POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [12.10.2018, 08:32:10] • Świnoujście

Wystawa fotografii pt. „Społeczność Romska w Świnoujściu

Wystawa fotografii pt. „Społeczność Romska w Świnoujściu

Zadanie publiczne pt. „Wykonanie i prezentacja w formie wystawy dokumentu fotograficznego o Społeczności Romskiej w Świnoujściu” sfinansowano ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w 2018 r.(fot. Organizator )

Stowarzyszenie Romów Zachodniopomorskich „TERNE CIERCHENIA” w Świnoujściu serdecznie zaprasza na Wystawę Fotografii. Otwarcie w piątek 12 października 2018 roku o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 15.

Stowarzyszenie Romów Zachodniopomorskich „TERNE CIERCHENIA” w Świnoujściu. Stowarzyszenie prowadzi działalność nieodpłatną pożytku publicznego m.in. w zakresie dbałości o rozwój edukacji wśród społeczności romskiej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży romskiej, integracji społeczności romskiej, pielęgnowania i pogłębiania wiedzy o własnej historii i tradycji.

Od 2005 roku corocznie Stowarzyszenie uczestniczy aktywnie w realizacji zadań w ramach wieloletnich rządowych Programów na rzecz Społeczności Romskiej w Polsce, w tym poprzez pozaszkolne formy działalności edukacyjnej, profilaktykę zdrowotną, działalność asystenta edukacji romskiej, wyjazdy na Tabor Pamięci itp.

Od roku 2008 Stowarzyszenie realizuje zadania z dofinansowaniem Gminy Miasta Świnoujście m.in. publikacje na ten temat mniejszości romskiej w Świnoujściu, wydarzenia kulturalno-integracyjne pod nazwą „Romano Dyves – Dni Kultury Romskiej w Świnoujściu”.

W roku 2018 zrealizowało zadanie publiczne z dofinansowaniem budżetu Województwa Zachodniopomorskiego pt. „Wykonanie i prezentacja w formie wystawy dokumentu fotograficznego o Społeczności Romskiej w Świnoujściu”.

https://www.facebook.com/events/1947637365272570/?notif_t=plan_user_invited¬if_id=1539255110967896


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 20:18:19] • [IP: 188.147.40.**]

Ilu Cyganów pracuje legalnie w Świnoujściu ?? Do osoby poniżej pytanie. Zero ??

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 13:06:18] • [IP: 95.129.228.***]

to oszuści krętacze i narkomania co tu dużo gadać wykorzystują polaków

Gość • Niedziela [14.10.2018, 19:13:59] • [IP: 80.245.188.**]

Jak wszystkie nacje, mają swoje zalety i wady. Dlatego oceniajmy poszczególnych ludzi co sobą reprezentują. Ci którzy zasymilowali się i uczciwie pracują nikomu nie powinni przeszkadzać, a inni którzy woleli żyć z zapomogi socjalnej i złodziejstwa wyjechali tam gdzie im więcej dano. A środowiska patologiczne bez względu na nację powinny być pod ścisłą obserwacją Straży Miejskiej i Policji. Nawiasem pisząc też trzeba uczciwie napisać, że kultura romska: taniec, śpiew, miłość do koni, przestrzeni i wolności też w prowadziła dużo kolorytu do naszej kultury.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 08:50:07] • [IP: 85.221.135.**]

Dlatego zwracam się do Rady Miasta in spe o lokale socjalne o standardzie lepszym niż te w GB dla rodzin zasłużonych dla kraju czyli legitymujacych się KDR lub karta weterana lub kombatanta. Nowe lodówki, pralki, telewizory, bojlery i kuchenki niekonieczne, sami sobie poradzą, jak odpis dla małzonków i progresywnie na dzieci uchwalą w Sejmie. Matki" samotne" dojace socjal (a nierzadko byłego osobistego) w założeniu przeznaczony na pomoc dla uwiedzionych i nierozgarnietych umysłowo dziewic zapraszamy do USC lub na uroczystość konkordatową.

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:19:19] • [IP: 178.238.247.***]

Jak dobrze ze tej hołotyi juz nie ma w Swinoujsciu!

Gość • Sobota [13.10.2018, 08:43:01] • [IP: 77.252.46.**]

Podobno Kenek cierpi na ból zęba...

Gość • Piątek [12.10.2018, 20:40:08] • [IP: 176.221.122.***]

Myślę, że ci co zostali są lepiej zasymilowani a przedewszystkim normalnie żyją a nie jak kiedyś większość z prostytucji. Moje dziecko miało wklasie dziewczynke Cygankę i bardzo ją lubili. Rodzice i dziadkowie o nia dbali.

Gość • Piątek [12.10.2018, 19:40:25] • [IP: 178.238.246.***]

Niech pokażą na tych zdjęciach jak kradną, napadają i żebrzą. Ich getta na Hołdu pruskiego i Piłsudzkiego z agresywnym zachowaniem i terrorem dla lokalnych mieszkańców zna każdy, prokuratura nic.

Gość • Piątek [12.10.2018, 16:40:19] • [IP: 10.160.57.***]

Chamidru kar pałensa more i withaniare

Gość • Piątek [12.10.2018, 16:01:59] • [IP: 31.0.81.**]

Najlepszy był jak mieszkał jeszcze na Marchlewskiego Gadzius.

Gość • Piątek [12.10.2018, 13:49:51] • [IP: 92.42.119.***]

A to to napewno dostali bo inaczej by nie ruszyli du... Y stad. A niech dostali i niech spierdala... Tsa z naszej ziemi bo to problem był i w kółko to samo. A pytanie gdzie Ken Santana aktualne

Gość • Piątek [12.10.2018, 12:45:14] • [IP: 77.65.106.***]

Wyjechali do GB i" dostali" z punktu lokale socjalne o standardzie lepszym niż ten syf, który po sobie zostawili, a może i lepsze od tego, w którym, kolego, dziś mieszkasz. Do tego nowe lodówki, pralki, telewizory, bojlery i kuchenki - to oczywiście w ramach" pomocy osobom cierpiącym prześladowania etniczne". A lotnicy z dywizjonu 303, maczkowcy, andersowcy od tych idiotów od rozdawnictwa z kieszeni podatnika nic nie dostali, bo w 1946 do michy z prezentami dla wróżek ulicznych jeszcze się lewica nie dopchała. Głupota ludzka nie ma granic.

Gość • Piątek [12.10.2018, 12:32:52] • [IP: 23.226.237.*]

Ciekawe, czy będzie Ramona... grzebała ludziom po kieszeniach?

Gość • Piątek [12.10.2018, 11:46:04] • [IP: 92.42.119.***]

Zgadzam się z przrdmowca były czasy kiedy probowali zarządzać polusami i czasami sie im to udawalo, ta tak zwana MNIEJSZOSC NARODOWA a chcieli zarządzać mieszkam na ulicy cyganskiej i ciesze się ze wyje...ali stąd lacza jest spokoj a tak to byla swenska bojka

Gość • Piątek [12.10.2018, 11:24:59] • [IP: 31.135.163.***]

Ciekawe jakie będą to ujęcia ?? Czy podczas ich" pracy"?? Nie mam dobrego zdania z autopsji. Brrrrrrr... Ffuuuujjjjjjjjjjjj

Gość • Piątek [12.10.2018, 10:29:27] • [IP: 83.11.169.***]

Nie dziekuje...

Gość • Piątek [12.10.2018, 10:20:17] • [IP: 31.0.81.**]

Where is Kenek Santana?

Gość • Piątek [12.10.2018, 10:16:30] • [IP: 154.146.61.**]

Ciekawy jestem ile osób liczy ta społeczność w naszym mieście.

Gość • Piątek [12.10.2018, 10:02:53] • [IP: 178.238.247.***]

Nie oszukujmy sie...wskazcie jakakolwiek osobe ktora ma pozytywne zdanie o cyganach w Swinoujsciu...pamietam jak kilku z moich kolegow w szkole podstawowej zostalo okradzionych przez duzo starszych cyganow, jacy chodzili butni, aroganccy, glosni i chamscyCiesze sie bardzo ze wiekszosc z nich wyjechala, i Polska nie musi łozyc na nierobow I nieuków...dziwie sie ze takie kraje jak UK, Szwecja itp przyjela tych ludzi...bez wyksztalcenia, zawodu, checi pracy i asymilacji.

Gość • Piątek [12.10.2018, 09:55:28] • [IP: 178.238.253.**]

JAK KAŻDY NARÓD BLASKI I CIENIE, OD ZAWSZE BYLI TO CYGANIE, ROMOWIE TO TAKA NAZWA NIEODUKOMENTOWANA NA STO PROCENT, ALE MOBILNA, JAK TO DZISIAJ, SA JAK MY WSZYSCY DOBRZY I SYMPATYCZNI W PROST PRZECIWNIE, MIESZKAŁAM NA TERENIE WOKÓŁ LATARNI, KUTROWEJ, PIĘKNEGO OSIEDLA TO BYŁ CUD NATURY OSIEDLE DREWNIANE, NIE ZOSTAŁY NAWET ZGLISZCZA, A POAZATYM NIE GUSTUJE W MARNYCH BARDZO KOLOROWYCH BŁYSKOTKACH WOLĘ WIEDZĘ, PRACĘ ITD, ALE TO ICH SPRAWA SĄ JAK MY WSZYSCY !

Oglądasz 1-20 z 20
■ Po trzygodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła uchwałę zmieniające obowiązujące od 2008 granice strefy uzdrowiskowej C. Decyzja otwiera drogę wykonawcy do podjęcia prac budowlanych przy ulicy Bydgoskiej gdzie powstać ma nowy Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy ■ Joanna Agatowska: "Jesteśmy stawiani pod ścianą; ZPO jest bardzo potrzebny, trzeba to zrealizować ale boję sie podnieść rękę bo zbyt dużo niejasności jest w przebiegu działek, rozwiązań dotyczących parkingów. Liczę, że jednak wywiąże się tu dyskusja ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■