POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.07.2018, 22:19:23] • Świnoujście

W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen?

W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen?

fot. Sławomir Ryfczyński

Budynek Cechu Rzemiosł Różnych to owoc ciężkiej pracy rzemieślników lokalnych i z Polski. Starszy Cechu to osoba, która powinna działać dla wspólnego dobra wszystkich rzemieślników. Niestety taka jest tylko teoria, a rzeczywistość pokazuje inaczej.

W lutym tego roku zostały sprzedane pomieszczenia biurowe wraz z dużą salą, gdzie wcześniej była Pizzeria, to jest 311,68 m2 za około 600 tysięcy złotych w samym centrum Świnoujścia. Do tego dochodzi spora powierzchnia działki, na której stoi budynek 688 m2. Co ciekawe, nabywcą stał się “Starszy Cechu” oraz jego rodzina.

Kolejnym dosyć niejasnym aspektem jest sprawa podpiwniczenia budynku Cechu. W sądzie toczyła się sprawa o użytkowanie części wspólnych, w tym kotłownia, przejście na parking który jest na tyłach budynku, do których dostęp został ograniczony przez “Starszego Cechu” i jego rodzinę, a za korzystanie sam naliczał opłaty (na przykład za stojący tam wspólny piec który ogrzewa cały budynek). Przykładów jest więcej.

Niestety, gdy w/w osoba na zebraniu wspólnoty budynku, wytypowała siebie i rodzinę do zarządzania budynkiem, to zaraz odwołała w imieniu wspólnoty budynku adwokata, który zajmował się sprawą uregulowania zajęcia części wspólnych budynku.

W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen?

fot. Andrzej Ryfczyński

“Starszy Cechu” to funkcja społeczna, jednak od kilkunastu lat nie pogardził wypłatą, którą wypłaca sobie miesiąc w miesiąc.

Ten proceder trwa od dawna i tak przejedzone zostały pieniądze rzemieślników, które powinny być przede wszystkim na modernizacje budynku. Nie raz sam twierdził na zebraniach wspólnoty, że Cech nie ma pieniędzy, że kasa jest pusta.

Starszy Cechu jako zarządzający Cechem Rzemiosł Różnych w Świnoujściu załatwił wycenę za obiekt na kwotę około 600 tysięcy złotych i rozłożył na raty, ponieważ nie miał pieniędzy.

Tak teraz przez 10 lat będzie wpłacał około 5 tyś zł miesięcznie do Cechu Rzemiosł Różnych w Świnoujściu, a defacto zaraz tą samą kwotę będzie pobierał jako wypłatę dla siebie i za wynajem jednego pomieszczeń dla rzemieślników stowarzyszenia Cechu Rzemiosł Różnych, bo teraz ci rzemieślnicy nie mają swojej siedziby.

Po prostu będzie odbierał pieniądze, które sam wpłacił. Mając kapitał 5 tysięcy złotych można tym systemem kupić obiekt wart grubo ponad milion złotych.

Czy to jest “oscylator”? Czy tak można przejąć budynek Cechu, pozbawiając siedziby swoich koleżanek i kolegów?

CDN

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 81, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 81

Gość • Wtorek [17.07.2018, 14:21:25] • [IP: 77.252.46.***]

Buhahaha! Siedzicie tu na Forum i marudzicie, ze lawki i doniczki nie takie a lody kreci sie wam tuz pod nosem :)))) Swinoujscie to stan umyslu...

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 01:43:51] • [IP: 89.174.73.**]

A już wiele lat temu ś.p. Stasiu Jankowski ostrzegał.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 21:45:09] • [IP: 178.235.177.***]

Decyzje urzędnika, który wydał pozwolenie na o zabudowę bramy w budynku Cechu i zabudowę pasaża przedzielającego kwartał jest wydana z rażącym naruszeniem prawa.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 21:30:26] • [IP: 178.235.177.***]

Ten budynek jest związany z wieczystym użytkowaniem gruntu, więc niema mowy o rozbiórce.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 11:50:05] • [IP: 88.156.232.***]

znając życie pewnie na to miejsce już zęby ostrzy jakiś deweloper by postawić nowoczesną kamienicę z lokalami, windą i apartamentami. Budynek cechu jako przestarzały i szkaradny swoją drogą nie wpisuje się w estetykę centrum miasta.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 11:18:15] • [IP: 178.238.245.***]

Mają tam super schody wejściowe.Tylko patrzeć jak ktoś połamie sobie nogi.

Gość • Sobota [14.07.2018, 22:14:39] • [IP: 92.42.112.***]

Ciekawe czy kryształek miał POmocnika do tego wałka?

Pabeła • Sobota [14.07.2018, 22:09:31] • [IP: 31.0.120.*]

ludzie!!, co wy wiecie a głupoty wypisujecie!! Żal dupę ściska że ktoś zarabia. Jeśli macie pretensje i żale, to powiedzcie mu to w twarz, tchórze je@bane

Gość • Sobota [14.07.2018, 21:29:19] • [IP: 94.254.142.***]

biadolicie bo sie z wami kasa nie podzielil a na poczatku nikt nic nie mowil bylo ok mysleliscie baranki ze cwaniaczek sie bedzie dzieli a tu lipa i teraz wielkie halo ot cale swinoujscie. a teraz starszy cechu pamietaj w swinoujsciu trzeba sie dzielic kazdy walek jesli przestaniesz karmic wyjdzie no i nastal czas zapomniales komus koperty zaniesc a wybory za pasem dobra rada prosuj szybko dokumenty noi uwazaj skarbowka nie popuszcza.za porade nie oczekuje dewidentow tylko dobre slowo dziekuje.

Gość • Sobota [14.07.2018, 20:48:19] • [IP: 80.245.178.***]

Krysztal na prezydenta !!

Gość • Sobota [14.07.2018, 20:26:22] • [IP: 95.166.56.***]

Wyjątkowo szpetny budynek. Jedyne wyjście to zrównanie go z ziemią. Dobry architekt zrobi projekt, który nie będzie raził brzydotą jak ta postkomunistyczna maszkara.

Gość • Sobota [14.07.2018, 19:32:03] • [IP: 178.238.247.***]

Wezwijcie Uwagę ! TVN ! Sprawa dla reportera To jakiś przekręt ! Na co Wy czekacie. Facet robi co chce a Wy nic !! Tak nie można ! Prokuratora powiadomić i to natychmiast !

Gość • Sobota [14.07.2018, 19:25:03] • [IP: 94.254.228.***]

w poniedziałek składam do CBA pismo w tej sprawie. pozdrawiam uczciwych ludzi.

Gość • Sobota [14.07.2018, 17:43:28] • [IP: 37.47.108.***]

Przekręty jak cholera ! Prokuratura do roboty !!

Gość • Sobota [14.07.2018, 17:23:43] • [IP: 80.245.178.**]

Będzie siedział, ja wójt to mówię.

Gość • Sobota [14.07.2018, 16:24:38] • [IP: 92.42.113.**]

Panie Sławku, a co z Panem, gdzie się Pan podzieje?

Gość • Sobota [14.07.2018, 15:17:33] • [IP: 31.0.38.**]

Brzydk teni budynek.

Gość • Sobota [14.07.2018, 15:09:18] • [IP: 158.26.131.**]

Jak pamietam byla tam brama...co sie z nia stalo?Moze ten Starszy Cechu tez przerobil sobie na sklepik...jesli tak...to by dopiero byl numer

Gość • Sobota [14.07.2018, 15:03:06] • [IP: 178.235.177.***]

A gdzie ta kotłownia? w CECHU? CZY NA DRUGIM KOŃCU ŚWINOUJŚCIA, HAHA. W tym kwartale niema żadnych kotłowni, a jeżeli się mylę, to proszę mnie sprostować i ujawnić projekt.

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:57:24] • [IP: 178.235.181.***]

* działa ze swoim synalkiem cwaniaczkiem. Wystarczy sprawdzić w KRS w ilu spółkach figuruje i czym zajmuje się pod skrzydłami ojca. To jest przekręt na miarę tego miasta, bezczelnie i bezkarnie.

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:29:26] • [IP: 77.252.46.**]

Ten cały budynek w którym są ważne działalności nie spełnia Norm EU:Brak podjazdu dla niepełnosprawnych.Nastal czas by Wlascicel(ele)Pokazali klase Empatii w końcu Swinoujscie nie jest społecznie PISakowe ? Ja na PiS NIE !! Jak Kogoś obraziłem Bardzo Przepraszam

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:17:49] • [IP: 93.94.186.***]

na co czeka ABW...do roboty...są sygnały...

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:10:28] • [IP: 176.221.122.**]

koniecznie prosze do prokuratury złozyć wniosek bo smierdząca jest to sprawa a dojscie do kotłowni musi udostępnic bo to częsci wspólne jezeli to tak było wczesniej...szybko zgłoscie to

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:05:02] • [IP: 164.127.64.**]

13:12 bo w nocy nie pija u" Sowy i Przyjaciół", a przekręt POlszewicki Amber Gold jest wyjasniany w biały dzień, wciągu setek dni, transmitowany w TVP, ale nie widzą tego POsłowie, bo wtedy trawią ośmiorniczki po nocnych sabatach na stacjach benzynowych i cmentarzach.

Gość • Sobota [14.07.2018, 13:45:15] • [IP: 37.47.167.***]

Zawiadomic Prokurature

Oglądasz 1-25 z 81
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ Uwaga! Dziś w nocy wypełza na jezdnie najgorszy wróg kierowców -GOŁOLEDŹ! Służby meteorologiczne mają nie najlepsze wiadomości dla kierowców,którzy muszą w ciągu najbliższych godzin pokonywać trasy w kilku regionach Polski. Ostrzeżenie o oblodzeniu i gołoledzi wydano m.in. dla Zachodniopomorskiego ■ UWAGA MIESZKAŃCY - Na ulicy Malczewskiego zgubiono duży czarny portfel marki Wittchen z duża ilością pieniędzy z dokumentami w tym dziecka oraz kartami. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt Iwona na numer telefonu 600375023 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■