POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.09.2018, 21:41:11] • Świnoujście

Czytelnik: Kto tak zaniedbał miejską zieleń?

Czytelnik: Kto tak zaniedbał miejską zieleń?

fot. Czytelnik

Świnoujście pretendowało do tytułu najładniej ukwieconego miasta. I rzeczywiście, ozdobna zieleń na placach, deptakach, promenadzie i w parkach była wyjątkowa. Jednak wraz z końcem sezonu turystycznego, jakby skończyła się dbałość o miejskie kwietniki. Przykładem są puste, wysuszone miejsca, gdzie powinny rosnąć kwiaty, a straszy piach. Zauważył to Czytelnik, który uważa, że odpowiedzialne za to są nasze władze.

"Tak przyglądam się od kilku miesięcy i aż wierzyć mi się nie chce kto tak zaniedbał? Cała ulica 11 Listopada i u wylotu z Grunwaldzką.

Czytelnik: Kto tak zaniedbał miejską zieleń?

fot. Czytelnik

Co tak zaćmiło nasze władze i urzędników, że zapomnieli o tym miejscu? Wygląd tej ulicy jest ważny, bo jeździ tędy bardzo dużo samochodów nie tylko mieszkańców, jeżdżą nasi sąsiedzi z Niemiec, jeździli turyści i widzą to co widzą. Możemy zwalić ten problem na suszę, która wykończyła rośliny, ale przecież nasze miasto jest tak bogate, ma wielki budżet, że chyba mogło coś zaradzić. Dobrze wiemy że miasta turystyczne muszą dbać o każdy szczegół, w tym tkwi tajemnica dobrej marki miasta. Ale też to właśnie z takich szczegółów widać dobrych gospodarzy miasta"- pisze Czytelnik.

Czytelnik: Kto tak zaniedbał miejską zieleń?

fot. Czytelnik

Może jednak władze odpowiedzialne za estetykę miasta zaskoczą nas i wkrótce okaże się, że opisane miejsce zyska jesienne dekoracje?

Czytelnik: Kto tak zaniedbał miejską zieleń?

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Środa [19.09.2018, 03:51:11] • [IP: 176.221.123.***]

Kto tak zaniedbał miejską zieleń ? a kto ma o nia dbać? F. zielono mi ? tylko gdzie oni są dlaczego kwietniki sa sprzątane przez firme remondis ? skoro na tereny zielone kto inny wygrał przetarg i bierze kasiore?

Gość • Wtorek [18.09.2018, 08:46:48] • [IP: 176.221.113.**]

Spaliny. To miasto to jedna wielka komora gazowa. Ile razy widziałem jak przejeżdżało zdezelowane BMW w dieslu czy Audi albo ciężarówka, to nic nie było widać. Wprowadzić zakaz ruchu samochodów w całym mieście.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 19:58:56] • [IP: 80.245.186.***]

KTO ODPOWIADA ZA KWIETNIK OD SKRZYZOWANIA B.CHROBREGO Z B.WRZESNIA OD BIEDRONKI W STRONE LIDLA?PRZECIEZ KRZEWY ROZ WYLOZYLY SIE JUZ NA JEZDNIE W NIEKTORYCH MIEJSCACH O 50 ZM!!KIEROWCY JADACY OD STRONY LIDLA TRZYMAJA SIE SRODKA JEZDNI BYY NIE DRAPAC KAROSERII ZWEZAJAC TYM SAMYM CALA JEZDNIE I ZMUSZANIE KIEROWCOW JADACYCH DO LIDLA, SZPITALA CZY KAPITANATU MUSZA JECHAC TUZ PRZY KRAWEZNIKU.ROZE NIE BYLY ANI JEDEN RAZ PODCIETE, TO SAMO JEST OD STRONY CHODNIKA PO KTORYM CHODZA PIESI, JEZDZA ROWERZYSCI WZAJEMNIE SIE SPYCHAJAC POD SCIANY BUDYNKU.MOZE DECYDENCI O NASADZENIACH WLACZA MYSLENIE I ODPOWIEDNIO PRZYTNA KLOPOTLIWA ZIELEN TAK BY NIE UTRUDNIALA ZYCIA PIESZYM I KIEROWCOM!!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 18:14:17] • [IP: 176.221.122.***]

SŁOOOOOOOOOOOOŃCEEEE Zaniedbał ehh

fororak 🐲 • Poniedziałek [17.09.2018, 12:18:27] • [IP: 77.111.245.**]

Jak to kto tak zaniedbał?! Czarni przez całe lato nie potrafili wymodlić u Pana kropli deszczu...Tylko pilnowali aby taca w kościele była pełna, lub też ich te błagania w niebiosach były do kitu...Kilka lat wstecz Posłowie w sejmie zaczęli się modlić o deszcz, to Pan w niebiosach tak im dogodził, że w niektórych regionach powstały tęgie powodzie i podtopienia...No wtedy Posłowie błagali z całego serca i prośby ich zostały wysłuchane oraz spełnione...amen

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 11:58:36] • [IP: 37.47.172.***]

Do gość gość godz 08.54.49 IP 176.221.123*** ty się puknij w łep i przejdź do poradni zdrowia psychicznego

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 10:56:07] • [IP: 92.42.117.***]

SUSZA

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 10:48:47] • [IP: 92.42.114.**]

A wyłożyć sztuczną trawą.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 10:05:24] • [IP: 80.245.178.***]

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:54:49] • [IP: 176.221.123.***] chcesz podlewac rosliny slona woda? z kompletnie zasyfionego kanalu ? widze przed toba wielka kariere jako urzednik

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 10:05:04] • [IP: 188.147.35.***]

Na pisku z plaży to nie urośnie. Efekt taki sam na Kościuszki przed szkołą -tam przy najmniej psy w nocy srają.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 10:04:51] • [IP: 78.10.206.**]

Temat dzisiejszego podpisania umowy na budowę tunelu was nie interesuje? Wylewacie łzy nad paroma roślinkami, ofiarami ekstremalnej suszy? Ja ostatnio zapłaciłem za wodę rachunek ponad 400zł a i tak straty w ogrodzie olbrzymie.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 09:57:26] • [IP: 78.10.206.**]

Wcale mnie to nie dziwi w czasie tak ekstremalnej suszy. U mnie w ogrodzie podobna masakra mimo że wszystko podlewane. Tak bardzo cofnęły się wody gruntowe że woda w piaszczystym podłożu natychmiast znika. Wiele razy wcześnie rano widziałem cysternę z wodą firmy, która zajmuje się zielenią. To chyba generuje koszty. Ja w jednym miesiącu wylałem 13 m3 na ogród i tak jest źle.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 09:00:11] • [IP: 188.147.64.***]

Co chcecie aby nasadzili byle gówien jak przed szkołą na Kosciuszki za kupę kasy.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:54:49] • [IP: 176.221.123.***]

Do podlewania roślin przy ulicach należy zakupić używany stary BECZKOWÓZ.Wody w kanale wystarczy.Koszty do zaakceptowania.Tak robią władze zagranicznych miast oszczędzając wodę pitna.Pozdrawiam Radnych i Urzędnikow miejskich.Do realizacji ochrony ZIELENI>

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:34:27] • [IP: 92.42.112.***]

Zapytajcie w magistracie, jak będzie kogo

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:21:09] • [IP: 62.69.231.**]

To skrzyżowanie straszy od dwóch lat. Ozdobą ma być kopczyk z nasadzeniem kwiatków na wiosnę i zimą igliwiem. Dwie wysepki to wizytówka władz, dbających o wyrąb wszystkiego co się zieleni na promenadzie Zniszczono bezmyślnie żywopłot figurujący na zdjęciach Świnoujścia od lat 30 [PROMENADA]

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:07:05] • [IP: 213.77.57.***]

Ważne, że znajomi królika przytulili kasiorkę za nadzór nad bujną roślinnością ozdobną w mieście.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 07:51:49] • [IP: 94.254.229.***]

Tegoroczna SÙSZA !!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 07:36:18] • [IP: 188.146.235.**]

Na pokaz jest wszystko. Pare doniczek za koszmarna cene, jakies durne wstażeczki walentynkowe a zielen umiera albo jà wycinają. Konkursy napędzane firmą sprzedającą kwiatki a zieleń umiera. Fatalne zarządzanie miastem, dawno tak źle nie było. Wyborcy pomyślcie patrząc na umierającą zieleń. Trzeba zmienić tych ludzi marmujących nasze pieniądze. Parę pstrokatych kwiatków to nie zieleń panie Zmurkiewicz.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 06:39:11] • [IP: 185.210.39.**]

susza p. czytelniku

Gość • Niedziela [16.09.2018, 22:23:35] • [IP: 178.235.177.**]

Nie ma p.Karelusa, więc nikt z urzędu nie weźmie tego problemu na klatę.

Oglądasz 1-21 z 21
■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■