POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.09.2018, 20:32:23] • Świnoujście

Szpital odmawia leczenia, pacjentowi, który złożył skargę?

Szpital odmawia leczenia, pacjentowi, który złożył skargę?

fot. Sławomir Ryfczyński

Pacjent szpitala w odpowiedzi na stanowisko szpitala, ujawnia proceder, z jakim się spotkał. Kto ma rację?

Poniżej za zgodą naszego czytelnika, którego sprawę opisywaliśmy w artykule "Pacjent szpitala uważa, że odmawia się mu konsultacji z powodu skargi, którą złożył. Szpital dementuje.", publikujemy jego list, będący odpowiedzią na stanowisko szpitala względem jego sprawy.

"W związku z odpowiedzią Zarządu Szpitala, chciałbym odnieść się do niej jako poszkodowany i prześladowany pacjent:

Odpowiedź Zarządu szpitala tylko potwierdza moje zarzuty i obawy w związku z procederem, który opisałem.

Oczywiście, zgodnie ze zwyczajami panującymi w Polsce, sprawę usiłuje się wyciszyć, zamieść pod przysłowiowy dywan, zbagatelizować. Zarząd mija się z jednak z prawdą (kłamie) jakoby żadna z instytucji badających sprawę, nie wskazała zaniechania lub niezgodnego z prawem działania. Narodowy Fundusz Zdrowia wstępnie do tej pory ustalił, iż lekarz kardiolog porzucając leczenie pacjenta, nie spełnił wymogów ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, wynikających z art. 38 ust 4 tej ustawy, nie odnotowując porzucenia leczenia w dokumentacji medycznej.

Dowód: Pismo NFZ z dnia 8.02.2018 r. (WSS-IV.5111.227.2017)

Czy wobec powyższego, zarząd Szpitala potwierdza powyższy fakt, czy podtrzymuje swoje publiczne kłamstwo?

Zarząd Szpitala nie zaprzeczył zarzutom, iż pacjent pozostaje od 17 miesięcy bez możliwości konsultacji i blokuje mu się nielegalnie dostęp do opieki zdrowotnej, uniemożliwiając leczenie osobie ubezpieczonej, z narażeniem jej zdrowia. Za każdym razem, kiedy pacjent zarejestrował się do lekarza kardiologa, otrzymywał pismo od Prezes Szpitala - Doroty Konkolewskiej, że odmawia mu się konsultacji medycznej (bez względu na stan zdrowia, którym nie interesuje się ani lekarz ani Prezes Szpitala - ma to po prostu w głębokim niepoważaniu).

Dowód: Pisma Prezes Zarządu Szpitala - Doroty Konkolewskiej z dnia 13.03.2018 r. oraz 24.05.2018 r.

W piśmie Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy w Krakowie, z dnia 20.03.2018 r., otrzymałem informację, iż lekarz kardiolog zeznał, że nie odmówił mi dalszego leczenia, co w w/w okolicznościach jest kłamstwem.

Dowód: Pismo Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy z dnia 20.03.2018 r.

W dalszej części odpowiedzi zarząd Szpitala również podaje nieprawdę, jakoby pacjent zwrócił się do różnych instytucji, celem wymuszenia oczekiwanego przez siebie sposobu leczenia i narzucenia lekarzowi pożądanej diagnostyki. Jako pacjent, ze względu na mój zły stan zdrowia pod względem kardiologicznym (co potwierdzały badania EKG wykonywane w przychodni), prosiłem o wykonanie diagnostyki serca, którą sam lekarz kardiolog wcześniej uznał za konieczną - nie wykonując jej jednak. Również mój lekarz prowadzący w przychodni, po wielokrotnym wykonywaniu badań EKG, uznał, iż wykonanie dodatkowej diagnostyki (ECHO serca, EKG wysiłkowe) jest konieczne i pilne i pomimo odmowy lekarza kardiologa prowadzenia mojego leczenia, lekarz w przychodni wypisał mi kolejne skierowanie do Poradni kardiologicznej Szpitala i. Garduły.

Dowód: Skierowanie z dnia 28.11.2017 r.

Pomimo powyższych okoliczności, zarówno lekarz jak i Zarząd Szpitala uporczywie odmawiają mi konsultacji, nie zważając na mój stan zdrowia. Nieprawdą jest więc, jak usiłuje to fałszywie przedstawić Zarząd Szpitala, jakobym wymuszał oczekiwany przeze mnie sposób leczenia i diagnostyki. Powodem prowadzenia wobec mnie represji, z narażeniem mojego zdrowia, a może życia, jest wyłącznie złożona przeze mnie skarga do Prezes Szpitala. Przed porzuceniem mojego leczenia, lekarz kardiolog oznajmił mi osobiście, że PORZUCA MOJE LECZENIE, GDYŻ NIE LUBI PISANIA NA NIEGO SKARG.

Taki właśnie proceder toleruje Zarząd Szpitala.

Wobec powyższego, doprawdy brak słów aby określić poziom moralności, etyki, uczciwości i odpowiedzialności zarówno lekarza kardiologa jak i Zarządu Szpitala im. Garduły w Świnoujściu.

Nie macie Państwo nawet elementarnej przyzwoitości."

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Wtorek [18.09.2018, 13:13:09] • [IP: 37.47.167.***]

Czytam te wypociny i czegoś tu nie rozumiem. Facet idzie do lekarza, wyzywa go i mówi, że ten się nie zna i nie leczy tak jak pan pacjent by sobie tego życzył, później pacjent pisze skargi gdzie się da, odpowiadają mu, że nie ma racji, a on dalej się chce leczyć u tego lekarza, którego obraził i uważa, że gość się nie zna na swoim fachu. To coś z główką chyba jednak jest nie tak, bo jak by mnie doktor źle leczył to poszedłbym do innego i tyle. Wybór w Polsce duży, bo nie ma rejonizacji i lecz się człowieku gdzie ci się podoba, a gdzie ci się nie podoba tam nie choć. Proste.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 19:51:53] • [IP: 81.204.98.**]

Powinnismy zlpzyc petycje do prezydenta aby wreszcie zainteresowal sie" szpitalem" miejskim...i znalezc czas srodki aby stworzyc palcowke dla ludzi...ampania wyborcza w toku. ..moze warto aby ten temat naglosnic...

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 15:48:19] • [IP: 178.238.253.**]

Pani Joanna Agatowska znowu ma do przodu!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 15:41:08] • [IP: 178.238.253.**]

Panie prezydencie żeby na przyszłość nie było podobnych konfliktów, powinien pan zająć stanowisko, znam sprawę z artykułu i opisu chorego pacjęta i raczej wierzę temu panu, podobno to nie pierwszy zatarg ma ta pani desygnowana przez kogo na prezesa szpitala, jeżeli jej urzędowanie rodzi konflikty, to musi pan zająć stanowisko, można zrozumieć w firmie innej, ale W SZPITALU TAKIE KONFLIKTY SKANDAL!A co na ten problem rada miasta i radni?

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 13:31:55] • [IP: 92.42.119.***]

Nasz Szpital od lat jest fatalnie zarządzany, brakuje w nim konkretnej osoby na konkretnym stanowisku. Lansowanie, uśmiechanie do fotek i parcie na szkło tego nie rozwiąże. Szkoda, że nikt tego nie chce widzieć, układy i układziki nigdy nie wyleczą tej placówki

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 13:14:06] • [IP: 31.0.194.***]

Gratuluję odwagi pacjentowi!! Może więcej takich osób zacznie głośno mówić i coś się w końcu zmieni. Życzę dużo zdrowia

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 13:08:27] • [IP: 178.238.253.**]

TO JEST CHYBA JAKIŚ KIT, JAK TO SZPITAL ODMAWIA POMOCY PACJENTOWI CHOREMU, SKANDAL TO MAŁO POWIEDZIANE, POZOSTAJE TEMU PANU MINISTERSTWO ZDROWIA I SĄD, BO TO NIEWYOBRAŻALNE, NIE MIESCI SIĘ W GŁOWIE!PANIE PREZYDENCIE, TA PANI POWINNA BYĆ ODWOŁANA ZE STANOWISKA, TO NIE JEST PRYWATNA WŁASNOŚCI I KTO PŁĄCI PENSJE TEJ PANI, SKLANDAL !!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 13:08:07] • [IP: 188.146.228.***]

I TAK SZPITAL MA WAS W POWAŻANIU PISZCIE SOBIE A MY SWOJE I TAK KIEDYŚ DO NAS TRAFICIE. CIEKAWE ILE ZA SKÓRĘ?

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 11:49:04] • [IP: 37.47.170.**]

DO IP: 88.156.206 - Umiesz człowieku cokolwiek przeczytać ze zrozumieniem używając mózgu ? Przeczytaj sobie jeszcze raz przynajmniej komentarze. I ty mówisz o psychiatrze ?

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 11:48:04] • [IP: 178.238.251.***]

To może jako mieszkańcy, zrzućmy się prywatnie na ważniejszych specjalistów i wyjdziemy na tym bardzo dobrze. W końcu wolny rynek można samemu wytworzyć, nawet jeśli z przyczyn niezależnych od nas, go na naszym terenie nie ma. A jak wiemy konkurencja służy klientom.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 10:59:43] • [IP: 93.94.190.**]

Zestawcie mocny wpis z 23:03:48 • IP: 37.47.165.*** (relacja z nic nie dających zapisów do kardiologa) z tym 16.09.2018, 20:41:46 • IP: 164.127.242.**, gdzie operuje sie pojęciem" powolna eutanazja". Takie powolne leczenie SERCA, rozłożone na 3 lata, z którego nic nie wynika, to eutanazja. Przecież szybsze i lepsze leczenie mają zwierzęta u weterynarza! (Skopiuję sobie ten z 23:03, bo to jest po prostu straszne i prawdziwe, odsłaniające prawdę jak sekcja zwłok - ukazuje straszną prawdę, że służba zdrowia juz nie jest służbą, że nasze pieniądze na nią odkładane nie są traktowane jako wpłaty wystarczające. Mimo zapisu w Konstytucji o prawie do leczenia).

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 10:34:59] • [IP: 62.69.203.***]

Czerwona mafia co brata się z pisem.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 09:20:54] • [IP: 88.156.206.**]

Te wszystkie hejty pisza zdrowi, którzy nigdy nie musieli skorzystać z usług szpitala. Pisza, bo nie maja innych problemów. Do psychiatry z Wami.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 09:07:33] • [IP: 188.147.64.***]

Robią co chcą i są bez karni nie na darmo szpital nosi nazwę umieralni nic tam przez lata się nie zmieniło paru lekarzy do jeżdza z okolic a tym to już we łbach całkiem się po przewracało - a kasa duża na nich wydana. Specjaliści na dorobku.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:36:21] • [IP: 94.254.224.***]

Ten szpital i kolejki w nim to też bujda. Byłam że skierowaniem do ortopedy dostałam termin na październik w tym dniu byłam u chirurga przekazując mu informacje ze wizyta u ortopedy odbędzie się w październiku poszedł do rejestracji i otrzymałam termin wizyty na następny dzień. Będąc u ortopedy, dr kazał wrócić na kontrol za miesiąc po wizycie udałam się do rejestracji i powiedziałam że muszę dostać się na dzień xxxx. Żaden problem. ... Tak więc czemu za pierwszym razem ze skierowaniem otrzymuje termin oczekiwania 1.5miesiaca !?

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:03:05] • [IP: 188.147.3.*]

IM TAM SIĘ WE ŁBIE POPRZEWRACAŁO OSTATNIO LEKARKA DO MNIE Z PYSKIEM WYSKOCZYŁA DOSTAŁA ZJEBY TO PRZEPROSIŁA.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:01:59] • [IP: 94.254.235.**]

to nie szpital to umieralnia a prezydent dlaczego nie ma jego reakcji na co ida nasze podatki na jakies zasrane gowna przeterminowane?

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 07:26:59] • [IP: 31.0.64.**]

NIEZNAJĄC DO KOŃCA SPRAWY, JAKOŚ MIMO WSZYSTKO WIERZĘ W TO, CO MÓWI PACJENT. UWAŻAM, ŻE SPRAWA JEST ZA SŁABO ROZGŁOŚNIONA. PROSZĘ POWIADOMIĆ TVN 24, TVP INFO, SPRAWĘ DLA REPORTERA. ZOBACZY PAN, ŻE KARDIOLOG PRZYJMIE, A PREZES BĘDZIE PRZEPRASZAĆ.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 07:08:35] • [IP: 188.146.0.**]

Mnie przyjęli i lekarz zaczął od tego ze nie należę do ich kasy chorych. SPYTAŁEM SIĘ:" CZY TO SEGREGACJA RASOWA?" wyszedł wrócił po 10 min i wystawił skierowanie do Gryfic.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 23:33:09] • [IP: 188.147.35.***]

Brak reakcji Pana prezydenta na opisaną sytuacje w Miejskim Szpitalu i w jaki sposób traktuje się pacjenta, proponuje :zmianę na stanowisku PREZESA, likwidacje prywatnych gabinetów lekarskich na terenie Szpitala Miejskiego, a jeśli jest to niemożliwe to mieszkańcy Świnoujścia powinni zbojkotować wybory, zamiast iść do urn to lepiej pójść na spacer z rodzinom.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 23:03:48] • [IP: 37.47.165.***]

Nie znam tej sprawy, ale opiszę przebieg leczenia kardiologicznego w poradni kardiologicznej w naszym szpitalu mojej żony. Rok 2015 skierowanie od lek. rodzinnego - całkowity brak zapisów. Wiosna 2016, udało się - rejestracja na jesień. Pierwsza wizyta u kardiologa, po sześciu godzinach upokarzającego oczekiwania w ścisku i tłoku pod gabinetem. Przebieg: pięciominutowa rozmowa o tym jaki to on jest zmęczony, ale również opowieść jakim dysponuje doskonałym sprzętem i polecenie następnej rejestracji. Po kilku próbach znów były zapisy i udało się na wiosnę 2017. Przebieg drugiej wizyty dokładną kopią tej pierwszej, tylko że kardiolog był bardziej arogancki. Całe to" LECZENIE" zakończyło się oczywiście prywatną wizytą na kozetce w prywatnym gabinecie u dr Borowskiego. Tak wygląda profilaktyka i leczenie kardiologiczne w Świnoujściu.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 22:51:15] • [IP: 92.42.113.***]

Od wielu lat nie było tak dobrego dyrektora, a potem prezesa szpitala jak obecna Prezes. Oszołomy są wszędzie, niezadowoleni również. Zadowoleni nie piszą, prasa o nich też milczy, bo to nie medialne. A jak to moja babcia mawiała" jeszcze się taki nie narodził coby wszystkim dogodził. I kochani obrońcy opisywanego pacjenta. Nie dziwcie się, że u nas są takie kolejki, skoro mnóstwo ludzi pcha się do lekarza, wymusza przyjęcia, zajmuje kolejki, a w ogóle tego nie potrzebuje.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 22:43:48] • [IP: 80.245.189.***]

W naszym Szpitalu brakuje dyrektora, ciekawe dlaczego władze i magistrat nic z tym nie robi. ..

Gość • Niedziela [16.09.2018, 22:37:54] • [IP: 62.69.241.**]

Zmiany są konieczne, zatem i mój głos na p.Agatowską.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 21:55:19] • [IP: 94.254.141.***]

Uważam, że Pani prezes szpitala powinna jako pierwsza wylecieć gdy Agatowska wygra. Dlatego wszyscy głosujemy na Panią Joannę, żeby zrobiła z takim cwaniactwem porządek

Oglądasz 1-25 z 31
■ W trzecim odcinku "pod lupę" wzięliśmy dokumenty finansowe Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. To kolejna spółka komunalna działająca w Świnoujściu, w której miasto ma 100% udziałów ■ Przypadek odry w Świnoujściu? W piatek rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy, wszystkie procedury zostały zachowane - zapewniała w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu ■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■