POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.01.2018, 09:50:59] • zachodniopomorskie

Policjanci podsumowują 26 Finał WOŚP- było bezpiecznie

Zachodniopomorscy policjanci jak co roku brali udział w zabezpieczeniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze skupiali się głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom kwestury. Dzięki ich pracy impreza przebiegła spokojnie bez poważniejszych wydarzeń.

Ponad 750 mundurowych zabezpieczało tegoroczny 26 już Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dbaliśmy o to, aby wszyscy uczestnicy tej imprezy czuli się bezpiecznie i mogli skupić się tylko na głównym jej przesłaniu- zbiórce pieniędzy dla potrzebujących.

Policjanci dużo wcześniej jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnego finału imprezy uczestniczyli w wraz z organizatorami w spotkaniach roboczych mających na celu ustalenie zasad bezpiecznego kwestowania.

Funkcjonariusze rożnych pionów zachodniopomorskiej policji brali udział w zabezpieczeniu. Ich obecność dawała uczestnikom charytatywnej zbiórki poczucie bezpieczeństwa i studziła zapały tych, którzy chcieli złamać prawo.

Z ustaleń wynika, iż na terenie naszego województwa kwestowało ponad 4730 wolontariuszy.

Kwestura przebiegła bez poważniejszych zdarzeń kryminalnych.

Mundurowi sprawdzają aktualnie zgłoszenie zaginięcia jednej z puszek WOŚP w autobusie komunikacji miejskiej oraz informację dotyczącą wybrania pieniędzy z podrobionego pudełka oznaczonego naklejkami WOŚP.

Szczecińscy policjanci prowadzą również postępowanie dotyczące zgłoszenia kradzieży puszki WOŚP z jednego ze sklepów, który prowadził zbiórkę pieniędzy.


Przy tak dużej liczbie wolontariuszy prowadzących charytatywną zbiórkę w naszym regionie opisane wydarzenia mają charakter incydentalny.


Zespół Prasowy KWP w Szczecinie / IK


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 16 listopada (piątek) o godz.17:00 na „Spotkanie Jubileuszowe Michała Juszczakiewicza”, aktora, reżysera, producenta filmowego, a nade wszystko – Przyjaciela naszej Biblioteki oraz wiernego sympatyka Świnoujścia. Spotkanie, na które złożą się artystyczne upominki od przyjaciół i wielbicieli Michała, poprowadzi red. Mariola Żółtowska. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■