POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [02.01.2011, 10:53:09] • Świnoujście

Kropla krwi dla WOŚP

Kropla krwi dla WOŚP

fot. WOŚP

W terminie 3-7 stycznia 2011 r. Harcerski Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” organizuje akcję honorowego oddawania krwi. Serdecznie zapraszamy tych, którzy honorowymi krwiodawcami już są, ale także tych, którzy nigdy dotąd krwi nie oddawali – zwłaszcza młodzież szkół średnich. Dla wszystkich, którzy w czasie trwania akcji oddadzą krew przewidziano imienne podziękowania. W poniedziałek zaś, tuż po zakończeniu XIX Finału WOŚP, w stacji krwiodawstwa odbędzie się losowanie nagród rzeczowych ufundowanych dla czterech osób. Raz jeszcze zapraszamy. Pamiętajmy – oddana przez nas krew uratuje czyjeś życie lub zdrowie!

KTO MOŻE ODDAĆ KREW:

- osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą min. 50 kilogramów;
- osoby, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano tatuażu czy piercingu
- osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii);
- osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie były leczone krwią lub jej składnikami.

KRWIODAWCA MOŻE UZYSKAĆ BEZPŁATNIE WYNIKI BADAŃ LABORATORYJNYCH:

- oznaczenie grupy krwi w układzie A B 0 i Rh
- pełnej morfologii krwi
- aktywności aminotransferazy alaninowej - ALAT
- znaczników wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, AIDS (HIV-1/HIV-2) oraz zakażeń kiłą.

KRWIODAWCA, KTÓRY HONOROWO ODDA KREW OTRZYMA:

- zaświadczenie celem usprawiedliwienia nieobecności w miejscu pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia lub w szkole
- posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4500 kalorii (8 czekolad)
- zwrot kosztów przejazdu do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (zamiejscowi)

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ODDANIA KRWI?


- w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki)
- być wyspanym
- spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem)
- ograniczyć palenie papierosów
- nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest się przeziębionym (katar) lub przyjmuje leki
- nie spożywać uprzednio (24 h) alkoholu !

Stacja Krwiodawstwa w Świnoujściu znajduje się przy ul. Mieszka I nr 4 (II piętro) i oczekuje na krwiodawców w godzinach 7.30 – 12.30.

Wszystkich serio zainteresowanych honorowym krwiodawstwem zapraszamy na naszą stronę internetową pod adresem www.kroplazycia.com.pl

Harcerski Klub
Honorowych Dawców Krwi
„Kropla Życia”


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Piątek [07.01.2011, 18:47:32] • [IP: 95.129.225.**]

oddalam krew, jestem szczesliwa.

Gość • Czwartek [06.01.2011, 09:58:22] • [IP: 178.238.252.**]

Mi się wydaje, że w czwartek właśnie powinno być otwarte centrum z uwagi na to, że bardzo dużo ludzi ma wolne i bez problemu może przyjść i oddać krew. Tym bardziej, że to jest przygotowane specjalnie na taką okazję i pisze, że od 3 do 7 można oddawać. To jest niesprawiedliwe!

ktoś • Wtorek [04.01.2011, 13:39:09] • [IP: 83.21.165.***]

zapomnialam dodać, na miejscu mozna zglosić cheć bycia potecjalnym dawca szpiku.

ktoś • Wtorek [04.01.2011, 13:36:37] • [IP: 83.21.165.***]

Jakie było dziś moje zdziwienie gdy przychodzac widzialam kilka osob czekajacych na oddanie krwi, kolejka jak nigdy :-)

www.kroplazycia.com.pl • Wtorek [04.01.2011, 12:07:21] • [IP: 195.117.222.***]

Rewelacja... Wczoraj krew oddało 12 osób a dzisiaj do 11.00 już 10 osób. Bardzo wszystkim serdecznie dziękujemy. Chętnych do oddania krwi zapraszamy do naszej stacji krwiodawstwa przy ul. Mieszka I nr 4. Rejestracja krwiodawców w godzinach 8.00-12.00. W nadchodzący czwartek stacja będzie nieczynna z uwagi na święto.

Gość • Wtorek [04.01.2011, 11:08:35] • [IP: 80.245.188.***]

ja też dzis odałem krew

Gość • Wtorek [04.01.2011, 09:24:22] • [IP: 93.94.190.***]

krew oddana:)

eMeN • Poniedziałek [03.01.2011, 19:01:33] • [IP: 195.117.222.***]

Ja też byłem w Brazylii - i to znacznie dłużej jak kilka dni. To czy zostaniesz dopuszczony do oddania krwi zależy od odpowiedzi na pytania w ankiecie i rozmowy z lekarzem. Jeśli nie załapiesz się na opisane w ankiecie sprawy, które dyskwalifikują, to problemu nie będzie. Zapraszam na stronę www.kroplazycia.com.pl - tam w dziale VADEMECUM znajdziesz informacje na ten temat. Pozdrawiam i powodzenia życzę.

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 18:19:15] • [IP: 92.42.117.***]

Według wikipedi 6% Polaków ma krew ARh- więc mało :)

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 16:40:49] • [IP: 80.245.188.***]

CZy grupa krwi A rh- to żadka grupa krwi

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 16:11:28] • [IP: 80.245.188.***]

chciałbym sie dowiedziec czy moge odac krew jak byłem jakis czas w brazyli i w chinach przez pare dni tam przebywałem bo słyszałem ze nie mozna odawac krwi jak sie przebywało a tropikach przez kilka miesiency

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 15:50:31] • [IP: 92.42.113.***]

DO Gość • Poniedziałek [27.12.2010, 23:44] • [IP: 77.113.57.***] Mozemy isc razem;)

eMeN • Poniedziałek [03.01.2011, 14:44:36] • [IP: 195.117.222.***]

Ta" miła starsza pani" nie pracuje tam" jako lekarz" lecz jest lekarzem :) A wracając do akcji... Dzisiaj do godz.. 11.00 krew oddało już 10 osób. Najbardziej cieszy mnie to, iż w większości ty byli ludzie młodzi - uczniowie i studenci. Niektórzy krew oddali po raz pierwszy. Wielkie dzięki kochani - czekamy na następnych chętnych. Przy okazji informuję, że stacja krwiodawstwa w czwartek 6 stycznia będzie nieczynna (święto).

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 13:13:51] • [IP: 80.245.176.***]

Nigdy nie oddawałam krwi choć często obiecywałam sobie że tak zrobię. Nie wiem dlaczego Wasz artykuł mnie zmobilizował żeby powiedzieć TAK. Ale najważniejsze, że przekonał. Mam rzadką grupę krwi 0 Rh- więc tym bardziej powinnam to zrobić bo. ...pewnie jest ktoś kto na nią czeka

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 10:46:26] • [IP: 92.42.117.***]

Do Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 10:28] • [IP: 80.245.185.**], Niestety lekarza już nie ma, teraz taki miła starsza Pani tam jest jako lekarka, a ten lekarz obcokrajowiec podobno gdzieś wyjechał :) pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 10:45:15] • [IP: 92.42.117.***]

Już byłem i oddałem ;)

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 10:28:03] • [IP: 80.245.185.**]

przemiłe panie mila atmosfera i fajny lekarz -wszyscy z poczuciem humoru oddaje krew już 12 lat i znam ten ośrodek jak by nie było ratowania życia i warunki w jakich cala ekipa musiala pracować przed remontem jakiego sprzetu by chcieli ci ludzie, ktorzy są i pracują z powolania - calusy dla pań i rączka dla lekarza -pozdrawiam

Gość • Niedziela [02.01.2011, 18:19:39] • [IP: 83.20.194.***]

greczku wporzo ziomek ;D

nie_polityczny • Niedziela [02.01.2011, 18:07:47] • [IP: 80.245.188.***]

Osobiscie przesunalem date donacji krwi ze starego roku na nowy aby wziac udzial w akcji. Bede bedz 5 lub 7 stycznie ze wzgledu na obowiazki sluzbowe. Pozdrawiam cala ekipe ze stacji krwiodawstwa w Swinoujsciu oraz z klubu" Kropla Zycia".

kroplazycia.com.pl • Niedziela [02.01.2011, 11:04:34] • [IP: 95.129.228.***]

Akcję oddawania krwi zaczynamy już jutro a tym samym rozpoczynamy realizację programu XIX finału WOŚP w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

ktoś • Wtorek [28.12.2010, 16:10:02] • [IP: 93.94.191.***]

w Świnoujściu to ja jeszcze krwi nie oddawałam zawsze w Szczecinie. a kto idzie teraz w nowym roku oddać? bo sama to się cykam z kimś zawsze raźniej W SZCZECINIE BYŁAM NA BADANIACH ODNOŚNIE ZDAWANIA SZPIKU KOSTNEGO, TAM MOŻNA ZABŁĄDZIĆ :-) W S-CIU TO MASZ WSZYSTKO NA JEDNYM POZIOMIE WIEC NIE MUSISZ SIĘ OBAWIAĆ, OK 3 STYCZNIA BĘDĘ SZLA ZDAWAĆ WIEC ZAPRASZAM OK 10 :-)

Gość • Wtorek [28.12.2010, 08:21:46] • [IP: 195.117.222.***]

Do --> Gość • Poniedziałek [27.12.2010, 23:16] • [IP: 80.245.189.***] ---> nie opowiadaj bajek ! To, że nie wszystkie szpitale stać w końcu roku na wykonywanie operacji, gdzie konieczne jest przetaczanie krwi nie oznacza, że nagle krew nie jest potrzebna. Idąc jednak twoim tokiem myślenia - nowy rok to nowy budźet... prawda ? A jak łatwo odczytać z treści artykułu akcja planowana jest na styczeń 2011 r.

Gość • Wtorek [28.12.2010, 02:36:31] • [IP: 92.42.117.**]

Czy jakieś jehówki pójdą oddać tą krew?

Gość • Poniedziałek [27.12.2010, 23:44:45] • [IP: 77.113.57.***]

w Świnoujściu to ja jeszcze krwi nie oddawałam zawsze w Szczecinie. a kto idzie teraz w nowym roku oddać? bo sama to się cykam z kimś zawsze raźniej.

Gość • Poniedziałek [27.12.2010, 23:16:12] • [IP: 80.245.189.***]

Do Honorowych Dawców Krwi!! Jeśli chcecie oddać krew to wstrzymajcie się. Znając sytuację w NFZ-cie to operacji obecnie się nie wykonuje (wyczerpane limity na ten rok), krwi na ten czas jest w nadwyżce. Oddajcie Swoją krew" za rok" jak szpitale dostaną fundusze na operacje/zabiegi-SZKODA MARNOWAĆ TAK BEZCENNEGO" LEKU" jakim jest krew...A Pani która jest taka bezbolesna 100lat... 100lat niech...NAM.

Oglądasz 1-25 z 40
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ Uwaga! Dziś w nocy wypełza na jezdnie najgorszy wróg kierowców -GOŁOLEDŹ! Służby meteorologiczne mają nie najlepsze wiadomości dla kierowców,którzy muszą w ciągu najbliższych godzin pokonywać trasy w kilku regionach Polski. Ostrzeżenie o oblodzeniu i gołoledzi wydano m.in. dla Zachodniopomorskiego ■ UWAGA MIESZKAŃCY - Na ulicy Malczewskiego zgubiono duży czarny portfel marki Wittchen z duża ilością pieniędzy z dokumentami w tym dziecka oraz kartami. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt Iwona na numer telefonu 600375023 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■