POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [22.11.2013, 16:17:11] • Świnoujście

O miejsce na rynku mogą walczyć handlowcy spoza Świnoujścia

O miejsce na rynku mogą walczyć handlowcy spoza Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Około 30 stoisk na nowym miejskim targowisku przy ulicy Kołłątaja zostanie wydzierżawionych w drodze przetargu nieograniczonego. W najbliższych dniach Urząd Miasta poda cenę wywoławczą za 1 metr kwadratowy.

Umowy dzierżawy bez przystąpienia do przetargu podpisać mogli tylko handlowcy, którzy przenosili się na Kołłątaja z rynku przy ulicy Grunwaldzkiej. Dzierżawić będą stoisko przez 7 lat. Uchwałę w tej sprawie podjęli w lipcu radni. O takie rozwiązanie wnioskował prezydent. W najbliższych dniach miasto podpisze umowy z 43 takimi osobami.

Około 30 pozostałych stoisk zostanie natomiast wydzierżawionych w drodze przetargu nieograniczonego. O miejsce na targowisku mogą się ubiegać także handlowcy spoza Świnoujścia. Chętnych nie brakuje.

- Wykaz takich stoisk jest upubliczniony na oficjalnej stronie internetowej miasta www.swinoujscie.pl jako wykaz nieruchomości nr 255 przeznaczonej do wydzierżawienia w drodze przetargu oraz na tablicy w Wydziale Ewidencji i Obrotu Nieruchomościami Urzędu Miasta Świnoujście - informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta. - W najbliższych dniach ogłoszenia o przetargu wraz z ceną wywoławczą za 1 metr kwadratowy ukażą się również w mediach i na oficjalnej stronie miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 51

Gość • Niedziela [24.11.2013, 19:04:11] • [IP: 83.25.116.**]

skoro na Betonplatz 1 m2 dzierżawy kosztuje 1, 00 zł !! to tu na zadupiu pewnie nie więcej niż 0, 30 - 0, 40 gr za 1 m2. To chyba władze miasta przewidziały. Dzięki im za dbanie o mieszkańców miasta, dla których jest to jedyne miejsce dla zarobienia na życie rodzin. Jak tak, to macie nasze głosy zapewnione !!1

Gość • Niedziela [24.11.2013, 10:36:28] • [IP: 80.245.181.***]

Przede wszystkim rynek jeszcze nie skończony dyżurni malkontenci.Znowu pierdaczycie trzy po trzy bez sensu.

Gość • Niedziela [24.11.2013, 07:39:09] • [IP: 37.7.126.***]

CIEKAWE JAK CI PANOWIE ZE STOISKA MIĘSNEGO SIĘ ODNAJDĄ.DO TEJ PORY U NICH NA STOISKU NIE BYLO CEN, A KANTOWALI KLIENTÓW JAK SIĘ DAŁO.OSZUŚCI JEDNI, A ICH WYROBY...DALEKO IM DO SWOISKICH.TYLKO GŁOS MAJĄ DONOŚNY

Gość • Sobota [23.11.2013, 23:29:23] • [IP: 164.127.21.***]

co tam rynek...SPARTACZONE PLAC WOLNOŚCI !! jasny konglomerat zamiast TRWAŁEGO GRANITU/ wystarczyło podpatrzeć niż silić się na tandetę ! / łatwego w utrzymaniu wczystości ! BRAK WYOBRAŻNI I ESTETYKI...a teraz nawet IMPREGNACJA NIC NIE DA. ..eh urzędasy, urzędasy...ZERO POJĘCIA. .brrrrrr

Gość • Sobota [23.11.2013, 20:12:12] • [IP: 62.69.241.***]

nie rozumiem dlaczego nie ma dachu jak robic zakupy jak z nieba leje deszcz.

Gość • Sobota [23.11.2013, 20:00:08] • [IP: 95.129.228.**]

nie zadaszyli, żeby gazy dobrze odchodziły.

Gość • Sobota [23.11.2013, 18:43:17] • [IP: 80.163.2.***]

już jestem tylko brac aco z reszta jakie oplaty

Gość • Sobota [23.11.2013, 17:53:18] • [IP: 80.245.187.***]

donner wetter, byte byte, danke danke.

Gość • Sobota [23.11.2013, 17:32:17] • [IP: 92.42.116.***]

>" WYRZUCAJA NAS NA SIŁĘ NA NIEDOKOŃCZONY PLAC BUDOWY.TO JEST CHAMSTWO W WYKONANIU PANI PREZYDENT. " - ależ to jest dobre rozwiązanie dla mieszkańców. My jesteśmy zadowoleni, że zniknie następne wstrętne i brudne miejsce. A nas jest więcej. Dodatkowo oskarżanie kogoś o" mafię" spotyka się w naszych oczach tylko z pogardą dla takich jak ty. I tyle.

Gość • Sobota [23.11.2013, 16:08:49] • [IP: 88.156.235.**]

w innych krajach rynek jest obwozny przyjezdzaja raz lub dwa razy w tygodniu i mozna kupic wszystko od gospodarzy, a nie z hurtowni z narzutem i klamstwem, ze to wlasny dobry produkt a u nas to takie male sklepy wyciagajace duze pieniadze i oszukujacy i tak biednych ludzi, a jesli chodzi o wyglad niby tego rynku beznadziejny.

Gość • Sobota [23.11.2013, 15:50:16] • [IP: 80.245.181.***]

Gość • Sobota [23.11.2013, 12:27:41] • [IP: 80.245.180.*] Jak już takie rzeczy nagłaśniasz to podaj może który stragan bo inaczej take info to o kant tyłka rozbić.

Gość • Sobota [23.11.2013, 15:40:05] • [IP: 62.69.231.***]

Przypomina mi to stajnie w której żołnierze trzymali swoje konie, przed wojną na Placu Adama Mickiewicza w miejscu, gdzie teraz jest sala gimnastyczna MDK. [photos.nasza-klasa.pl/5624816/3348/main/a01c3d5899.
jpeg] P.S. Gdzieś miałem zdjęcie z koniami, ale nie mogę znaleźć :(

Gość • Sobota [23.11.2013, 12:27:41] • [IP: 80.245.180.*]

Mieszkam niedaleko, bardzo ładna na razie dobrze wykonana robota i dobrze że ten bangladesz z Grunwaldzliej zniknie, tam każda łatana buda inna.Uwaga jeden ze straganów warzywniczych, który oferuje niby świeże wrzywka kupuje je w Lidlu.Ludzie nie bądzcie naiwni.

Gość • Sobota [23.11.2013, 11:16:13] • [IP: 31.61.228.***]

Gość  Sobota [23.11.2013, 10:58:32]  [IP: 92.42.113.**] Ty marudo a co byś chciał żeby tam było sala bursztynowa, założę się że pierwszy tam będziesz na otwarciu.Kolejny cymbał któremu się wszystko dla zasady nie podoba,

Gość • Sobota [23.11.2013, 10:58:32] • [IP: 92.42.113.**]

Wygląda to jak boksy na konie.Ja tam raczej nie zajrzę.

errata • Sobota [23.11.2013, 09:09:59] • [IP: 37.8.215.***]

umywali miało być umywalki

Gość • Sobota [23.11.2013, 09:08:01] • [IP: 188.33.16.**]

1500ZŁ ZA PODWÓJNY 24M MIESIĘCZNIE IDUŻO ZAKAZÓW I NAKAZÓW

• Sobota [23.11.2013, 09:05:37] • [IP: 188.33.16.**]

WYRZUCAJA NAS NA SIŁĘ NA NIEDOKOŃCZONY PLAC BUDOWY.TO JEST CHAMSTWO W WYKONANIU PANI PREZYDENT. ICAŁEJ TEJ MAFI. BARDZO MOCNO COŚ ICH GONI MOŻE MEDJA TO ROZWIĄŻĄ I UPUBLICZNIĄ. BO WSZYSTKO ROZBIJA SIĘ O PLC PO STARYM TARGOWISKU TAM ICH Z KOLEJI GONIA NOWI WŁAŚCICIELE

Gość • Sobota [23.11.2013, 09:02:44] • [IP: 93.94.184.**]

wszystko fajnie ale handlowcy z poza miasta powinni mieć firmę swoją zarejstrowaną u nas w mieście ażeby podatki płacić tu a nie gdzie indziej i tak też powinno być z ryniażami z Niemieckiego rynku a oni zarabiają tu duże pieniądze i odprowadzają podatek nie wiadomo gdzie. .. pobudka włodarze tego miasta

Gość • Sobota [23.11.2013, 08:44:39] • [IP: 37.8.215.***]

A jak z sanitariatami /WC/, czy są umywali tzn kanalizacja ?

Gość • Sobota [23.11.2013, 07:43:04] • [IP: 37.8.215.***]

Spieprzona elektryka w tych" boksach" - jedno gniazdko elektryczne na szafę chłodniczą i lodówki do mięsa. Jak można zrobić taki dziwoląg bez sensu ?

Gość • Sobota [23.11.2013, 07:41:51] • [IP: 80.245.187.***]

Zadaszenie przejść handlowcy zrobią sobie sami ze starych plandek, brezentów i foli po workach na śmieci.Dziadostwo z jednego miejsca przejdzie na drugie.

Gość • Sobota [23.11.2013, 00:24:38] • [IP: 80.245.181.***]

nie mogli wstawić szyb? tylko na otwartym? jak już spierdzielili to chociaż te szyby od zimna by chroniły handlowców...niech sami urzędasy przyjmują pod chmurką a nie w ciepłym budynku.

rastaGość • Piątek [22.11.2013, 23:33:36] • [IP: 92.42.115.***]

ładnie to będzie wyglądać :) w końcu poukładane bo tam to był prawdziwy ryneczek ale teraz czysto :)

Gość • Piątek [22.11.2013, 23:25:54] • [IP: 92.42.116.**]

Czy te kostki brukowe są powtórnie układane?

Oglądasz 1-25 z 51
■ Poszukuje bialo-czarnego kota, ktory wysiadl z auta w Przytorze w okolicach Zalewowej 43 w dniu 20.11.17. Jesli bedzie u kogos na parapecie lub u kogos sie zadomowi - prosze o kontakt. Bedzie szukal schronienia oraz pozywienia. 537820602 ■
■ Czarno-biały kot czmychnął właścicielowi z auta - może ktoś go widział? 20 listopada w Przytorze na ulicy Zalewowej 43 uciekł z samochodu czarno - biały kot. Jego właściciel nie dysponuje zdjęciem, ale być może kot pojawi się u kogoś na posesji lub wskoczy na parapet szukając schronienia lub pożywienia. Jeżeli ktoś może pomóc w odnalezieniu, proszony jest o kontakt z numerem 537820602 ■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■