POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [13.01.2018, 15:54:01] • Świnoujście

Sportowa sobota z WOŚP w Parku Zdrojowym

Sportowa sobota z WOŚP w Parku Zdrojowym

fot. Sławomir Ryfczyński

Ścieżki Parku Zdrojowego są doskonale znane świnoujskim biegaczom, kijkarzom i rowerzystom. Regularnie odbywają się tu zawody z cyklu Parkun. Tym razem uczestnicy tego cyklu postanowili nie prowadzić sportowej rywalizacji lecz pobiec w ramach 26 finału wielkiej orkiestry serc, którym już jutro żyła będzie cała Polska. Impreza w Parku Zdrojowym była w tym roku głównym wydarzeniem sportowej soboty z WOŚP.



Do Parku od rana przebywały ale rodziny. To właśnie bieg dzieci, na najkrótszym 300-metrowym dystansie zainaugurował spot w sobotę. Dopiero po nich na ścieżki parkunu wyruszyli dorośli. Najpierw na ścieżkach parku pojawili się panowie i panie z kijkami. Dystans jaki wyznaczyli sobie do pokonania wynosił 5 kilometrów.

Sportowa sobota z WOŚP w Parku Zdrojowym

fot. iswinoujscie.pl

Chwilę później na trasie parkowej pętli pojawili się biegacze. Ta grupa miała mierzyła się się już ze znacznie dłuższym bo 19-kilometrowym dystansem. Kibice i organizatorzy zagrzewali uczestników do rywalizacji.

Sportowa sobota z WOŚP w Parku Zdrojowym

fot. iswinoujscie.pl

W czasie gdy na parkowych ścieżkach rywalizowali biegacze i kijkarze, znacznie dłuższą trasę dokonywała grupa Świnoujskiej Inicjatywy Rowerowej. Grupa SwiRów dotarła jednak na miejsce na czas i ubarwiła zakończenie sportowej soboty z WOSP.

Sportowa sobota z WOŚP w Parku Zdrojowym

fot. iswinoujscie.pl

Na mecie każdy uczestnik otrzymywał pamiątkowy dyplom. Organizatorzy zadbali także gorące napoje i pajdę chleba ze smalcem ku pokrzepieniu. Każdy z uczestników sportowej soboty mógł dorzucić także coś do puszki 26 finału. Puszka zostanie przeliczona przez bank w sztabie podczas niedzielnego finału.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Niedziela [14.01.2018, 21:48:20] • [IP: 78.88.30.***]

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:20:55] • [IP: 77.253.156.***] Ślepyś ty, czy tez polityk?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 15:24:17] • [IP: 164.127.32.***]

11:40 - Jabłońska- chce wspomagac życie, a była ponad rok temu (październik 2016) na czarnym marszu (zob.filmy na YT). Żenujący paradoks.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:40:24] • [IP: 188.146.69.***]

Do gościa [13.01.2018, 21:27:13]. Przepraszam, a co ty zrobiłeś dobrego dla innych, że takim jadem jedziesz do tych co tam udzielają się. Ja tam byłem, impreza była bardzo udana. Była tam również Pani Jabłońska, która od samego początku udziela się przy PRKRUN-ie i należy się jej za to szacunek. Tam nie było żadnej polityki tylko zorganizowanie dla CHĘTNYCH czasu do aktywnego wypoczynku. To, że tworzy się przy tym dokumentację fotograficzną to bardzo dobrze bo w ten sposób propaguje się czynny tryb życia. Byli tam piechurzy, biegacze i rowerzyści, którzy byli bardzo zadowoleni a relacje między nimi były bardzo sympatyczne. Całe szczęście, że ciebie tam nie było bo swym jadem mógłbyś popsuć panującą tam atmosferę. Mimo wszystko życzę ci więcej optymizmu i pozytywnego myślenia.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:33:22] • [IP: 164.127.32.***]

9:40 - celna uwaga o Szajsbooku. Fotografowanie, uwiecznianie często niszczy atmosferę, zwłaszcza w kameralnych warunkach i spłyca przeżywanie cennych chwil nawet przez samych fotografujących.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:25:31] • [IP: 77.253.156.***]

Co Owsiak zarobił/?Daje wszystko, Swój czas, Swoje nazwisko. Swoja energię, wsparcie, charyzmę i na tym bazuje.Tysiące dzieciaków uratowanych na Jego sprzęcie.Miedzy innymi Moja wnuczka.I za to będę Mu wdzięczna do śmierci.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:20:55] • [IP: 77.253.156.***]

Lokalni politycy Cię nie podobają? A co oni Tobie złego zrobili?Piszesz, a nie wiesz o czym piszesz.Tak dla przekory chyba...

Gość • Niedziela [14.01.2018, 09:40:57] • [IP: 78.88.30.**]

Gość • Sobota [13.01.2018, 21:27:13] • [IP: 80.245.178.**]Ja tez lubię biegać, ale wkurza mnie że u nas we wszystko są wmieszani lokalni politycy, wszędzie ich pełno, Jabłońska, Mrozek, Sujka, qśwa mam dosyć tych cwaniaczków.Po za tym wszędzie pełno szajsbukowych aparatczyków-maniaków co to wszystko muszą dookoła opstrykać i zaraz zamieszczać w sieci.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:19:22] • [IP: 80.245.186.**]

resort w akcji

Gość • Sobota [13.01.2018, 23:51:09] • [IP: 94.254.225.***]

Do [13.01.2018, 20:59:07] • [IP: 164.127.32.***] to o tobie jest ballada o głupku:" Chodzi po mieście głupek – niecnota robi głupoty pisze głupoty. ..." ??

Gość • Sobota [13.01.2018, 23:38:40] • [IP: 93.94.186.***]

Do Pani Krycha • Sobota [13.01.2018, 19:54:46] • [IP: 92.42.114.***] Powiem Pani że niewielu. W poprzednich latach było dużo dużo więcej -teraz garstka z tego. Byłem na spacerze to widziałem ten maratonik.

Gość • Sobota [13.01.2018, 22:30:30] • [IP: 80.245.189.***]

Szkoda, ze dopiero po biegu dla dzieci jest informacja, ze taki bieg sie odbyl. Z cala pewnoscia frekfencja bylaby wieksza gdyby wczesniej byla stosowna informacja. Moja corka jest rozzalona.

Gość • Sobota [13.01.2018, 22:12:38] • [IP: 92.42.113.***]

Nie znam jednej wypowiedzi Kaczyńskiego, który mówi, że dzieci rodziców krytykujących PiS, nie powinny korzystać z programu 500+. Znam tysiące wypowiedzi fanatyków WOŚP, którzy mówią, że rodzice krytykujący WOŚP nie powinni korzystać z sprzętu WOŚP. To jest sekta.

Gość • Sobota [13.01.2018, 21:27:13] • [IP: 80.245.178.**]

Lubię biegac, ale w hucpie owsiakowej nie PObiegnę.

Gość • Sobota [13.01.2018, 20:59:07] • [IP: 164.127.32.***]

15:56;27 - Brawo! I dodam: mniej niż 1% kupowanego sprzętu to sprzęt z WOŚP. Przy tym: jaka jest jego prawdziwa cena, skoro zmusza sie do współudziału (lub działo się to w przeszłości) instytucje publiczne, opłacane z podatków także tych ludzi, którzy nie akceptują postaci J.O. i jego związków z dziwnymi akcjami, jak agresja wobec polityków (jednej opcji), wobec pytających o finanse J.O. dziennikarzy (wyrzucono Rachonia). 99% sprzetu jest kupowane z podatków także krytyków Owsiaka, czy to znaczy, że z części sprzętu ma zrezygnowac stronnictwo Owsiaka? Dlaczego WOŚP jest traktowany jako bicz, szantaż moralny, swoista miarka moralności, niczym w erze stalinizmu, gdzie hołd oddany Stalinowi przesądzał o prawomyślności hołdującego?

Gość • Sobota [13.01.2018, 20:40:42] • [IP: 184.168.46.**]

Niektórzy nie powinni biegać, bo tupią platfusami i się kuracjusze" Płoszo..." ㋡

Gość • Sobota [13.01.2018, 20:18:02] • [IP: 93.94.190.***]

Prawie sami wojskowi. ?

Krycha • Sobota [13.01.2018, 19:54:46] • [IP: 92.42.114.***]

Nie mogłam wystartować w tym biegu, ale ciekawa jestem ilu było uczestników. ze zdjęć to chyba skromnie Pozdrawiam.

Gość • Sobota [13.01.2018, 18:37:46] • [IP: 37.47.166.***]

Gdyby was bezdomny poprosił o pomoc, to obeszlibyście go szerokim łukiem, a tu pranie mózgu jednak działa.

inna możliwość • Sobota [13.01.2018, 18:05:38] • [IP: 164.127.32.***]

Brodo, ależ ci seksownie na tym Danielku...

Gość • Sobota [13.01.2018, 17:05:35] • [IP: 94.254.225.***]

Do [IP: 164.127.32.***] ja bez tej waszej" telewizji" żyje i innym też polecam nie oglądać tego badziewia!!

Mariolka • Sobota [13.01.2018, 16:41:04] • [IP: 77.252.153.**]

Danielku ależ Ci seksownie w tej brodzie...

tylu bez TV może, on nie! • Sobota [13.01.2018, 16:02:44] • [IP: 164.127.32.***]

TVP nie naruszyła przepisów, nie relacjonując finału WOŚP – ocenił przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski. To odpowiedź na skargę złożoną na publicznego nadawcę przez J.Owsiaka. W grudniu ubiegłego roku Owsiak poinformował o złożeniu skargi na TVP do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Swoją decyzję Owsiak tłumaczył tym, że w 2017 r. TVP nie podała żadnych informacji na temat" już nie tylko ogólnopolskiego, ale ogólnoświatowego 25. Finału WOŚP". Szef WOŚP chciał, aby Rada nakazała publicznemu nadawcy informowanie obywateli o zbliżającym się 26. finale. – W odpowiedzi na skargę przewodniczący KRRiT Kołodziejski ocenił, że TVP nie naruszyła przepisów, nie relacjonując finału WOŚP. Jak podkreślił, odkąd Fund.WOŚP nawiązała współpracę ze stacją TVN, a więc komercyjnym nadawcą będącym konkurentem TV publicznej, nie może wymagać od publicznego nadawcy obszernych relacji z jej działalności. Przewodniczący Rady zauważył, że wszystkie stacje telewizyjne skupiają się na akcjach objętych przez siebie patronatem.

Gość • Sobota [13.01.2018, 15:56:27] • [IP: 92.42.113.***]

Skoro Owsiaka nie lubię i nie pochwalam tego, w jaki sposób korzysta z pieniędzy WOŚP to mam zrezygnować z korzystania ze sprzętu kupionego ze zbiórki? Mimo wszystko, warto pamiętać, że to pieniądze, które dają ludzie, nie Owsiak. On nie dał ani złotówki, on zarobił.

Oglądasz 1-23 z 23
■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■