POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [09.02.2014, 20:46:23] • Świnoujście

Barbara Michalska: Dorożki są elementem mało estetycznym

Barbara Michalska: Dorożki są elementem mało estetycznym

fot. Sławomir Ryfczyński

Żadnych kufajek i porozciąganych dresów. Ma być elegancko. Miasto bierze się za stroje świnoujskich dorożkarzy. Przy okazji także za ich bryczki. Właśnie ogłoszono konkurs na projekt renowacji dorożek oraz ubioru ludzi, którzy nimi powożą. Zdobywca pierwszego miejsca dostanie 2,5 tysiąca złotych.

O planach miasta pisaliśmy na początku października. Nasze władze ( mówi się tutaj głównie o znanej z elegancji zastępczyni prezydenta Barbarze Michalskiej) już nie mogły patrzeć na swobodne stroje świnoujskich dorożkarzy. Na bryczkach królowały swetry, dresy i kufajki.

- Nikt nie ma chyba wątpliwości, że dorożki są elementem naszego miasta, ale też w większości raczej mało estetycznym – mówi zastępca prezydenta miasta Barbara Michalska. – Razem z dorożkarzami chcemy to zmienić. Liczymy, że na konkurs wpłyną naprawdę ciekawe propozycje, dzięki którym świnoujskie dorożki oraz osoby, które nimi powożą, zmienią swój wygląd i staną się prawdziwą wizytówką Świnoujścia.

Miasto ogłosiło konkurs na projekt renowacji świnoujskich dorożek oraz ubioru powożących nimi. Jak informuje magistrat, projekt renowacji bryczek powinien obejmować poprawę ich wyglądu, estetyki, uprzęży oraz innego osprzętu i wyposażenia na bazie istniejących dorożek. Ważne też, by nawiązywał do charakteru miasta. Propozycje ubioru woźnicy powinny uwzględniać wariant letni oraz wiosenno-jesienny.

Udział w konkursie może wziąć każdy, kto ma ukończone 16 lat. Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 lutego, do godz. 12.00. Prace konkursowe należy przesłać pocztą do Urzędu Miasta Świnoujście, ulica Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście z dopiskiem na kopercie Konkurs „Świnoujskie bryczki w nowej odsłonie”. Można też przynieść je osobiście i złożyć na Stanowisku Obsługi Interesantów (parter głównego budynku urzędu miasta). Wyniki poznamy 10 marca 2014.

Komisja konkursowa będzie oceniała zgłoszone prace pod względem oryginalności pomysłu, nawiązania do charakteru miasta, sposobu prezentacji oraz wrażeń artystycznych - informuje magistrat.- Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody w wysokości 2,5 tys. złotych za pierwsze miejsce, 1 tys. złotych za drugie i 500 złotych za trzecie.

Prace oceni komisja konkursowa złożona z dziesięciu członków (architekci, plastycy, młody świnoujski projektant Piotr Popiołek, przedstawiciele wydziału ochrony środowiska i leśnictwa oraz promocji, turystyki, kultury i sportu, dorożkarze zrzeszeni w Stowarzyszeniu „Pegaz”).

Regulamin konkursu znajduje się na oficjalnej stronie internetowej miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 91, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 91

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 17:44:20] • [IP: 80.245.189.***]

Proszę popatrzeć za granicami naszego kraju tam dorożek jest znacznie mniej a i osoby powożące elegancko ubrani.Taksówki w jednym kolorze i eleganckie i czyste.Komentujących którzy są w obronie syfu zapraszam do odwiedzania innych państw.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 17:01:38] • [IP: 62.69.231.***]

obrońców syfu i smrodu tu nie brakuje. porażka i żenada. wyraźnie pachnie pisoklaką.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 16:58:12] • [IP: 80.245.189.***]

ulica jak adolf zostawil a babina dorozkami sie interesuje.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 16:28:43] • [IP: 92.42.114.***]

z nadmiarem psów zróbcie porządek i z tymi budami na ul Wojska Polskiego bo wstyd niech sobie wynajmują lokale stac ich na to w większości wystarczy sprawdzić biedaków, , , , , , , , ,

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 16:18:02] • [IP: 88.156.233.*]

ta nie beiskie koszule... a ja proponuję poprzebierać ich za kowbojii:))) w końcu to dziki zachód nie;)?

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 16:12:41] • [IP: 62.69.254.***]

Jeszcze obowiazek systematycznego prania!

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 16:11:54] • [IP: 95.129.228.**]

konie tak intensywnie pracują że nie mają czasu się umyć, po małych przeróbkach myjnia, ta która nie wydaje paragonów mogła by obsługiwać konie.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 15:39:33] • [IP: 88.156.235.***]

Wczoraj mijałem dorozke koń wyglądał jakby co dopiero wstał z błota zmieszanego z obornikiem. Pożal się Boże. Zreszta cały zaprzęg wyglądał oplakanie. Czas SIĘ TYM ZAJĄĆ!!

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 14:17:28] • [IP: 31.175.185.*]

A CO NA TO KONIE ICH NIKT NIE PYTA.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 14:11:31] • [IP: 88.156.234.**]

Tak wspaniale w koncu beda wygladac schludnie jak stac ich na prywatny biznes, to i na stroj zimowy i letni. Na lato proponuje niebieskie koszule szare kamizelki, niebieskie spodnie , dot. ego kapelusz slomkowy. Na zime ubrania ciemne zlote guziki mozna kupic na wyprzedazy stroje marynarzy, cieply plaszcz do tego czapka w koncu mieszkamy nad morzem, lato sezon turysci zima kuracjusze.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 13:21:07] • [IP: 88.156.234.***]

Do - ''wystarczy że mamy nadmiar kundli" to mi wygląda na psychopatyczną nienawiść do zwierząt !! kotów zostało niewiele, ale jeszcze widać te które nie zamarzły AAAlE !! jakie psy !!

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 12:28:42] • [IP: 88.156.235.***]

dobra, tylko pod stołem pewnie już ktoś zaciera rączki bo zarobi i na renowacji i na strojach a projekt kupią za czapkę gruszek:)) te cwaniactwo urzędasow zaczyna mnie denerwować

gosc • Poniedziałek [10.02.2014, 11:49:20] • [IP: 83.233.145.***]

Dobra decyzja bo od 20 lat wygladaja jak swinie

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 11:24:53] • [IP: 62.69.251.**]

Michalska do roboty, zabierz się za za sprawy tunelu a odzienie dorożkarzy zostaw im samym.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 11:21:41] • [IP: 193.200.150.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 11:17:09] • [IP: 62.69.241.***]

Brawo! Do szcześcia zabraknie tylko zainteresowania taksówkami, które są brudne i rozklekotane, do niektórych to aż strach wsiąść

Krzysztof • Poniedziałek [10.02.2014, 10:47:09] • [IP: 83.25.246.**]

Wszyscy przy wyborach powinni pamiętać jak Pani udało się stanąć ponad prawem i z winnego zmienić się w poszkodowanego.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 10:45:36] • [IP: 62.69.254.***]

a mówili, ze jest ładna.Same kłamczuchy w tym mieście...

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 10:25:51] • [IP: 92.42.113.***]

Po tym wyrazie twarzy wiele bym sie nie spodziewala.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 10:20:41] • [IP: 62.69.254.***]

skoro taka elegancka to na dorożkaża ją:)))...

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 10:03:39] • [IP: 93.94.184.*]

Ta Pani grzechu warta.

Marek • Poniedziałek [10.02.2014, 09:53:43] • [IP: 62.69.231.***]

tak tu wielu się" mądrze" wypowiada ale jakoś nikogo nie razi smród jaki ciągnie się za tymi obiektami. a wcale tak nie musi być. niedawno miałem okazję oglądać podobne dorożki w Grecji i Turcji i mimo że tam bardziej gorąco nawet z bliska nie trzeba nosa zatykać. po prostu koń też może być czysty. Co dziwne ? no tak - psie kupy też mało komu przeszkadzają.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 09:52:54] • [IP: 62.69.231.***]

A co jeżeli ktoś się nie ubierze w te łachy? Podzieli los Trynkiewicza?

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 09:49:39] • [IP: 92.42.118.**]

Najpierw proszę wyremontować ulice Wojska Polskiego a na dorożki przyjdzie jeszcze czas trzeba zacząć od siebie

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 09:41:40] • [IP: 37.47.138.***]

Czystość i schludność to ogólny nasz problem. Katastrofy, poza sporadycznymi przypadkami już nie ma, ale jeszcze sporo do poprawienia. Tak więc każda inicjatywa, która wspiera podwyższanie standardów jest cenna. Można się spierać jak dochodzić do tego, jednak poza dyskusją jest sama potrzeba.

Oglądasz 1-25 z 91
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■