POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [12.01.2018, 14:46:21] • Świnoujście

Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliona euro! Zobacz film!

Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliona euro! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

To szczególnie urokliwe miejsce poszło pod młotek pod koniec 2017 roku! Działka o powierzchni 71 ha w Karsiborzu była wystawiona na sprzedaż za astronomiczną kwotę, bo aż 3,2 milionów euro! Jak widać cena nie odstraszyła inwestorów. W końcu cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem to miejsce z którego można podziwiać płynące kanałem statki.



Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada, że na końcu cypla może powstać marina z zapleczem dla turystyki i sportów wodnych. Możliwe jest także ulokowanie pochylni jak i stacji paliw i odbioru ścieków dla potrzeb obsługi jednostek pływających, dopuszcza się także wykorzystanie nabrzeży po ich wybudowaniu do cumowania jednostek turystycznych i jachtów.

O więcej szczegółowych informacji na temat działki zapytaliśmy Piotra Drońskiego z biura nieruchomości "Baszta - Nieruchomości", który pośredniczył w sprzedaży działki.

- Sprzedaż miała miejsce 28 grudnia zeszłego roku, nadzorowałem ją osobiście, jako że działki mają różny status prawny (prawo pierwokupu, las, teren rolny, itp) transakcja ma charakter etapowy
/najważniejsza dla inwestycji jest działka 6 hektarowa przeznaczona w planie zagospodarowania pod marinę w tym:
– przystań jachtowa, zabudowa związana z obsługą przystani jachtowej wraz z zapleczem dla potrzeb turystyki i sportów wodnych;
– slip, stacja paliw i odbioru ścieków dla potrzeb obsługi jednostek pływających.

Przygotowujemy inwestycje z myślą o dużych docelowych inwestorach (kapitał skandynawski, niemiecki i chiński), jest już wstępne zainteresowanie, ale wcześniej musimy wykonać szereg działań przybliżający w sposób realny zakładaną inwestycje (analizy, badania, ekspertyzy, opinie środowiskowe, media, projekt i ostatecznie pozwolenie na budowę) - poinformował nas Piotr Droński z Baszta Nieruchomości.

Jak się okazuje, to nie jedyna ważna transakcja Piotra Drońskiego w okolicach naszego miasta.

- To nasza kolejna poważna transakcja w rejonie Świnoujścia. Wcześniej sprzedaliśmy 8,5 ha dla firmy Dr Ireny Eris Wellness & Spa na ich kolejny ekskluzywny projekt kliniki i hotelu - dodaje Piotr Droński.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 72, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 72

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 16:05:38] • [IP: 91.65.97.***]

Gosc z soboty 7918651 To nie ludzie sa winni tylko Burmisz Swinoujscia, kasuje takie pieniadze a w Karsiborzu nie ma kanalizacji a juz jest 70 lat po wojnie a ontylko kasuje pieniadze. Za te sume ktora wziol 3.2 miliona powinna byc przeznaczona tylko i wylacznie na dzielnice Karsibor !!

Gość • Sobota [13.01.2018, 17:00:58] • [IP: 94.254.230.**]

O masz a gdzie się teraz podzieją kormorany? Przecież to ich matecznik

Gość • Sobota [13.01.2018, 14:22:44] • [IP: 79.186.51.**]

No to świetna sprawa.Ktoś kto ma pieniądze i zależy jemu na terenach na których tylko koszono pseudo trawę zbuduje??Światowy gracz to L...

Gość • Sobota [13.01.2018, 14:06:34] • [IP: 79.186.51.**]

slip, stacja paliw i odbioru ścieków dla potrzeb obsługi jednostek pływających.No chyba to się komuś opłaca...Dalej jedwabny szlak.Chiny

Gość • Sobota [13.01.2018, 11:55:58] • [IP: 91.226.7.***]

Hotel i marina i tak powstanie, do tego ileś tam hektarów betonowej powierzchni, a właściciel obiektu będzie wiosną i latem ładował nocami po kryjomu tony chemikaliów do Zalewu i Kanału Piastowskiego, żeby wytłuc larwy komarów. Życzę wszystkim smacznych rybek z takiej wody ;-))

Gość • Sobota [13.01.2018, 11:44:32] • [IP: 184.168.46.**]

Wałek...

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:53:14] • [IP: 5.172.232.***]

Ciekawe ile prowizji weźmie włodarz betonowego Świnoujście i czy pieniądze ze sprzedaży przeznaczy na dzielnicę Karsibor?

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:40:55] • [IP: 178.238.253.**]

A Swinoujście kiedy weszli barbarzyńcy było takie pieknę!

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:07:34] • [IP: 109.40.2.**]

Jeszcze trochę i zobaczymy przyrodę w telewizji... Albo na starych zdjęciach

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:07:17] • [IP: 80.245.178.***]

marina w tym miejscu? prywatna? chyba ktos nie zna prawa

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:04:16] • [IP: 83.8.123.***]

Pieknie, wreszcie cos ruszy w Karsobirzu. Kto chce miec nature niech kupi sobie pusta działkę.

ryynio • Sobota [13.01.2018, 09:17:41] • [IP: 83.249.11.**]

dobra działka pod wypas krów i owiec bo od maja do wrzesnia są tam chmary komarów

domeczek • Sobota [13.01.2018, 08:23:13] • [IP: 78.88.30.*]

komary zwyciężą, a jak nie, to przyroda padnie

Gość • Sobota [13.01.2018, 06:54:57] • [IP: 62.69.254.***]

Z czego radosc?Chyba tylko z wyprzedazy Polski.

Gość • Sobota [13.01.2018, 01:20:02] • [IP: 93.94.188.***]

Zajeb...e. Jak myśliwi tam raz w roku polowali na kaczki to był raban" ekologów". Teraz tam kaczek w ogóle nie będzie. Beton będzie i pomosty.

Gość • Sobota [13.01.2018, 00:51:38] • [IP: 94.254.225.***]

Do [12.01.2018, 18:28:14] • [IP: 178.238.252.***] pytanie brzmi: KTO W TYM KRAJU PRZEJMUJE SIĘ NATURĄ ?

Gość • Piątek [12.01.2018, 22:37:05] • [IP: 82.5.1.***]

JAK MOZNA SPRZEDAWAC TAK PIEKNE, DZIEWICZE TERENY ?? WSZYSTKO ZABETONUJA W SWINOUJSCIU :(

Gość • Piątek [12.01.2018, 22:00:01] • [IP: 93.94.190.**]

Ładnie wpuszczono kogoś w maliny. Taka ilość kąsających owadów jak na Wendzie(bo tak się ten obszar nazywa)to chyba tylko w tropikach. A wypowiadają się ludzie, którzy nigdy tam nie byli.

Gość • Piątek [12.01.2018, 21:49:13] • [IP: 77.113.39.**]

nie sadze zeby kto kolwiek tam cos budowal plytko po kolaqnaq 300 m od brzegu sama dzialka tez po kolana wody jedne wielkie bagno

Gość • Piątek [12.01.2018, 21:28:33] • [IP: 81.190.115.**]

Gość • Piątek [12.01.2018, 16:39:59] • [IP: 80.245.188.***] Ile zainkasował pan Droński za pośrednictwo?" = zapewne jest to tajemnica, ale na pewno dużo, bardzo dużo. Nic tylko pogratulować i pozazdrościć nosa i umiejętności robienia interesów.

Gość • Piątek [12.01.2018, 21:25:39] • [IP: 176.221.123.**]

No to ten popękany i siadający most nie wyrobi przy samochodach 40t.

Gość • Piątek [12.01.2018, 21:25:22] • [IP: 81.190.115.**]

Świetna miejsce, znakomity, w dużej części nieodkryty spot wind i kitesurfingowy. Można tam postawić super bazę sportów wodnych i zrobić z tego kawałka Zalewu miejsce porównywalne chyba tylko z półwyspem helskim i Zatoką Pucką (warunki lokalne bardzo zbliżone, ale u nas tylko pole... do popisu).

GOŚCIU • Piątek [12.01.2018, 21:19:21] • [IP: 176.221.113.**]

SZYCHA Z PISU KUPIŁA, KTÓRA JUZ WIE, ŻE TUNEL POWSTANIE. IDEALNA PARCELA NA OSIEDLE DOMKÓW JEDNORODZINNYCH. PO CO KACZOR SIE OSTATNIO KRĘCIŁ PO TYCH BAGNACH ? HELOŁŁŁ

Gość • Piątek [12.01.2018, 21:17:00] • [IP: 37.47.139.***]

To tak można? wyprzedawać co się da>??

Gość • Piątek [12.01.2018, 20:56:26] • [IP: 95.129.229.***]

Ktoś zadał pytanie: kto był dotychczas właścicielem tej działki i każdej innej. Odpowiadam: my, czyli wszyscy mieszkańcy tej gminy. Oczywiście do czasu jej sprzedania. To w naszym imieniu sprzedażą zajmują się radni i Prezydent Miasta, każdy w swoim zakresie. Ale by sprzedać atrakcyjne tereny a szczególnie ważne dla naszego bytu, powinni przeprowadzić bardzo poważne konsultacje. Jak dzisiaj to widać, wszyscy urzędujący po 90-roku popełniali i nadal popełniają kolosalne błędy. I to poza naszymi plecami oraz za naszą cichą zgodą. Tak ja jak i inni mogliśmy bez problemów tam spacerować a za jakiś czas będzie to ogrodzone. Nie mam nic przeciwko sprzedaży dużej części wyspy ale tylko w części zabudowanej i środkowej.

Oglądasz 1-25 z 72
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ Uwaga! Dziś w nocy wypełza na jezdnie najgorszy wróg kierowców -GOŁOLEDŹ! Służby meteorologiczne mają nie najlepsze wiadomości dla kierowców,którzy muszą w ciągu najbliższych godzin pokonywać trasy w kilku regionach Polski. Ostrzeżenie o oblodzeniu i gołoledzi wydano m.in. dla Zachodniopomorskiego ■ UWAGA MIESZKAŃCY - Na ulicy Malczewskiego zgubiono duży czarny portfel marki Wittchen z duża ilością pieniędzy z dokumentami w tym dziecka oraz kartami. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt Iwona na numer telefonu 600375023 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■