POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.01.2012, 09:05:37] • Świnoujście

Zostało kilka godzin. Licytuj urząd prezydenta

Zostało kilka godzin. Licytuj urząd prezydenta

W 2010 roku licytacje wygrał Michał Sutyła- ówczesny przewodniczący rady miasta Międzyzdroje.(fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum )

W czwartkowy poranek za jednodniowy przywilej rządzenia naszym miastem (Honorowy Urząd Prezydenta Miasta Świnoujście) ktoś chce zapłacić 999 złotych. Taka jest najwyższa oferta WOŚP-owej aukcji na allegro. Na razie, bo zostało jeszcze kilka godzin i mamy nadzieję, że kwota zostanie przebita!

Już po raz czwarty prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wystawił certyfikat na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Zwycięzca może sam poczuć, jak to jest być prezydentem miasta – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Zobaczyć, jak pracuje urząd, jakimi sprawami na co dzień zajmuje się prezydent, a nawet jak wygląda codzienna poranna odprawa. Najważniejsze jednak, że nie robi tego tylko dla siebie. Przede wszystkim pomaga innym, wspierając Orkiestrę i chore dzieci.

Dotąd najwyższą cenę zajęcie na jeden dzień fotela prezydent osiągnęło w ubiegłym roku. Licytację wygrał wtedy mieszkaniec Szczecina Leszek Szaciłło. Za certyfikat zapłacił 1358 złotych.

- To było niesamowite przeżycie – wspomina pan Leszek. – Dzień był pełen rażeń, których nie zapomnę do końca życia. Na koniec dnia w miejscowej restauracji „Jazz Klub Centrala” wziąłem jeszcze udział w Dniach Irlandzkich w Świnoujściu. To był bardzo miły akcent, kończący całą moje bycie prezydentem miasta. Tego dnia przekonałem się również, że bycie prezydentem to nie tylko zaproszenia na różne imprezy i tak naprawdę wcale nie jest takie łatwe, jakby się mogło niektórym wydawać.

W 2010 roku licytacje wygrał Michał Sutyła- ówczesny przewodniczący rady miasta Międzyzdroje, któremu urząd tak się spodobał, że wystartował w wyborach samorządowych w Świnoujściu, a w 2009 roku mieszkający w Anglii Marcin Boch.

- Dla zwycięzcy tegorocznej licytacji przygotowano również szereg niespodzianek. Zapraszamy do licytacji! – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta.


Zaktualizowano: Czwartek [12.01.2012, 20:03:18]

komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Niedziela [21.06.2015, 11:30:07] • [IP: 94.254.129.***]

no tak troche za pozno

Gość • Piątek [09.01.2015, 19:51:01] • [IP: 37.30.68.***]

złamanego grosza nie dam

Gość • Środa [07.01.2015, 10:17:01] • [IP: 62.69.231.***]

Jakie świeże komentarze fju-fju

Gość • Niedziela [13.01.2013, 09:36:45] • [IP: 31.63.199.***]

Jakie świeże komentarze fju-fju

Haseeb • Niedziela [29.04.2012, 23:26:43] • [IP: 83.133.110.**]

Gen-Ewa pisze:Podziwiam za odwage. Bohater nayzcsh czasow to rezyser, dziennikarz, pisarz ktory walczy ze smokiem o tysiacu glow (mafie, lobby, politycy na ich uslugach). To naprawde niebezpieczny zawod bo spoleczenstwo jest bierne i nie mozna liczyc na jego poparcie w razie zagrozenia.Robert Saviano ktory narazil sie mafii i otrzymal jej wyrok musi sie ukrywac i jest praktycznie wiezniem ale caly czas pracuje by opinia publiczna o nim nie zapomniala i bawala mu wsparcie, czyli ochrone ()- Inny problem o ktorym dramatycznie malo wiedza Polacy:Jesli pewne kraje Europy rezygnuja z energii nuklearnej, licza ze moga ja KUPIC u sasiadow. Szwajcaria np u Francuzow. Ale i innne kraje Europy bardzo zacieraja rece na nasze przyszle dostawy gazu lupkowego.Malo kto zna chyba w Polsce lub bierze na serio film Gasland ktory wplynal na przebudzenie ekologicznej opozycji i wstrzyma juz zaczete projekty i odwierty probne we Francji. Sarkozy nie bedzie narazal swojej popularnosci przed wyborami! Po co? Kiedy Polska bedzie exportowac tanio swoj gaz do krajow osciennyc. Zyski wzbogaca lobby miedzynarodowe ktore wykupia koncesje a Polsce zostana skazone ziemie, zatruty system wod pod- i naziemnych No i jakis ochlap zyskow.Myslimy ze bedziemy niezalezni od Rosji? Naiwnosc.Kto zabroni Rosji by Gazprom wykupil przez postawione firmy strategicznie decydujace partie odwiertow?Strakegia obecnego rzadu krory wie ze sie nie utrzyma nie polega na zabezpieczanu przyszlosci Polsce lecz szybkich zyskow sobie i swoim TERAZ!!Straty nie do naprawienia!Coz, to WY mieszkacie w tym kraju -walczcie!!

Rie • Niedziela [26.02.2012, 12:16:13] • [IP: 66.151.61.***]

Poczulem nrdiepaota potrzebe wyrazenia swojej radosci z orzeczenia TS w sprawie okregow jednomandatowych. Ciesze sie, ze istnieja taka incjatywa jak Obywatele Do Senatu. Nareszcie bede mial na kogo glosowac. Mam nadzieje, ze wszyscy kandydaci na senatorow z ramienia Ruchu zasiada w lawach senatu. Najwyzszy czas dac po nosie Tuskom, Kaczynskim, Napieralskim, Pawlakom itp.. Goraco popieram Wasza dzialalnosc i gwarantuje oddanie glosu na Waszego kandydata w Lodzi.

Jazuli • Sobota [25.02.2012, 17:40:20] • [IP: 109.230.216.**]

/ Opracuj ekanspsje, wybuduj palac i zal z kolonie na innej wyspie z marmurem. Opis jak zdobyc kolonie Google i haslo" ikariam kolonie".

Gość • Czwartek [12.01.2012, 18:41:32] • [IP: 79.191.13.**]

DO IP 92.42.119 Nie dyrektora szpitala zwolnić, tylko pozbyć się lekarzy, zarabiających miesięcznie 20 tysięcy złotych, a i tacy w naszym szpitalu są.

Gość • Czwartek [12.01.2012, 17:20:52] • [IP: 92.42.114.**]

1 775

Gość • Czwartek [12.01.2012, 17:06:01] • [IP: 88.156.233.***]

w tej chwili 1525 zl za certyfikat

Bździągwa • Czwartek [12.01.2012, 16:03:37] • [IP: 31.63.250.**]

„Klątwa rzucona przez tego kto ginie w gniewie, działa w miejscu w którym człowiek ten żył. Ci, których dosięgnie umierają, a wtedy klątwa rodzi się na nowo.”

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:47:58] • [IP: 217.97.193.**]

heheh co gorsze dżuma czy cholera, nie ma rożnicy, ja wolę czerwone wino!!

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:46:44] • [IP: 92.42.119.***]

dyrektora szpitala zwolnic prosze

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:06:54] • [IP: 178.238.251.***]

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:51] • [IP: 195.117.222.*] - Co jest gorsze: choroba Parkinsona czy Alzheimera? - Nie ma różnicy - wszystko jedno, czy się wyleje piwo czy zapomni, gdzie się postawiło... " Dobre!:)))

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:05:00] • [IP: 92.42.114.**]

Aukcja powinna dotyczyć całej kadencji.

Gość • Czwartek [12.01.2012, 14:31:43] • [IP: 83.21.149.***]

Michał, zostaw to następnym ;)

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:51:49] • [IP: 195.117.222.*]

- Co jest gorsze: choroba Parkinsona czy Alzheimera? - Nie ma różnicy - wszystko jedno, czy się wyleje piwo czy zapomni, gdzie się postawiło...

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:45:43] • [IP: 217.97.193.**]

srututu majtki z drutu a krasnoludki mieszkają pod dywanem, a po co mnie to, wolę choremu dziecku kupic leki!!

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:39:17] • [IP: 195.117.222.*]

Pelaśka z tym zaproszeniem na Sylwka to już po terminie

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:11:03] • [IP: 80.245.190.*]

Może ktoś z CBA reflektuje ??

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:58:36] • [IP: 217.97.193.***]

Pogratulować tempa - o wypadku na budowie w Świnoujściu szczecińskie media informowały ponad godzinę temu, a w Świnoujściu nie ma dziennikarzy??

Bździągwa • Czwartek [12.01.2012, 12:56:31] • [IP: 31.63.250.**]

Gdzie mieszkają łosie? Łosie mieszkają na łosiedlu

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:56:12] • [IP: 80.5.88.**]

Licytowalbym gdyby odszedl obecny Jas Fasola na zawsze!!

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:54:16] • [IP: 71.246.121.**]

moze ten lancuch na szyi tego drugiego komedia

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:18:12] • [IP: 178.238.251.***]

Zapłacić tylko po to, żeby usiąść na" zabączonym" fotelu, znienawidzonego fasoli...głupota!Gdyby można o czymś zadecydować, wtedy...warto!

Oglądasz 1-25 z 40
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ Uwaga! Dziś w nocy wypełza na jezdnie najgorszy wróg kierowców -GOŁOLEDŹ! Służby meteorologiczne mają nie najlepsze wiadomości dla kierowców,którzy muszą w ciągu najbliższych godzin pokonywać trasy w kilku regionach Polski. Ostrzeżenie o oblodzeniu i gołoledzi wydano m.in. dla Zachodniopomorskiego ■ UWAGA MIESZKAŃCY - Na ulicy Malczewskiego zgubiono duży czarny portfel marki Wittchen z duża ilością pieniędzy z dokumentami w tym dziecka oraz kartami. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt Iwona na numer telefonu 600375023 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■