POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [02.01.2011, 10:53:09] • Świnoujście

Kropla krwi dla WOŚP

Kropla krwi dla WOŚP

fot. WOŚP

W terminie 3-7 stycznia 2011 r. Harcerski Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” organizuje akcję honorowego oddawania krwi. Serdecznie zapraszamy tych, którzy honorowymi krwiodawcami już są, ale także tych, którzy nigdy dotąd krwi nie oddawali – zwłaszcza młodzież szkół średnich. Dla wszystkich, którzy w czasie trwania akcji oddadzą krew przewidziano imienne podziękowania. W poniedziałek zaś, tuż po zakończeniu XIX Finału WOŚP, w stacji krwiodawstwa odbędzie się losowanie nagród rzeczowych ufundowanych dla czterech osób. Raz jeszcze zapraszamy. Pamiętajmy – oddana przez nas krew uratuje czyjeś życie lub zdrowie!

KTO MOŻE ODDAĆ KREW:

- osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą min. 50 kilogramów;
- osoby, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano tatuażu czy piercingu
- osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii);
- osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie były leczone krwią lub jej składnikami.

KRWIODAWCA MOŻE UZYSKAĆ BEZPŁATNIE WYNIKI BADAŃ LABORATORYJNYCH:

- oznaczenie grupy krwi w układzie A B 0 i Rh
- pełnej morfologii krwi
- aktywności aminotransferazy alaninowej - ALAT
- znaczników wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, AIDS (HIV-1/HIV-2) oraz zakażeń kiłą.

KRWIODAWCA, KTÓRY HONOROWO ODDA KREW OTRZYMA:

- zaświadczenie celem usprawiedliwienia nieobecności w miejscu pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia lub w szkole
- posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4500 kalorii (8 czekolad)
- zwrot kosztów przejazdu do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (zamiejscowi)

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ODDANIA KRWI?


- w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki)
- być wyspanym
- spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem)
- ograniczyć palenie papierosów
- nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest się przeziębionym (katar) lub przyjmuje leki
- nie spożywać uprzednio (24 h) alkoholu !

Stacja Krwiodawstwa w Świnoujściu znajduje się przy ul. Mieszka I nr 4 (II piętro) i oczekuje na krwiodawców w godzinach 7.30 – 12.30.

Wszystkich serio zainteresowanych honorowym krwiodawstwem zapraszamy na naszą stronę internetową pod adresem www.kroplazycia.com.pl

Harcerski Klub
Honorowych Dawców Krwi
„Kropla Życia”


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Piątek [07.01.2011, 18:47:32] • [IP: 95.129.225.**]

oddalam krew, jestem szczesliwa.

Gość • Czwartek [06.01.2011, 09:58:22] • [IP: 178.238.252.**]

Mi się wydaje, że w czwartek właśnie powinno być otwarte centrum z uwagi na to, że bardzo dużo ludzi ma wolne i bez problemu może przyjść i oddać krew. Tym bardziej, że to jest przygotowane specjalnie na taką okazję i pisze, że od 3 do 7 można oddawać. To jest niesprawiedliwe!

ktoś • Wtorek [04.01.2011, 13:39:09] • [IP: 83.21.165.***]

zapomnialam dodać, na miejscu mozna zglosić cheć bycia potecjalnym dawca szpiku.

ktoś • Wtorek [04.01.2011, 13:36:37] • [IP: 83.21.165.***]

Jakie było dziś moje zdziwienie gdy przychodzac widzialam kilka osob czekajacych na oddanie krwi, kolejka jak nigdy :-)

www.kroplazycia.com.pl • Wtorek [04.01.2011, 12:07:21] • [IP: 195.117.222.***]

Rewelacja... Wczoraj krew oddało 12 osób a dzisiaj do 11.00 już 10 osób. Bardzo wszystkim serdecznie dziękujemy. Chętnych do oddania krwi zapraszamy do naszej stacji krwiodawstwa przy ul. Mieszka I nr 4. Rejestracja krwiodawców w godzinach 8.00-12.00. W nadchodzący czwartek stacja będzie nieczynna z uwagi na święto.

Gość • Wtorek [04.01.2011, 11:08:35] • [IP: 80.245.188.***]

ja też dzis odałem krew

Gość • Wtorek [04.01.2011, 09:24:22] • [IP: 93.94.190.***]

krew oddana:)

eMeN • Poniedziałek [03.01.2011, 19:01:33] • [IP: 195.117.222.***]

Ja też byłem w Brazylii - i to znacznie dłużej jak kilka dni. To czy zostaniesz dopuszczony do oddania krwi zależy od odpowiedzi na pytania w ankiecie i rozmowy z lekarzem. Jeśli nie załapiesz się na opisane w ankiecie sprawy, które dyskwalifikują, to problemu nie będzie. Zapraszam na stronę www.kroplazycia.com.pl - tam w dziale VADEMECUM znajdziesz informacje na ten temat. Pozdrawiam i powodzenia życzę.

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 18:19:15] • [IP: 92.42.117.***]

Według wikipedi 6% Polaków ma krew ARh- więc mało :)

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 16:40:49] • [IP: 80.245.188.***]

CZy grupa krwi A rh- to żadka grupa krwi

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 16:11:28] • [IP: 80.245.188.***]

chciałbym sie dowiedziec czy moge odac krew jak byłem jakis czas w brazyli i w chinach przez pare dni tam przebywałem bo słyszałem ze nie mozna odawac krwi jak sie przebywało a tropikach przez kilka miesiency

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 15:50:31] • [IP: 92.42.113.***]

DO Gość • Poniedziałek [27.12.2010, 23:44] • [IP: 77.113.57.***] Mozemy isc razem;)

eMeN • Poniedziałek [03.01.2011, 14:44:36] • [IP: 195.117.222.***]

Ta" miła starsza pani" nie pracuje tam" jako lekarz" lecz jest lekarzem :) A wracając do akcji... Dzisiaj do godz.. 11.00 krew oddało już 10 osób. Najbardziej cieszy mnie to, iż w większości ty byli ludzie młodzi - uczniowie i studenci. Niektórzy krew oddali po raz pierwszy. Wielkie dzięki kochani - czekamy na następnych chętnych. Przy okazji informuję, że stacja krwiodawstwa w czwartek 6 stycznia będzie nieczynna (święto).

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 13:13:51] • [IP: 80.245.176.***]

Nigdy nie oddawałam krwi choć często obiecywałam sobie że tak zrobię. Nie wiem dlaczego Wasz artykuł mnie zmobilizował żeby powiedzieć TAK. Ale najważniejsze, że przekonał. Mam rzadką grupę krwi 0 Rh- więc tym bardziej powinnam to zrobić bo. ...pewnie jest ktoś kto na nią czeka

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 10:46:26] • [IP: 92.42.117.***]

Do Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 10:28] • [IP: 80.245.185.**], Niestety lekarza już nie ma, teraz taki miła starsza Pani tam jest jako lekarka, a ten lekarz obcokrajowiec podobno gdzieś wyjechał :) pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 10:45:15] • [IP: 92.42.117.***]

Już byłem i oddałem ;)

Gość • Poniedziałek [03.01.2011, 10:28:03] • [IP: 80.245.185.**]

przemiłe panie mila atmosfera i fajny lekarz -wszyscy z poczuciem humoru oddaje krew już 12 lat i znam ten ośrodek jak by nie było ratowania życia i warunki w jakich cala ekipa musiala pracować przed remontem jakiego sprzetu by chcieli ci ludzie, ktorzy są i pracują z powolania - calusy dla pań i rączka dla lekarza -pozdrawiam

Gość • Niedziela [02.01.2011, 18:19:39] • [IP: 83.20.194.***]

greczku wporzo ziomek ;D

nie_polityczny • Niedziela [02.01.2011, 18:07:47] • [IP: 80.245.188.***]

Osobiscie przesunalem date donacji krwi ze starego roku na nowy aby wziac udzial w akcji. Bede bedz 5 lub 7 stycznie ze wzgledu na obowiazki sluzbowe. Pozdrawiam cala ekipe ze stacji krwiodawstwa w Swinoujsciu oraz z klubu" Kropla Zycia".

kroplazycia.com.pl • Niedziela [02.01.2011, 11:04:34] • [IP: 95.129.228.***]

Akcję oddawania krwi zaczynamy już jutro a tym samym rozpoczynamy realizację programu XIX finału WOŚP w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

ktoś • Wtorek [28.12.2010, 16:10:02] • [IP: 93.94.191.***]

w Świnoujściu to ja jeszcze krwi nie oddawałam zawsze w Szczecinie. a kto idzie teraz w nowym roku oddać? bo sama to się cykam z kimś zawsze raźniej W SZCZECINIE BYŁAM NA BADANIACH ODNOŚNIE ZDAWANIA SZPIKU KOSTNEGO, TAM MOŻNA ZABŁĄDZIĆ :-) W S-CIU TO MASZ WSZYSTKO NA JEDNYM POZIOMIE WIEC NIE MUSISZ SIĘ OBAWIAĆ, OK 3 STYCZNIA BĘDĘ SZLA ZDAWAĆ WIEC ZAPRASZAM OK 10 :-)

Gość • Wtorek [28.12.2010, 08:21:46] • [IP: 195.117.222.***]

Do --> Gość • Poniedziałek [27.12.2010, 23:16] • [IP: 80.245.189.***] ---> nie opowiadaj bajek ! To, że nie wszystkie szpitale stać w końcu roku na wykonywanie operacji, gdzie konieczne jest przetaczanie krwi nie oznacza, że nagle krew nie jest potrzebna. Idąc jednak twoim tokiem myślenia - nowy rok to nowy budźet... prawda ? A jak łatwo odczytać z treści artykułu akcja planowana jest na styczeń 2011 r.

Gość • Wtorek [28.12.2010, 02:36:31] • [IP: 92.42.117.**]

Czy jakieś jehówki pójdą oddać tą krew?

Gość • Poniedziałek [27.12.2010, 23:44:45] • [IP: 77.113.57.***]

w Świnoujściu to ja jeszcze krwi nie oddawałam zawsze w Szczecinie. a kto idzie teraz w nowym roku oddać? bo sama to się cykam z kimś zawsze raźniej.

Gość • Poniedziałek [27.12.2010, 23:16:12] • [IP: 80.245.189.***]

Do Honorowych Dawców Krwi!! Jeśli chcecie oddać krew to wstrzymajcie się. Znając sytuację w NFZ-cie to operacji obecnie się nie wykonuje (wyczerpane limity na ten rok), krwi na ten czas jest w nadwyżce. Oddajcie Swoją krew" za rok" jak szpitale dostaną fundusze na operacje/zabiegi-SZKODA MARNOWAĆ TAK BEZCENNEGO" LEKU" jakim jest krew...A Pani która jest taka bezbolesna 100lat... 100lat niech...NAM.

Oglądasz 1-25 z 40
■ Już w najbliższą sobotę tj. 21 lipca 2018 r. o godzinie 18:00, na głównej płycie stadionu przy ul. Matejki 22, drużyna Floty rozegra sparingowy mecz z Orłem Łożnica, na który oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej przebywających na terenie Świnoujścia lub okolicy. Ale najważniejsza wiadomość tego tekstu jest ta, że pierwszy zespół Floty wszystkie ligowe mecze rundy jesiennej w roli gospodarza rozgrywać będzie o tej samej porze, tj. w soboty o 18:00. Oczywiście w tej sytuacji większość z nich będzie rozgrywana przy świetle elektrycznym. To będzie nowość, albowiem do tej pory na głównej płycie przy świetle rozegrana była tylko druga połowa meczu z Błękitnymi II Stargard ■
■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ 12-letni rowerzysta z wkręconą w szprychy ręką - pomogli mu strażacy. Wyglądało groźnie, na szczęście skończyło się na kilku otarciach. Na miejscu upadku małego rowerzysty pierwsi zjawili się strażacy. 17 lipca na ulicę Mostową zajechała jednostka straży pożarnej, choć nigdzie nie było widać pożaru. Okazało się, że tym razem strażacy mają inną rolę. Zostali wezwani do wypadku - 12-letni chłopiec jadący na rowerze, przewrócił się i miał wkręconą w szprychy rękę. Strażacy wyjęli rękę i stwierdzili, że nie jest złamana, ma tylko otarcia. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się chłopcem ■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■