiniego!

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Niedziela [14.10.2018, 13:42:10]

komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Niedziela [14.10.2018, 10:36:57] • [IP: 164.127.213.**]

Tego tygrysa śpiewak trzyma dla obrony przed poborcą kurtaxy. Inną metodą jest wypić piwo bawarskie zmieszane z polską wódką i chuchnąć klimatem z ust na poborcę, a potem z kieszeni wyjąć mu, obalonemu i nieprzytomnemu, opłatę za klimat z ust ("oralklimat").

Gość • Niedziela [14.10.2018, 00:52:17] • [IP: 176.221.123.***]

Za to co usłyszałem w Maritim zapłaciłbym i dwa rzy Kurtaxe bo nigdy w Świnoujściu takiego pięknego koncertu nie słyszałem

Gość • Sobota [13.10.2018, 19:49:14] • [IP: 164.127.213.**]

MACDONALDYZACJA KULTURY? NIE, MAJKELIZACJA ---- Przyszedł mi na myśl pewien fortel, by dostać się spokojnie i bezpiecznie do szwabskiego Maritimu, nie drżeć jak kijanka przed ukrytym za węgłem poborcą kurtaxy: użyć sposobu Michaela Jacksona, czyli przyjechac w namiocie tlenowym. No niepełnosprawnemu to chyba udzielą przestrzeni, by mógł spokojnie oddychac własnym klimatem?

Oglądasz 1-3 z 3
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■