POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.07.2018, 22:19:23] • Świnoujście

W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen?

W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen?

fot. Sławomir Ryfczyński

Budynek Cechu Rzemiosł Różnych to owoc ciężkiej pracy rzemieślników lokalnych i z Polski. Starszy Cechu to osoba, która powinna działać dla wspólnego dobra wszystkich rzemieślników. Niestety taka jest tylko teoria, a rzeczywistość pokazuje inaczej.

W lutym tego roku zostały sprzedane pomieszczenia biurowe wraz z dużą salą, gdzie wcześniej była Pizzeria, to jest 311,68 m2 za około 600 tysięcy złotych w samym centrum Świnoujścia. Do tego dochodzi spora powierzchnia działki, na której stoi budynek 688 m2. Co ciekawe, nabywcą stał się “Starszy Cechu” oraz jego rodzina.

Kolejnym dosyć niejasnym aspektem jest sprawa podpiwniczenia budynku Cechu. W sądzie toczyła się sprawa o użytkowanie części wspólnych, w tym kotłownia, przejście na parking który jest na tyłach budynku, do których dostęp został ograniczony przez “Starszego Cechu” i jego rodzinę, a za korzystanie sam naliczał opłaty (na przykład za stojący tam wspólny piec który ogrzewa cały budynek). Przykładów jest więcej.

Niestety, gdy w/w osoba na zebraniu wspólnoty budynku, wytypowała siebie i rodzinę do zarządzania budynkiem, to zaraz odwołała w imieniu wspólnoty budynku adwokata, który zajmował się sprawą uregulowania zajęcia części wspólnych budynku.

W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen?

fot. Andrzej Ryfczyński

“Starszy Cechu” to funkcja społeczna, jednak od kilkunastu lat nie pogardził wypłatą, którą wypłaca sobie miesiąc w miesiąc.

Ten proceder trwa od dawna i tak przejedzone zostały pieniądze rzemieślników, które powinny być przede wszystkim na modernizacje budynku. Nie raz sam twierdził na zebraniach wspólnoty, że Cech nie ma pieniędzy, że kasa jest pusta.

Starszy Cechu jako zarządzający Cechem Rzemiosł Różnych w Świnoujściu załatwił wycenę za obiekt na kwotę około 600 tysięcy złotych i rozłożył na raty, ponieważ nie miał pieniędzy.

Tak teraz przez 10 lat będzie wpłacał około 5 tyś zł miesięcznie do Cechu Rzemiosł Różnych w Świnoujściu, a defacto zaraz tą samą kwotę będzie pobierał jako wypłatę dla siebie i za wynajem jednego pomieszczeń dla rzemieślników stowarzyszenia Cechu Rzemiosł Różnych, bo teraz ci rzemieślnicy nie mają swojej siedziby.

Po prostu będzie odbierał pieniądze, które sam wpłacił. Mając kapitał 5 tysięcy złotych można tym systemem kupić obiekt wart grubo ponad milion złotych.

Czy to jest “oscylator”? Czy tak można przejąć budynek Cechu, pozbawiając siedziby swoich koleżanek i kolegów?

CDN

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 81, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 81

Gość • Wtorek [17.07.2018, 14:21:25] • [IP: 77.252.46.***]

Buhahaha! Siedzicie tu na Forum i marudzicie, ze lawki i doniczki nie takie a lody kreci sie wam tuz pod nosem :)))) Swinoujscie to stan umyslu...

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 01:43:51] • [IP: 89.174.73.**]

A już wiele lat temu ś.p. Stasiu Jankowski ostrzegał.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 21:45:09] • [IP: 178.235.177.***]

Decyzje urzędnika, który wydał pozwolenie na o zabudowę bramy w budynku Cechu i zabudowę pasaża przedzielającego kwartał jest wydana z rażącym naruszeniem prawa.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 21:30:26] • [IP: 178.235.177.***]

Ten budynek jest związany z wieczystym użytkowaniem gruntu, więc niema mowy o rozbiórce.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 11:50:05] • [IP: 88.156.232.***]

znając życie pewnie na to miejsce już zęby ostrzy jakiś deweloper by postawić nowoczesną kamienicę z lokalami, windą i apartamentami. Budynek cechu jako przestarzały i szkaradny swoją drogą nie wpisuje się w estetykę centrum miasta.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 11:18:15] • [IP: 178.238.245.***]

Mają tam super schody wejściowe.Tylko patrzeć jak ktoś połamie sobie nogi.

Gość • Sobota [14.07.2018, 22:14:39] • [IP: 92.42.112.***]

Ciekawe czy kryształek miał POmocnika do tego wałka?

Pabeła • Sobota [14.07.2018, 22:09:31] • [IP: 31.0.120.*]

ludzie!!, co wy wiecie a głupoty wypisujecie!! Żal dupę ściska że ktoś zarabia. Jeśli macie pretensje i żale, to powiedzcie mu to w twarz, tchórze je@bane

Gość • Sobota [14.07.2018, 21:29:19] • [IP: 94.254.142.***]

biadolicie bo sie z wami kasa nie podzielil a na poczatku nikt nic nie mowil bylo ok mysleliscie baranki ze cwaniaczek sie bedzie dzieli a tu lipa i teraz wielkie halo ot cale swinoujscie. a teraz starszy cechu pamietaj w swinoujsciu trzeba sie dzielic kazdy walek jesli przestaniesz karmic wyjdzie no i nastal czas zapomniales komus koperty zaniesc a wybory za pasem dobra rada prosuj szybko dokumenty noi uwazaj skarbowka nie popuszcza.za porade nie oczekuje dewidentow tylko dobre slowo dziekuje.

Gość • Sobota [14.07.2018, 20:48:19] • [IP: 80.245.178.***]

Krysztal na prezydenta !!

Gość • Sobota [14.07.2018, 20:26:22] • [IP: 95.166.56.***]

Wyjątkowo szpetny budynek. Jedyne wyjście to zrównanie go z ziemią. Dobry architekt zrobi projekt, który nie będzie raził brzydotą jak ta postkomunistyczna maszkara.

Gość • Sobota [14.07.2018, 19:32:03] • [IP: 178.238.247.***]

Wezwijcie Uwagę ! TVN ! Sprawa dla reportera To jakiś przekręt ! Na co Wy czekacie. Facet robi co chce a Wy nic !! Tak nie można ! Prokuratora powiadomić i to natychmiast !

Gość • Sobota [14.07.2018, 19:25:03] • [IP: 94.254.228.***]

w poniedziałek składam do CBA pismo w tej sprawie. pozdrawiam uczciwych ludzi.

Gość • Sobota [14.07.2018, 17:43:28] • [IP: 37.47.108.***]

Przekręty jak cholera ! Prokuratura do roboty !!

Gość • Sobota [14.07.2018, 17:23:43] • [IP: 80.245.178.**]

Będzie siedział, ja wójt to mówię.

Gość • Sobota [14.07.2018, 16:24:38] • [IP: 92.42.113.**]

Panie Sławku, a co z Panem, gdzie się Pan podzieje?

Gość • Sobota [14.07.2018, 15:17:33] • [IP: 31.0.38.**]

Brzydk teni budynek.

Gość • Sobota [14.07.2018, 15:09:18] • [IP: 158.26.131.**]

Jak pamietam byla tam brama...co sie z nia stalo?Moze ten Starszy Cechu tez przerobil sobie na sklepik...jesli tak...to by dopiero byl numer

Gość • Sobota [14.07.2018, 15:03:06] • [IP: 178.235.177.***]

A gdzie ta kotłownia? w CECHU? CZY NA DRUGIM KOŃCU ŚWINOUJŚCIA, HAHA. W tym kwartale niema żadnych kotłowni, a jeżeli się mylę, to proszę mnie sprostować i ujawnić projekt.

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:57:24] • [IP: 178.235.181.***]

* działa ze swoim synalkiem cwaniaczkiem. Wystarczy sprawdzić w KRS w ilu spółkach figuruje i czym zajmuje się pod skrzydłami ojca. To jest przekręt na miarę tego miasta, bezczelnie i bezkarnie.

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:29:26] • [IP: 77.252.46.**]

Ten cały budynek w którym są ważne działalności nie spełnia Norm EU:Brak podjazdu dla niepełnosprawnych.Nastal czas by Wlascicel(ele)Pokazali klase Empatii w końcu Swinoujscie nie jest społecznie PISakowe ? Ja na PiS NIE !! Jak Kogoś obraziłem Bardzo Przepraszam

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:17:49] • [IP: 93.94.186.***]

na co czeka ABW...do roboty...są sygnały...

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:10:28] • [IP: 176.221.122.**]

koniecznie prosze do prokuratury złozyć wniosek bo smierdząca jest to sprawa a dojscie do kotłowni musi udostępnic bo to częsci wspólne jezeli to tak było wczesniej...szybko zgłoscie to

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:05:02] • [IP: 164.127.64.**]

13:12 bo w nocy nie pija u" Sowy i Przyjaciół", a przekręt POlszewicki Amber Gold jest wyjasniany w biały dzień, wciągu setek dni, transmitowany w TVP, ale nie widzą tego POsłowie, bo wtedy trawią ośmiorniczki po nocnych sabatach na stacjach benzynowych i cmentarzach.

Gość • Sobota [14.07.2018, 13:45:15] • [IP: 37.47.167.***]

Zawiadomic Prokurature

Oglądasz 1-25 z 81
■ X edycja Biegu Pawła Dodka (tragicznie zmarłego maratończyka i dziennikarza sportowego ), przekształcona została w Memoriał Pawła Dodka. Dokładnie w dziesiątą rocznicę jego śmierci (25.09.2008 ), a więc we wtorek 25.09.2018 przeprowadzona zostanie I edycja memoriału. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na stadionie miejskim. Odbędzie się Test Coopera (wg.tabeli ocena wydolności organizmu -- jaki dystans pokona zawodnik w ciągu 12 minut biegu, z uwzględnieniem wieku i płci). Uczestnicy otrzymają unikatowe medale z oryginalnym, własnoręcznym podpisem Pawła (ufundowane przez żonę Ulę i córkę Agnieszkę). Ci, którzy uzyskają według tabeli maksymalne osiągi, będą mogli wziąć udział w biegu na 10km—tu dla pierwszych pań i panów okazałe trofea ufundowane przez prezesa KBJogging Andrzeja Mrozka . Ponadto wśród wszystkich biegaczy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Klub Biegacza Jogging zaprasza zawodników i kibiców na I Memoriał Pawła Dodka ■
■ Przed szkołą na ulicy Witosa 12 znaleziono kartę do banku na nazwisko Pawłowski Adam. Do odbioru jest w sekretariacie SP1 ul. Witosa w Świnoujściu ■ W dniach 24 -26 września 2018 r., w godzinach od godz. 11.00 do godz. 12.00, w związku z planowanymi ćwiczeniami ratowniczo - pożarniczymi prowadzonymi przez Uzdrowisko Świnoujście S.A., mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Słowackiego. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■