POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [12.10.2018, 07:46:38] • Świnoujście

Każdy mieszkaniec Świnoujścia ma prawo do ciepła

Każdy mieszkaniec Świnoujścia ma prawo do ciepła

fot. Organizator

Bez najmniejszych problemów każda rodzina może otrzymywać od miasta do 200 złotych w ramach dofinansowania do kosztów ogrzewania.

Kim jestem i dlaczego kandyduję do Rady Miasta?
Jestem rdzennym mieszkańcem miasta Świnoujście. Absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Szczecińskiej. Prywatnie mąż, ojciec i dziadek. Pasjonat książek science fiction, fizyki chaosu oraz prac ogrodowych.

Co chcę zrobić jako radny dla miasta i ludzi?
Chcę przywrócić dumę mieszkańców miasta z tego, że w nim żyją. Dlatego też jestem autorem i chcę wdrożyć  program CIEPŁO+  przewidujący zwrot kosztów za ogrzewanie do 2400 zł rocznie, sfinansowanego z pieniędzy uzyskiwanych z podatku od gazoportu, tak aby każdy mieszkaniec partycypował w dochodach miasta.

Dlaczego kandyduję z komitetu Nowa Fala?

Kandyduje z komitetu wyborczego Nowa Fala gdyż jest komitetem bezpartyjnym i nie podlega naciskom politycznym. Skupiamy różnorodnych ludzi dla których ważne jest dobro miasta.


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

Gość • Czwartek [18.10.2018, 13:44:51] • [IP: 212.14.7.**]

Oddam głos, znam i wiem że warto!

Sasiad • Niedziela [14.10.2018, 17:34:29] • [IP: 188.146.237.**]

Do 5.173.144.**] dobrze, ze na weekendy a zgadnij gdzie obecni jezdza i za czyje?

Gość • Niedziela [14.10.2018, 17:31:48] • [IP: 188.146.237.**]

: 188.146.35 dobrze mowisz! Tylko nie wiem czy wszyscy tu czytaja ze zrozumieniem. Jestem za! Pan Gala do Rady!!

Gość • Sobota [13.10.2018, 23:23:24] • [IP: 188.146.35.***]

chłopie 15:47:08] Św Pamięci Stanisław Możejko byłby absolutnie za gdyż są to pieniądze mieszkańców, tylko zawłaszczone przez Żmurkiewicza!

Gość • Sobota [13.10.2018, 21:05:58] • [IP: 79.175.193.***]

Mowi sensownie i mnie przekonuje

Gość • Sobota [13.10.2018, 18:32:21] • [IP: 79.175.193.***]

Jestem ZA!

Gość • Sobota [13.10.2018, 15:47:08] • [IP: 37.8.215.***]

Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura - jestem przeciwny każdemu rozdawnictwu bo nawet obsługa tego kosztuje, stwarza możliwości do korupcji, psuje inicjatywę ludzką! Ludziom trzeba stworzyć możliwości zarabiania więcej pieniędzy, trzeba myśleć o wprowadzeniu innowacji, które mogą generować zyski i wyższe zarobki - czyli trzeba ludziom dać wędkę, a nie rybę!. Fakt, że nie jest Pan pierwszy, który tak ludziom miesza w głowach! Wlazł Pan po prostu w sapagi bolszewizmu i tym nas wyborców częstuje. Poza tym znamy tych Pańskich mentorów, zwłaszcza tego słynnego. Panie pomyśl Pan co by powiedział Św Pamięci Stanisław na te Pana pomysły? Wstydź się pan!

Gość • Sobota [13.10.2018, 14:45:51] • [IP: 188.147.71.**]

Jestam na tak. Tak trzymać.

Gość • Sobota [13.10.2018, 14:02:54] • [IP: 79.175.193.***]

Sąsiad, kibicujemy Tobie całą rodzinką.

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:08:26] • [IP: 82.174.234.**]

Wcale że nie. Dlaczego mam mieć prawo do ciepła. Z czego to ma wynikać.? W konstytucji nie znalazłem prawa do ciepła. Co więcej paru mieszkańców tego miasta powinno się wystawić na mróz

Gość • Sobota [13.10.2018, 08:38:50] • [IP: 188.146.231.**]

Jeśli rzeczywiście mamy mieć coś z gazoportu to czemu nie. Trzymam kciuki.

Gość • Sobota [13.10.2018, 07:41:15] • [IP: 95.166.56.***]

No no...l czyli rozdawnictwo typowo pisowskie? Miał pan już swoje 5 minut i nic z tego nie wyszło. Ja po prostu nie ufam panu. A nie oddam głosu chociażby za lekceważący stosunek do ludzi i traktowanie ich z góry.

Gość • Sobota [13.10.2018, 04:30:28] • [IP: 5.173.144.**]

Co zrobił jak byl wice prezydentem. Swojch znajomych wsadzil na stołki... Nic nie zrobił dla miasta... Autem służbowym jeździł na weekendy... Temu panu czas się skończył

Gość • Sobota [13.10.2018, 00:30:31] • [IP: 92.42.118.**]

Każdemu mieszkańcowi kupi kufajkę, żeby miał ciepło.

Gość • Piątek [12.10.2018, 23:08:41] • [IP: 188.146.35.***]

ludzie, przecież gala pokazuje skąd pieniądze!I co wy opowiadacie, że to nasze pieniądze. Żaden z mieszkańców nie zobaczył ani złotówki z gazoportu. Dopiero program gali daje nam możliwość zobaczenia tych pieniędzy.

Gość • Piątek [12.10.2018, 22:49:07] • [IP: 79.175.193.***]

Tak dla Tadeusza. Najlepszy sąsiad.

Gość • Piątek [12.10.2018, 22:46:04] • [IP: 79.175.193.***]

Brawo, i wiecej takich!

Gość • Piątek [12.10.2018, 22:06:45] • [IP: 80.245.188.***]

Tadek bardzo słaby program. Jeszcze nie radny a już rozdajesz naszą kasę podatników. Co z tego że będziesz chciał dać jak inni się nie zgodzą i Cię przegłosują. Nic nie zrobisz już swoje 5 minut miałeś.

Gość • Piątek [12.10.2018, 20:49:24] • [IP: 176.221.123.**]

Zagłosuje na tego, który zlikwiduje w pierwszym rzędzie ZGM i spółkę LOKUM.

Gość • Piątek [12.10.2018, 19:50:46] • [IP: 80.245.189.***]

Stara gala w Nowej (?) Fali

Gość • Piątek [12.10.2018, 19:46:19] • [IP: 80.245.179.***]

Kończ waść...

Gość • Piątek [12.10.2018, 19:02:04] • [IP: 83.23.255.**]

wystarczyłoby obniżyć podatki od nieruchomości i zostałoby każdemu w kieszeni więcej na opał.

Aleksander Skiepko • Piątek [12.10.2018, 18:58:18] • [IP: 83.11.146.***]

Phi!! tylko 200 zł. Panie Tadeuszu inni obiecują więcej ! Otwiera Pan nie wybory a licytacje. No Panowie i Panie politycy. Kto da więcej!!??

Gość • Piątek [12.10.2018, 18:37:04] • [IP: 31.2.53.***]

tadek ogarnij sie i zmien lekarza

Gość • Piątek [12.10.2018, 17:44:09] • [IP: 188.147.2.**]

Panie Tadeuszu, super! W końcu jest na kogo głosować!

Oglądasz 1-25 z 62
■ Po trzygodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła uchwałę zmieniające obowiązujące od 2008 granice strefy uzdrowiskowej C. Decyzja otwiera drogę wykonawcy do podjęcia prac budowlanych przy ulicy Bydgoskiej gdzie powstać ma nowy Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy ■ Joanna Agatowska: "Jesteśmy stawiani pod ścianą; ZPO jest bardzo potrzebny, trzeba to zrealizować ale boję sie podnieść rękę bo zbyt dużo niejasności jest w przebiegu działek, rozwiązań dotyczących parkingów. Liczę, że jednak wywiąże się tu dyskusja ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■