POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [22.11.2013, 16:17:11] • Świnoujście

O miejsce na rynku mogą walczyć handlowcy spoza Świnoujścia

O miejsce na rynku mogą walczyć handlowcy spoza Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Około 30 stoisk na nowym miejskim targowisku przy ulicy Kołłątaja zostanie wydzierżawionych w drodze przetargu nieograniczonego. W najbliższych dniach Urząd Miasta poda cenę wywoławczą za 1 metr kwadratowy.

Umowy dzierżawy bez przystąpienia do przetargu podpisać mogli tylko handlowcy, którzy przenosili się na Kołłątaja z rynku przy ulicy Grunwaldzkiej. Dzierżawić będą stoisko przez 7 lat. Uchwałę w tej sprawie podjęli w lipcu radni. O takie rozwiązanie wnioskował prezydent. W najbliższych dniach miasto podpisze umowy z 43 takimi osobami.

Około 30 pozostałych stoisk zostanie natomiast wydzierżawionych w drodze przetargu nieograniczonego. O miejsce na targowisku mogą się ubiegać także handlowcy spoza Świnoujścia. Chętnych nie brakuje.

- Wykaz takich stoisk jest upubliczniony na oficjalnej stronie internetowej miasta www.swinoujscie.pl jako wykaz nieruchomości nr 255 przeznaczonej do wydzierżawienia w drodze przetargu oraz na tablicy w Wydziale Ewidencji i Obrotu Nieruchomościami Urzędu Miasta Świnoujście - informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta. - W najbliższych dniach ogłoszenia o przetargu wraz z ceną wywoławczą za 1 metr kwadratowy ukażą się również w mediach i na oficjalnej stronie miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 51

Gość • Niedziela [24.11.2013, 19:04:11] • [IP: 83.25.116.**]

skoro na Betonplatz 1 m2 dzierżawy kosztuje 1, 00 zł !! to tu na zadupiu pewnie nie więcej niż 0, 30 - 0, 40 gr za 1 m2. To chyba władze miasta przewidziały. Dzięki im za dbanie o mieszkańców miasta, dla których jest to jedyne miejsce dla zarobienia na życie rodzin. Jak tak, to macie nasze głosy zapewnione !!1

Gość • Niedziela [24.11.2013, 10:36:28] • [IP: 80.245.181.***]

Przede wszystkim rynek jeszcze nie skończony dyżurni malkontenci.Znowu pierdaczycie trzy po trzy bez sensu.

Gość • Niedziela [24.11.2013, 07:39:09] • [IP: 37.7.126.***]

CIEKAWE JAK CI PANOWIE ZE STOISKA MIĘSNEGO SIĘ ODNAJDĄ.DO TEJ PORY U NICH NA STOISKU NIE BYLO CEN, A KANTOWALI KLIENTÓW JAK SIĘ DAŁO.OSZUŚCI JEDNI, A ICH WYROBY...DALEKO IM DO SWOISKICH.TYLKO GŁOS MAJĄ DONOŚNY

Gość • Sobota [23.11.2013, 23:29:23] • [IP: 164.127.21.***]

co tam rynek...SPARTACZONE PLAC WOLNOŚCI !! jasny konglomerat zamiast TRWAŁEGO GRANITU/ wystarczyło podpatrzeć niż silić się na tandetę ! / łatwego w utrzymaniu wczystości ! BRAK WYOBRAŻNI I ESTETYKI...a teraz nawet IMPREGNACJA NIC NIE DA. ..eh urzędasy, urzędasy...ZERO POJĘCIA. .brrrrrr

Gość • Sobota [23.11.2013, 20:12:12] • [IP: 62.69.241.***]

nie rozumiem dlaczego nie ma dachu jak robic zakupy jak z nieba leje deszcz.

Gość • Sobota [23.11.2013, 20:00:08] • [IP: 95.129.228.**]

nie zadaszyli, żeby gazy dobrze odchodziły.

Gość • Sobota [23.11.2013, 18:43:17] • [IP: 80.163.2.***]

już jestem tylko brac aco z reszta jakie oplaty

Gość • Sobota [23.11.2013, 17:53:18] • [IP: 80.245.187.***]

donner wetter, byte byte, danke danke.

Gość • Sobota [23.11.2013, 17:32:17] • [IP: 92.42.116.***]

>" WYRZUCAJA NAS NA SIŁĘ NA NIEDOKOŃCZONY PLAC BUDOWY.TO JEST CHAMSTWO W WYKONANIU PANI PREZYDENT. " - ależ to jest dobre rozwiązanie dla mieszkańców. My jesteśmy zadowoleni, że zniknie następne wstrętne i brudne miejsce. A nas jest więcej. Dodatkowo oskarżanie kogoś o" mafię" spotyka się w naszych oczach tylko z pogardą dla takich jak ty. I tyle.

Gość • Sobota [23.11.2013, 16:08:49] • [IP: 88.156.235.**]

w innych krajach rynek jest obwozny przyjezdzaja raz lub dwa razy w tygodniu i mozna kupic wszystko od gospodarzy, a nie z hurtowni z narzutem i klamstwem, ze to wlasny dobry produkt a u nas to takie male sklepy wyciagajace duze pieniadze i oszukujacy i tak biednych ludzi, a jesli chodzi o wyglad niby tego rynku beznadziejny.

Gość • Sobota [23.11.2013, 15:50:16] • [IP: 80.245.181.***]

Gość • Sobota [23.11.2013, 12:27:41] • [IP: 80.245.180.*] Jak już takie rzeczy nagłaśniasz to podaj może który stragan bo inaczej take info to o kant tyłka rozbić.

Gość • Sobota [23.11.2013, 15:40:05] • [IP: 62.69.231.***]

Przypomina mi to stajnie w której żołnierze trzymali swoje konie, przed wojną na Placu Adama Mickiewicza w miejscu, gdzie teraz jest sala gimnastyczna MDK. [photos.nasza-klasa.pl/5624816/3348/main/a01c3d5899.
jpeg] P.S. Gdzieś miałem zdjęcie z koniami, ale nie mogę znaleźć :(

Gość • Sobota [23.11.2013, 12:27:41] • [IP: 80.245.180.*]

Mieszkam niedaleko, bardzo ładna na razie dobrze wykonana robota i dobrze że ten bangladesz z Grunwaldzliej zniknie, tam każda łatana buda inna.Uwaga jeden ze straganów warzywniczych, który oferuje niby świeże wrzywka kupuje je w Lidlu.Ludzie nie bądzcie naiwni.

Gość • Sobota [23.11.2013, 11:16:13] • [IP: 31.61.228.***]

Gość  Sobota [23.11.2013, 10:58:32]  [IP: 92.42.113.**] Ty marudo a co byś chciał żeby tam było sala bursztynowa, założę się że pierwszy tam będziesz na otwarciu.Kolejny cymbał któremu się wszystko dla zasady nie podoba,

Gość • Sobota [23.11.2013, 10:58:32] • [IP: 92.42.113.**]

Wygląda to jak boksy na konie.Ja tam raczej nie zajrzę.

errata • Sobota [23.11.2013, 09:09:59] • [IP: 37.8.215.***]

umywali miało być umywalki

Gość • Sobota [23.11.2013, 09:08:01] • [IP: 188.33.16.**]

1500ZŁ ZA PODWÓJNY 24M MIESIĘCZNIE IDUŻO ZAKAZÓW I NAKAZÓW

• Sobota [23.11.2013, 09:05:37] • [IP: 188.33.16.**]

WYRZUCAJA NAS NA SIŁĘ NA NIEDOKOŃCZONY PLAC BUDOWY.TO JEST CHAMSTWO W WYKONANIU PANI PREZYDENT. ICAŁEJ TEJ MAFI. BARDZO MOCNO COŚ ICH GONI MOŻE MEDJA TO ROZWIĄŻĄ I UPUBLICZNIĄ. BO WSZYSTKO ROZBIJA SIĘ O PLC PO STARYM TARGOWISKU TAM ICH Z KOLEJI GONIA NOWI WŁAŚCICIELE

Gość • Sobota [23.11.2013, 09:02:44] • [IP: 93.94.184.**]

wszystko fajnie ale handlowcy z poza miasta powinni mieć firmę swoją zarejstrowaną u nas w mieście ażeby podatki płacić tu a nie gdzie indziej i tak też powinno być z ryniażami z Niemieckiego rynku a oni zarabiają tu duże pieniądze i odprowadzają podatek nie wiadomo gdzie. .. pobudka włodarze tego miasta

Gość • Sobota [23.11.2013, 08:44:39] • [IP: 37.8.215.***]

A jak z sanitariatami /WC/, czy są umywali tzn kanalizacja ?

Gość • Sobota [23.11.2013, 07:43:04] • [IP: 37.8.215.***]

Spieprzona elektryka w tych" boksach" - jedno gniazdko elektryczne na szafę chłodniczą i lodówki do mięsa. Jak można zrobić taki dziwoląg bez sensu ?

Gość • Sobota [23.11.2013, 07:41:51] • [IP: 80.245.187.***]

Zadaszenie przejść handlowcy zrobią sobie sami ze starych plandek, brezentów i foli po workach na śmieci.Dziadostwo z jednego miejsca przejdzie na drugie.

Gość • Sobota [23.11.2013, 00:24:38] • [IP: 80.245.181.***]

nie mogli wstawić szyb? tylko na otwartym? jak już spierdzielili to chociaż te szyby od zimna by chroniły handlowców...niech sami urzędasy przyjmują pod chmurką a nie w ciepłym budynku.

rastaGość • Piątek [22.11.2013, 23:33:36] • [IP: 92.42.115.***]

ładnie to będzie wyglądać :) w końcu poukładane bo tam to był prawdziwy ryneczek ale teraz czysto :)

Gość • Piątek [22.11.2013, 23:25:54] • [IP: 92.42.116.**]

Czy te kostki brukowe są powtórnie układane?

Oglądasz 1-25 z 51
■ Czytelniczka: Znaki w Świnoujściu nie dość że są brudne, to stwarzają zagrożenie! Znaki drogowe, to nieodłączny element bezpieczeństwa na drodze, oczywiście jeżeli są widoczne, a sama ich konstrukcja, nie stwarza niebezpieczeństwa dla użytkowników dróg. Jedna z naszych Czytelniczek, przysłała nam zdjęcie znaku przy ulicy 11 Listopada, A-7 - ustąp pierwszeństwa przejazdu, który jak twierdzi, nie dość że jest brudny, to może stwarzać zagrożenie dla kierowców oraz pasażerów ■ Czytelnik: Po waszej interwencji posprzątano baraki. Niedawno przedstawiliśmy problem jednego z naszych Czytelników, który miał dosyć patrzenia na walające się śmieci na terenie baraków przy ulicy Steyera. Dzisiaj otrzymaliśmy informacje od Czytelnika, że po naszej interwencji, baraki zostały posprzątane ■ Eliza Kuczyńska: Sporty walki to moja pasja. Zobacz wschodzącą gwiazdę MMA ze Świnoujścia ■ Aż 562 mieszkańców naszego miasta nie płaci alimentów na dzieci. Zaskakujące, ale wśród nich jest także kilka… kobiet. Czyżby zapomniały, że to ich potomstwo? ■ Przez przypadek pocięła koleżankę i uciekła... ■ Czytelnik pyta o wyjazd do Warszawy. Podobno pani Barbara Michalska pojechała do ministerstwa rozmawiać o tunelu i nie znaleziono dla niej czasu - pisze jeden z naszych Czytelników. – Ponoć minęła się z ministrem na korytarzu… To już po tunelu ■ Warto zobaczyć. Walentynki na placu Wolności i w Corso. W najbliższą niedzielę 14 lutego 2016 r., w popularne święto zakochanych „Walentynki”, O!środek Działań Teatralnych zaprasza wszystkich na specjalny happening dla zakochanych. Początek o godzinie 13.00 na placu Wolności. ■ Przebudowa ulicy Monte Cassino ruszyła pełną parą. Tym razem przebudowa ulicy Monte Cassino obejmuje odcinek od skrzyżowania z ulicą Piastowską do Bohaterów Września. Wykonawcą jest Zakład Robót Inżynieryjno – Budowlanych Andrzej Dykowski ze Szczecina. Prace mają zakończyć się w maju ■ Administrator plaży dziękuje naszym spostrzegawczym Czytelnikom. Nie wiemy, czy jest pod napięciem i nikomu postronnemu nie życzymy, żeby się o tym przekonał – napisali o zauważonym na plaży kablu elektrycznym nasi Czytelnicy ■ Czy grozi nam epidemia świńskiej grypy? Miasto zapewnia, że jest przygotowane na taką ewentualność ■ Wywoził gruz do lasu. Wpadł w ręce strażników miejskich. Teraz zapłaci 500 złotych mandatu ■ Do czasu wznowienia sprzedaży, handlowcy, którzy ucierpieli podczas wybuchu stoiska z fajerwerkami przy ulicy Wojska Polskiego, są zwolnieni z opłaty targowej. ■ W centrum miasta znaleziono okulary. W okolicach antykwariatu przy ulicy Bohaterów Września nasza Czytelniczka znalazła okulary. Pani Danuta na zgubę natknęła się tydzień temu. Poinformowała o tym fakcie na jednym z portali społecznościowych. Niestety, jak dotąd nikt się po zgubę nie zgłosił. Teraz dziecięce okulary lecznicze są do odebrania u naszej Czytelniczki ■ Czytelnik: Zerwali mi reklamy ze sklepu! Za informacje na temat sprawców, czeka nagroda. Konkurencja w Świnoujściu jest bezlitosna. Przekonał się o tym właściciel sklepu warzywnego, który miał się otworzyć w najbliższym czasie przy ulicy Konstytucji. Sprawcy w nocy z czwartku na piątek, zerwali z witryn sklepowych, naklejone na szyby reklamy. Właściciel sklepu wyznaczył nagrodę za ustalenie sprawców. ■ Słowianin zapowiada czyszczenie terenu garaży! Uważaj, aby nie zezłomowali Ci samochodu! Właścicieli garaży przy ulicy Karsiborskiej, czekają wiosenne porządki! Porzucone samochody i samowolnie postawione zabudowy, znikną wraz z końcem lutego, dlatego uważajcie aby przez przypadek, nie odholowali waszej własności! ■ Po godzinie 00:00, na wysokości stacji kolejowej PKP - Przytór, dachował samochód osobowy. Na miejsce wezwani zostali strażacy, którzy zmuszeni byli rozciąć auto, aby wydobyć z wraku kierowcę. Samochód prawdopodobnie wpadł w poślizg, a dachując, uderzył w przydrożną lampę. Na miejscu są ratownicy medyczni oraz policjanci ■ 30-latek wykorzystał nieobecność domowników i włamał się do mieszkania. Może spędzić w więzieniu nawet 10 lat. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali włamywacza. Wyłamując okienną ramę, 30-latek włamał się do mieszkania, skąd skradł wartościowe przedmioty na kwotę ponad 2.000 zł. Za popełnienie tego przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności ■ Kto zajmie się usunięciem wraków samochodów ze świnoujskich ulic? Miasto czeka na chętnych. Świnoujście ogłosiło przetarg na usunięcie zdezelowanych aut zalegających na ulicach naszego miasta. Firmy mają czas do 8 lutego. To właśnie wtedy rozstrzygnie się, kto zajmie się usunięciem pojazdów z dróg. W zeszłym roku miasto za usunięcie wraku musiało zapłacić 246 złotych. Jak będzie teraz? ■ Czytelnik: Weź grabki i łopatkę. Na Placu Wolności piaskownica. W poniedziałek Plac Wolności przypominał Saharę...Nie umknęło to uwadze naszego Czytelnika. Mężczyzna zastanawia się, czy ktoś tam w ogóle sprząta? - To piaskownica czy Plac Wolności? - czytamy w liście do redakcji ■ Seryjny podpalacz grasuje na ogrodach działkowych „Nad Zalewem”? Tym razem spłonęła altanka... Tuż przed godziną 22.00 w poniedziałek, strażacy dostali wezwanie do palącej się altanki na terenie ogrodów działkowych „Nad Zalewem”. Do akcji ruszyły trzy zastępy strażaków, w tym jeden zastęp wojskowej straży pożarnej. Podobne zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę, gdzie na pobliskiej działce spłonęła przyczepa kempingowa. Warto także wspomnieć, że od wczesnego poniedziałkowego wieczoru, w Świnoujściu padał deszcz. Czyżby w takim razie, ktoś stał za ostatnimi podpaleniami? Na miejsce zdarzenia wezwani zostali policjanci ■