Sonda
Czy na Warszowie powinien powstać komisariat?
- tak, to jedyne sensowne rozwiązanie, by mieszkańcy czuli się bezpiecznie
- tak, ale jeśli to niemożliwe, to konieczne są częstsze patrole policji
- nie, jest bezpiecznie
- trudno powiedzieć
POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [22.11.2013, 16:17:11] • Świnoujście

O miejsce na rynku mogą walczyć handlowcy spoza Świnoujścia

O miejsce na rynku mogą walczyć handlowcy spoza Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Około 30 stoisk na nowym miejskim targowisku przy ulicy Kołłątaja zostanie wydzierżawionych w drodze przetargu nieograniczonego. W najbliższych dniach Urząd Miasta poda cenę wywoławczą za 1 metr kwadratowy.

Umowy dzierżawy bez przystąpienia do przetargu podpisać mogli tylko handlowcy, którzy przenosili się na Kołłątaja z rynku przy ulicy Grunwaldzkiej. Dzierżawić będą stoisko przez 7 lat. Uchwałę w tej sprawie podjęli w lipcu radni. O takie rozwiązanie wnioskował prezydent. W najbliższych dniach miasto podpisze umowy z 43 takimi osobami.

Około 30 pozostałych stoisk zostanie natomiast wydzierżawionych w drodze przetargu nieograniczonego. O miejsce na targowisku mogą się ubiegać także handlowcy spoza Świnoujścia. Chętnych nie brakuje.

- Wykaz takich stoisk jest upubliczniony na oficjalnej stronie internetowej miasta www.swinoujscie.pl jako wykaz nieruchomości nr 255 przeznaczonej do wydzierżawienia w drodze przetargu oraz na tablicy w Wydziale Ewidencji i Obrotu Nieruchomościami Urzędu Miasta Świnoujście - informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta. - W najbliższych dniach ogłoszenia o przetargu wraz z ceną wywoławczą za 1 metr kwadratowy ukażą się również w mediach i na oficjalnej stronie miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 51

Gość • Niedziela [24.11.2013, 19:04:11] • [IP: 83.25.116.**]

skoro na Betonplatz 1 m2 dzierżawy kosztuje 1, 00 zł !! to tu na zadupiu pewnie nie więcej niż 0, 30 - 0, 40 gr za 1 m2. To chyba władze miasta przewidziały. Dzięki im za dbanie o mieszkańców miasta, dla których jest to jedyne miejsce dla zarobienia na życie rodzin. Jak tak, to macie nasze głosy zapewnione !!1

Gość • Niedziela [24.11.2013, 10:36:28] • [IP: 80.245.181.***]

Przede wszystkim rynek jeszcze nie skończony dyżurni malkontenci.Znowu pierdaczycie trzy po trzy bez sensu.

Gość • Niedziela [24.11.2013, 07:39:09] • [IP: 37.7.126.***]

CIEKAWE JAK CI PANOWIE ZE STOISKA MIĘSNEGO SIĘ ODNAJDĄ.DO TEJ PORY U NICH NA STOISKU NIE BYLO CEN, A KANTOWALI KLIENTÓW JAK SIĘ DAŁO.OSZUŚCI JEDNI, A ICH WYROBY...DALEKO IM DO SWOISKICH.TYLKO GŁOS MAJĄ DONOŚNY

Gość • Sobota [23.11.2013, 23:29:23] • [IP: 164.127.21.***]

co tam rynek...SPARTACZONE PLAC WOLNOŚCI !! jasny konglomerat zamiast TRWAŁEGO GRANITU/ wystarczyło podpatrzeć niż silić się na tandetę ! / łatwego w utrzymaniu wczystości ! BRAK WYOBRAŻNI I ESTETYKI...a teraz nawet IMPREGNACJA NIC NIE DA. ..eh urzędasy, urzędasy...ZERO POJĘCIA. .brrrrrr

Gość • Sobota [23.11.2013, 20:12:12] • [IP: 62.69.241.***]

nie rozumiem dlaczego nie ma dachu jak robic zakupy jak z nieba leje deszcz.

Gość • Sobota [23.11.2013, 20:00:08] • [IP: 95.129.228.**]

nie zadaszyli, żeby gazy dobrze odchodziły.

Gość • Sobota [23.11.2013, 18:43:17] • [IP: 80.163.2.***]

już jestem tylko brac aco z reszta jakie oplaty

Gość • Sobota [23.11.2013, 17:53:18] • [IP: 80.245.187.***]

donner wetter, byte byte, danke danke.

Gość • Sobota [23.11.2013, 17:32:17] • [IP: 92.42.116.***]

>" WYRZUCAJA NAS NA SIŁĘ NA NIEDOKOŃCZONY PLAC BUDOWY.TO JEST CHAMSTWO W WYKONANIU PANI PREZYDENT. " - ależ to jest dobre rozwiązanie dla mieszkańców. My jesteśmy zadowoleni, że zniknie następne wstrętne i brudne miejsce. A nas jest więcej. Dodatkowo oskarżanie kogoś o" mafię" spotyka się w naszych oczach tylko z pogardą dla takich jak ty. I tyle.

Gość • Sobota [23.11.2013, 16:08:49] • [IP: 88.156.235.**]

w innych krajach rynek jest obwozny przyjezdzaja raz lub dwa razy w tygodniu i mozna kupic wszystko od gospodarzy, a nie z hurtowni z narzutem i klamstwem, ze to wlasny dobry produkt a u nas to takie male sklepy wyciagajace duze pieniadze i oszukujacy i tak biednych ludzi, a jesli chodzi o wyglad niby tego rynku beznadziejny.

Gość • Sobota [23.11.2013, 15:50:16] • [IP: 80.245.181.***]

Gość • Sobota [23.11.2013, 12:27:41] • [IP: 80.245.180.*] Jak już takie rzeczy nagłaśniasz to podaj może który stragan bo inaczej take info to o kant tyłka rozbić.

Gość • Sobota [23.11.2013, 15:40:05] • [IP: 62.69.231.***]

Przypomina mi to stajnie w której żołnierze trzymali swoje konie, przed wojną na Placu Adama Mickiewicza w miejscu, gdzie teraz jest sala gimnastyczna MDK. [photos.nasza-klasa.pl/5624816/3348/main/a01c3d5899.
jpeg] P.S. Gdzieś miałem zdjęcie z koniami, ale nie mogę znaleźć :(

Gość • Sobota [23.11.2013, 12:27:41] • [IP: 80.245.180.*]

Mieszkam niedaleko, bardzo ładna na razie dobrze wykonana robota i dobrze że ten bangladesz z Grunwaldzliej zniknie, tam każda łatana buda inna.Uwaga jeden ze straganów warzywniczych, który oferuje niby świeże wrzywka kupuje je w Lidlu.Ludzie nie bądzcie naiwni.

Gość • Sobota [23.11.2013, 11:16:13] • [IP: 31.61.228.***]

Gość  Sobota [23.11.2013, 10:58:32]  [IP: 92.42.113.**] Ty marudo a co byś chciał żeby tam było sala bursztynowa, założę się że pierwszy tam będziesz na otwarciu.Kolejny cymbał któremu się wszystko dla zasady nie podoba,

Gość • Sobota [23.11.2013, 10:58:32] • [IP: 92.42.113.**]

Wygląda to jak boksy na konie.Ja tam raczej nie zajrzę.

errata • Sobota [23.11.2013, 09:09:59] • [IP: 37.8.215.***]

umywali miało być umywalki

Gość • Sobota [23.11.2013, 09:08:01] • [IP: 188.33.16.**]

1500ZŁ ZA PODWÓJNY 24M MIESIĘCZNIE IDUŻO ZAKAZÓW I NAKAZÓW

• Sobota [23.11.2013, 09:05:37] • [IP: 188.33.16.**]

WYRZUCAJA NAS NA SIŁĘ NA NIEDOKOŃCZONY PLAC BUDOWY.TO JEST CHAMSTWO W WYKONANIU PANI PREZYDENT. ICAŁEJ TEJ MAFI. BARDZO MOCNO COŚ ICH GONI MOŻE MEDJA TO ROZWIĄŻĄ I UPUBLICZNIĄ. BO WSZYSTKO ROZBIJA SIĘ O PLC PO STARYM TARGOWISKU TAM ICH Z KOLEJI GONIA NOWI WŁAŚCICIELE

Gość • Sobota [23.11.2013, 09:02:44] • [IP: 93.94.184.**]

wszystko fajnie ale handlowcy z poza miasta powinni mieć firmę swoją zarejstrowaną u nas w mieście ażeby podatki płacić tu a nie gdzie indziej i tak też powinno być z ryniażami z Niemieckiego rynku a oni zarabiają tu duże pieniądze i odprowadzają podatek nie wiadomo gdzie. .. pobudka włodarze tego miasta

Gość • Sobota [23.11.2013, 08:44:39] • [IP: 37.8.215.***]

A jak z sanitariatami /WC/, czy są umywali tzn kanalizacja ?

Gość • Sobota [23.11.2013, 07:43:04] • [IP: 37.8.215.***]

Spieprzona elektryka w tych" boksach" - jedno gniazdko elektryczne na szafę chłodniczą i lodówki do mięsa. Jak można zrobić taki dziwoląg bez sensu ?

Gość • Sobota [23.11.2013, 07:41:51] • [IP: 80.245.187.***]

Zadaszenie przejść handlowcy zrobią sobie sami ze starych plandek, brezentów i foli po workach na śmieci.Dziadostwo z jednego miejsca przejdzie na drugie.

Gość • Sobota [23.11.2013, 00:24:38] • [IP: 80.245.181.***]

nie mogli wstawić szyb? tylko na otwartym? jak już spierdzielili to chociaż te szyby od zimna by chroniły handlowców...niech sami urzędasy przyjmują pod chmurką a nie w ciepłym budynku.

rastaGość • Piątek [22.11.2013, 23:33:36] • [IP: 92.42.115.***]

ładnie to będzie wyglądać :) w końcu poukładane bo tam to był prawdziwy ryneczek ale teraz czysto :)

Gość • Piątek [22.11.2013, 23:25:54] • [IP: 92.42.116.**]

Czy te kostki brukowe są powtórnie układane?

Oglądasz 1-25 z 51
■ Uwaga! Zmiany w organizacji ruchu. W dniach od 5 maja 2016 od godz. 8.00 do 12 maja 2016 roku,w związku z budową sieci ciepłowniczej, wyłączona z ruchu zostanie ulica Wybrzeże Władysława IV, na odcinku od ul. Rybaki do ul. Marynarzy. Odwrócony zostaje kierunek jazdy na ul. Rybaki, na odcinku od ul. Wybrzeże Władysława IV do ul. Grunwaldzkiej. Objazd odcinka nastąpi ulicami Wybrzeże Władysław IV, Rybaki ■
■ Zmiany w Prokuraturze Rejonowej w Świnoujściu. Dotychczasowego prokuratora rejonowego Włodzimierza Cetnera zastąpiła Sylwia Purcha. Jest też nowy zastępca ■ Czytelnik: Drzewo blokuje samochód dostawczy, a on za to blokuje ulicę… Jeden z naszych Czytelników zauważył dosyć ciekawą zależność, która powtarza się co jakiś czas przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Sprawa dotyczy samochodu dostawczego, który nie może wjechać do zatoczki, ponieważ wjazd blokuje drzewo rosnące tuż przy niej. Kierowca samochodu dostawczego zmuszony jest zatrzymać się na pasie do jazdy na wprost oraz do skrętu w prawo, utrudniając tym samym innym kierowcom ruch.. ■ Czytelnik: Ten przejazd kolejowy to koszmar kierowców! Uwaga kierowcy! Przed przejazdem kolejowym w Przytorze możecie wpaść w dziurę! - Za każdym razem gdy tamtędy przejeżdżam widzę to samo. Samochody omijają dziury bokiem. Kiedy koszmar kierowców w końcu się skończy? - pyta Czytelnik. Na temat dziurawego przejazdu piszemy nie po raz pierwszy. ■ Narodowy Dzień Zwycięstwa w Świnoujściu. W dniu 8 maja, w Świnoujściu, obchodzony będzie Narodowy Dzień Zwycięstwa, upamiętniający 71. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji o godzinie 11.30, w Kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla , odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta. O godzinie 12.30 pod pomnikiem Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej, z udziałem Kompani Honorowej oraz Orkiestry MW, odbędzie się Apel Pamięci oraz ceremonia składania wiązanek kwiatów przez przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych, organizacji kombatanckich, instytucji miejskich, partii politycznych, organizacji pozarządowych i młodzieży. ■ Trzeźwo patrzę –trzeźwo jadę. Rowerzyści z Łeby odwiedzą Świnoujście. Dziś w Świnoujściu odbędzie się przejazd rowerzystów biorących udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Gminę Miejską Łeba. Trasa rajdu wiedzie do niemieckiej miejscowości Hohnstorf. ■ Sobotni wieczór z filmem „Performer” w galerii ms44. Sobotni pokaz filmu fabularnego „Performer” opowiadającego o współczesnej sztuce i spotkanie z jego bohaterem Oskarem Dawickim, znanym artystą multimedialnym, zapoczątkują warsztaty sztuk wizualnych w Galerii Sztuki Współczesnej ms44. W sobotę o godzinie 19.00 zapraszamy do galerii na projekcję filmu i otwartą dyskusję z jednym z bardziej znanych i ciekawych artystów współczesnej sztuki polskiej. Pokaz filmu i spotkanie są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy. ■ Bohaterowie obchodzą swoje święto! Strażacy, dziękujemy Wam że jesteście! ■ Poszukujemy fretki Grażyny, która znów dała nogę! Właścicielka: Grażynko, wracaj do domku... ■ Olbrzymi pożar przy granicy Świnoujście-Ahlbeck! Ogień zauważyli wracający z Niemiec Ślązacy! Zobacz film! ■ Rowerzyści pokazali, że oni także liczą się na drodze! Masa krytyczna znów w szczytnym celu ogarnęła miasto! ■ Szóstoklasisto Gimnazjum Publiczne numer 1 czeka właśnie na Ciebie! Zobacz film! Najbliższy miesiąc jest dla uczniów klas szóstych czasem wyboru kolejnej szkoły w cyklu kształcenia. Gimnazjum Publiczne numer 1 im. Olimpijczyków Polskich to szkoła wyjątkowa. To tam uczniowie mają szanse rozwijać swoje pasje. Zobacz film, dzięki któremu dowiesz się dlaczego warto uczyć się w GP 1 ■ Świnoujście na początku maja zostanie bez prądu! Zobacz, czy zabraknie go także u Ciebie! Już od 4 maja, mieszkańcy Świnoujścia muszą liczyć się z krótkimi przerwami w dostawie prądu. Z informacji jakie uzyskaliśmy od Enei, braki w dostawie energii elektrycznej dotkną aż kilkanaście ulic w Świnoujściu. Przerwy mają potrwać do 6 maja. Zobacz, czy Ty także zostaniesz bez prądu ■ W PRL-u kobiety pracowały ciężko. Dalszy ciąg wspomnień Andrzeja Ryfczyńskiego. Większość tych Pań miało rodziny. Po pracy wracały do domowego kieratu i musiały zająć się dziećmi, często też własnym mężem. Oprać, posprzątać, zrobić jedzenie i pozmywać naczynia, by rano o godzinie szóstej wstać do pracy. Dopiero w 1959 roku pojawiły się autobusy- wspomina Świnoujście sprzed lat znany świnoujski fotograf Andrzej Ryfczyński ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa pt.: ”Prace na papierze”, której autorem jest Pan January Korff. Zapraszamy w piątek, 6 maja 2016 r. o godz. 17:00 do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■