POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [09.02.2014, 20:46:23] • Świnoujście

Barbara Michalska: Dorożki są elementem mało estetycznym

Barbara Michalska: Dorożki są elementem mało estetycznym

fot. Sławomir Ryfczyński

Żadnych kufajek i porozciąganych dresów. Ma być elegancko. Miasto bierze się za stroje świnoujskich dorożkarzy. Przy okazji także za ich bryczki. Właśnie ogłoszono konkurs na projekt renowacji dorożek oraz ubioru ludzi, którzy nimi powożą. Zdobywca pierwszego miejsca dostanie 2,5 tysiąca złotych.

O planach miasta pisaliśmy na początku października. Nasze władze ( mówi się tutaj głównie o znanej z elegancji zastępczyni prezydenta Barbarze Michalskiej) już nie mogły patrzeć na swobodne stroje świnoujskich dorożkarzy. Na bryczkach królowały swetry, dresy i kufajki.

- Nikt nie ma chyba wątpliwości, że dorożki są elementem naszego miasta, ale też w większości raczej mało estetycznym – mówi zastępca prezydenta miasta Barbara Michalska. – Razem z dorożkarzami chcemy to zmienić. Liczymy, że na konkurs wpłyną naprawdę ciekawe propozycje, dzięki którym świnoujskie dorożki oraz osoby, które nimi powożą, zmienią swój wygląd i staną się prawdziwą wizytówką Świnoujścia.

Miasto ogłosiło konkurs na projekt renowacji świnoujskich dorożek oraz ubioru powożących nimi. Jak informuje magistrat, projekt renowacji bryczek powinien obejmować poprawę ich wyglądu, estetyki, uprzęży oraz innego osprzętu i wyposażenia na bazie istniejących dorożek. Ważne też, by nawiązywał do charakteru miasta. Propozycje ubioru woźnicy powinny uwzględniać wariant letni oraz wiosenno-jesienny.

Udział w konkursie może wziąć każdy, kto ma ukończone 16 lat. Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 lutego, do godz. 12.00. Prace konkursowe należy przesłać pocztą do Urzędu Miasta Świnoujście, ulica Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście z dopiskiem na kopercie Konkurs „Świnoujskie bryczki w nowej odsłonie”. Można też przynieść je osobiście i złożyć na Stanowisku Obsługi Interesantów (parter głównego budynku urzędu miasta). Wyniki poznamy 10 marca 2014.

Komisja konkursowa będzie oceniała zgłoszone prace pod względem oryginalności pomysłu, nawiązania do charakteru miasta, sposobu prezentacji oraz wrażeń artystycznych - informuje magistrat.- Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody w wysokości 2,5 tys. złotych za pierwsze miejsce, 1 tys. złotych za drugie i 500 złotych za trzecie.

Prace oceni komisja konkursowa złożona z dziesięciu członków (architekci, plastycy, młody świnoujski projektant Piotr Popiołek, przedstawiciele wydziału ochrony środowiska i leśnictwa oraz promocji, turystyki, kultury i sportu, dorożkarze zrzeszeni w Stowarzyszeniu „Pegaz”).

Regulamin konkursu znajduje się na oficjalnej stronie internetowej miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 91, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 91

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 17:44:20] • [IP: 80.245.189.***]

Proszę popatrzeć za granicami naszego kraju tam dorożek jest znacznie mniej a i osoby powożące elegancko ubrani.Taksówki w jednym kolorze i eleganckie i czyste.Komentujących którzy są w obronie syfu zapraszam do odwiedzania innych państw.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 17:01:38] • [IP: 62.69.231.***]

obrońców syfu i smrodu tu nie brakuje. porażka i żenada. wyraźnie pachnie pisoklaką.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 16:58:12] • [IP: 80.245.189.***]

ulica jak adolf zostawil a babina dorozkami sie interesuje.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 16:28:43] • [IP: 92.42.114.***]

z nadmiarem psów zróbcie porządek i z tymi budami na ul Wojska Polskiego bo wstyd niech sobie wynajmują lokale stac ich na to w większości wystarczy sprawdzić biedaków, , , , , , , , ,

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 16:18:02] • [IP: 88.156.233.*]

ta nie beiskie koszule... a ja proponuję poprzebierać ich za kowbojii:))) w końcu to dziki zachód nie;)?

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 16:12:41] • [IP: 62.69.254.***]

Jeszcze obowiazek systematycznego prania!

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 16:11:54] • [IP: 95.129.228.**]

konie tak intensywnie pracują że nie mają czasu się umyć, po małych przeróbkach myjnia, ta która nie wydaje paragonów mogła by obsługiwać konie.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 15:39:33] • [IP: 88.156.235.***]

Wczoraj mijałem dorozke koń wyglądał jakby co dopiero wstał z błota zmieszanego z obornikiem. Pożal się Boże. Zreszta cały zaprzęg wyglądał oplakanie. Czas SIĘ TYM ZAJĄĆ!!

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 14:17:28] • [IP: 31.175.185.*]

A CO NA TO KONIE ICH NIKT NIE PYTA.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 14:11:31] • [IP: 88.156.234.**]

Tak wspaniale w koncu beda wygladac schludnie jak stac ich na prywatny biznes, to i na stroj zimowy i letni. Na lato proponuje niebieskie koszule szare kamizelki, niebieskie spodnie , dot. ego kapelusz slomkowy. Na zime ubrania ciemne zlote guziki mozna kupic na wyprzedazy stroje marynarzy, cieply plaszcz do tego czapka w koncu mieszkamy nad morzem, lato sezon turysci zima kuracjusze.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 13:21:07] • [IP: 88.156.234.***]

Do - ''wystarczy że mamy nadmiar kundli" to mi wygląda na psychopatyczną nienawiść do zwierząt !! kotów zostało niewiele, ale jeszcze widać te które nie zamarzły AAAlE !! jakie psy !!

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 12:28:42] • [IP: 88.156.235.***]

dobra, tylko pod stołem pewnie już ktoś zaciera rączki bo zarobi i na renowacji i na strojach a projekt kupią za czapkę gruszek:)) te cwaniactwo urzędasow zaczyna mnie denerwować

gosc • Poniedziałek [10.02.2014, 11:49:20] • [IP: 83.233.145.***]

Dobra decyzja bo od 20 lat wygladaja jak swinie

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 11:24:53] • [IP: 62.69.251.**]

Michalska do roboty, zabierz się za za sprawy tunelu a odzienie dorożkarzy zostaw im samym.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 11:21:41] • [IP: 193.200.150.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 11:17:09] • [IP: 62.69.241.***]

Brawo! Do szcześcia zabraknie tylko zainteresowania taksówkami, które są brudne i rozklekotane, do niektórych to aż strach wsiąść

Krzysztof • Poniedziałek [10.02.2014, 10:47:09] • [IP: 83.25.246.**]

Wszyscy przy wyborach powinni pamiętać jak Pani udało się stanąć ponad prawem i z winnego zmienić się w poszkodowanego.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 10:45:36] • [IP: 62.69.254.***]

a mówili, ze jest ładna.Same kłamczuchy w tym mieście...

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 10:25:51] • [IP: 92.42.113.***]

Po tym wyrazie twarzy wiele bym sie nie spodziewala.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 10:20:41] • [IP: 62.69.254.***]

skoro taka elegancka to na dorożkaża ją:)))...

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 10:03:39] • [IP: 93.94.184.*]

Ta Pani grzechu warta.

Marek • Poniedziałek [10.02.2014, 09:53:43] • [IP: 62.69.231.***]

tak tu wielu się" mądrze" wypowiada ale jakoś nikogo nie razi smród jaki ciągnie się za tymi obiektami. a wcale tak nie musi być. niedawno miałem okazję oglądać podobne dorożki w Grecji i Turcji i mimo że tam bardziej gorąco nawet z bliska nie trzeba nosa zatykać. po prostu koń też może być czysty. Co dziwne ? no tak - psie kupy też mało komu przeszkadzają.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 09:52:54] • [IP: 62.69.231.***]

A co jeżeli ktoś się nie ubierze w te łachy? Podzieli los Trynkiewicza?

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 09:49:39] • [IP: 92.42.118.**]

Najpierw proszę wyremontować ulice Wojska Polskiego a na dorożki przyjdzie jeszcze czas trzeba zacząć od siebie

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 09:41:40] • [IP: 37.47.138.***]

Czystość i schludność to ogólny nasz problem. Katastrofy, poza sporadycznymi przypadkami już nie ma, ale jeszcze sporo do poprawienia. Tak więc każda inicjatywa, która wspiera podwyższanie standardów jest cenna. Można się spierać jak dochodzić do tego, jednak poza dyskusją jest sama potrzeba.

Oglądasz 1-25 z 91
■ Czytelniczka: Znaki w Świnoujściu nie dość że są brudne, to stwarzają zagrożenie! Znaki drogowe, to nieodłączny element bezpieczeństwa na drodze, oczywiście jeżeli są widoczne, a sama ich konstrukcja, nie stwarza niebezpieczeństwa dla użytkowników dróg. Jedna z naszych Czytelniczek, przysłała nam zdjęcie znaku przy ulicy 11 Listopada, A-7 - ustąp pierwszeństwa przejazdu, który jak twierdzi, nie dość że jest brudny, to może stwarzać zagrożenie dla kierowców oraz pasażerów ■ Czytelnik: Po waszej interwencji posprzątano baraki. Niedawno przedstawiliśmy problem jednego z naszych Czytelników, który miał dosyć patrzenia na walające się śmieci na terenie baraków przy ulicy Steyera. Dzisiaj otrzymaliśmy informacje od Czytelnika, że po naszej interwencji, baraki zostały posprzątane ■ Eliza Kuczyńska: Sporty walki to moja pasja. Zobacz wschodzącą gwiazdę MMA ze Świnoujścia ■ Aż 562 mieszkańców naszego miasta nie płaci alimentów na dzieci. Zaskakujące, ale wśród nich jest także kilka… kobiet. Czyżby zapomniały, że to ich potomstwo? ■ Przez przypadek pocięła koleżankę i uciekła... ■ Czytelnik pyta o wyjazd do Warszawy. Podobno pani Barbara Michalska pojechała do ministerstwa rozmawiać o tunelu i nie znaleziono dla niej czasu - pisze jeden z naszych Czytelników. – Ponoć minęła się z ministrem na korytarzu… To już po tunelu ■ Warto zobaczyć. Walentynki na placu Wolności i w Corso. W najbliższą niedzielę 14 lutego 2016 r., w popularne święto zakochanych „Walentynki”, O!środek Działań Teatralnych zaprasza wszystkich na specjalny happening dla zakochanych. Początek o godzinie 13.00 na placu Wolności. ■ Przebudowa ulicy Monte Cassino ruszyła pełną parą. Tym razem przebudowa ulicy Monte Cassino obejmuje odcinek od skrzyżowania z ulicą Piastowską do Bohaterów Września. Wykonawcą jest Zakład Robót Inżynieryjno – Budowlanych Andrzej Dykowski ze Szczecina. Prace mają zakończyć się w maju ■ Administrator plaży dziękuje naszym spostrzegawczym Czytelnikom. Nie wiemy, czy jest pod napięciem i nikomu postronnemu nie życzymy, żeby się o tym przekonał – napisali o zauważonym na plaży kablu elektrycznym nasi Czytelnicy ■ Czy grozi nam epidemia świńskiej grypy? Miasto zapewnia, że jest przygotowane na taką ewentualność ■ Wywoził gruz do lasu. Wpadł w ręce strażników miejskich. Teraz zapłaci 500 złotych mandatu ■ Do czasu wznowienia sprzedaży, handlowcy, którzy ucierpieli podczas wybuchu stoiska z fajerwerkami przy ulicy Wojska Polskiego, są zwolnieni z opłaty targowej. ■ W centrum miasta znaleziono okulary. W okolicach antykwariatu przy ulicy Bohaterów Września nasza Czytelniczka znalazła okulary. Pani Danuta na zgubę natknęła się tydzień temu. Poinformowała o tym fakcie na jednym z portali społecznościowych. Niestety, jak dotąd nikt się po zgubę nie zgłosił. Teraz dziecięce okulary lecznicze są do odebrania u naszej Czytelniczki ■ Czytelnik: Zerwali mi reklamy ze sklepu! Za informacje na temat sprawców, czeka nagroda. Konkurencja w Świnoujściu jest bezlitosna. Przekonał się o tym właściciel sklepu warzywnego, który miał się otworzyć w najbliższym czasie przy ulicy Konstytucji. Sprawcy w nocy z czwartku na piątek, zerwali z witryn sklepowych, naklejone na szyby reklamy. Właściciel sklepu wyznaczył nagrodę za ustalenie sprawców. ■ Słowianin zapowiada czyszczenie terenu garaży! Uważaj, aby nie zezłomowali Ci samochodu! Właścicieli garaży przy ulicy Karsiborskiej, czekają wiosenne porządki! Porzucone samochody i samowolnie postawione zabudowy, znikną wraz z końcem lutego, dlatego uważajcie aby przez przypadek, nie odholowali waszej własności! ■ Po godzinie 00:00, na wysokości stacji kolejowej PKP - Przytór, dachował samochód osobowy. Na miejsce wezwani zostali strażacy, którzy zmuszeni byli rozciąć auto, aby wydobyć z wraku kierowcę. Samochód prawdopodobnie wpadł w poślizg, a dachując, uderzył w przydrożną lampę. Na miejscu są ratownicy medyczni oraz policjanci ■ 30-latek wykorzystał nieobecność domowników i włamał się do mieszkania. Może spędzić w więzieniu nawet 10 lat. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali włamywacza. Wyłamując okienną ramę, 30-latek włamał się do mieszkania, skąd skradł wartościowe przedmioty na kwotę ponad 2.000 zł. Za popełnienie tego przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności ■ Kto zajmie się usunięciem wraków samochodów ze świnoujskich ulic? Miasto czeka na chętnych. Świnoujście ogłosiło przetarg na usunięcie zdezelowanych aut zalegających na ulicach naszego miasta. Firmy mają czas do 8 lutego. To właśnie wtedy rozstrzygnie się, kto zajmie się usunięciem pojazdów z dróg. W zeszłym roku miasto za usunięcie wraku musiało zapłacić 246 złotych. Jak będzie teraz? ■ Czytelnik: Weź grabki i łopatkę. Na Placu Wolności piaskownica. W poniedziałek Plac Wolności przypominał Saharę...Nie umknęło to uwadze naszego Czytelnika. Mężczyzna zastanawia się, czy ktoś tam w ogóle sprząta? - To piaskownica czy Plac Wolności? - czytamy w liście do redakcji ■ Seryjny podpalacz grasuje na ogrodach działkowych „Nad Zalewem”? Tym razem spłonęła altanka... Tuż przed godziną 22.00 w poniedziałek, strażacy dostali wezwanie do palącej się altanki na terenie ogrodów działkowych „Nad Zalewem”. Do akcji ruszyły trzy zastępy strażaków, w tym jeden zastęp wojskowej straży pożarnej. Podobne zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę, gdzie na pobliskiej działce spłonęła przyczepa kempingowa. Warto także wspomnieć, że od wczesnego poniedziałkowego wieczoru, w Świnoujściu padał deszcz. Czyżby w takim razie, ktoś stał za ostatnimi podpaleniami? Na miejsce zdarzenia wezwani zostali policjanci ■