POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [22.09.2018, 08:27:28] • Polska

Dla amatorów mobilnego wypoczynku

Dla amatorów mobilnego wypoczynku

fot. Organizator

Caravans Salon Poland w Poznaniu to idealne miejsce, aby poznać nowości z branży caravaningowej, a jeśli ktoś już jest zdeklarowanym miłośnikiem podróżowania na czterech kółkach – na zakup wymarzonego kampera lub przyczepy kempingowej czy zamówienia pojazdu albo sprzętu na sezon 2019. Do tego seria spotkań i warsztatów oraz konkursy. Targi trwają od dziś do niedzieli.

Czym jest Caravans Salon w Poznaniu?
Podczas Caravans Salon Poland można zobaczyć przyczepy kampingowe, kampery, domy mobilne jak również wyposażenie kempingowe oraz caravaningowe. Targi prezentują także specjalistyczną ofertę – instalacje (ogrzewanie, gaz, woda), anteny, odbiorniki, systemy nawigacji, jak również części do pojazdów i przyczep. Miłośnicy wakacji na łonie natury też znajdą coś dla siebie – namioty oraz akcesoria do turystyki kempingowej. Wszystko to na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

VIII Ogólnopolski Zlot Caravaningowy
Każdy zlot to okazja do spotkań, rozmów, wymiany cennych doświadczeń i wspólnego planowania wyjazdów w nadchodzącym sezonie. Ten zlot odbywa się w nietypowym dla tej formy spędzania czasu miejscu – na Placu Marka na terenie MTP (przy pawilonie 3). Mile widziany jest każdy, kto uprawia ten rodzaj turystyki, jak również osoby, które chciałyby zasmakować caravaningu. Zlot współorganizowany jest przez forum CamperTeam oraz przy wsparciu medialnym „Polskiego Caravaningu”.

Survival, doświadczenia podróżnicze, konkurs i mistrzostwa
Targom towarzyszą wydarzenia dedykowane miłośnikom podróżowania. W sobotę i niedzielę warto wziąć udział w warsztatach survivalowych – tajniki przetrwania na łonie natury zostaną odkryte przez specjalistę w tej dziedzinie Seweryna Kubickiego. Z kolei podczas spotkań z ekspertem w kwestii bezpieczeństwa ruchu drogowego i techniki jazdy Kubą Bielakiem (dziennikarzem TVN Turbo) dowiemy się ciekawostek na temat kultury i osobliwości motoryzacyjnych na świecie (sobota i niedziela godz. 14:00). Sobota będzie dniem pełnym emocji, a to za sprawą konkursu, w którym można wygrać wypożyczenie kampera na tydzień (rozpoczęcie konkursu o godz. 15:00). Ponadto tego dnia odbędą się Mistrzostwa Polski Kierowców Kamperów, co stworzy doskonałą okazję do zweryfikowania deklaracji na temat bycia świetnym kierowcą z rzeczywistymi umiejętnościami. W godz. 10:30-16:00 kierowcy zostaną przetestowani w trzech konkurencjach: przejazd slalomem, jazda precyzyjna, jazda ostrożna.
Szczegółowy program wydarzeń znajduje się pod linkiem: www.caravanssalon.pl/pl/program_wydarzen_2018/harmonogram/

Gdzie?
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Pawilon 3, Plac Marka

Kiedy?
21-23 września 2018

Godziny otwarcia:
21.09 piątek 12.00 – 18:00
22.09 sobota 10.00 – 17.00
23.09 niedziela 10.00 – 17.00

CZYNNE WEJŚCIA
Hol Wschdoni (od ul. Głogowskeij)
Wjazd na parking – Brama 9 od ulicy Głogowskiej – naprzeciwko Dworca Zachodniego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■