POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.09.2018, 21:41:11] • Świnoujście

Czytelnik: Kto tak zaniedbał miejską zieleń?

Czytelnik: Kto tak zaniedbał miejską zieleń?

fot. Czytelnik

Świnoujście pretendowało do tytułu najładniej ukwieconego miasta. I rzeczywiście, ozdobna zieleń na placach, deptakach, promenadzie i w parkach była wyjątkowa. Jednak wraz z końcem sezonu turystycznego, jakby skończyła się dbałość o miejskie kwietniki. Przykładem są puste, wysuszone miejsca, gdzie powinny rosnąć kwiaty, a straszy piach. Zauważył to Czytelnik, który uważa, że odpowiedzialne za to są nasze władze.

"Tak przyglądam się od kilku miesięcy i aż wierzyć mi się nie chce kto tak zaniedbał? Cała ulica 11 Listopada i u wylotu z Grunwaldzką.

Czytelnik: Kto tak zaniedbał miejską zieleń?

fot. Czytelnik

Co tak zaćmiło nasze władze i urzędników, że zapomnieli o tym miejscu? Wygląd tej ulicy jest ważny, bo jeździ tędy bardzo dużo samochodów nie tylko mieszkańców, jeżdżą nasi sąsiedzi z Niemiec, jeździli turyści i widzą to co widzą. Możemy zwalić ten problem na suszę, która wykończyła rośliny, ale przecież nasze miasto jest tak bogate, ma wielki budżet, że chyba mogło coś zaradzić. Dobrze wiemy że miasta turystyczne muszą dbać o każdy szczegół, w tym tkwi tajemnica dobrej marki miasta. Ale też to właśnie z takich szczegółów widać dobrych gospodarzy miasta"- pisze Czytelnik.

Czytelnik: Kto tak zaniedbał miejską zieleń?

fot. Czytelnik

Może jednak władze odpowiedzialne za estetykę miasta zaskoczą nas i wkrótce okaże się, że opisane miejsce zyska jesienne dekoracje?

Czytelnik: Kto tak zaniedbał miejską zieleń?

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Środa [19.09.2018, 03:51:11] • [IP: 176.221.123.***]

Kto tak zaniedbał miejską zieleń ? a kto ma o nia dbać? F. zielono mi ? tylko gdzie oni są dlaczego kwietniki sa sprzątane przez firme remondis ? skoro na tereny zielone kto inny wygrał przetarg i bierze kasiore?

Gość • Wtorek [18.09.2018, 08:46:48] • [IP: 176.221.113.**]

Spaliny. To miasto to jedna wielka komora gazowa. Ile razy widziałem jak przejeżdżało zdezelowane BMW w dieslu czy Audi albo ciężarówka, to nic nie było widać. Wprowadzić zakaz ruchu samochodów w całym mieście.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 19:58:56] • [IP: 80.245.186.***]

KTO ODPOWIADA ZA KWIETNIK OD SKRZYZOWANIA B.CHROBREGO Z B.WRZESNIA OD BIEDRONKI W STRONE LIDLA?PRZECIEZ KRZEWY ROZ WYLOZYLY SIE JUZ NA JEZDNIE W NIEKTORYCH MIEJSCACH O 50 ZM!!KIEROWCY JADACY OD STRONY LIDLA TRZYMAJA SIE SRODKA JEZDNI BYY NIE DRAPAC KAROSERII ZWEZAJAC TYM SAMYM CALA JEZDNIE I ZMUSZANIE KIEROWCOW JADACYCH DO LIDLA, SZPITALA CZY KAPITANATU MUSZA JECHAC TUZ PRZY KRAWEZNIKU.ROZE NIE BYLY ANI JEDEN RAZ PODCIETE, TO SAMO JEST OD STRONY CHODNIKA PO KTORYM CHODZA PIESI, JEZDZA ROWERZYSCI WZAJEMNIE SIE SPYCHAJAC POD SCIANY BUDYNKU.MOZE DECYDENCI O NASADZENIACH WLACZA MYSLENIE I ODPOWIEDNIO PRZYTNA KLOPOTLIWA ZIELEN TAK BY NIE UTRUDNIALA ZYCIA PIESZYM I KIEROWCOM!!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 18:14:17] • [IP: 176.221.122.***]

SŁOOOOOOOOOOOOŃCEEEE Zaniedbał ehh

fororak 🐲 • Poniedziałek [17.09.2018, 12:18:27] • [IP: 77.111.245.**]

Jak to kto tak zaniedbał?! Czarni przez całe lato nie potrafili wymodlić u Pana kropli deszczu...Tylko pilnowali aby taca w kościele była pełna, lub też ich te błagania w niebiosach były do kitu...Kilka lat wstecz Posłowie w sejmie zaczęli się modlić o deszcz, to Pan w niebiosach tak im dogodził, że w niektórych regionach powstały tęgie powodzie i podtopienia...No wtedy Posłowie błagali z całego serca i prośby ich zostały wysłuchane oraz spełnione...amen

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 11:58:36] • [IP: 37.47.172.***]

Do gość gość godz 08.54.49 IP 176.221.123*** ty się puknij w łep i przejdź do poradni zdrowia psychicznego

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 10:56:07] • [IP: 92.42.117.***]

SUSZA

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 10:48:47] • [IP: 92.42.114.**]

A wyłożyć sztuczną trawą.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 10:05:24] • [IP: 80.245.178.***]

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:54:49] • [IP: 176.221.123.***] chcesz podlewac rosliny slona woda? z kompletnie zasyfionego kanalu ? widze przed toba wielka kariere jako urzednik

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 10:05:04] • [IP: 188.147.35.***]

Na pisku z plaży to nie urośnie. Efekt taki sam na Kościuszki przed szkołą -tam przy najmniej psy w nocy srają.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 10:04:51] • [IP: 78.10.206.**]

Temat dzisiejszego podpisania umowy na budowę tunelu was nie interesuje? Wylewacie łzy nad paroma roślinkami, ofiarami ekstremalnej suszy? Ja ostatnio zapłaciłem za wodę rachunek ponad 400zł a i tak straty w ogrodzie olbrzymie.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 09:57:26] • [IP: 78.10.206.**]

Wcale mnie to nie dziwi w czasie tak ekstremalnej suszy. U mnie w ogrodzie podobna masakra mimo że wszystko podlewane. Tak bardzo cofnęły się wody gruntowe że woda w piaszczystym podłożu natychmiast znika. Wiele razy wcześnie rano widziałem cysternę z wodą firmy, która zajmuje się zielenią. To chyba generuje koszty. Ja w jednym miesiącu wylałem 13 m3 na ogród i tak jest źle.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 09:00:11] • [IP: 188.147.64.***]

Co chcecie aby nasadzili byle gówien jak przed szkołą na Kosciuszki za kupę kasy.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:54:49] • [IP: 176.221.123.***]

Do podlewania roślin przy ulicach należy zakupić używany stary BECZKOWÓZ.Wody w kanale wystarczy.Koszty do zaakceptowania.Tak robią władze zagranicznych miast oszczędzając wodę pitna.Pozdrawiam Radnych i Urzędnikow miejskich.Do realizacji ochrony ZIELENI>

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:34:27] • [IP: 92.42.112.***]

Zapytajcie w magistracie, jak będzie kogo

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:21:09] • [IP: 62.69.231.**]

To skrzyżowanie straszy od dwóch lat. Ozdobą ma być kopczyk z nasadzeniem kwiatków na wiosnę i zimą igliwiem. Dwie wysepki to wizytówka władz, dbających o wyrąb wszystkiego co się zieleni na promenadzie Zniszczono bezmyślnie żywopłot figurujący na zdjęciach Świnoujścia od lat 30 [PROMENADA]

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:07:05] • [IP: 213.77.57.***]

Ważne, że znajomi królika przytulili kasiorkę za nadzór nad bujną roślinnością ozdobną w mieście.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 07:51:49] • [IP: 94.254.229.***]

Tegoroczna SÙSZA !!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 07:36:18] • [IP: 188.146.235.**]

Na pokaz jest wszystko. Pare doniczek za koszmarna cene, jakies durne wstażeczki walentynkowe a zielen umiera albo jà wycinają. Konkursy napędzane firmą sprzedającą kwiatki a zieleń umiera. Fatalne zarządzanie miastem, dawno tak źle nie było. Wyborcy pomyślcie patrząc na umierającą zieleń. Trzeba zmienić tych ludzi marmujących nasze pieniądze. Parę pstrokatych kwiatków to nie zieleń panie Zmurkiewicz.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 06:39:11] • [IP: 185.210.39.**]

susza p. czytelniku

Gość • Niedziela [16.09.2018, 22:23:35] • [IP: 178.235.177.**]

Nie ma p.Karelusa, więc nikt z urzędu nie weźmie tego problemu na klatę.

Oglądasz 1-21 z 21
■ W trzecim odcinku "pod lupę" wzięliśmy dokumenty finansowe Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. To kolejna spółka komunalna działająca w Świnoujściu, w której miasto ma 100% udziałów ■ Przypadek odry w Świnoujściu? W piatek rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy, wszystkie procedury zostały zachowane - zapewniała w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu ■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■