Sonda
Jak oceniasz zmiany w organizacji ruchu na ulicy Słowackiego
jest lepiej niż wcześniej
pogorszyło się
należy to zmienić
nie mam zdania
POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [22.11.2013, 16:17:11] • Świnoujście

O miejsce na rynku mogą walczyć handlowcy spoza Świnoujścia

O miejsce na rynku mogą walczyć handlowcy spoza Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Około 30 stoisk na nowym miejskim targowisku przy ulicy Kołłątaja zostanie wydzierżawionych w drodze przetargu nieograniczonego. W najbliższych dniach Urząd Miasta poda cenę wywoławczą za 1 metr kwadratowy.

Umowy dzierżawy bez przystąpienia do przetargu podpisać mogli tylko handlowcy, którzy przenosili się na Kołłątaja z rynku przy ulicy Grunwaldzkiej. Dzierżawić będą stoisko przez 7 lat. Uchwałę w tej sprawie podjęli w lipcu radni. O takie rozwiązanie wnioskował prezydent. W najbliższych dniach miasto podpisze umowy z 43 takimi osobami.

Około 30 pozostałych stoisk zostanie natomiast wydzierżawionych w drodze przetargu nieograniczonego. O miejsce na targowisku mogą się ubiegać także handlowcy spoza Świnoujścia. Chętnych nie brakuje.

- Wykaz takich stoisk jest upubliczniony na oficjalnej stronie internetowej miasta www.swinoujscie.pl jako wykaz nieruchomości nr 255 przeznaczonej do wydzierżawienia w drodze przetargu oraz na tablicy w Wydziale Ewidencji i Obrotu Nieruchomościami Urzędu Miasta Świnoujście - informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta. - W najbliższych dniach ogłoszenia o przetargu wraz z ceną wywoławczą za 1 metr kwadratowy ukażą się również w mediach i na oficjalnej stronie miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 51

Gość • Niedziela [24.11.2013, 19:04:11] • [IP: 83.25.116.**]

skoro na Betonplatz 1 m2 dzierżawy kosztuje 1, 00 zł !! to tu na zadupiu pewnie nie więcej niż 0, 30 - 0, 40 gr za 1 m2. To chyba władze miasta przewidziały. Dzięki im za dbanie o mieszkańców miasta, dla których jest to jedyne miejsce dla zarobienia na życie rodzin. Jak tak, to macie nasze głosy zapewnione !!1

Gość • Niedziela [24.11.2013, 10:36:28] • [IP: 80.245.181.***]

Przede wszystkim rynek jeszcze nie skończony dyżurni malkontenci.Znowu pierdaczycie trzy po trzy bez sensu.

Gość • Niedziela [24.11.2013, 07:39:09] • [IP: 37.7.126.***]

CIEKAWE JAK CI PANOWIE ZE STOISKA MIĘSNEGO SIĘ ODNAJDĄ.DO TEJ PORY U NICH NA STOISKU NIE BYLO CEN, A KANTOWALI KLIENTÓW JAK SIĘ DAŁO.OSZUŚCI JEDNI, A ICH WYROBY...DALEKO IM DO SWOISKICH.TYLKO GŁOS MAJĄ DONOŚNY

Gość • Sobota [23.11.2013, 23:29:23] • [IP: 164.127.21.***]

co tam rynek...SPARTACZONE PLAC WOLNOŚCI !! jasny konglomerat zamiast TRWAŁEGO GRANITU/ wystarczyło podpatrzeć niż silić się na tandetę ! / łatwego w utrzymaniu wczystości ! BRAK WYOBRAŻNI I ESTETYKI...a teraz nawet IMPREGNACJA NIC NIE DA. ..eh urzędasy, urzędasy...ZERO POJĘCIA. .brrrrrr

Gość • Sobota [23.11.2013, 20:12:12] • [IP: 62.69.241.***]

nie rozumiem dlaczego nie ma dachu jak robic zakupy jak z nieba leje deszcz.

Gość • Sobota [23.11.2013, 20:00:08] • [IP: 95.129.228.**]

nie zadaszyli, żeby gazy dobrze odchodziły.

Gość • Sobota [23.11.2013, 18:43:17] • [IP: 80.163.2.***]

już jestem tylko brac aco z reszta jakie oplaty

Gość • Sobota [23.11.2013, 17:53:18] • [IP: 80.245.187.***]

donner wetter, byte byte, danke danke.

Gość • Sobota [23.11.2013, 17:32:17] • [IP: 92.42.116.***]

>" WYRZUCAJA NAS NA SIŁĘ NA NIEDOKOŃCZONY PLAC BUDOWY.TO JEST CHAMSTWO W WYKONANIU PANI PREZYDENT. " - ależ to jest dobre rozwiązanie dla mieszkańców. My jesteśmy zadowoleni, że zniknie następne wstrętne i brudne miejsce. A nas jest więcej. Dodatkowo oskarżanie kogoś o" mafię" spotyka się w naszych oczach tylko z pogardą dla takich jak ty. I tyle.

Gość • Sobota [23.11.2013, 16:08:49] • [IP: 88.156.235.**]

w innych krajach rynek jest obwozny przyjezdzaja raz lub dwa razy w tygodniu i mozna kupic wszystko od gospodarzy, a nie z hurtowni z narzutem i klamstwem, ze to wlasny dobry produkt a u nas to takie male sklepy wyciagajace duze pieniadze i oszukujacy i tak biednych ludzi, a jesli chodzi o wyglad niby tego rynku beznadziejny.

Gość • Sobota [23.11.2013, 15:50:16] • [IP: 80.245.181.***]

Gość • Sobota [23.11.2013, 12:27:41] • [IP: 80.245.180.*] Jak już takie rzeczy nagłaśniasz to podaj może który stragan bo inaczej take info to o kant tyłka rozbić.

Gość • Sobota [23.11.2013, 15:40:05] • [IP: 62.69.231.***]

Przypomina mi to stajnie w której żołnierze trzymali swoje konie, przed wojną na Placu Adama Mickiewicza w miejscu, gdzie teraz jest sala gimnastyczna MDK. [photos.nasza-klasa.pl/5624816/3348/main/a01c3d5899.
jpeg] P.S. Gdzieś miałem zdjęcie z koniami, ale nie mogę znaleźć :(

Gość • Sobota [23.11.2013, 12:27:41] • [IP: 80.245.180.*]

Mieszkam niedaleko, bardzo ładna na razie dobrze wykonana robota i dobrze że ten bangladesz z Grunwaldzliej zniknie, tam każda łatana buda inna.Uwaga jeden ze straganów warzywniczych, który oferuje niby świeże wrzywka kupuje je w Lidlu.Ludzie nie bądzcie naiwni.

Gość • Sobota [23.11.2013, 11:16:13] • [IP: 31.61.228.***]

Gość  Sobota [23.11.2013, 10:58:32]  [IP: 92.42.113.**] Ty marudo a co byś chciał żeby tam było sala bursztynowa, założę się że pierwszy tam będziesz na otwarciu.Kolejny cymbał któremu się wszystko dla zasady nie podoba,

Gość • Sobota [23.11.2013, 10:58:32] • [IP: 92.42.113.**]

Wygląda to jak boksy na konie.Ja tam raczej nie zajrzę.

errata • Sobota [23.11.2013, 09:09:59] • [IP: 37.8.215.***]

umywali miało być umywalki

Gość • Sobota [23.11.2013, 09:08:01] • [IP: 188.33.16.**]

1500ZŁ ZA PODWÓJNY 24M MIESIĘCZNIE IDUŻO ZAKAZÓW I NAKAZÓW

• Sobota [23.11.2013, 09:05:37] • [IP: 188.33.16.**]

WYRZUCAJA NAS NA SIŁĘ NA NIEDOKOŃCZONY PLAC BUDOWY.TO JEST CHAMSTWO W WYKONANIU PANI PREZYDENT. ICAŁEJ TEJ MAFI. BARDZO MOCNO COŚ ICH GONI MOŻE MEDJA TO ROZWIĄŻĄ I UPUBLICZNIĄ. BO WSZYSTKO ROZBIJA SIĘ O PLC PO STARYM TARGOWISKU TAM ICH Z KOLEJI GONIA NOWI WŁAŚCICIELE

Gość • Sobota [23.11.2013, 09:02:44] • [IP: 93.94.184.**]

wszystko fajnie ale handlowcy z poza miasta powinni mieć firmę swoją zarejstrowaną u nas w mieście ażeby podatki płacić tu a nie gdzie indziej i tak też powinno być z ryniażami z Niemieckiego rynku a oni zarabiają tu duże pieniądze i odprowadzają podatek nie wiadomo gdzie. .. pobudka włodarze tego miasta

Gość • Sobota [23.11.2013, 08:44:39] • [IP: 37.8.215.***]

A jak z sanitariatami /WC/, czy są umywali tzn kanalizacja ?

Gość • Sobota [23.11.2013, 07:43:04] • [IP: 37.8.215.***]

Spieprzona elektryka w tych" boksach" - jedno gniazdko elektryczne na szafę chłodniczą i lodówki do mięsa. Jak można zrobić taki dziwoląg bez sensu ?

Gość • Sobota [23.11.2013, 07:41:51] • [IP: 80.245.187.***]

Zadaszenie przejść handlowcy zrobią sobie sami ze starych plandek, brezentów i foli po workach na śmieci.Dziadostwo z jednego miejsca przejdzie na drugie.

Gość • Sobota [23.11.2013, 00:24:38] • [IP: 80.245.181.***]

nie mogli wstawić szyb? tylko na otwartym? jak już spierdzielili to chociaż te szyby od zimna by chroniły handlowców...niech sami urzędasy przyjmują pod chmurką a nie w ciepłym budynku.

rastaGość • Piątek [22.11.2013, 23:33:36] • [IP: 92.42.115.***]

ładnie to będzie wyglądać :) w końcu poukładane bo tam to był prawdziwy ryneczek ale teraz czysto :)

Gość • Piątek [22.11.2013, 23:25:54] • [IP: 92.42.116.**]

Czy te kostki brukowe są powtórnie układane?

Oglądasz 1-25 z 51
■ W skontrolowanej w Świnoujściu ciężarówce, która w sobotę wjechała do Polski z promu przybyłego ze Szwecji, funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli najprawdopodobniej skradzione w Skandynawii silniki zaburtowe ■ Urząd Miasta: Woda na świnoujskim kąpielisku. Najcieplejsza i bez bakterii ■ Gratka dla fanów kolei! Przez Świnoujście przejedzie pierwsza z elektrycznych lokomotyw w Europie! ■ Beata Szydło: Świnoujście zasługuje na stałą przeprawę. To miejsce które dotyczy wszystkich Polaków! ■ Beata Szydło odwiedziła Świnoujście! W wystąpieniu ostro skrytykowała gazoport! ■ Gines i Gustaw, czyli kumple na zabój. Zaczęło się ponad dwa lata temu. W gospodarstwie w Połchowie pod Kamieniem Pomorskim Gustaw, jeden ze źrebaków koni huculskich zaprzyjaźnił się z… owczarkiem niemieckim. Matka źrebaka zaakceptowała tę relację. Pies Gines całe dnie bawił się więc ze swoim młodym przyjacielem ■