POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [09.02.2014, 20:46:23] • Świnoujście

Barbara Michalska: Dorożki są elementem mało estetycznym

Barbara Michalska: Dorożki są elementem mało estetycznym

fot. Sławomir Ryfczyński

Żadnych kufajek i porozciąganych dresów. Ma być elegancko. Miasto bierze się za stroje świnoujskich dorożkarzy. Przy okazji także za ich bryczki. Właśnie ogłoszono konkurs na projekt renowacji dorożek oraz ubioru ludzi, którzy nimi powożą. Zdobywca pierwszego miejsca dostanie 2,5 tysiąca złotych.

O planach miasta pisaliśmy na początku października. Nasze władze ( mówi się tutaj głównie o znanej z elegancji zastępczyni prezydenta Barbarze Michalskiej) już nie mogły patrzeć na swobodne stroje świnoujskich dorożkarzy. Na bryczkach królowały swetry, dresy i kufajki.

- Nikt nie ma chyba wątpliwości, że dorożki są elementem naszego miasta, ale też w większości raczej mało estetycznym – mówi zastępca prezydenta miasta Barbara Michalska. – Razem z dorożkarzami chcemy to zmienić. Liczymy, że na konkurs wpłyną naprawdę ciekawe propozycje, dzięki którym świnoujskie dorożki oraz osoby, które nimi powożą, zmienią swój wygląd i staną się prawdziwą wizytówką Świnoujścia.

Miasto ogłosiło konkurs na projekt renowacji świnoujskich dorożek oraz ubioru powożących nimi. Jak informuje magistrat, projekt renowacji bryczek powinien obejmować poprawę ich wyglądu, estetyki, uprzęży oraz innego osprzętu i wyposażenia na bazie istniejących dorożek. Ważne też, by nawiązywał do charakteru miasta. Propozycje ubioru woźnicy powinny uwzględniać wariant letni oraz wiosenno-jesienny.

Udział w konkursie może wziąć każdy, kto ma ukończone 16 lat. Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 lutego, do godz. 12.00. Prace konkursowe należy przesłać pocztą do Urzędu Miasta Świnoujście, ulica Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście z dopiskiem na kopercie Konkurs „Świnoujskie bryczki w nowej odsłonie”. Można też przynieść je osobiście i złożyć na Stanowisku Obsługi Interesantów (parter głównego budynku urzędu miasta). Wyniki poznamy 10 marca 2014.

Komisja konkursowa będzie oceniała zgłoszone prace pod względem oryginalności pomysłu, nawiązania do charakteru miasta, sposobu prezentacji oraz wrażeń artystycznych - informuje magistrat.- Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody w wysokości 2,5 tys. złotych za pierwsze miejsce, 1 tys. złotych za drugie i 500 złotych za trzecie.

Prace oceni komisja konkursowa złożona z dziesięciu członków (architekci, plastycy, młody świnoujski projektant Piotr Popiołek, przedstawiciele wydziału ochrony środowiska i leśnictwa oraz promocji, turystyki, kultury i sportu, dorożkarze zrzeszeni w Stowarzyszeniu „Pegaz”).

Regulamin konkursu znajduje się na oficjalnej stronie internetowej miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 91, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 91

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 17:44:20] • [IP: 80.245.189.***]

Proszę popatrzeć za granicami naszego kraju tam dorożek jest znacznie mniej a i osoby powożące elegancko ubrani.Taksówki w jednym kolorze i eleganckie i czyste.Komentujących którzy są w obronie syfu zapraszam do odwiedzania innych państw.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 17:01:38] • [IP: 62.69.231.***]

obrońców syfu i smrodu tu nie brakuje. porażka i żenada. wyraźnie pachnie pisoklaką.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 16:58:12] • [IP: 80.245.189.***]

ulica jak adolf zostawil a babina dorozkami sie interesuje.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 16:28:43] • [IP: 92.42.114.***]

z nadmiarem psów zróbcie porządek i z tymi budami na ul Wojska Polskiego bo wstyd niech sobie wynajmują lokale stac ich na to w większości wystarczy sprawdzić biedaków, , , , , , , , ,

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 16:18:02] • [IP: 88.156.233.*]

ta nie beiskie koszule... a ja proponuję poprzebierać ich za kowbojii:))) w końcu to dziki zachód nie;)?

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 16:12:41] • [IP: 62.69.254.***]

Jeszcze obowiazek systematycznego prania!

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 16:11:54] • [IP: 95.129.228.**]

konie tak intensywnie pracują że nie mają czasu się umyć, po małych przeróbkach myjnia, ta która nie wydaje paragonów mogła by obsługiwać konie.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 15:39:33] • [IP: 88.156.235.***]

Wczoraj mijałem dorozke koń wyglądał jakby co dopiero wstał z błota zmieszanego z obornikiem. Pożal się Boże. Zreszta cały zaprzęg wyglądał oplakanie. Czas SIĘ TYM ZAJĄĆ!!

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 14:17:28] • [IP: 31.175.185.*]

A CO NA TO KONIE ICH NIKT NIE PYTA.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 14:11:31] • [IP: 88.156.234.**]

Tak wspaniale w koncu beda wygladac schludnie jak stac ich na prywatny biznes, to i na stroj zimowy i letni. Na lato proponuje niebieskie koszule szare kamizelki, niebieskie spodnie , dot. ego kapelusz slomkowy. Na zime ubrania ciemne zlote guziki mozna kupic na wyprzedazy stroje marynarzy, cieply plaszcz do tego czapka w koncu mieszkamy nad morzem, lato sezon turysci zima kuracjusze.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 13:21:07] • [IP: 88.156.234.***]

Do - ''wystarczy że mamy nadmiar kundli" to mi wygląda na psychopatyczną nienawiść do zwierząt !! kotów zostało niewiele, ale jeszcze widać te które nie zamarzły AAAlE !! jakie psy !!

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 12:28:42] • [IP: 88.156.235.***]

dobra, tylko pod stołem pewnie już ktoś zaciera rączki bo zarobi i na renowacji i na strojach a projekt kupią za czapkę gruszek:)) te cwaniactwo urzędasow zaczyna mnie denerwować

gosc • Poniedziałek [10.02.2014, 11:49:20] • [IP: 83.233.145.***]

Dobra decyzja bo od 20 lat wygladaja jak swinie

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 11:24:53] • [IP: 62.69.251.**]

Michalska do roboty, zabierz się za za sprawy tunelu a odzienie dorożkarzy zostaw im samym.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 11:21:41] • [IP: 193.200.150.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 11:17:09] • [IP: 62.69.241.***]

Brawo! Do szcześcia zabraknie tylko zainteresowania taksówkami, które są brudne i rozklekotane, do niektórych to aż strach wsiąść

Krzysztof • Poniedziałek [10.02.2014, 10:47:09] • [IP: 83.25.246.**]

Wszyscy przy wyborach powinni pamiętać jak Pani udało się stanąć ponad prawem i z winnego zmienić się w poszkodowanego.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 10:45:36] • [IP: 62.69.254.***]

a mówili, ze jest ładna.Same kłamczuchy w tym mieście...

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 10:25:51] • [IP: 92.42.113.***]

Po tym wyrazie twarzy wiele bym sie nie spodziewala.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 10:20:41] • [IP: 62.69.254.***]

skoro taka elegancka to na dorożkaża ją:)))...

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 10:03:39] • [IP: 93.94.184.*]

Ta Pani grzechu warta.

Marek • Poniedziałek [10.02.2014, 09:53:43] • [IP: 62.69.231.***]

tak tu wielu się" mądrze" wypowiada ale jakoś nikogo nie razi smród jaki ciągnie się za tymi obiektami. a wcale tak nie musi być. niedawno miałem okazję oglądać podobne dorożki w Grecji i Turcji i mimo że tam bardziej gorąco nawet z bliska nie trzeba nosa zatykać. po prostu koń też może być czysty. Co dziwne ? no tak - psie kupy też mało komu przeszkadzają.

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 09:52:54] • [IP: 62.69.231.***]

A co jeżeli ktoś się nie ubierze w te łachy? Podzieli los Trynkiewicza?

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 09:49:39] • [IP: 92.42.118.**]

Najpierw proszę wyremontować ulice Wojska Polskiego a na dorożki przyjdzie jeszcze czas trzeba zacząć od siebie

Gość • Poniedziałek [10.02.2014, 09:41:40] • [IP: 37.47.138.***]

Czystość i schludność to ogólny nasz problem. Katastrofy, poza sporadycznymi przypadkami już nie ma, ale jeszcze sporo do poprawienia. Tak więc każda inicjatywa, która wspiera podwyższanie standardów jest cenna. Można się spierać jak dochodzić do tego, jednak poza dyskusją jest sama potrzeba.

Oglądasz 1-25 z 91
■ Poszukuje bialo-czarnego kota, ktory wysiadl z auta w Przytorze w okolicach Zalewowej 43 w dniu 20.11.17. Jesli bedzie u kogos na parapecie lub u kogos sie zadomowi - prosze o kontakt. Bedzie szukal schronienia oraz pozywienia. 537820602 ■
■ Czarno-biały kot czmychnął właścicielowi z auta - może ktoś go widział? 20 listopada w Przytorze na ulicy Zalewowej 43 uciekł z samochodu czarno - biały kot. Jego właściciel nie dysponuje zdjęciem, ale być może kot pojawi się u kogoś na posesji lub wskoczy na parapet szukając schronienia lub pożywienia. Jeżeli ktoś może pomóc w odnalezieniu, proszony jest o kontakt z numerem 537820602 ■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■