POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.05.2018, 17:53:01] • Świnoujście

Szalony pościg za uciekającym kierowcą. Rozpędzone auto lawirowało między spacerującymi po dzielnicy nadmorskiej!

Szalony pościg za uciekającym kierowcą. Rozpędzone auto lawirowało między spacerującymi po dzielnicy nadmorskiej!

fot. Edmund Papski

Mieszkańcy i turyści, którzy wybrali się na niedzielny spacer w okolice promenady, znaleźli się w dużym niebezpieczeństwie. Wszystko przez kierowcę zielonego renault, który w szaleńczym pędzie uciekał przed policją. Nie bacząc na przechodniów ani dzieci, zbieg mknął wąskimi ulicami dzielnicy nadmorskiej. Za nim podążali policjanci.

Po godzinie 13.00 rozpędzony samochód na kamieńskiej rejestracji wpadł w ulicę Żeromskiego. Tuż za nim jechał na sygnałach policyjny pościg, jednak uciekający kierowca ani myślał się zatrzymać. Mijając wielu spacerowiczów z dziećmi nie zwalniał, przez co stwarzał realne zagrożenie dla pieszych. Przy Alibi kierowca zielonego renault skręcił, minął hotel Trzy Wyspy i pomknął ulicą Uzdrowiskową. W pewnym momencie wjechał do lasu i jadąc dalej dotarł do restauracji Prochownia. Za nim wciąż podążała policja, jednak kierowca nie reagował na wezwania do zatrzymania się.

Szalony pościg za uciekającym kierowcą. Rozpędzone auto lawirowało między spacerującymi po dzielnicy nadmorskiej!

fot. Sławomir Ryfczyński

Kolejnym desperackim krokiem była próba wjechania do Parku Zdrojowego, ale tu szaleńcza jazda się skończyła - auto zaklinowało na skarpie między betonowymi słupkami.

Szalony pościg za uciekającym kierowcą. Rozpędzone auto lawirowało między spacerującymi po dzielnicy nadmorskiej!

fot. Edmund Papski

Ostatecznie droga ucieczki została odcięta, gdy od strony parku nadjechał jeden radiowóz, a tuż za zbiegiem zatrzymał się drugi. Policjanci ujęli kierowcę.

Na szczegółowe informacje o całym zdarzeniu czekamy od policji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 68

Gość • Sobota [19.05.2018, 17:01:04] • [IP: 95.129.226.***]

ja cię sune, chłopak do dentysty jechał bo miał termin i nie mugł się zatrzymać, a ten worek z białym proszkiem to kodeina na znieczulenie zęba bo nie karzdy musi ófać w to czym faszerują lekarze i sami w pierwszym leningradzie sobie kupóją leki znieczulające - błahaha

Gość • Czwartek [17.05.2018, 12:34:19] • [IP: 46.231.56.***]

sorki ale gdzie alibi a gdzie las ?

Gość • Wtorek [15.05.2018, 18:50:35] • [IP: 94.254.228.***]

Zajmijcie się tym czy wasze psy nie oszeczewają wam grobów waszych bliskich a nie sprawami które was nie dotyczą!

Gość • Wtorek [15.05.2018, 13:42:11] • [IP: 176.221.122.***]

Ej kolesie, pełni tolerancji dla takiego zachowania. Dobra, nikomu nic się nie stało. Czy skoro (na całe szczęście dla tego kolesia) nic się nie stało, to znaczy, że nie ma sprawy ? A może mu przyznać medal za to, że nie ma ofiar ?

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 23:01:17] • [IP: 92.42.118.**]

Zajmijcie się tym czy wasze psy nie oszeczewają wam grobów waszych bliskich a nie sprawami które was nie dotyczą!

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 22:25:20] • [IP: 176.221.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 22:20:00] • [IP: 176.221.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 19:16:54] • [IP: 80.245.179.***]

Ale mógł zabić i ja mu życzę żeby siedział bardzo dłuuugo i gruuubo.

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 16:54:18] • [IP: 92.42.118.**]

Ludzie naprawdę ? Szkoda mi was. Trąbicie ze to był zamach ze to ze tamto krytykujęcie wszystko i wszystkich wszystko wam się nie podoba! Spójrzcie w końcu w lustro i zacznijcie wytykac sobie błędy! Uciekał to uciekał a wam nic do tego krzywdy nikomu nie zrobił. Nie zabił nikogo wiec komentarze typu Morderca tez proszę o zatrzymanie dla siebie. Jak macie problem ze sobą to juz wasz problem. Szukacie sensacji nudzi wam się to może posprzątalibyście ulice, klatki podwórwa. Bądź zajęli się czymś innym a nie wiecznym krytykowaniem! A jemu życzę aby wyszedł jak najszybciej!!

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 16:30:37] • [IP: 94.254.230.***]

Ludzie co z wami...? Chyba już nie używacie mózgu! Uciekał to uciekał ale nikogo nie zabił wiec nie pisać że to morderca!! Te komentarze są żałosne jak całe te miasto!!

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 14:22:08] • [IP: 176.221.115.**]

Debil

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 13:03:28] • [IP: 83.19.187.***]

Jak można w komentarzach bronić łamanie prawa i narażanie postronnych osób na utratę zdrowia i życia? Chyba tylko osoby podobne kierowcy mogą tak pisać, bo normalny człowiek od razu wnioskowałby o karę śmierci dla takiego pirata.

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 12:52:37] • [IP: 94.254.227.**]

Chyba sporo ludzi się tu sprowadziło z okolic Kamienia skoro tak każdego bronią z tą rejestracją.Jak na Markiewicza facet z rejestracja ZKA zaparkował na pol trawnika to tez wszyscy piali ze super zrobił.

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 09:36:41] • [IP: 109.243.209.**]

23:10:43] • [IP: 94.254.231.** wpis kuriozalny - krytyka Policji, że stwarzała zagrożenie, ścigając uciekającego przestępcę! Kiedyś mówiło się" papier wszystko zniesie", dziś można:" forum (ekran) wszystko zniesie".

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 09:00:31] • [IP: 80.245.179.***]

We Francji byłby zastrzelony, dlaczego u nas nie likwiduje się takich terrorystów. Przecież on mógł pozabijać ludzi.

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 08:20:00] • [IP: 77.252.46.***]

Masz matole pretensje, ze radiowoz podczas poscigu jechal NIEPRZEPISOWO? Serio?? Glupota ludzka nie przestanie zadziwiac nigdy!!

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 08:05:55] • [IP: 94.254.231.***]

Rybaki Juz dawno kryminalni powinni sie tam porozgladac

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 06:43:09] • [IP: 176.221.123.**]

jakis powod musial byc ucieczki /skoro uciekal

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 06:24:26] • [IP: 92.42.117.***]

pewnie bez prawka za to z procentami

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 05:46:06] • [IP: 62.69.253.**]

W Teksasie, powiesili by go jak koniokrada. I po sprawie

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 02:49:02] • [IP: 37.47.175.***]

A moze ktos by napisal, co bylo powodem ucieczki tego jegomoscia. Widzialem jak jechali za nim Wyspianskiego w strone Moniuszki i z Moniuszki typ pojechal w strone Dzielnicy Nadmorskiej. Policjanci, ktorzy jechali za nim, to myslalem, ze jada stare pierdoly. Po co gonic typa, jak i tak nie ucieknie, bo dokąd? Inicjowali niepotrzebne zagrozenie. Tymi uzywanymi niemieckim gabarynami na smoleq, to moga lansowac sie na wschodzie Ukrainy.

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 02:45:35] • [IP: 178.235.179.***]

Jak ZKA to smieciarka powinna to gonić a nie policja

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 02:37:34] • [IP: 178.238.246.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 00:35:48] • [IP: 176.221.122.***]

Widziałem, niestety to prawda! Bardzo szybko uciekał i na nasze szczęście, że tak sie skończyło. Szkoda tylko autka!

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 00:13:20] • [IP: 92.42.114.***]

To były czasy!! Nie było elektroniki - telefony, komórki czy komputery. Hitem było małe radyjko tranzystorowe. występowały najlepsze Polskie zespoły. Było dużo młodzieży. Wspaniałe koncerty FAMY. Bo teraz Świnoujście to miasto starszych ludzi. Parkowa i tańce do białego rana, które nikomu nie przeszkadzały. Cudowne lata 60 i 70.

Oglądasz 1-25 z 68
■ Tylko w tym roku 30 rodzin ze Świnoujścia musi zwrócić świadczenia z tytułu 500+ ■ Trzej zatrzymani za napaść na taksówkarza na drodze S3 w okolicy Babigoszczy to obywatele Niemiec. Tak wynika z ustaleń policji ■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■