POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.09.2018, 21:41:11] • Świnoujście

Czytelnik: Kto tak zaniedbał miejską zieleń?

Czytelnik: Kto tak zaniedbał miejską zieleń?

fot. Czytelnik

Świnoujście pretendowało do tytułu najładniej ukwieconego miasta. I rzeczywiście, ozdobna zieleń na placach, deptakach, promenadzie i w parkach była wyjątkowa. Jednak wraz z końcem sezonu turystycznego, jakby skończyła się dbałość o miejskie kwietniki. Przykładem są puste, wysuszone miejsca, gdzie powinny rosnąć kwiaty, a straszy piach. Zauważył to Czytelnik, który uważa, że odpowiedzialne za to są nasze władze.

"Tak przyglądam się od kilku miesięcy i aż wierzyć mi się nie chce kto tak zaniedbał? Cała ulica 11 Listopada i u wylotu z Grunwaldzką.

Czytelnik: Kto tak zaniedbał miejską zieleń?

fot. Czytelnik

Co tak zaćmiło nasze władze i urzędników, że zapomnieli o tym miejscu? Wygląd tej ulicy jest ważny, bo jeździ tędy bardzo dużo samochodów nie tylko mieszkańców, jeżdżą nasi sąsiedzi z Niemiec, jeździli turyści i widzą to co widzą. Możemy zwalić ten problem na suszę, która wykończyła rośliny, ale przecież nasze miasto jest tak bogate, ma wielki budżet, że chyba mogło coś zaradzić. Dobrze wiemy że miasta turystyczne muszą dbać o każdy szczegół, w tym tkwi tajemnica dobrej marki miasta. Ale też to właśnie z takich szczegółów widać dobrych gospodarzy miasta"- pisze Czytelnik.

Czytelnik: Kto tak zaniedbał miejską zieleń?

fot. Czytelnik

Może jednak władze odpowiedzialne za estetykę miasta zaskoczą nas i wkrótce okaże się, że opisane miejsce zyska jesienne dekoracje?

Czytelnik: Kto tak zaniedbał miejską zieleń?

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Środa [19.09.2018, 03:51:11] • [IP: 176.221.123.***]

Kto tak zaniedbał miejską zieleń ? a kto ma o nia dbać? F. zielono mi ? tylko gdzie oni są dlaczego kwietniki sa sprzątane przez firme remondis ? skoro na tereny zielone kto inny wygrał przetarg i bierze kasiore?

Gość • Wtorek [18.09.2018, 08:46:48] • [IP: 176.221.113.**]

Spaliny. To miasto to jedna wielka komora gazowa. Ile razy widziałem jak przejeżdżało zdezelowane BMW w dieslu czy Audi albo ciężarówka, to nic nie było widać. Wprowadzić zakaz ruchu samochodów w całym mieście.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 19:58:56] • [IP: 80.245.186.***]

KTO ODPOWIADA ZA KWIETNIK OD SKRZYZOWANIA B.CHROBREGO Z B.WRZESNIA OD BIEDRONKI W STRONE LIDLA?PRZECIEZ KRZEWY ROZ WYLOZYLY SIE JUZ NA JEZDNIE W NIEKTORYCH MIEJSCACH O 50 ZM!!KIEROWCY JADACY OD STRONY LIDLA TRZYMAJA SIE SRODKA JEZDNI BYY NIE DRAPAC KAROSERII ZWEZAJAC TYM SAMYM CALA JEZDNIE I ZMUSZANIE KIEROWCOW JADACYCH DO LIDLA, SZPITALA CZY KAPITANATU MUSZA JECHAC TUZ PRZY KRAWEZNIKU.ROZE NIE BYLY ANI JEDEN RAZ PODCIETE, TO SAMO JEST OD STRONY CHODNIKA PO KTORYM CHODZA PIESI, JEZDZA ROWERZYSCI WZAJEMNIE SIE SPYCHAJAC POD SCIANY BUDYNKU.MOZE DECYDENCI O NASADZENIACH WLACZA MYSLENIE I ODPOWIEDNIO PRZYTNA KLOPOTLIWA ZIELEN TAK BY NIE UTRUDNIALA ZYCIA PIESZYM I KIEROWCOM!!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 18:14:17] • [IP: 176.221.122.***]

SŁOOOOOOOOOOOOŃCEEEE Zaniedbał ehh

fororak 🐲 • Poniedziałek [17.09.2018, 12:18:27] • [IP: 77.111.245.**]

Jak to kto tak zaniedbał?! Czarni przez całe lato nie potrafili wymodlić u Pana kropli deszczu...Tylko pilnowali aby taca w kościele była pełna, lub też ich te błagania w niebiosach były do kitu...Kilka lat wstecz Posłowie w sejmie zaczęli się modlić o deszcz, to Pan w niebiosach tak im dogodził, że w niektórych regionach powstały tęgie powodzie i podtopienia...No wtedy Posłowie błagali z całego serca i prośby ich zostały wysłuchane oraz spełnione...amen

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 11:58:36] • [IP: 37.47.172.***]

Do gość gość godz 08.54.49 IP 176.221.123*** ty się puknij w łep i przejdź do poradni zdrowia psychicznego

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 10:56:07] • [IP: 92.42.117.***]

SUSZA

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 10:48:47] • [IP: 92.42.114.**]

A wyłożyć sztuczną trawą.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 10:05:24] • [IP: 80.245.178.***]

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:54:49] • [IP: 176.221.123.***] chcesz podlewac rosliny slona woda? z kompletnie zasyfionego kanalu ? widze przed toba wielka kariere jako urzednik

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 10:05:04] • [IP: 188.147.35.***]

Na pisku z plaży to nie urośnie. Efekt taki sam na Kościuszki przed szkołą -tam przy najmniej psy w nocy srają.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 10:04:51] • [IP: 78.10.206.**]

Temat dzisiejszego podpisania umowy na budowę tunelu was nie interesuje? Wylewacie łzy nad paroma roślinkami, ofiarami ekstremalnej suszy? Ja ostatnio zapłaciłem za wodę rachunek ponad 400zł a i tak straty w ogrodzie olbrzymie.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 09:57:26] • [IP: 78.10.206.**]

Wcale mnie to nie dziwi w czasie tak ekstremalnej suszy. U mnie w ogrodzie podobna masakra mimo że wszystko podlewane. Tak bardzo cofnęły się wody gruntowe że woda w piaszczystym podłożu natychmiast znika. Wiele razy wcześnie rano widziałem cysternę z wodą firmy, która zajmuje się zielenią. To chyba generuje koszty. Ja w jednym miesiącu wylałem 13 m3 na ogród i tak jest źle.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 09:00:11] • [IP: 188.147.64.***]

Co chcecie aby nasadzili byle gówien jak przed szkołą na Kosciuszki za kupę kasy.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:54:49] • [IP: 176.221.123.***]

Do podlewania roślin przy ulicach należy zakupić używany stary BECZKOWÓZ.Wody w kanale wystarczy.Koszty do zaakceptowania.Tak robią władze zagranicznych miast oszczędzając wodę pitna.Pozdrawiam Radnych i Urzędnikow miejskich.Do realizacji ochrony ZIELENI>

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:34:27] • [IP: 92.42.112.***]

Zapytajcie w magistracie, jak będzie kogo

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:21:09] • [IP: 62.69.231.**]

To skrzyżowanie straszy od dwóch lat. Ozdobą ma być kopczyk z nasadzeniem kwiatków na wiosnę i zimą igliwiem. Dwie wysepki to wizytówka władz, dbających o wyrąb wszystkiego co się zieleni na promenadzie Zniszczono bezmyślnie żywopłot figurujący na zdjęciach Świnoujścia od lat 30 [PROMENADA]

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:07:05] • [IP: 213.77.57.***]

Ważne, że znajomi królika przytulili kasiorkę za nadzór nad bujną roślinnością ozdobną w mieście.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 07:51:49] • [IP: 94.254.229.***]

Tegoroczna SÙSZA !!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 07:36:18] • [IP: 188.146.235.**]

Na pokaz jest wszystko. Pare doniczek za koszmarna cene, jakies durne wstażeczki walentynkowe a zielen umiera albo jà wycinają. Konkursy napędzane firmą sprzedającą kwiatki a zieleń umiera. Fatalne zarządzanie miastem, dawno tak źle nie było. Wyborcy pomyślcie patrząc na umierającą zieleń. Trzeba zmienić tych ludzi marmujących nasze pieniądze. Parę pstrokatych kwiatków to nie zieleń panie Zmurkiewicz.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 06:39:11] • [IP: 185.210.39.**]

susza p. czytelniku

Gość • Niedziela [16.09.2018, 22:23:35] • [IP: 178.235.177.**]

Nie ma p.Karelusa, więc nikt z urzędu nie weźmie tego problemu na klatę.

Oglądasz 1-21 z 21
■ X edycja Biegu Pawła Dodka (tragicznie zmarłego maratończyka i dziennikarza sportowego ), przekształcona została w Memoriał Pawła Dodka. Dokładnie w dziesiątą rocznicę jego śmierci (25.09.2008 ), a więc we wtorek 25.09.2018 przeprowadzona zostanie I edycja memoriału. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na stadionie miejskim. Odbędzie się Test Coopera (wg.tabeli ocena wydolności organizmu -- jaki dystans pokona zawodnik w ciągu 12 minut biegu, z uwzględnieniem wieku i płci). Uczestnicy otrzymają unikatowe medale z oryginalnym, własnoręcznym podpisem Pawła (ufundowane przez żonę Ulę i córkę Agnieszkę). Ci, którzy uzyskają według tabeli maksymalne osiągi, będą mogli wziąć udział w biegu na 10km—tu dla pierwszych pań i panów okazałe trofea ufundowane przez prezesa KBJogging Andrzeja Mrozka . Ponadto wśród wszystkich biegaczy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Klub Biegacza Jogging zaprasza zawodników i kibiców na I Memoriał Pawła Dodka ■
■ W dniach 24 -26 września 2018 r., w godzinach od godz. 11.00 do godz. 12.00, w związku z planowanymi ćwiczeniami ratowniczo - pożarniczymi prowadzonymi przez Uzdrowisko Świnoujście S.A., mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Słowackiego. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■