░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [16.05.2018, 22:32:42] • Świnoujście

752 tysiące złotych wydano na obsługę prawną gminy, a dziury dalej bezkarne

752 tysiące złotych wydano na obsługę prawną gminy, a dziury dalej bezkarne

fot. Sławomir Ryfczyński

Obsługa prawna jest jednym z elementów budżetu każdej gminy, jej wysokość zależy od bieżących potrzeb, spraw, procesów itp. Redakcja portalu iswinoujscie dowiedziała się, ile wyniosły wydatki na obsługę prawną Gminy Świnoujście - okazuje się, że przez trzy lata były to 752 tysiące złotych. Na co? - odpowiedzi udziela Rzecznik Prezydenta.

"Obsługa prawna Gminy Świnoujście w 2017 roku wyniosła około 250 tysięcy złotych; w roku ubiegłym 272 tysiące złotych, w 2014 i 2015 około 230 tysięcy.

Są to świadczenia ustawowo zdefiniowanej obsługi prawnej gminy, w tym opiniowanie i doradztwo prawne, sporządzanie projektów aktów prawnych i czynności prawnych, zastępstwa procesowe. Obsługa prawna jest standardowym elementem funkcjonowania każdego podmiotu tworzącego strukturę władzy publicznej. Wysokość wydatków na obsługę prawną jest uzależniona od zakresu aktualnych potrzeb i stopnia skomplikowania bieżących zadań gminy. Wydatki są często zależne od czynników natury obiektywnej, w tym także aktywności kontrahentów lub przeciwników procesowych. "- poinformował Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 12:43:38] • [IP: 109.241.63.**]

Takie pieniądze wydają na obsługę prawną?! Jak mają to wydają. Taki zarząd ogródków działkowych nie wydaje nic, no może na kołki drewniane do budowy rowków melioracyjnych. Kołki te trzymali na naszym parkingu dla samochodów i zabierali nam parking. Jak skończyły się kołki, to na parking zwieziono górę śmieciowej ziemi, niby dla ludzi. Teraz zarząd na parkingu ustawił śmietniki - i przy wejściu mamy teraz syf. Za to przed swoją tancbudą, mają ogromny trawnik i pieszczony ogródek - a realne potrzeby działkowców mają za nic. Człowiek po bajpasach, wiekowy nie ma gdzie postawić auta jak jest weekend i tłok. Więc ten zarząd kombinuje, jak zrobić parking w miejscu przejścia granicznego, by ratować trawnik przed tancbudą dożynkową, by nam wszystkim było jeszcze dalej. Oni nie wydają ani grosza. Oni nic nie robią, a obsługa prawna nie jest im jeszcze potrzebna. Miasto powinno brać przykład z nic nie robienia, bo tak samo utrudniają życie mieszkańcom. Remonty ulic ciągnące się miesiącami, likwidacja parkingów-to samo!

ZKL • Czwartek [17.05.2018, 23:58:23] • [IP: 37.47.205.**]

Hmm czy ja dobrze czytam, czy tu jest jawne wprowadzanie w błąd, czy ktoś kto pisze to sam nie rozumie co napisał??! . ... W 2017 i w roku ubiegłym (2016rok) + 2014 i 2015 to razem 4 (cztery) lata!

Gość • Czwartek [17.05.2018, 19:26:06] • [IP: 207.244.75.**]

752 tysiące złotych wydano na obsługę prawną gminy, która tuszuje przekręty urzędu miasta.

Gość • Czwartek [17.05.2018, 17:11:06] • [IP: 163.172.41.***]

Pracownicy UM mają zakaz czytania iswinoujscie.pl. Dlaczego więc dokonują wpisow:)

Gość • Czwartek [17.05.2018, 14:10:02] • [IP: 109.243.209.**]

Przed chwilą przeczytany tytuł tego przesuwanego zdjęcia na ikamien pl:" Gostyń: za pomoca grysu i emulsji drogowcy prowadzą cząstkowe remonty dróg". U nas to niemożliwe?

Gość • Czwartek [17.05.2018, 11:19:04] • [IP: 178.238.253.**]

Agenci już na Pomorzu do jest nadzieja że dopłyną do nas, ale tak naprawdę to rada w obecnym składzie i przewodniczącym, masakra!

Gość • Czwartek [17.05.2018, 11:14:28] • [IP: 109.243.209.**]

Mamy tu dośc duża woltę logiczną - skojarzenie dziur z obsługa prawną, uważam że więcej ma wspólnego przesiadywanie w bibliotece Betonowej Barbie na spotkaniu z wściekła lewaczką bredzącą o penisach, niż ta obsługa prawna. Barbie zamiast słuchac występów wulgarnej celebrytki słynącej z obrażania swoich adwersarzy ideowych i ludzi wierzących, mogłaby w tym czasie na zasadzie" po godzinach" przypilnowac zalania kilku dziur na drogach - bo czy trzeba czekać do całościowego remontu ulicy?

Gość • Czwartek [17.05.2018, 10:23:00] • [IP: 176.221.123.***]

zamiast tuczyć bogatych prawników, lepiej łatać za tą kasę dziury

Gość • Czwartek [17.05.2018, 10:19:07] • [IP: 95.41.13.**]

dziury zalatane nie powinny sie psuc przynajmniej przez 2 lata gwarancja na wykonana usluge powinna byc

Gość • Czwartek [17.05.2018, 10:08:27] • [IP: 91.231.92.***]

co ma obsługa prawna z dziurami w drodze, chyba że prawnicy mieli w obowiązkach łatanie dziur, wszystkie informacje na temat zamówień publicznych są na stronie UM (bip) dla mało orientujących się w temacie...

Gość • Czwartek [17.05.2018, 09:58:55] • [IP: 80.245.189.**]

Dramat z tymi dzurami, nawet na stopie przy wladysława przy promach jest jebitna. Nie mówiąc o tych przy urzedzie koło poczty... dramatisze. Wstyd !!

Gość • Czwartek [17.05.2018, 09:09:44] • [IP: 37.248.163.***]

752 tyś zł wydano na obsługę prawną w ciągu 3 lat. A ponadto proszę o wyjaśnienie co ma wspólnego obsługa prawna z dziurami na drodze.

Gość • Czwartek [17.05.2018, 08:52:19] • [IP: 188.146.199.**]

Ze skarbówki też tam są

Gość • Czwartek [17.05.2018, 08:04:39] • [IP: 185.210.39.**]

Gdzie obiecana strona, na której będą informacje o zatwierdzonych przetargach i zamówieniach UM z ich kosztami?

Gość • Środa [16.05.2018, 22:46:35] • [IP: 92.42.116.**]

A proszę zapytać ilu bylych pracowników sądu pracuje w UM? Ilu czlonków rodzin sędziów tutejszego sądu pracuje w UM?

Oglądasz 1-15 z 15
■ WOJSKO: 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■