POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [22.11.2013, 16:17:11] • Świnoujście

O miejsce na rynku mogą walczyć handlowcy spoza Świnoujścia

O miejsce na rynku mogą walczyć handlowcy spoza Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Około 30 stoisk na nowym miejskim targowisku przy ulicy Kołłątaja zostanie wydzierżawionych w drodze przetargu nieograniczonego. W najbliższych dniach Urząd Miasta poda cenę wywoławczą za 1 metr kwadratowy.

Umowy dzierżawy bez przystąpienia do przetargu podpisać mogli tylko handlowcy, którzy przenosili się na Kołłątaja z rynku przy ulicy Grunwaldzkiej. Dzierżawić będą stoisko przez 7 lat. Uchwałę w tej sprawie podjęli w lipcu radni. O takie rozwiązanie wnioskował prezydent. W najbliższych dniach miasto podpisze umowy z 43 takimi osobami.

Około 30 pozostałych stoisk zostanie natomiast wydzierżawionych w drodze przetargu nieograniczonego. O miejsce na targowisku mogą się ubiegać także handlowcy spoza Świnoujścia. Chętnych nie brakuje.

- Wykaz takich stoisk jest upubliczniony na oficjalnej stronie internetowej miasta www.swinoujscie.pl jako wykaz nieruchomości nr 255 przeznaczonej do wydzierżawienia w drodze przetargu oraz na tablicy w Wydziale Ewidencji i Obrotu Nieruchomościami Urzędu Miasta Świnoujście - informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta. - W najbliższych dniach ogłoszenia o przetargu wraz z ceną wywoławczą za 1 metr kwadratowy ukażą się również w mediach i na oficjalnej stronie miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 51

Gość • Niedziela [24.11.2013, 19:04:11] • [IP: 83.25.116.**]

skoro na Betonplatz 1 m2 dzierżawy kosztuje 1, 00 zł !! to tu na zadupiu pewnie nie więcej niż 0, 30 - 0, 40 gr za 1 m2. To chyba władze miasta przewidziały. Dzięki im za dbanie o mieszkańców miasta, dla których jest to jedyne miejsce dla zarobienia na życie rodzin. Jak tak, to macie nasze głosy zapewnione !!1

Gość • Niedziela [24.11.2013, 10:36:28] • [IP: 80.245.181.***]

Przede wszystkim rynek jeszcze nie skończony dyżurni malkontenci.Znowu pierdaczycie trzy po trzy bez sensu.

Gość • Niedziela [24.11.2013, 07:39:09] • [IP: 37.7.126.***]

CIEKAWE JAK CI PANOWIE ZE STOISKA MIĘSNEGO SIĘ ODNAJDĄ.DO TEJ PORY U NICH NA STOISKU NIE BYLO CEN, A KANTOWALI KLIENTÓW JAK SIĘ DAŁO.OSZUŚCI JEDNI, A ICH WYROBY...DALEKO IM DO SWOISKICH.TYLKO GŁOS MAJĄ DONOŚNY

Gość • Sobota [23.11.2013, 23:29:23] • [IP: 164.127.21.***]

co tam rynek...SPARTACZONE PLAC WOLNOŚCI !! jasny konglomerat zamiast TRWAŁEGO GRANITU/ wystarczyło podpatrzeć niż silić się na tandetę ! / łatwego w utrzymaniu wczystości ! BRAK WYOBRAŻNI I ESTETYKI...a teraz nawet IMPREGNACJA NIC NIE DA. ..eh urzędasy, urzędasy...ZERO POJĘCIA. .brrrrrr

Gość • Sobota [23.11.2013, 20:12:12] • [IP: 62.69.241.***]

nie rozumiem dlaczego nie ma dachu jak robic zakupy jak z nieba leje deszcz.

Gość • Sobota [23.11.2013, 20:00:08] • [IP: 95.129.228.**]

nie zadaszyli, żeby gazy dobrze odchodziły.

Gość • Sobota [23.11.2013, 18:43:17] • [IP: 80.163.2.***]

już jestem tylko brac aco z reszta jakie oplaty

Gość • Sobota [23.11.2013, 17:53:18] • [IP: 80.245.187.***]

donner wetter, byte byte, danke danke.

Gość • Sobota [23.11.2013, 17:32:17] • [IP: 92.42.116.***]

>" WYRZUCAJA NAS NA SIŁĘ NA NIEDOKOŃCZONY PLAC BUDOWY.TO JEST CHAMSTWO W WYKONANIU PANI PREZYDENT. " - ależ to jest dobre rozwiązanie dla mieszkańców. My jesteśmy zadowoleni, że zniknie następne wstrętne i brudne miejsce. A nas jest więcej. Dodatkowo oskarżanie kogoś o" mafię" spotyka się w naszych oczach tylko z pogardą dla takich jak ty. I tyle.

Gość • Sobota [23.11.2013, 16:08:49] • [IP: 88.156.235.**]

w innych krajach rynek jest obwozny przyjezdzaja raz lub dwa razy w tygodniu i mozna kupic wszystko od gospodarzy, a nie z hurtowni z narzutem i klamstwem, ze to wlasny dobry produkt a u nas to takie male sklepy wyciagajace duze pieniadze i oszukujacy i tak biednych ludzi, a jesli chodzi o wyglad niby tego rynku beznadziejny.

Gość • Sobota [23.11.2013, 15:50:16] • [IP: 80.245.181.***]

Gość • Sobota [23.11.2013, 12:27:41] • [IP: 80.245.180.*] Jak już takie rzeczy nagłaśniasz to podaj może który stragan bo inaczej take info to o kant tyłka rozbić.

Gość • Sobota [23.11.2013, 15:40:05] • [IP: 62.69.231.***]

Przypomina mi to stajnie w której żołnierze trzymali swoje konie, przed wojną na Placu Adama Mickiewicza w miejscu, gdzie teraz jest sala gimnastyczna MDK. [photos.nasza-klasa.pl/5624816/3348/main/a01c3d5899.
jpeg] P.S. Gdzieś miałem zdjęcie z koniami, ale nie mogę znaleźć :(

Gość • Sobota [23.11.2013, 12:27:41] • [IP: 80.245.180.*]

Mieszkam niedaleko, bardzo ładna na razie dobrze wykonana robota i dobrze że ten bangladesz z Grunwaldzliej zniknie, tam każda łatana buda inna.Uwaga jeden ze straganów warzywniczych, który oferuje niby świeże wrzywka kupuje je w Lidlu.Ludzie nie bądzcie naiwni.

Gość • Sobota [23.11.2013, 11:16:13] • [IP: 31.61.228.***]

Gość  Sobota [23.11.2013, 10:58:32]  [IP: 92.42.113.**] Ty marudo a co byś chciał żeby tam było sala bursztynowa, założę się że pierwszy tam będziesz na otwarciu.Kolejny cymbał któremu się wszystko dla zasady nie podoba,

Gość • Sobota [23.11.2013, 10:58:32] • [IP: 92.42.113.**]

Wygląda to jak boksy na konie.Ja tam raczej nie zajrzę.

errata • Sobota [23.11.2013, 09:09:59] • [IP: 37.8.215.***]

umywali miało być umywalki

Gość • Sobota [23.11.2013, 09:08:01] • [IP: 188.33.16.**]

1500ZŁ ZA PODWÓJNY 24M MIESIĘCZNIE IDUŻO ZAKAZÓW I NAKAZÓW

• Sobota [23.11.2013, 09:05:37] • [IP: 188.33.16.**]

WYRZUCAJA NAS NA SIŁĘ NA NIEDOKOŃCZONY PLAC BUDOWY.TO JEST CHAMSTWO W WYKONANIU PANI PREZYDENT. ICAŁEJ TEJ MAFI. BARDZO MOCNO COŚ ICH GONI MOŻE MEDJA TO ROZWIĄŻĄ I UPUBLICZNIĄ. BO WSZYSTKO ROZBIJA SIĘ O PLC PO STARYM TARGOWISKU TAM ICH Z KOLEJI GONIA NOWI WŁAŚCICIELE

Gość • Sobota [23.11.2013, 09:02:44] • [IP: 93.94.184.**]

wszystko fajnie ale handlowcy z poza miasta powinni mieć firmę swoją zarejstrowaną u nas w mieście ażeby podatki płacić tu a nie gdzie indziej i tak też powinno być z ryniażami z Niemieckiego rynku a oni zarabiają tu duże pieniądze i odprowadzają podatek nie wiadomo gdzie. .. pobudka włodarze tego miasta

Gość • Sobota [23.11.2013, 08:44:39] • [IP: 37.8.215.***]

A jak z sanitariatami /WC/, czy są umywali tzn kanalizacja ?

Gość • Sobota [23.11.2013, 07:43:04] • [IP: 37.8.215.***]

Spieprzona elektryka w tych" boksach" - jedno gniazdko elektryczne na szafę chłodniczą i lodówki do mięsa. Jak można zrobić taki dziwoląg bez sensu ?

Gość • Sobota [23.11.2013, 07:41:51] • [IP: 80.245.187.***]

Zadaszenie przejść handlowcy zrobią sobie sami ze starych plandek, brezentów i foli po workach na śmieci.Dziadostwo z jednego miejsca przejdzie na drugie.

Gość • Sobota [23.11.2013, 00:24:38] • [IP: 80.245.181.***]

nie mogli wstawić szyb? tylko na otwartym? jak już spierdzielili to chociaż te szyby od zimna by chroniły handlowców...niech sami urzędasy przyjmują pod chmurką a nie w ciepłym budynku.

rastaGość • Piątek [22.11.2013, 23:33:36] • [IP: 92.42.115.***]

ładnie to będzie wyglądać :) w końcu poukładane bo tam to był prawdziwy ryneczek ale teraz czysto :)

Gość • Piątek [22.11.2013, 23:25:54] • [IP: 92.42.116.**]

Czy te kostki brukowe są powtórnie układane?

Oglądasz 1-25 z 51
■ Marzyłeś o tym aby spacerować z Ryszardem Petru? Teraz to możliwe, lider Nowoczesnej zaprasza na spacer po plaży i briefing! ■ Na Warszowie przewróciła się ciężarówka! Zobacz film z miejsca wypadku! Do groźnego wypadku doszło na Warszowie. Na skrzyżowaniu ulicy Wolińskiej z Ludzi Morza przewróciła się ciężarówka z wysięgnikiem. Na miejsce wezwano straż pożarną oraz policję. W działaniach biorą udział dwa zastępy strażaków. Aktualnie trwa akcja wypompowywania paliwa z pojazdu ■ Strażacy zabezpieczyli ponad 200 metrowy rozlew olejowy przy Krzywoustego! Przed godziną 19.00, na ulicy Krzywoustego powstał prawdopodobnie w wyniku uszkodzenia miski olejowej, rozlew oleju o długości ponad 200 metrów! Kierowca zorientował się o tym że gubi olej, dopiero na wysokości komendy policji. Usunięciem rozlewu zajęła się firma Remondis. ■ Czytelnik: Kołobrzeg najlepszy. I co Wy na to? Po raz dwunasty dziennik „Rzeczpospolita” opublikował ranking samorządów. Po raz drugi z rzędu Kołobrzeg został uznany za najlepszy samorząd w Polsce w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich. ■ Ruchem kierowali policjanci Zgubiono czarny plecak firmy Nike (w dość kiepskim stanie), jego zawartość to czarna bluza, laptop Lenovo, dokumenty i parę drobiazgów; znalazcę proszę o kontakt 570 977 111 - przewidziane znaleźne ■ Nasze miasto to nie plaża - postanowili przypomnieć turystom mieszkańcy Sopotu. Chcą, by goście chodzili po mieście ubrani. W ramach akcji „Stop golasom” na ulicach i w różnych lokalach pojawią się stosowne plakaty i wlepki. Czy podobnej kampanii należy się spodziewać w Świnoujściu? ■ 14 firm jest chętnych aby wybudować tunel w Świnoujściu! Znamy szczegóły! Złożono 14 wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Obecnie rozpocznie się sprawdzanie złożonych wniosków, weryfikacji będzie podlegało przede wszystkim doświadczenie firm w realizacji inwestycji tunelowych, przedstawiony przez wykonawców personel i zdolność do realizacji kontraktu. Następnie zostanie ogłoszona lista podmiotów spełniających warunki uczestnictwa w postępowaniu (maksymalnie 10), do których zostaną wysłane zaproszenia do składania ofert cenowych. ■ Przeżyli ze sobą ponad 50 lat małżeństwa! 6 par świętowało we wtorek jubileusz ponad 50 lat małżeństwa! Z tej okazji zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ■ Mieszkaniec: Z wydm zrobili sobie parking. Gdzie jest straż miejska? Na promenadzie kierowcy parkują gdzie chcą. Na problem zwrócił uwagę jeden z mieszkańców. - Przy wejściu na plażę na przedłużeniu ulicy Nowowiejskiego na tzw. Bermudach jeden wielki parking. Samochody stoją jeden za drugim. Większość osobówek jest na świnoujskich rejestracjach. Jak widać pracownicy pobliskich punktów gastronomicznych nie mają gdzie parkować, dlatego na wydmach zrobili sobie swój własny parking- piszą do nas Czytelnicy. ■ Nocny pożar na Orkana. Ofiarą podpalacza padła altana śmietnikowa. Nocny pożar na Orkana. Ofiarą podpalacza padła altana śmietnikowa. W środku nocy przy ulicy Orkana wybuchł pożar. Paliła się altana śmietnikowa. W momencie przyjazdu strażaków na miejsce altana była już całkowicie zajęta ogniem. Do akcji gaśniczej ruszyły dwa zastępy. Przez chwilę było naprawdę groźnie, pożar wymknął się spod kontroli a ogień zaczął zajmować zaparkowany w pobliżu altany samochód osobowy. W peugeocie nadpaliły się elementy plastikowe. Strażacy ugasili pożar i rozebrali altanę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Najprawdopodobniej doszło do podpalenia ■ Skradziono rzadki telefon Samsung Galaxy K-Zoom! Właściciel prosi o pomoc w odnalezieniu. W nocy z 16 na 17 lipca w jednym z lokali rozrywkowych w Świnoujściu, nasz Czytelnik stracił telefon Samsung Galaxy K-Zoom koloru białego. Jak informuje właściciel telefonu, sprawa została zgłoszona na policję, a urządzenie w najbliższych dniach zostanie całkowicie zablokowane i bezużyteczne.■ Jesteś przedsiębiorcą? Otwórz halę produkcyjną na terenie Zakładu Karnego w Buniewicach! Ta wyjątkowo atrakcyjna oferta skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców, którzy są zainteresowani otwarciem produkcji na terenie Zakładu Karnego w Buniewicach. Przedsiębiorcy nie muszą się martwić o koszty. Głównym założeniem programu jest aktywizacja osadzonych, przedsiębiorcy będą zwolnieni z kosztów związanych z zatrudnieniem w postaci 40 % zwrotu wysokości wynagrodzeń wypłaconych zatrudnionym skazanym oraz dotacji i pożyczek na tworzenie nowych miejsc prac ■ 32-latek z blisko 3 promilami kierował fordem! Potencjalnego zabójcę zatrzymał inny kierowca! Mieszkaniec Świnoujścia zareagował natychmiast, gdy zorientował się, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest nietrzeźwy. Kiedy kierowca cofając fordem uderzył w inny pojazd, po czym otwierając drzwi "wypadł" z pojazdu i podjął ucieczkę, upadając na trawnik, świadek wyjął ze stacyjki kluczyki i powiadomił Policję. 32-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu oraz nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania. Grożą mu surowe konsekwencje karne i finansowe. ■