POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [14.07.2018, 09:26:00] • Świnoujście

Czytelnik: Przez tych kierowców spłoniecie żywcem!

Czytelnik: Przez tych kierowców spłoniecie żywcem!

fot. Czytelnik

Czy jeden błąd – w tym przypadku nieprawidłowo zaparkowany samochód – może zagrażać życiu ludzi? Jak się okazuje, jest to możliwe. Na dowód tego, jeden z Mieszkańców przesłał nam zdjęcia zaparkowanych samochodów, które blokują drogę pożarową, czyli drogę życia na jednej z dróg wewnętrznych w dzielnicy nadmorskiej. Jak twierdzi mieszkaniec, gdy ktoś będzie potrzebował pomocy, służby nie dojadą na miejsce.

Informacje otrzymaliśmy od jednego z Czytelników, który przechodząc dzielnicą Nadmorską zauważył zagrożenie dla czyjegoś życia.

- Chciałbym zwrócić uwagę na kolejne nieprzemyślane parkowanie w naszym mieście. Tym razem ten przykład nie jest tylko pokazem niefrasobliwości czy braku wyobraźni, ale jest pokazem narażania życia ludzkiego, jeśli strażacy nie będą mogli tamtędy się przedostać ktoś może spłonąć żywcem! Na jednej z dróg wewnętrznych w dzielnicy Nadmorskiej znajduje się droga pożarowa, która powinna być wolna dla swobodnego przejazdu w wypadku pożaru, jest notorycznie zastawiona zaparkowanymi samochodami. Tworzy to realne zagrożenie życia ludzkiego w wypadku jakiejkolwiek akcji gaśniczej. Zarządca terenu jak i Policja oraz Straż Miejska nie egzekwują w tym wypadku obowiązującego prawa. Na poparcie maila zamieszczam zdjęcia z wczorajszego dnia - opisuje Czytelnik.

Czytelnik: Przez tych kierowców spłoniecie żywcem!

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 32

Gość • Niedziela [15.07.2018, 14:19:32] • [IP: 37.47.142.**]

A gdzie straż miejska i policja

Gość • Niedziela [15.07.2018, 11:40:04] • [IP: 159.205.28.***]

Ad vocem. 12:22:26 •. ..127.64.Proszę przeczyta jeszcze raz ze zrozumieniem punkt trzeci mojego wpisu. Zaznaczyłem tam, że chodzi mi nie o źródło pozyskiwania informacji przez dziennikarza, lecz o formę przedstawiania treści. Zwróciłem uwagę na zagajenie zawsze odnoszące się do nieznanego czytelnika pełniącego w tej narracji formę delatora. Sugerowałem po prostu inny sposób zagajenia, aby to nie wyglądało jak zwykłe donosicielstwo. Trzeba to było tylko zrozumieć. Donosicielstwo w Polsce ma złą konotację, aczkolwiek są kraje gdzie traktowane jest jak postawa obywatelska. Ale jak widzę nie każdy to zrozumiał.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 11:06:55] • [IP: 164.127.64.**]

22:27" Nie wiem po co ta afera"...aż do najbliższego pożaru, gdy spłonie twoja matka, córka, siostra...

Autochton • Sobota [14.07.2018, 22:27:53] • [IP: 94.254.233.**]

Nie wiem po co ta afera.Czytelnik niech zadba o swoje podwórko, niech polata po parku i doniesie, że ludzie pod drzewami i w krzakach nie sprzątają po sobie, nie widziałem jeszcze by w parku ktoś latał z mopem i wycierał po sobie. Teren prywatny jeszcze w tym kraju to rzecz święta, brak znaku strefa zamieszkania wiąże ręce służbom, pozostałe znaczki to ozdoby jak na choince, mniej lub bardziej kolorowe. Wspólnoty zarządzają jak chcą, chcą tanio to mają tanio, brak ochrony fizycznej i rezygnacja ze szlabanu powoduje, że jest tak jak jest, a Tobie Czytelniku nic do tego.

Gość • Sobota [14.07.2018, 19:23:50] • [IP: 37.47.143.***]

Buraki na Warszow na parking!!

Gość • Sobota [14.07.2018, 17:44:52] • [IP: 37.47.158.***]

A czytelnik" ćwierć magister" widzi taka biała kreskę ? Wie do czego ona służy? Jak nie wie to na niech zapyta się mądrzejszych. Gdzieś cwoku masz tam za stawiana drogę pozarowa?? Specjalnie tak skadrowales to zdjęcie aby zaistniec?od tej białej linii jest jezdnia z 2pasami!

Gość • Sobota [14.07.2018, 16:29:51] • [IP: 79.186.188.**]

To nie jedno takie miejsce w mieście.Winni projektanci i zatwierdzający te projekty władze miasta. Miejsca było dość by zaprojektować inaczej.Właśnie remontowana ul.Markiewicza została zwężona mimo, że miejsca dla drogi rowerowej było dość.Jednak robi się szerokie chodniki jakby ruch pieszych był na poziomie śródmieścia.Dlaczego redakcja nie podaje nazwisk projektantów i odpowiedzialnych z UM ?To są stanowiska publiczne i nie działa RODO.

Gość • Sobota [14.07.2018, 15:02:44] • [IP: 94.254.233.**]

Zagrozen ma nie być i tyle

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:21:21] • [IP: 46.76.162.**]

Zgadzam się ! Służbom ratunkowym powinno się dać takie uprawnienia aby w miejscu interwencji mogły nawet siłowo usuwać zastawiające to miejsce pojazdy ! Życie ludzkie jest ważniejsze niż te auta blokujące dojazd ! A potem szrotowcy domagajcie się sądownie odszkodowania - wtedy nawet to wy zapłacicie za całą akcję i wtedy się nauczycie !

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:06:01] • [IP: 88.156.232.**]

a gdzie policja i straż miejska

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:37:24] • [IP: 95.129.229.***]

Maksymalizacja zysku deweloperów - nie buduje się domów z podwórkami które w okresie urlopowym mogłyby pełnic rolę parkingów.

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:24:21] • [IP: 188.146.201.***]

A my w Karsiborzu nie mamy problemu z parkowaniem

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:22:26] • [IP: 164.127.64.**]

10:30. .205.205 --. Nie wiem, skąd się wziął ten powracający na forum motyw rzekomo tego samego" Czytelnika". Przecież Redakcja ma zgłoszenia od różnych ludzi. W ogóle praca dziennikarza polega na wyławianiu sygnałów od ludzi, no przecież nie będzie dziennikarz szedł do woskowej figury za biurkiem w magistracie i pytał jakie sa bolączki miasta. Jakie delatorstwo, jakie donoszenie?! To sprawa PUBLICZNA, widoczna gołym okiem, to interes publiczny ważący na życiu i zdrowiu ludzi. Gdyby ktos zrobił zdjęcia jak papparazzi - przez firanki, pokazujące ogródek np.Michalskiej i kogo tam gościła, to właśnie to jest donoszenie, bezprawna interwencja w życie osobiste, ale ten materiał o blokadzie dojazdu?

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:49:11] • [IP: 178.235.181.***]

Szkoda ze ten tiguan w poprzek nie stoi.

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:43:11] • [IP: 94.254.235.**]

Służby ratujące życie powinny mieć uprawnienia do usuwania wszystkich przeszkód nawet aut które przeszkadzają w szybkim dotarciu do miejsca zdarzenia i to bez możliwości dochodzenia odszkodowania dla właściciela auta a nawet dalej, gdy kierowca auta blokującego dojazd zgłosi jakieś roszczenia że jego majątek został uszkodzony to powinien być z urzędu ukarany za przeszkadzanie służbom w ich pracy! To samo dotyczy prywatnych aut będących w akcji ratowania czyjegoś życia, powinny mieć takie same uprawnienia. Dopiero wtedy kierowcy nauczą się tak stawiać swoje skarby aby w razie potrzeby nie blokować gdyż mogą stracić auta

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:34:45] • [IP: 46.215.48.***]

Proponuje jeszcze aby wozy bojowe PSP wyposażyć w pancerne pługi na czole pojazdu i w razie akcji bezwarunkowo taranować taki złom w miejscu interwencji aby swobodnie można było prowadzić akcję !

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:21:16] • [IP: 80.245.179.***]

CZŁOWIEKU PRZESTAŃ PI...LIĆ BO JUŻ NUDNY JESTEŚ. PRZECIEŻ JEST PRZEJAZD. PUSTE W RYJ ZAZDROSNE DZIADOSTWO !!

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:17:32] • [IP: 178.238.253.**]

Zniszczony piękny kawałek ziemi, bo najechała horda, ze szrotami, mieszkanie przy ulicy y to horror smrodu, spalin, nocnych ryków, dzikiej muzyki, a było tak pięknie, dziś ruina i szkarada betonowe, na których kwitnie czarny trujący mech!Kiedy ktoś rozliczy, to zniszczone miasto, pamiętajmy ze wśród nas żyja też dzieci i ludzie starsi!

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:16:57] • [IP: 31.0.81.***]

LAWETA i po problemie. A będzie to ostrzeżeniem dla pozostałych nadkierowców

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:05:16] • [IP: 93.94.186.***]

czy ta droga nie jest za waska na wydzielenie drogi pozarowej?

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:43:50] • [IP: 31.0.32.**]

Wszystko się zgadza. Ale do jasnej cholery, gdzie ci ludzie mają parkować. Rok w rok to samo. Albo zakazy postoju, albo zakazy parkowania. Wydaje mi się, że żyjemy się z turystów.Może by ktoś poszedł po rozum do głowy i pomyślał o placach parkingowych, pal licho dla nas, ale dla tych, z których nasze miasto się utrzymuje. Znalazienie miejsca do zaparkowania graniczy tutaj z cudem, a w soboty niedziele jest to nierealne. Czas o tym pomyśleć. Rozwiązania typu, zakaz postoju (prawie na każdej ulicy) to nic innego jak arogancja i buta tej władzy. Nie sztuką jest postawić znak nakazujący, sztuka to ułatwić ludziom życie, które i tak jest zatruwane przez szkodniki z grupy owadów (lada dzień będą komary) i homo sapiens (urzędy, banki, służba zdrowia i pożal się Boże, nasze polskie sądy)

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:30:52] • [IP: 159.205.205.***]

Trzy problemy - pierwszy droga pożarowa. Administrator powinien bezwzględnie zadbać o jej przejezdność. Nie wiem czy to jest strefa ruchu czy droga wewnętrzna, bo to zmienia zasady egzekwowania zakazu postoju. Lecz droga pożarowa powinna być bezwzględnie czysta. Problem nie podlega dyskusji. Problem drugi - miejsca parkingowe. Administratorów, bądź właścicieli - w zależności od stanu prawnego posesji zobowiązać do zapewnienia na koszt własny odpowiednich miejsc parkingowych. Czerpią pożytek z tych lokali więc niech zapewnią bezpieczeństwo. Po trzecie - Czytelnik delator. Abstrahując od racji, którą w tym przypadku bezwzględnie ma. Nie wiem czy ten sam za każdym razem, ale delatorstwo w Polsce źle się kojarzy. Może lepiej zmienić formę zagajenia niż powoływać się na delatora. Wizerunek autora tekstów się poprawi.

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:27:29] • [IP: 80.245.183.**]

Oczywiście, stawiają je na własną odpowiedzialność. W razie potrzeby wjechać i staranować do białej kości!

Anonymous • Sobota [14.07.2018, 10:20:17] • [IP: 31.0.41.**]

Coraz więcej ludzi zachowuję się jak po" zlasowaniu mózgu". Technika idę do przodu a ludzkość się cofa w rozwoju. Taki jest świat !!

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:05:42] • [IP: 91.66.45.**]

Ale przecież to kwatery letników, którzy tam zaparkowali. Tzn. Że zakładają że mogą spłonąć żywcem byle by tylko postawić swojego złoma jak najbliżej kwatery. Zostawcie ich w spokoju! Przecież nikt z mieszkańców nie ucierpi.

Oglądasz 1-25 z 32
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ Uwaga! Dziś w nocy wypełza na jezdnie najgorszy wróg kierowców -GOŁOLEDŹ! Służby meteorologiczne mają nie najlepsze wiadomości dla kierowców,którzy muszą w ciągu najbliższych godzin pokonywać trasy w kilku regionach Polski. Ostrzeżenie o oblodzeniu i gołoledzi wydano m.in. dla Zachodniopomorskiego ■ UWAGA MIESZKAŃCY - Na ulicy Malczewskiego zgubiono duży czarny portfel marki Wittchen z duża ilością pieniędzy z dokumentami w tym dziecka oraz kartami. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt Iwona na numer telefonu 600375023 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■